Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs Rimi

 
Reitings 106
Reģ: 12.02.2017
Labdien! Šobrīd meklēju darbu, jo iepriekšējais darbs ir dīkstāvē, taču kaut ko nopelnīt vajag.
Pieteicos darbam Rimi uz pozīciju "kasieris".
Vēlējos pajautāt, varbūt kāda/kāds ir stradājis šajā pozīcijā? Vai tiešām ir tik traki, ka nevar uz tualeti aiziet, ka jāstrādā 12-14h dienā? Jo pati esmu gatava strādāt max. 8h dienā, tāpēc domāju, vai vispār kasiera darbā tas ir iespējams.
Būšu priecīga uzklausīt jebkādus viedokļus, jūsu pieredzi par darbu kasē, jo atsauksmes internetā ir graujošas.
15.04.2020 20:13 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
+ ir atlaižu kartes un var darīt citas lietas ārpus kases - krāmēt preces dry stendos, cept picas (lielajos rimi) un pārdot dzērienus/bulkas, apģērbiem salikt pīkstuļus, no kolēģiem paņemt preces, kuras klienti kaut kādu iemeslu dēļ nenopirka un aiznest tās uz pareizajām vietām.
+ bezmaksas ēdiens
+ izpalīdzīgi kolēģi, aizvietos tevi, kad kaut ko vajag
+ var dabūt arī četras brīvdienas pēc kārtas
- astoņas stundas vari dabūt un vari nedabūt! Biežāk jāstrādā 10 stundas, bet protams, ir dienas, kad pat ieliek 6 stundu maiņu (īso).
- pīķa stundas svārstās no 16:40 - 19:00, visa dienas enerģija iztērējas tieši šajā laika posmā, 20:00 reāli esi jau ļoti noguris
- daudz jārunā un jāzina fakti, piem. cik maksā lasis kg, visu par akcijām un produktu izvietojumu plauktos. Jo jautājumi ir katru dienu, arī negaidītākie.
- uz naudu jāskatās divreiz/trīsreiz. Nemāki to darīt ātri, tad dienas beigās atklāsi, ka kāds ir iedevis groszy monētas nevis centus vai vēl kaut ko citu.
- vispār jābūt žiperīgam, spējai ātri reaģēt, enerģiskam, savādāk veikalā strādāt neiesaku.
p.s.
Esmu strādājusi gan pārtikas, gan nepārtikas veikalā kādreiz.
p.p.s.
Benzīntankos ir lielākas algas, ja plašāk skatās uz tirdzniecības vietām. Dažos apavu veikalos un visādos specializētajos veikalos arī ir labākas algas, bet jārēķinās, ka būs ĻOTI daudz jārunā, jāprot pārdot,pārliecināt,risināt negaidītas situācijas.
18.04.2020 14:21 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Neesmu strādājusi veikalā, bet picērijā par kasieri. Maiņas bija 12 stundas. vai nu diena vai nakts.
Vairs nekad. Kā jau darbs ar cilvēkiem. Ja viens ir laipns tad otrs atnāks kā čūska. Darba samaksa arī bija smieklīgi maza. Tam kas strādāja nakts maiņās vēl bija jāuzkopj zāle un jāmazgā trauki. un nē par to nemaksā vairāk kā tam kasierim kuram dienas maiņa. Un ja domājat ka naktī ir mazāk darba tad kļūdāties. Nāk visādi dzērāji un nakts izklaides baudītāji.
17.04.2020 16:01 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Man tā bija, kaut kāds cilvēks man mēģināja ieskaidrot, ka iedeva man 20 EUR (lai gan iedeva 10 EUR) un pieprasīja lai nekavējoties izdodu atlikumu, citādi ies pie vadības. Es zvanīju, zem kases bija podziņa, apsargam. Apskatījām kamerā un man bija taisnība. Vecis notinās cik ātri vien varēja. Tātad- apkrāpšanas mēģinājums. Un naudai jāseko līdzi. Ja kasē būs iztrūkums, maksāsi no savas kabatas un kādam ļoti paveiksies

Ārprāts ? Man ir bijis otrādi. Man ikdienā pa ceļam ir konkrēts "Lata" veikals, tur mani 4as reizes mēģināja apčakarēt, vairs tur neeju :D Piemēram, aizeju pēc piena, cena 1.20, es iedodu 2.20- atlikumā neko neizdod. Kad jautāju, kas un kā - "ā, sajaucu" un uzreiz momentā bez iedziļināšanās atdod naudu. Čeks izsists pareizi. Ok, kam negadās, saprotu. Bet šāda tipa pieredze tika atkārtota un ne tikai ar mani.
17.04.2020 15:38 |
 
Reitings 106
Reģ: 12.02.2017
paldies par visiem viedokļiem! Biju runāt, vienojāmies par 6h darba dienu. Likās viss forši. Tad jau redzēs, kā ies darbībā. Cerams būs ok! :)
17.04.2020 13:09 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Runājot par pārtikas mazumtirdzniecību irl un online. Iedomājies, Jānis dienā apēd vienu ābolu. Veikalā ir 50 āboli. Jānim pasaka, ka būs ābolu deficīts. Jānis aizskrien uz veikalu, izpērk 50 ābolus, veikals šokā par cilvēku pieplūdumu, pieņem darbiniekus. Taču Jānis tagad 50 dienas neiet uz veikalu, jo viņam āboli pietiek ilgam laikam. Veikals saprot, ka pakaļā asi ezīši un pieņemtos darbiniekus atlaiž, atlaiž arī tos, kuri strādāja iepriekš. Jānis nevar ēst vairāk kā ēdis līdz šim, Jānis tikai veic uzkrājumus.
Kaija pieņem darbiniekus. Kas notiks pēc pāris mēnešiem? VIsi ar lielu uzviju tiks atlaisti. Jo Visiem mājās būs vairāk konservu, nekā matu uz galvas.
Pašlaik daļa irl tirdzniecības ir pārmetusies online, attiecīgi kurjeriem un preču komplektētājiem ir darbs. Taču darbs būs arī kapračiem, maksātnespējas administratoriem un khe, khemm, šķiet, ka arī man (orķestri, lūdzu). Taču visas pārējās nozares jau tagad grimst. Tas, ka cilvēki par to nerunā, nenozīmē, ka tā nav. Man sāk uzrasties parādnieki un, šobrīd, ja nav iespējams paturēt ķīlu, tad ir jāprasa priekšapmaksa. Un tas ir tikai mēnesi un dažas dienas pēc robežu slēgšanas. Un mums nav pilns lokdowns kā, piemēram, lietuvā.
Uz ko jūs cerat? Ka 4 miljardus, kurus tulīt izdāļās kā reklāmas bukletus priekšvēlēšanu laikā, atdos zilonītis dambo un viņa draugs vinnijs pūks? Atdosim mēs visi, jo tas ir mūsu ārējais parāds.
Tā nav panika, tas ir reāls šī brīža situācijas vērtējums. Man vēl ir diezgan strikta nostāja par to, kas tiek darīts, lai apkarotu vīrusa izplatību, bet ne es esmu valdībā, ne arī es vēlos tur būt. Vienīgais, varu cerēt, ka veči pieņems pareizus lēmums un pieņems tos nekavējoties.
16.04.2020 22:31 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Rets McDonalds - 112121 @ 16.04.2020 21:34
nekas nav apstājies. Nesen sākam jaunu objektu. Labi nezinu detaļas, varbūt pasutitajam zeķe nauda sakrata un maksa tā nevis bankas kredīta. Bet tāpat viss notiek objekts uz 3menesiem.
P.s tu runā par kādu algu samazināšanu, tieši rimi tagad pacēla algas, ēdiena piegādātājiem arī ir paceltas un barbora(Maxima) labs komplektētajs pelna 550€ uz rokas šajos laikos. (Zinu jo čoms strādā) un saka kā ir darba trūkums. Bet lieta tāda ka tur vajag vēl un vēl darbiniekus. Citi pat atnākot vienu dienu nostrādā un nenāk uz darbu.

Nesen sākāt jaunu objektu, jo iesniegums būvvaldē noteikti bija jau pirms gada un ja objekts tiek kreditēts no bankas puses, finansējums jau sen piešķirts. Gasterbaiteram neviens tādus info neteiks, tam vagars ar rungu uzšauj pa pakausi un saka, kur riģipsi likt.
Ar teikumu "šobrīd neviens jaunus projektus nesāk" nozīmē to, ka šobrīd neviens neiet pie arhitekta un nesaka, davai būvējam vēl vienu villu adleru, lai uz jāņiem būvvalde ļautu man priedes izzāģēt un pamatus rakt.
16.04.2020 22:17 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Mana pirmā darba pieredze bij Maximā par kasieri.
Laikam neparakstītos nekad vairs uz šādu vakanci. Konkrēti pārtikas veikalā. Apģērbu veikalā vēl ok.
Uz tualeti laiž. Ja pīpē vari iet uzpīpēt kad vien vēlies, ja piem tev atnāk noņemt naudu, pasaki ka iziesi (vari iet kaut paēst) un cita kasiere /vecākā kasiere iesēdīsies kasē tavā vietā. Bet citā kasē protams, jo tava kase kurā sēdēsi būs tavējā uz visu dienu!!
Darba process jau ir vienkāršs, skenē preces tik un spaidi pogas. bet prasa koncentrēšanos. Jo cilvēki ir ļoti ļauni un var gadīties, ka tevi mēģinās apkrāpt. Man tā bija, kaut kāds cilvēks man mēģināja ieskaidrot, ka iedeva man 20 EUR (lai gan iedeva 10 EUR) un pieprasīja lai nekavējoties izdodu atlikumu, citādi ies pie vadības. Es zvanīju, zem kases bija podziņa, apsargam. Apskatījām kamerā un man bija taisnība. Vecis notinās cik ātri vien varēja. Tātad- apkrāpšanas mēģinājums. Un naudai jāseko līdzi. Ja kasē būs iztrūkums, maksāsi no savas kabatas un kādam ļoti paveiksies ?
16.04.2020 21:54 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.06.2016
miss99 @ 16.04.2020 20:58

Ceru,ka tu saslimsi. Riebjas šī bezatbildība
Reku tas McDonald's par barboru ieminējās. Bet ir tā ka zinu rimi cilvēkus kas komplektē preces. Viņi tur strādā maiņa ap 30 cilvēkiem, nekādi 2metri viens otram blakus liels kontakts ar citiem. Vot no tādiem ir vēl lielāks risks noķert covidu nekā no šitā aliņu dzērāja un uzņēmuma darbiniekiem nevajag maskas, vieniga prasība gumijas cimdi. Bet bieži strādājot bez. Pusdienu telpā arī esot 30 kvadrāti un pie galda sēž pa 4-5 cilvēki.
16.04.2020 21:38 |
 
Reitings 2
Reģ: 22.12.2019
bulta @ 16.04.2020 20:39
Draudziņ, ziņas lasu tikai tik, lai sekotu līdzi pieņemtajiem likumiem un to grozījumiem, lai turpinātu darbu.
Celtniecība ir apstājusies, esošie projekti tiek nobeigti, jaunus bankas nekreditēs, celtnieki varēs nākt strādāt pie manis par simtiņu mēnesī. Brīdinu, būšu izvēlīgs.
Piekrītu Tev, ka viss ir lieliski. Un par kovidu, tāpat kā spāņu mēri, visi aizmirsīs.
nekas nav apstājies. Nesen sākam jaunu objektu. Labi nezinu detaļas, varbūt pasutitajam zeķe nauda sakrata un maksa tā nevis bankas kredīta. Bet tāpat viss notiek objekts uz 3menesiem.
P.s tu runā par kādu algu samazināšanu, tieši rimi tagad pacēla algas, ēdiena piegādātājiem arī ir paceltas un barbora(Maxima) labs komplektētajs pelna 550€ uz rokas šajos laikos. (Zinu jo čoms strādā) un saka kā ir darba trūkums. Bet lieta tāda ka tur vajag vēl un vēl darbiniekus. Citi pat atnākot vienu dienu nostrādā un nenāk uz darbu.
16.04.2020 21:34 |
 
Reitings 863
Reģ: 03.01.2013
Rets McDonalds - 112121 @ 16.04.2020 20:25
velviens dalbajobs... Pēc 3 mēnešiem visi būs aizmirsusi par covid un robvežas būs vaļā viss sāks notikt. Kārtējais nobiedetais cilvēks kas pa daudz lasa ziņas. Es piemēram vispār neievēroju sedesanu mājas. Uz veikalu eju katru dienu, pie draugiem cepam gaļas dzeram alinjus, taisam balles. Neviens neslimo visiem viss kārtībā.
Runājot par algu nekritisies viņa 2x Max 1/3 bet uz īsu laiku, jo atceļot visus ierobežojumus, vērsies vaļā visi bāri, kafejnīcas un visi meklēs darbiniekus un piedāvājums atkal būs lielāks par pieprasījumu.
Jo tapat ka es daudzi sēž uz bezdarbniekiem tgd. Cits atpusas, cits nelegāli strādā.
Es piemēram domāju pasēdēt visu bezdarbnieka laiku, jo man celtniecība tgd ir neoficiāls darbs un katru nedēļu kjepa dabūju + pabalsts ahujena viss ;)

Taadu lohu deelj kaa Tu ir jaciesh paarejiem.
16.04.2020 21:20 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
miss99 @ 16.04.2020 20:58

Ceru,ka tu saslimsi. Riebjas šī bezatbildība
Labāk cerēsim, ka noraus ģenitāliju herpes vai ko tamlīdzīgu. Ja šis bezsmadzenis saslimtu ar covid, tas pakļautu riskam ļoti daudz cilvēkus, iespējams arī tevi pašu, ņemot vērā šitā dārzeņa attieksmi pret karantīnu, pašizolāciju un citiem piesardzības pasākumiem.
16.04.2020 21:07 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Rets McDonalds - 112121 @ 16.04.2020 20:25
velviens dalbajobs... Pēc 3 mēnešiem visi būs aizmirsusi par covid un robvežas būs vaļā viss sāks notikt. Kārtējais nobiedetais cilvēks kas pa daudz lasa ziņas. Es piemēram vispār neievēroju sedesanu mājas. Uz veikalu eju katru dienu, pie draugiem cepam gaļas dzeram alinjus, taisam balles. Neviens neslimo visiem viss kārtībā.
Runājot par algu nekritisies viņa 2x Max 1/3 bet uz īsu laiku, jo atceļot visus ierobežojumus, vērsies vaļā visi bāri, kafejnīcas un visi meklēs darbiniekus un piedāvājums atkal būs lielāks par pieprasījumu.
Jo tapat ka es daudzi sēž uz bezdarbniekiem tgd. Cits atpusas, cits nelegāli strādā.
Es piemēram domāju pasēdēt visu bezdarbnieka laiku, jo man celtniecība tgd ir neoficiāls darbs un katru nedēļu kjepa dabūju + pabalsts ahujena viss ;)

Ceru,ka tu saslimsi. Riebjas šī bezatbildība
16.04.2020 20:58 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Draudziņ, ziņas lasu tikai tik, lai sekotu līdzi pieņemtajiem likumiem un to grozījumiem, lai turpinātu darbu.
Celtniecība ir apstājusies, esošie projekti tiek nobeigti, jaunus bankas nekreditēs, celtnieki varēs nākt strādāt pie manis par simtiņu mēnesī. Brīdinu, būšu izvēlīgs.
Piekrītu Tev, ka viss ir lieliski. Un par kovidu, tāpat kā spāņu mēri, visi aizmirsīs.
16.04.2020 20:39 |
 
Reitings 2
Reģ: 22.12.2019
bulta @ 16.04.2020 18:07

Es teiktu, ka sarba saglabāšanas gadījumā alga kritīsies teju uz pusi. Uz Tavu darbavietu būs rinda ar cilvēkiem, kuri to pašu būs gatavi darīt par 500e. Šobrīd darba ņēmējiem būt ir ļoti neizdevīgi. Kā jau esmu teicis, jāiziet cauri 2-3 algu cikliem, lai sāktu redzēt reālo bezdarba ainu. Lokdowns ātrāk par gada beigām nebeigsies, ar sekām cīnīsimies vēl gadus piecus noteikti.
Daži spītīgi nevēlas saprast, ka tas nav vīrusiņš uz mēnesīti.
velviens dalbajobs... Pēc 3 mēnešiem visi būs aizmirsusi par covid un robvežas būs vaļā viss sāks notikt. Kārtējais nobiedetais cilvēks kas pa daudz lasa ziņas. Es piemēram vispār neievēroju sedesanu mājas. Uz veikalu eju katru dienu, pie draugiem cepam gaļas dzeram alinjus, taisam balles. Neviens neslimo visiem viss kārtībā.
Runājot par algu nekritisies viņa 2x Max 1/3 bet uz īsu laiku, jo atceļot visus ierobežojumus, vērsies vaļā visi bāri, kafejnīcas un visi meklēs darbiniekus un piedāvājums atkal būs lielāks par pieprasījumu.
Jo tapat ka es daudzi sēž uz bezdarbniekiem tgd. Cits atpusas, cits nelegāli strādā.
Es piemēram domāju pasēdēt visu bezdarbnieka laiku, jo man celtniecība tgd ir neoficiāls darbs un katru nedēļu kjepa dabūju + pabalsts ahujena viss ;)
16.04.2020 20:25 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Redpill @ 16.04.2020 17:41
Es ceru ka nebūs trakāk kā 2008 gadā, rēķinu ka man alga nokritīs pa ~300e.
Labi ka darbs saistīts ar pamatvajadzībām, kamēr cilvēki ies uz veikalu un pirks ēdamo, man būs ko darīt.

Es teiktu, ka sarba saglabāšanas gadījumā alga kritīsies teju uz pusi. Uz Tavu darbavietu būs rinda ar cilvēkiem, kuri to pašu būs gatavi darīt par 500e. Šobrīd darba ņēmējiem būt ir ļoti neizdevīgi. Kā jau esmu teicis, jāiziet cauri 2-3 algu cikliem, lai sāktu redzēt reālo bezdarba ainu. Lokdowns ātrāk par gada beigām nebeigsies, ar sekām cīnīsimies vēl gadus piecus noteikti.
Daži spītīgi nevēlas saprast, ka tas nav vīrusiņš uz mēnesīti.
16.04.2020 18:07 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
bulta @ 16.04.2020 17:00

Pagaidi 3 mēnešus ?
Es ceru ka nebūs trakāk kā 2008 gadā, rēķinu ka man alga nokritīs pa ~300e.
Labi ka darbs saistīts ar pamatvajadzībām, kamēr cilvēki ies uz veikalu un pirks ēdamo, man būs ko darīt.
16.04.2020 17:41 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Redpill @ 16.04.2020 16:23
Es arī mazkalificēts, man uz rokas ~1200e, tas bez virsstundām.
Specefisks + fizisks darbs

Nu mazkvaliceti visur LV ta nesanem.
Piemeram man citas sferas kolegis.
Katru dienu 8 tonnas jaiekrauj un jaizkrauj citos punktos no furgona, pilsetas robezas un uz rokam paliek 650€
Taja darba pat sievietem ir jastaipa 20-25kg kastes, ja kas nepatik ej prom, un tas kastes ir jakrauj 2M augstuma viena uz otras. Un vinas sanem zem 600€ uz rokam.
Jo vinas no lentas, prece jasakrauj kastes, kastes punkta A jasacel 2M, kuras velak, ieprieksminetais cilveks, sak furgona parkraut.
Seit es runaju par Kurzemes, Latgales regioniem.
16.04.2020 17:28 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Katz @ 16.04.2020 14:19
2018. gada raksts - https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/pardeveju-trukst-bet-piedavatas-algas-tuvu-minimumam.a278308/
Sludinājums, kas ielikts divas dienas atpakaļ - https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/cashier/oxnlk.html -
Esot bijis darbinieku trūkums, tādēļ celtas likmes.

Pirms nodokliem :) sanak uz rokam lidz 500€ + - atkariba no gramatas un soc apgadnieku stavokla.
16.04.2020 17:21 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Redpill @ 16.04.2020 16:23
Es arī mazkalificēts, man uz rokas ~1200e, tas bez virsstundām.
Specefisks + fizisks darbs

Pagaidi 3 mēnešus ?
16.04.2020 17:00 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
bulta @ 16.04.2020 14:38

Kāpēc lai mazkvalificēts strādnieks pelnītu vairāk?
Es arī mazkalificēts, man uz rokas ~1200e, tas bez virsstundām.
Specefisks + fizisks darbs
16.04.2020 16:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits