Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai VID var uzticēties?

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Meitenes, man uzreiz ir jautājums vai VIDam var uzticēties?
Lieta tāda, ka man izveidojās paliela nodokļu pārmaksa(+400e)
Un tad pēkšņi no VIDa nāk vēstules, ka esmu parādā viņiem par visu pagājušo gadu saistībā ar sociālo apdrošināšanas nodokli. Esmu jau kā pusotru gadu darba attiecībās, no sākuma darbs noformēja mani kā pašnodarbināto un, tad no pagājušā gada maija stājās spēkā īstais darba līgums un vairs neesmu pašnodarbināta(esot darba attiecībās nebiju lietas kursā par šāda veida nodokļiem).
Sazvanījos ar darbu vietu un jā izrādās, ka tad kad skaitījos pašnodarbināta netika samaksāts par vienu mēnesi, ar darba vietu sarunājām, ka viņi to apmaksās. BET VIDs mani mēģina tagad pārliecināt, lai es pati nemaksāju, jo viņi noņems no tās nodokļu naudas. Tie ir 138eur un tagad ar katru dienu nāk klāt soda nauda kā rezultātā summa jau ir 160eur. Viņi saka, ka soda nauda ko man jāmaksā ir 15eur un, lai to, kas katru dienu palielinās neņemu vērā.
Tikai kā es varu neņemt vērā? Ja viņi šito var marinēt sazin cik ilgi, soda nauda ar katru dienu augs tikai lielāka un beigās var neko man neatgriezt.
Šodien zvanīju un piedāvāju samaksāt, viņi saka, ka man tas nebūšot izdevīgi un, ka it kā pēc nedēļas nokārtošot.
Esmu sastresojusies, jo tagad tiešām ir jāskaita katra kapeika, par cik Covid dēļ esmu palikusi bez darba un uzticības cilvēkiem man nav nekādas.
01.04.2020 16:42 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Mana saskare ar Vid ir bijusi nepatīkama. Sajūta ka viņi ir nevis valsts institūcija, bet bērnudārzs.
Man bija parāds, kuru nesaprotu kā dabūju, jo EDS ir atķeksēts lai neņem vērā neapliekamo minimumu un darba alga nepārsniedz tos noteiktos tūkstošus gadā. Bet labi tas tā... nebija it kā daudz 150 eiro. Tos samaksāju un uzrādījās vairāk kā 4 mēnešus ka vēl aiz vien esmu parāda. Zvanīju uz to uzziņas tālruni un tur saka ja rādas ka esat parādā tātad esat un nekas nav nomaksāts, lai ejot uz apkalpošanas centru ar papīriem. Labi aizeju tur rindā jāsēž 2 stundas. Nogaidu un viss ko man pasaka ka tā sistēmas kļūda un tā esot dažiem cilvēkiem. Es jautāju kas būtu ja samaksātu vēlreiz to summu. Neko nemācēja atbildēt.
Tava situācija grūta. Man liekās ka tā uzreiz tos soda procentus neliek? Vai tad nebija jāpaiet noteiktam laikam. Varbūt var lūgt iesaldēt saistībā ar to ka pašlaik nav darba.
01.04.2020 18:00 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Tagadējā situācijā diemžēl viss caur telefonu notiek. Interesanti zināt vai viņiem ierakstās sarunas, lai pēc tam man ir pierādījums viņu teiktajam!?
Kiskismau pēc Tava teiktā tiešām kā bērnu dārzs, bet var secināt, ka neskaitot ko uzrāda tehniskā sistēma, tad to var pamainīt.
Tur tā lieta, ka nauda ko samaksāt ir, jo ieskaitīja darba devējs, bet viņi mani mēģina pierunāt, lai es pati nemaksāju un turpina tik marinēt.
Labi to soda naudu 15eur es samaksāšu no savas kabatas, bet galvenais, lai neliek pēc tam maksāt visu pārējo, kas turpināsies palielināties ar katru dienu.
01.04.2020 18:27 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Manam kaimiņam ir neleālais auto serviss jau gadus 15 vismaz.
Esmu rakstījusi uz VIDU tas nereaģē nekādīgi.
01.04.2020 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Ja tu pati tagad maksāsi šo parādu, tev būs jānomaksā arī visa soda nauda. Ja parādu dzēsīs VID, tad viņi soda naudu ņems tikai līdz tam brīdim kad tev apstiprināja pārmaksu (pēc viņu vārdiem 15 EUR). Raizēm viņi kavējas vairāk kā mēnesi ar parāda dzēšanu, bet kad dzēš tad ar atpakaļejošu datumu. Ja tu tagad iemaksāsi kādu summu, pirmie tiks dzēsti soda procenti un pamatparāds atkal audzēs sodu.
02.04.2020 09:19 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.01.2020
Manam kaimiņam ir neleālais auto serviss jau gadus 15 vismaz.
Esmu rakstījusi uz VIDU tas nereaģē nekādīgi.

Atslābsti.
02.04.2020 15:51 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Leilaa
Viņam atkrīt klapatas ar soda naudām.
02.04.2020 18:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits