Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesas sēžu sekretārs

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Vai kāds ir strādājis un var padalīties ar pieredzi?
Šobrīd studēju 1. kursā tiesību zinātni un vasarā(ja kaut kas vispār notiks) labprāt pastrādātu tiesas sēžu sekretāri.
Esmu dzirdējusi, ka oficiāli krievu valodu neprasa, bet tā esot vajadzīga. Vai ta ir taisnība? Un, vai esot kāds tests jāliek, pretendējot šim amatam(vecākas diskusijās klejoja par testu)
20.04.2020 00:21 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3730
Reģ: 31.10.2010
Esmu strādājusi. Stājoties darbā, jākārto latviešu valodas tests, kur pārbauda tavu gramatiku. Krievu valoda tikai tik vajadzīga, cik atbildēt pa telefonu, ja gadījumā kāds krievs zvana. Citādi viss darbs notiek latviski. Tiesu sēdēs ir tulki, kas tulko, ja nu gadījumā kāds krievs nemāk latviski.
Bet tas ir smags darbs un otrreiz tādu vairs nestrādātu. Darba ir kaudzēm, nepaspēj vienu pienākumu paveikt, kad ir jau 3 nākošie. Bieži sekretāri paliek pēc darba laika vēl strādāt, jo nepaspēj visu apdarīt. Pusgadu nostrādāju un biju laimīga, kad aizgāju.
20.04.2020 10:13 |
 
Reitings 297
Reģ: 15.09.2015
hei. Es stradaju, pagajuso gad.
1. nav nekads eksamens, tur nem pat ar videjo izgl., ka tik cilveks atri uztver visu.
2. darba ir atvaino dahuja daudz. Cik tiesnesei sedes, tik tev bus darba, protokoli kavet nevar, ja sedes ir daudz, protokolus nepaspej sarakstit, dirsā ir, vari sedet pec darba, neviens nepiemaksas, alga smiekligi maza par to apjomu, stresu. izvilku 2 menesus, un prom. esmu laimiga ar savu jauno darbu.
3. prieks pieredzes vieta laba, joprojam tur strada meitene, ar ko reizem sarakstos, teica nekas nav mainijies, dabuja tikai vegitativo distoniju.
vej jautajumi, drosi raksti.
20.04.2020 12:19 |
 
Reitings 23
Reģ: 09.10.2019
Es kādreiz strādāju, tagad jau kļuvu par tiesneša palīdzi.
Darba apjoms ir atkarīgs no tā, kurā tiesā Tu strādā. Rīgas tiesās darba ir patiešām daudz. Alga ir smieklīga. Ir stress, ir darbu kaudzes. Taču tiesas sēžu sekretāra pieredze tiek augstu novērtēta. Kā arī, ja Tu gribi karjeru tiesā, šī ir laba iespēja. Protams, daudzi sekretāri neiztur un ātri aiziet prom. Sākumā ir ļooti daudz kritikas. Nekādi testi nav jākārto. Es pati ar krievu valodu esmu uz jūs, bet nu man otrs cilvēks (attiecīgi iepriekš palīgs, tagad sekretāre) ir ar krievu valodas zināšanām un kaut kā galā tiekam. Sekretārus atrast ir grūti, tāpēc nedomāju, ka dēļ krievu valodas zināšanām kādu nepaņemtu.
Ja ir kādi jautājumi, vari rakstīt privāti. Es tiesā strādāju gandrīz 3 gadus, varu padalīties ar pieredzi.
20.04.2020 17:10 |
 
Reitings 216
Reģ: 22.01.2020
Par sekretāri nostrādāju pus otru gadu. Tālāk kļuvu par tiesneša palīgu.
Iestājoties prasa latviešu valodas gramatiku.
Jā, darba daudz, bet ja Tev ir pietiekamas spējas organizēt savu laiku, esi apķērīgs, darba tomēr nav tik daudz. Jābūt ļoti uzmanīgam visā, ko dari. Līdz ko pierod, var jau visu izdarīt vēl ātrāk un kvalitatīvāk. Pieredzei lieliska vieta. Es tikai neieteiktu iet strādāt to kā “vasaras darbu”, jo tevi apmācot tiesneša palīgs tomēr tērē savus laika resursus un nervus. Ja tiesneša palīgam cilvēki jāapmāca ik pa 3 mēnešiem sastāvā, viņam arī nav diez ko patīkami, jo tas traucē viņa darbu.
Kopumā man patika tas darbs.
20.04.2020 17:14 |
 
Reitings 216
Reģ: 22.01.2020
Atalgojums, protams, ir smieklīgs. Šogad it kā palielināja, palielinā arī nākamgad, ja valdība ies pēc plāna. Ir piemaksa, ja palīgs iet atvaļinājumā. Par labu novērtējumu var dabūt papildus atvaļinājuma dienas. Ir atvaļinājuma pabalsts vienu reizi gadā. Ir prēmijas par labu darbu gada beigās. Ja visu šo finansiālo saliek kopā, nav nemaz tik ļoti slikti. Bet nu tāpat līdz konkurētspējīgam atalgojumam tālu.
20.04.2020 17:18 |
 
Reitings 304
Reģ: 06.01.2014
Strādāju 5 gadus. Nekādi testi nav jāliek, apjoms kā pie kura tiesneša, kad iestrādājas, tad jau darbs aiziet raiti. Nekad neesmu palikusi pēc darba ilgāk, visus darbus esmu izdarījusi laicīgi. Strādājot par krimināllietu sekretāru ir mazāks darbs ar papīriem, bet pie dažiem tiesnešiem ir jāraksta pilnie protokoli no A līdz Z, bet civillietās viss notiek caur TIX, kur jā uzraksta īss atreferējums.Alga, protams, sākumā nav diži liela, bet ir piemaksas, prēmijas un tad jau salasās. Ja kādi jautājumi, droši vari uzrakstīt :)
20.04.2020 21:15 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
KleraMarta @ 20.04.2020 17:14
Par sekretāri nostrādāju pus otru gadu. Tālāk kļuvu par tiesneša palīgu.
Iestājoties prasa latviešu valodas gramatiku.
Jā, darba daudz, bet ja Tev ir pietiekamas spējas organizēt savu laiku, esi apķērīgs, darba tomēr nav tik daudz. Jābūt ļoti uzmanīgam visā, ko dari. Līdz ko pierod, var jau visu izdarīt vēl ātrāk un kvalitatīvāk. Pieredzei lieliska vieta. Es tikai neieteiktu iet strādāt to kā “vasaras darbu”, jo tevi apmācot tiesneša palīgs tomēr tērē savus laika resursus un nervus. Ja tiesneša palīgam cilvēki jāapmāca ik pa 3 mēnešiem sastāvā, viņam arī nav diez ko patīkami, jo tas traucē viņa darbu.
Kopumā man patika tas darbs.

Es saprotu, jā, ka laiks paiet apmācībai, bet kā jau minēju, studēju pilna laika nodaļā un budžetā(protams, rotācija vel nav bijusi). Un es negribētu zaudēt pēc tam budžetu(ja vēl palikšu) darba dēļ vai arî pāriet uz neklātieni, kas automātiski nozīmē budžet zaudēšanu, tāpēc pagaidā apsveru vasaras variantu un tad jau redzēs
21.04.2020 10:12 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Beechiks @ 20.04.2020 21:15
Strādāju 5 gadus. Nekādi testi nav jāliek, apjoms kā pie kura tiesneša, kad iestrādājas, tad jau darbs aiziet raiti. Nekad neesmu palikusi pēc darba ilgāk, visus darbus esmu izdarījusi laicīgi. Strādājot par krimināllietu sekretāru ir mazāks darbs ar papīriem, bet pie dažiem tiesnešiem ir jāraksta pilnie protokoli no A līdz Z, bet civillietās viss notiek caur TIX, kur jā uzraksta īss atreferējums.Alga, protams, sākumā nav diži liela, bet ir piemaksas, prēmijas un tad jau salasās. Ja kādi jautājumi, droši vari uzrakstīt :)

Paldies par pieredzi! Man ir ieteikuši arī administratīvās rajona tiesas, jo tur būšot mazāks apjoms. Ir ko pārdomāt, paldies!
21.04.2020 10:13 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
KleraMarta @ 20.04.2020 17:18
Atalgojums, protams, ir smieklīgs. Šogad it kā palielināja, palielinā arī nākamgad, ja valdība ies pēc plāna. Ir piemaksa, ja palīgs iet atvaļinājumā. Par labu novērtējumu var dabūt papildus atvaļinājuma dienas. Ir atvaļinājuma pabalsts vienu reizi gadā. Ir prēmijas par labu darbu gada beigās. Ja visu šo finansiālo saliek kopā, nav nemaz tik ļoti slikti. Bet nu tāpat līdz konkurētspējīgam atalgojumam tālu.

Atalgojums manā gadījumā nav svarīgs. Vēlos tikai pieredzi. Paldies, ka padalījies!
21.04.2020 10:15 |
 
Reitings 92
Reģ: 11.02.2016
Mana pieredze ar Rīgas ART ir aptuveni 5 gadus veca un atšķiras no šeit rakstītā, tomēr īsti negribas ticēt pāris apstākļiem, piemēram, ka tagad nav nekādu testu. Kad es stājos, tad bija latviešu valodas tests, sēdes protokolēšana un pārrunas ar tiesnešiem. Tāpat neoficiāli ir vajadzīga krievu valoda, jo tulku uz tiesas sēdēm var (un toreiz bija bieži) nesaukt. Neteiktu, ka pieredze tiktu novērtēta tālāk juristu darbos, bet, protams, tas ir lielāks pluss nekā ar nozari nesaistītos darbos, jo tomēr redzi, dzirdi, kas notiek apkārt un iemācies lietvedības zināšanas. Darba apjoms atkarīgs no tiesneša, jo viņi izvirza dažādas prasības, taču par mazu darba apjomu neesmu dzirdējusi. Nesapratu gan, vai domā strādāt tikai vasarā? Pārbaudes laiks ir 3 mēneši un tāpat kā jebkurā citā darbā reāli sāksi kaut ko saprast tikai kādu laiku pēc darba uzsākšanas, tāpat kā darba devējam nebūs intereses tevi paturēt tikai uz vasaru, tas drīzāk ir slogs un arī tavs cv izskatīsies slikti. Ja plāns ir strādāt tikai vasarā, tad iesaku skatīties uz prakses iespējām citās vietās.
22.04.2020 04:22 |
 
Reitings 92
Reģ: 11.02.2016
Tā kā turpinu savas darba gaitas nozarē, tad dzirdu arī atsauksmes no tiem, kas tieši tagad strādā Rīgas tiesās.
22.04.2020 04:23 |
 
Reitings 92
Reģ: 11.02.2016
Mērķtiecīgi iet strādāt tikai uz tiem 3 mēnešiem ir cūciski jebkurā darba vietā, ja darba devējs pats to nav noteicis vai ja tā nav prakse. Darba devējs tērē laiku un resursus, lai tevi apmācītu. Tu gan izmet citu pūles, gan pati neko neiegūsti, jo nevar kaut ko iemācīties pa 3 mēnešiem. Protams, ja darbā kaut kas neiepatīkas, var iet prom, bet nejau šādi ar nodomu pirms darba uzsākšanas.
22.04.2020 04:30 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Sakiet lūdzu kā notiek tiesa protokolesana. Strādājot par lietvedi tika veikts ieraksts un tad pārrakstīju protokolu
22.04.2020 11:34 |
 
Reitings 92
Reģ: 11.02.2016
Manos laikos vēl nebija jaunā sistēma un mēs rakstījām tikai īsos vai garos protokolus - kā kuram ērtāk, uz vietas vai pēc tam no audioieraksta vai gan tā, gan tā. Garajos tika rakstīts pilnīgi viss, īsajos daudz mazāk, tikai procesuālās darbības.
Pašlaik ir vairāki varianti, kā protokolēt - ir audioieraksts un sistēmā sekretārs atzīmē laikus ar piezīmēm, lai tiesnesim un citiem vieglāk orientēties. Es to sistēmu nemāku, tā kā nespēšu paskaidrot sīkāk, bet esmu tādus redzējusi kā procesa dalībnieks. Ir garie protokoli kur raksta pilnīgi visu sēdes gaitu, cilvēku teikto utt., sekretāri tāpat to var darīt gan sēdes laikā, gan pēc sēdes klausoties audio. Par īsajiem protokoliem tagad nezinu, nav nācies redzēt, bet, kā jau teicu, es tagad neesmu tiesā, bet kā procesa dalībnieks iesaistos.
Cik dzirdēju, tad veids atkarīgs no tiesneša, ir dzirdēts par diezgan stingriem, kam visu vajag garajos spriedumos joprojām. Bet ne visi ir tādi.
Sēžu protokolēšana ir tikai viens no darbiem, ko veic tiesas sēžu sekretārs.
22.04.2020 12:06 |
 
Reitings 92
Reģ: 11.02.2016
*kā kuram ērtāk bija domāts par to, kad sastāda visu protokolu, jo protokola veidu, protams, sekretārs nevarēja izvēlēties. Varbūt tur var pārprast manā tekstā
22.04.2020 12:10 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Paldies par izsmeļošu atbildi
22.04.2020 12:51 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Nedaudz pacelšu atkal! :)
Šajā vasarā galīgi nesanāks darbs dažādu personisku iemeslu un dzīves apstākļu dēļ.
Bet gribeju jautāt, vai šeit nav kāda/s, kas ir spējis to darbu apvienot ar pilna laika studijām?(es saprotu, ka tas atkarigs no manis pasas, bet tomer ja kadam TIESI SADA pieredze, tad var padalities?)
Izskatas, ka es paliksu budzeta grupa un galigi negribas tādēļ pariet uz neklatieni, jo tad vajadzes maksat jo savas kabatas par studijam... bet velme stradat ir :) un ta ka man saja semestri bija 2 dienas, piemeram, nedelas vidu pilnigi brivas no universitates, iedomajos, ka ja tspat bus nakamgad, var but izdotos apvienot....
Es saprotu, ka sis skan ta it ka es butu mazs berns, kas deg nepacietībā dabut visu uzreiz un nevar paciesties lidz studiju bēgām, tacu gribu izmantot iespējas :) tāpēc, ja kada ir klātienes studijas apvienojuši ar tiesas sekretāra darbh, priecāšos par pieredzi. Esmu gatava dazas lekcijas darba del izlaist, ja bus nepieciešamība, bet konstanti kavet negribetos.
Atvainojos par stulbo jautjaumu - vai tiesnesiem lietu izskatīšana var but jebkura nedelas diena vai parasti ir apmeram tas “klasiskās tiesas sezu dienas(piemeram, ceturtrdienas) lai varu rēķināties, ka tad noteiki jabut brīvam no skolas
18.06.2020 14:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3730
Reģ: 31.10.2010
Ar pilna laika studijām nav reāli apvienot. Darbs ir tajā pašā laikā, kad notiek lielākā daļa no pilna laika studiju lekcijām. Ja vien nevari vienlaikus atrasties divās dažādās vietās, tad nezinu, kā tad būtu reāli izdarāms.
18.06.2020 14:20 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.12.2015
Reiz , kādi 8 gadi atpakal starteju konkursā, jo aiz izmisuma bija vienalga kāds darbs,.ka tik darbs.
Alga smieklīga, konkurss 5 kārtās...arī jau minētais gramatikas tests un dalība tiesas sēdē.
Mani paņēma, bet pēdēja brīdī atteicos un dabūju daaudz labāku darbu.
Man gan pirms tam teica, ka sēdes sen ar roku nelrotokolē, bet ieraksta diktafonā.
Bet ja studē tiesību zinātni priekš pieredzes būtu ļoti ok!
Vismaz jau ieraksts CV
18.06.2020 14:33 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Minelūše @ 18.06.2020 14:20
Ar pilna laika studijām nav reāli apvienot. Darbs ir tajā pašā laikā, kad notiek lielākā daļa no pilna laika studiju lekcijām. Ja vien nevari vienlaikus atrasties divās dažādās vietās, tad nezinu, kā tad būtu reāli izdarāms.

Ah, tā jau domāju... :(
Paldies!
18.06.2020 14:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits