Kā zināt, ka jāšķirās

 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Vienmēr ir licies, ka šķiršanās ir kaut kas , kas notiek pats no sevis, iemesli ir skaidri.
Izrādās, ka reālajā dzīvē tas ir daudz sarežģītāk un novilkt to līniju, kur turpināt censties un strādāt uz attiecībām un kur vienkārši padoties.
Kas Jums atvēra acis, ka jā , jāšķirās?
Un kā tikāt galā ar visām parastajām domām (nevienu labāku neatradīšu, negribas atkal ieguldīt ntos gadus, utt utt)?
Paldies par Jūsu pieredzi..
30.04.2020 16:30 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Ja vien nebūtu bērni... Un tas ir tas, kas liek piebremzēt un apdomāt, un atlikt, un piedot....

Cik gadu bērniem? Saprotu, ka tas var kalpot par iemeslu, lai nešķirtos, ja vien abi to tā redz un abi (!!! - to jesķ, arī viņš!) ir gatavi strādāt, lai uzlabotu attiecības. BET mana pieredze rāda, ka labāk ir šķirties pat, ja ir bērni. Kaut vai, ja citādi nevar, sagaidīt, ka bērniem ir atbilstošs vecums un tad. Nekad nepiedošu saviem vecākiem, ka viņi neizšķīrās - nesaskanīgas vecāku attiecības atstāj iespaidu uz bērnu dzīvi.
30.04.2020 19:18 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
ka bērniem

* kad
Sorry, vīns galvā. :D
30.04.2020 19:21 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.07.2016
Silvera, tas arī ir koks ar 2 galiem. Apzinos, ka bērni (8 un 10 gadi) redz ļoti negatīvas attiecības, bet es ar viņiem daudz par to runāju, stāstu par emocijām, izspēlējam emociju kontroles spēles, jo arī tāda ir dzīve, nevar rozā burbulī dzīvot. Vīrietis jau arī ir reizēm sakarīgs, bērniem ir labs tēvs, utt., bet līdz brīdim, kad aiziet ciet... Es pati esmu no šķirtas ģimenes, un ir sāpīgi atcerēties, cik ļoti man pietrūka tēva un cik ļoti mani mocīja māte, jo strādāja mājās (lasi - reāli juka prātā no sabiedrības trūkuma). Tāpēc šobrīd ir ļoti grūti saprast kā rīkoties, dzīve kā amerikāņu kalniņos...
30.04.2020 19:52 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Smuksmuksmuk, no sirds novēlu, lai izdodas rast risinājumu un respect, ka strādā ar bērniem, tas ir nenovērtējami. Turies, risinājumam ir jānāk. Kad biju savās attiecībās, dažbrīd likās, ka nu jau uz visu dzīvi, ka vienkārši ir jāpadodas, bet, redzi - dzīve panāca pretī, tā ka.. ceru, viss tev arī izdosies! Un bērniņi būs stipri, būs, tici man. :)
30.04.2020 20:09 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.07.2016
Paldies!
30.04.2020 20:12 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Runājot par šķirtām ģimenēm, lai vai kā tas neizklausītos, esmu 'nejauši sanākušais bērns', mātei tolaik bija 18 un gandrīz nonācu uz aborta galda. Manam tēvam toreiz bija 20 un pat prātā nebija bērni. Tā nu mana māte - lepna,pārtrauca jebkādu kontaktu ar manu tēti, 'audzināja' mani viena, lai gan augu es viena, viņa vienos mākoņos, es citos dzīvoju. Kūlos viena pa dzīvi, maza gāju uz veikalu, uz pastu maksāt rēķinus utt., kamēr manai mātei bija cita dzīve. Protams, mūsdienās tas vairs nav pieļaujami, tagad ir saceltas bāriņtiesu mājas utt., 2000.gadu sākumā dzīve bija citādāka.
