Tiesas sēžu sekretārs

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Vai kāds ir strādājis un var padalīties ar pieredzi?
Šobrīd studēju 1. kursā tiesību zinātni un vasarā(ja kaut kas vispār notiks) labprāt pastrādātu tiesas sēžu sekretāri.
Esmu dzirdējusi, ka oficiāli krievu valodu neprasa, bet tā esot vajadzīga. Vai ta ir taisnība? Un, vai esot kāds tests jāliek, pretendējot šim amatam(vecākas diskusijās klejoja par testu)
20.04.2020 00:21 |
 
Reitings 23
Reģ: 09.10.2019
Es kādreiz strādāju, tagad jau kļuvu par tiesneša palīdzi.
Darba apjoms ir atkarīgs no tā, kurā tiesā Tu strādā. Rīgas tiesās darba ir patiešām daudz. Alga ir smieklīga. Ir stress, ir darbu kaudzes. Taču tiesas sēžu sekretāra pieredze tiek augstu novērtēta. Kā arī, ja Tu gribi karjeru tiesā, šī ir laba iespēja. Protams, daudzi sekretāri neiztur un ātri aiziet prom. Sākumā ir ļooti daudz kritikas. Nekādi testi nav jākārto. Es pati ar krievu valodu esmu uz jūs, bet nu man otrs cilvēks (attiecīgi iepriekš palīgs, tagad sekretāre) ir ar krievu valodas zināšanām un kaut kā galā tiekam. Sekretārus atrast ir grūti, tāpēc nedomāju, ka dēļ krievu valodas zināšanām kādu nepaņemtu.
Ja ir kādi jautājumi, vari rakstīt privāti. Es tiesā strādāju gandrīz 3 gadus, varu padalīties ar pieredzi.
20.04.2020 17:10 |
 
Reitings 297
Reģ: 15.09.2015
hei. Es stradaju, pagajuso gad.
1. nav nekads eksamens, tur nem pat ar videjo izgl., ka tik cilveks atri uztver visu.
2. darba ir atvaino dahuja daudz. Cik tiesnesei sedes, tik tev bus darba, protokoli kavet nevar, ja sedes ir daudz, protokolus nepaspej sarakstit, dirsā ir, vari sedet pec darba, neviens nepiemaksas, alga smiekligi maza par to apjomu, stresu. izvilku 2 menesus, un prom. esmu laimiga ar savu jauno darbu.
3. prieks pieredzes vieta laba, joprojam tur strada meitene, ar ko reizem sarakstos, teica nekas nav mainijies, dabuja tikai vegitativo distoniju.
vej jautajumi, drosi raksti.
20.04.2020 12:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3856
Reģ: 31.10.2010
Esmu strādājusi. Stājoties darbā, jākārto latviešu valodas tests, kur pārbauda tavu gramatiku. Krievu valoda tikai tik vajadzīga, cik atbildēt pa telefonu, ja gadījumā kāds krievs zvana. Citādi viss darbs notiek latviski. Tiesu sēdēs ir tulki, kas tulko, ja nu gadījumā kāds krievs nemāk latviski.
Bet tas ir smags darbs un otrreiz tādu vairs nestrādātu. Darba ir kaudzēm, nepaspēj vienu pienākumu paveikt, kad ir jau 3 nākošie. Bieži sekretāri paliek pēc darba laika vēl strādāt, jo nepaspēj visu apdarīt. Pusgadu nostrādāju un biju laimīga, kad aizgāju.
20.04.2020 10:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!