To, ka bērnībā tēvs ir trūcis VAR just. Psiholoģisks karuselis.
Māte pirms diviem gadiem beidzot atklāja, kurš ir mans tēvs, sazinājamies un satikāmies. Teica, ja būtu zinājis, kādai dzīvei man bija jāiet cauri, nekad to nebūtu pieļāvis, neatstātu mani vienu. Tagad mēģinam ik pa laikam komunicēt, vienmēr satiekamies uz svētkiem.
Manuprāt, nav svarīgi esat kopā, vai neesat. Ja saglabājat veselīgas attiecības savā starpā un bērnu augšanā iesaistās abas puses.
30.04.2020 20:52 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Es vienmēr esmu bijusi plānotāja. Visu apsveru, lielus lēmumus apdomāju un tad pieņemu. Tāpat arī bija ar attiecībām. Pirmās attiecības ilga divus gadus. Biju iniciatore. Sapratu, ka man vajag no dzīves ko vairāk. Tolaik man bija 19, nebija īsti attiecību pieredzes. Kad sāku sevi vērtēt augstāk, tad arī sapratu, ka man neder tāds vīrietis pie sāna un izšķīros. Tā sākās nākamās attiecības, kas arī ilga divus gadus. Tur es cīnijos par taisnību un godīgumu ilgi un dikti. Mēs abi cīnijāmies. Es par mums abiem, viņš cīnijās ar sevi. Apzinājās savas kļūdas, bet tās nelaboja. Arī es brīžiem salaidu ko dēlī. Bet principā viss apstājās brīdī kad sākās meli. Mazi meli krājās viens pie otra līdz nespēju tam cilvēkam uzticēties. Viņš to juta. Un es arī. Tad arī viss pajūk. Muļļājāmies tā kādu gadu, cerēdami, ka viss normalizēsies. Mans naivums arī noveda pie tā, ka beigās sevi morāli nobeidzu tā, ka nedēļu raudāju no vietas atvaļinājuma laikā un modos ar aizpampušām acīm, jo nesaproti kāpēc notiek tieši tā un kāpēc otrs dara tev pāri. Piebildīšu, ka bijām saderinājušies. Beigās jau atklājās, ka viņš ir biseksuālis un vispār mani jau krāpis attiecību sākumā. Vienā dienā izlēmu to izbeigt. Pateicu kolīdz atnācu no darba. Viņš pēc ceturtās viskija glāzes arī pats saprata ka nav vērts. Abiem sāpēja un viņš atzina ka visu sap*sa.
Viss slēpjas tevī pašā. Ne nejūties laimīga, nemocies. Neturi liekas cerības. Arī man bija grūti sev ieskaidrot ka viss tas ir bijis velti.
Nu esmu harmoniskās attiecībās un jūtos labi.
Turies. ❤
30.04.2020 21:09 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
smuksmuksmuk - varbūt vari padalīties ar to, ka, atskatoties atpakaļ, kad un kā tas viss sākās? Kādas būtu bijušas tās agrīnās pazīmes, no kā vajadzēja izvairīties?
Un kā tas ikdienā notiek - cik bieži un par kāda tipa situācijām? (jo mana situācija nav , ka vīrietis psiho par izlietu ūdens pili uz galda, bet zinu, ka reāli trakie taisīs tračus par neko..)
Vari kaut vai privāti man uzrakstīt, ja negribi izklāstīt. Es tikai gribu spēt paskatīties uz savu situāciju un to , kur tas varētu novest.
30.04.2020 21:09 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
ekspertize - paldies tev
30.04.2020 21:15 |
 
Reitings 59
Reģ: 29.10.2019
Man arī ļoti grūti. Mans garastāvoklis ļoti ātri mainās, un no tā daudzi cieš. Esam kopa drīz jau 10 gadus. Esam jauni. No 16 gadu vecuma kopā. Gājis visādi, ir bērniņš . Ir bijis mierīgi , ir bijis traki. Arī dusmās saka visu ko nedomā, kad es saku ko domāju apvainojas. Urgh, arī galīgi nezinu , tik ilgi esam savā ziņā cīnijusies, bet miera nekad
01.05.2020 07:47 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Tam jānotiek kaut kā jūtu līmenī, ka vairs neesi saistīts ar šo cilvēku. Ja tas būs prāta lēmums, bet jūtas un sirds teiks ko citu, tas būs smagi.

+++
01.05.2020 08:09 |
 
Reitings 13
Reģ: 08.03.2020
Esmu divas reizes šķīrusies no nopietnām attiecībām. Pirmajā reizē bijām kopā 3 gadus, es vēl biju diez gan jauna, neko daudz no dzīves vai no attiecībām nesapratu, pati pieļāvu daudz kļūdas, bijušais arī, tad nu lēnām viss krājās un sāku domāt par šķiršanos arvien vairāk, un tad nonācu līdz secinājumam, ka nevēlos ar to cilvēku ģimeni. Tad daudz reizes mēģināju izšķirties, bet nespēju, jo pašai tas bija ļoti grūti- visam vienkārši atmest ar roku, vēl tās šaubas, ka tik labu vairs neatradīšu utt. Bet beigās izšķīros un biju ļoti atvieglota, šaubas pārgāja un sāku darīt savas lietas, pat nepārdzīvoju, tās attiecības vienkārši bija sevi izsmēlušas- laba pieredze, nekas vairāk. Ar laiku uzradās mans otrs bijušais, ar viņu kādus 2 gadus mēģinājām, viss bija forši, bet pēc kāda laika kopdzīvē sapratu, ka man ar viņu vienkārši ir pārāk grūti. Arī kādu laiku šaubījos, nevarēju izdarīt galējo lēmumu, bet viņš man ļoti labi palīdzēja īstajā brīdī parādot tās īpašības, kas man viņā tik ļoti nepatika. Tā nu izšķīros un arī sajutos labi. Domas par to, ka tagad visu laiku būšu viena uzradās, bet kopumā pozitīvi skatījos uz nākotni, pēc neilga laika izveidojās attiecības ar manu nu jau vīru, un šaubas ar laiku atkrita. Kopumā esmu sapratusi, ka jāklausa savai iekšējai balsij- ja doma par šķiršanos nepamet diez gan ilgi un neatkarīgi no tā, cik emocionāli priecīga vai bēdīga esi, tad tas ir nopietni jāapsver, bet bailes no nezināmā jā, tas ir dabiski.
01.05.2020 10:25 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Missis -
Kopumā esmu sapratusi, ka jāklausa savai iekšējai balsij- ja doma par šķiršanos nepamet diez gan ilgi un neatkarīgi no tā, cik emocionāli priecīga vai bēdīga esi, tad tas ir nopietni jāapsver, bet bailes no nezināmā jā, tas ir dabiski.

+++
Un kopš esi ar savu vīru, tāda doma tā arī nekad nav ienākusi prātā?
01.05.2020 15:50 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Smaidīte95 -
Arī dusmās saka visu ko nedomā, kad es saku ko domāju apvainojas.

Bet viņš ir arī tevi apsaukājis un apvainojis? Kas varbūt būtu tās trakākās lietas, ko viņš pasaka?
Mana problēma ir tā, ka , ja es viņam pateikšu , lai tā man nesakot, viņš to speciāli darīs uzreiz katru reizi, jo sapratīs, ka man tas nepatīk. Tur jau jādomā par cilvēka veselo saprātu un kaut kādu minimālu labsirdību...
01.05.2020 15:52 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Vēl kādai viedoklis par šo situāciju var būt būtu :
Vakar pateicu viņam, ka šīs attiecības vairs nevēlos. Viņš acīmredzot sadusmojās un sāka visu stāstīt vienam no saviem draugiem. Es redzēju, kā draugs (pienāca ziņojuma notifikācija) pateica rupji, ka lai tad es "f off"... Jūtos drausmīgi nodota, bet viņam neteicu, ka redzēju. Bet vai varbūt tas ir normāli, ka cilvēks iet pie draugiem un ģimenes pēc atbalsta ? Viņš regulāri pret mani visu savu little circle pagriež pret mani.....
01.05.2020 15:55 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
kādēļ Tu vēlies turpināt neveselīgas attiecības?
...pati reiz tādas pārtraucu, jo īstermiņa prieki nebija vērtīgāki par mieru un harmoniju attiecībās, pēc kā ilgojos, bet attiecīgā persona to nevarēja dot. Vai Tev ir pieņemama šāda uzvedība?...
01.05.2020 16:00 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.11.2016
Tendresse @ 01.05.2020 15:55
Vēl kādai viedoklis par šo situāciju var būt būtu :
Vakar pateicu viņam, ka šīs attiecības vairs nevēlos. Viņš acīmredzot sadusmojās un sāka visu stāstīt vienam no saviem draugiem. Es redzēju, kā draugs (pienāca ziņojuma notifikācija) pateica rupji, ka lai tad es "f off"... Jūtos drausmīgi nodota, bet viņam neteicu, ka redzēju. Bet vai varbūt tas ir normāli, ka cilvēks iet pie draugiem un ģimenes pēc atbalsta ? Viņš regulāri pret mani visu savu little circle pagriež pret mani.....

Viņš tā (sūdzoties visiem pēc kārtas) tikai parāda, cik vājš patiesībā ir.. Un tā viņa drauga attieksme par tevi arī nav baigi glaimojoša.
Protams, ir grūti visu saprast un domāt ar svaigu prātu esot iekšā tai situācijā ar to cilvēku. Ir taču tādas domas galvā - ai, nu gan jau viss nokārtosies?
Arī man dažreiz ir uznākušas tādas ne visai labas domas, ka varbūt vienai būtu labāk, bez mana šī brīža drauga, jo mums viedokļi ir ļoti atšķirīgi. Viņš domā vienu, es pavisam citu. Protams, esam attiecībās pavisam neilgi- 8 mēneši. Domājam drīz uzsākt kopdzīvi,bet no sākuma viņš plāno uztaisīt remontu savā dzīvoklī, kur arī plānojam dzīvot kopā. Izteicu savas idejas par toņiem, kas piestāvētu dzīvojamā istabā, kur kas varētu stāvēt, utt. Uz ko viņš man atbildēja -labi, ņemšu vērā, bet tas tomēr ir mans dzīvoklis. Ja man patiks kāda tava ideja, tad realizēšu to. Tā atbilde mani izsita no sliedēm. Kāda starpība - tavs dzīvoklis vai mans? Mēs tajā abi dzīvosim un arī es vēlos justies tur kā savās mājās, kur esmu kādu daļiņu sevis ieguldījusi.
Bet es ieteiktu pašai uz situāciju paskatīties no malas, iedomājoties, ka tā neesi tu, bet cits cilvēks. Uzreiz vieglāk izanalizēt situāciju, kā pareizāk rīkoties. (Vismaz es tā bieži daru)
01.05.2020 16:12 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
kādēļ Tu vēlies turpināt neveselīgas attiecības?

Laikam tāpēc, ka kamēr esam tajās attiecībās, apjukums ir tik liels, ka nemaz nevaram tā īsti saprast, cik neveselīgas viņas ir. Tad arī ir tie daudzie jautājumi par to, kas ieguldīts, kas piedzīvots, kas izsapņots, vai vispār kāds labāks ir , vai tiešām tik slikti ir vai tikai slikts periods utt utt utt. :(
01.05.2020 16:20 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Bet es ieteiktu pašai uz situāciju paskatīties no malas, iedomājoties, ka tā neesi tu, bet cits cilvēks. Uzreiz vieglāk izanalizēt situāciju, kā pareizāk rīkoties. (Vismaz es tā bieži daru)

apjukums ir drausmīgi liels... bet taisnība ir , ka es biju pirmā , kas draudzenēm ieteica izbeigt attiecības. un pirmo reizi sastopos ar to, cik tas īstenībā ir grūti, kad tik daudz ieguldīts un tādi sapņi un plāni ir bijuši...
01.05.2020 16:25 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Tendresse @ 30.04.2020 16:30
Vienmēr ir licies, ka šķiršanās ir kaut kas , kas notiek pats no sevis, iemesli ir skaidri.
Izrādās, ka reālajā dzīvē tas ir daudz sarežģītāk un novilkt to līniju, kur turpināt censties un strādāt uz attiecībām un kur vienkārši padoties.
Kas Jums atvēra acis, ka jā , jāšķirās?
Un kā tikāt galā ar visām parastajām domām (nevienu labāku neatradīšu, negribas atkal ieguldīt ntos gadus, utt utt)?
Paldies par Jūsu pieredzi..
, Redz, ja tu domā par šķiršanos, tad tas jau neliecina ne par ko labu. Manas pirmās nopietnās attiecības ilga 6 gadus, pēdējos 2 es domāju par šķiršanos. 2 gadus vnk muļļājos. Man arī bija bail, domas par to, a kā es būšu viena, ko es darīšu beidza mani nost un es 2 gadus nevarēju uzdrošināties šķirties. Ar laiku cilvēks sāka kaitināt, kā viņš ģērbjās, ēd, runā, guļ, dzīvo. Mums dažādi dzīves uzskati un es zināju, ka ģimene mums nesanāks. Sapratu, ka tas nav īsti normāli. Šķiršanos neplānoju,tas sanāca spontāni, tajā dienā bija tāda dīvaina sajūta, smaguma sajūta, skumjas. Braucu no lekcijām, piezvanīju viņam spontāni un visu izstāstīju. Pati pieliku punktu, kaut kādas asaras nobira, bet kopumā bija taaaada atvieglojuma sajūta. Viņš gan bija apvainojies, nesaprata kpc tā pēkšņi viss notika. Pēc tam bija daži citi attiecību mēģinājumi, visi neveiksmīgi, tad es sastapu savu vīru, ar viņu pāris gadus bija grūti, mēs šķīrāmies un tad atkal bijām kopā un tad atkal neskaitāmas reizes šķīrāmies, bet mani nekad nepameta tā sajūta, ka mēs būsim kopā tomēr, jo es vnm esmu uzskatījusi, ka mēs ideāli viens otram deram. Šobrīd esam precējušies un gaidam bērniņu, un ar šo vīrieti nekad neienāca prātā doma, ka ea gribētu šķirties.
01.05.2020 17:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits