Tievētājas?

 
Reitings 31
Reģ: 23.03.2020
Sveikas, visas foruma meitenes.
Kā jau esmu manījusi, šeit pārsvarā notiek diskusijas par svaru un tā zaudēšanu, bet tās ar laiku kļūst neaktīvas.
Nedaudz par mani - garums 170-171cm, svars 77-78 kg, vēlētos sākumā atgriezties pie svara, kas bija gadus 3 atpakaļ - 70 kg, ja izdosies - būtu ļoti laimīga par to un noteikti tiektos uz savu ideālo (iedomāti ideālo) 65kg.
Mājas apstākļos vingroju, pastaigājos, dodos skriet (reizēm), piedomāju ko ēdu, un kā jau daudzām mans klupšanas akmens ir uzturs brīvdienās un ēstgribas kontrole vakaros, pa dienām īpašu problēmu nav. Varbūt kāda vēl var padalīties ar savu stāstu, ko darāt, lai sasniegtu savu mērķi un kā motivējat sevi? Būšu priecīga par katru Jūsu stāstu :)
23.03.2020 13:07 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.01.2020
Man 171cm, sāku ar 63kg, tagad 61, pamazām eju uz mērķi 56kg. Principā esmu izslēgusi saldumus un maizi. Neēdu arī treknus ēdienus. Cenšos ēst 3x dienā līdzīgos laikos. Starplaikos atļaujos našķēties ar kādu augli vai tumšo šokolādes gabaliņu, bet ne katru dienu. Pēc 19iem cenšos vispār neēst. Vakaros mēdzu nedaudz pavingrot vai uztaisīt kādu pastaigu, bet ar sportu diemžēl slinkoju, tāpēc lielākās cerības uz pārtiku. Redzēs kā man veiksies ar šo un kādi rezultāti būs pēc, piemēram, mēneša.
25.03.2020 09:01 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Es sāku kompleksot par svaru jau pamatskolā, kaut gan tajā laikā vispār nebija jēgas par to kompleksot. Tajā laikā populāri bija ļoti kalsni cilvēki, tādu bija pilni portāli, līdz ar ko, pat ja svars bija ļoti pat normāls, nevienam, ieskaitot mani pašu, tā nelikās. Tolaik, nezinu ko gan es gribēju nomest ? mugursomu laikam.. bet apskrēju visu ziedoņdārzu pat pa 10 km.
Bet mammas gatavotais ēdiens pārsita pušu manas kedas, tādēļ uzsākot pirmās attiecības es turpināju piebarot savu puisi no mammas recepšu krājumiem un mēs abi augām ģeometriskos apjomos. Un, ja es nemainīgi esmu 163 cm gara, tad principā 53-54 kg būtu pats labākais priekš manis.. respektīvi nomest vajadzēja daudz, līdz es beidzot tam saņēmos, jo mana ikdiena, lai gan paiet aktīvi, jo es praktiski 13 stundas stāvu kājās un pārvietojos nepārtraukti vienalga man piesēja ļoti daudz kilogramu. Un, ja ir cilvēki, kuri man apgalvo, ka VIENMĒR var atrast laiku sportam.. ka tās ir tikai atrunas... ziniet.. es tiešām domāju, kur, lai ieliek šīs pāris stundas savā darba grafikā, kurš sastāv no diviem darbiem (Katrs līdz 23:00 naktī ?), universitātes bērna un mājas dzīves, tad pāri paliek tieši kādi mīnus 3 gadi... tādēļ es pakāpeniski sāku izslēgt dažādus pārtikas produktus no sava uztura, kas nav viegli.. bet, ir pagājuši vairāk kā 12 gadi kopš es par to sāku uztraukties līdz tam, ko es sāku darīt un pāris mēneši, un bez sporta palīdzības esmu nometusi 10 kg.
Tagad veiksmīgi ieturu gavēni pēc pašas vēlēšanās. Saldumiem neatsaku. Ēdu visu ko, bet ar mēru. Galvenais man, priekš sevis, bija to liegt sākumā. Laika gaitā, ja bija lietas, ko gribēju atgriezt ēdienkartē, atgriezu mazos daudzumos. Un svaram tas nekaitēja vispār ?
25.03.2020 00:58 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.02.2019
Kiskismau @ 24.03.2020 17:04

Vispār ir viena daļa zinātnieku kuri domā ka brokastis ir vajadzīgas un otra daļa, kuri ir pierādījuši ka bez tām var iztikt. Fasting balstās uz to visu cukura līmena krišanos utt. Neesmu fasting piekritēja, bet saprašanai izlasīju pētījumus un sava taisnība tur ir.
Kā arī nesen gastroenteralogu konforencē tika prezentēts pētījums par to vai kuņģis spēj tik agri no rīta (6-8 pēc mūsdienu cilvēka dzīves ritma) uzņemt pārtiku un pārstrādāt to, jo ķermenis vēl nav "pamodies". Tur secinājumi bija ka nevar, bet vajag vēl padziļinātu pētījumu.
šim ir kāds zinātnisks pamats? Ja es no rita ēdu gurķus ar tomatiem tad vakarā to vairs darīt nevaru? Pielieku klāt ceptu kabaci un kāpēc nevarētu ēst. Vai tie paši griķi. Pusdienās griķi ar kādu proteīnu un vakariņās salāti ar griķiem.
Iesaki kādu pētījumu? Viņu visu ir tik daudz un daži ir tādi kuri ir sponsorēti no firmām ka apjukt var.

Tāpēc rīts ir jāsāk ar siltu ūdens glāzi, lai pamodinātu organismu.
Gurķi ar tomātiem nekad nebūs pamatēdiens, bet gan kā piedava olbaltumvielu avotam (graudaugi, pākšaugi, sēklas, rieksti, sojas produkti, siers, beizpiens, liesa gaļa, zivis, jūras veltes). Dārzeņus un salātlapas vari ēst kaut vai 5x dienā, jo tas ir šķiedrvielu avots, kas ir palīgs uzņemtās barības pārstrādei, kā arī tiek uzņemti vitamīni un minerālvielas.
Jā, ir zinātnisks pamatojums. Jo gremošnas sistēma visu diennakti nestrādā ar pilnu jaudu. Vakaros cilvēkiem parasti ir miera režīms, arī gremošanas sistēma vakara pusē sāk darboties lēnāk līdz aiziet "gulēt". Piemēram, augļi nekad netiks rekomendēti vakarā, bet gan dienas pirmajā pusē(vislabāk otrajā ēdienreizē), protams kopā ar olbaltumvielu avotu. Jo augļi satur cukurus. Kā arī graudaugi un pākšaugi tiek rekomendēti dienas pirmajā pusē (vislabāk trešajā ēdienreizē), jo satur cieti, bet ciete pārvēršas cukurā, taču ja uzņemtais cukurs netiek izmantots enerģijā, tad cukurs pārvēršas taukos. Līdz ar to tauki sāk uzkrāties.
Starpcitu griķi ir olbaltumvielu avots, pieliekot klāt svaigus salātus vai dārzeņus, tā ir perfekta maltīte. Griķus ar salātiem var ēst kaut vai trīs dienas pēc kārtas, bet ne 2x dienā. Uzturam ir jābūt daudzveidīgam.
Esmu izglītojusies par veselīgu sabalansētu uzturu, zinu ko iesaku un ko nē.
Paldies, bet ar šo noslēdzu savu iesaisti šajā diskusijā. Esiet veselas un skaistas savā ķermenī, dodot tam visu to labāko, it sevišķi šajā vīrusa skartajā laikā. ?
24.03.2020 23:42 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Es pirms gada arī ievēroju intermittent fasting, 16:8 ritmā. Sāku 10.00, beidzu 18.00.
Dažu nedēļu laikā nometu 6kg, bet tad pienāca vasara, norāvos un laikus vairs neievēroju, līdz ar to 3-4 kg atkal pienāca klāt.
Ja grib so piekopt, tad tas ir jāievēro kā dzīves veids, nevis īslaicīga diēta.. ir jāsaprot, vai tas ir kaut kas tev ilgtermiņā, citādāk visi kg nāks atpakaļ.
Bet fastingam galvenais labums nav svara nomešana, bet gan organisma patstāvīga attīrīšanās, kā rezultātā arī liekie kg sāk iet nost.
24.03.2020 17:37 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Par brokastīm. Zinātniski pierādīts, ka brokasti ir svarīga ēdienreize.

Vispār ir viena daļa zinātnieku kuri domā ka brokastis ir vajadzīgas un otra daļa, kuri ir pierādījuši ka bez tām var iztikt. Fasting balstās uz to visu cukura līmena krišanos utt. Neesmu fasting piekritēja, bet saprašanai izlasīju pētījumus un sava taisnība tur ir.
Kā arī nesen gastroenteralogu konforencē tika prezentēts pētījums par to vai kuņģis spēj tik agri no rīta (6-8 pēc mūsdienu cilvēka dzīves ritma) uzņemt pārtiku un pārstrādāt to, jo ķermenis vēl nav "pamodies". Tur secinājumi bija ka nevar, bet vajag vēl padziļinātu pētījumu.
8. Dienas laikā nevar atkārtoties divas reizes viens un tas pats ēdiens. (Piemēram, trešajā ēdienreizē Tev būs griķi ar tavicētiem dārzeņiem, tad piektajā ēdienreizē tu to atkārtoti needīsi).

šim ir kāds zinātnisks pamats? Ja es no rita ēdu gurķus ar tomatiem tad vakarā to vairs darīt nevaru? Pielieku klāt ceptu kabaci un kāpēc nevarētu ēst. Vai tie paši griķi. Pusdienās griķi ar kādu proteīnu un vakariņās salāti ar griķiem.
Ja kādam rodas šaubas par maniem ieteikumiem, tad palasiet pētījumus.

Iesaki kādu pētījumu? Viņu visu ir tik daudz un daži ir tādi kuri ir sponsorēti no firmām ka apjukt var.
24.03.2020 17:04 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Brokastu neēšana noved pie cukura līmeņa asinīs samazināšanās zem normas, izraisa ogļhidrātu badu un vēlmi pēc vienkāršo ogļhidrātu uzkodām,

Tad es laikam esmu neriktīga. Esmu piefiksējusi, ja es ēdu brokastis, tad man biežāk gribās ēst, esmu mēģinājusi ēst brokastīs tikai olbaltumvielām bagātu ēdienreizi, bet pēc 1-2 stundām jau vēders rūc, gribās ēst.
Es ikdienā atturos no ogļhidrātiem, tāpēc mans organisms nekauc pēc tiem.
Jāmācās kontrolēt savs prāts/ķermenis pēc ēdiena, tad nebūs vēlmes pārēsties un ēst neveselīgi
24.03.2020 16:31 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.02.2019
Kiskismau @ 24.03.2020 14:41
Sazina
Daži diezgan savdabīgi padomi. Un arī izskatās ka bez zinātniska pamatojuma.
ja
Ja šī bija atbilde maniem ieteikumiem, tad rūgti maldies. Katrs ieteikums ir zinātniski pierādīts. Uzturam ir jābūt daudzveidīgam un sabalasētam. Lai organisms uzņemtu visas nepieciešamās uzturvielas, vitamīnus un minerālvielas.
Lai uzrakstītu visu par pareizu un sabalensētu uzturu ar pamatojumiem, būs vajadzīgas vairākas dienas. Diemžēl man tam nav laika. Ja kādam rodas šaubas par maniem ieteikumiem, tad palasiet pētījumus. ?
24.03.2020 16:17 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.02.2019
vienkarsinav @ 24.03.2020 13:44

Šim es nepiekrītu. Es piemēram neesmu brokastu cilvēks, pirms uzsāku veselīgu dzīvesveidu arī uzskatīju, ka brokastis jāēd, kaut negribas. Tagad jau nepilnus 2 gadus iztieku bez brokastīm, man pirmā ēdienreize ir ap 12 (mostos ap 6), vakariņas ēdu ap +/-19. Ja starplaikā iegribas panašķēties, tad rieksti/augļi/dārzeņi/diabētiķu saldumi.
Katram pašam jāsajūt vai brokastis ir vajadzīgas, bet tās nav obligātas.
Es kopš esmu uzsākusi veselīgu dzīvesveidu, esmu zaudējusi 13 kg.

Par brokastīm. Zinātniski pierādīts, ka brokasti ir svarīga ēdienreize. Kāpēc?
Brokastu neēšana noved pie cukura līmeņa asinīs samazināšanās zem normas, izraisa ogļhidrātu badu un vēlmi pēc vienkāršo ogļhidrātu uzkodām, lai ātri celtu cukura līmeni asinīs un pārvarētu izsalkumu un enerģijas kritumu. Vienkāršie ogļhidrāti izraisa tūlītēju cukura līmeņa celšanos asinīs. Cukurs pārvēršas taukos. Pēc tam šis cikls dienas laikā atkārtojas vēl 2-3 reizes. Šis noslēgtais loks ir viens no galvenajiem iemesliem iespējamām pašsajūtas un liekā svara problēmām.
Savukārt sabalansētas olbaltumvielu brokastis uztur cukura līmeni asinīs normas robežās, novērš ogļhidrātu badu un ogļhidrātu atkarību dienas laikā, nodrošinot organismu ar visām vajadzīgām uzturvielām. Tādejādi apetīte tiek kontrolēta, samazinās vēlme pēc ogļhidrātiem (tostarp miltu ēdieniem, rīsiem, kartupeļiem, saldiem dzērieniem utt.) un organisms izmanto savas tauku rezerves, lai gūtu enerģiju.
24.03.2020 16:06 |
 
Reitings 10
Reģ: 10.02.2020
Apskaties youtubā "intermittent fasting". Svarīgākais ir laika ietvars, kad ēd. Piemēram, ēst tikai no 8.00 līdz 16.00 vai 17.00. Sports var būt, var nebūt, svarā nokritīsi, ja ēdīsi noteiktos laikos un vēlams arī veselīgi, bet tas nav obligāti.
24.03.2020 15:24 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Sazina
Daži diezgan savdabīgi padomi. Un arī izskatās ka bez zinātniska pamatojuma.
24.03.2020 14:41 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
3. Katru rītu, kopš pamošanās brīža, stundas laikā jāpaēd brokastis (ļoti svarīga ēdienreize). Kafija nav brokastis!!!!

Šim es nepiekrītu. Es piemēram neesmu brokastu cilvēks, pirms uzsāku veselīgu dzīvesveidu arī uzskatīju, ka brokastis jāēd, kaut negribas. Tagad jau nepilnus 2 gadus iztieku bez brokastīm, man pirmā ēdienreize ir ap 12 (mostos ap 6), vakariņas ēdu ap +/-19. Ja starplaikā iegribas panašķēties, tad rieksti/augļi/dārzeņi/diabētiķu saldumi.
Katram pašam jāsajūt vai brokastis ir vajadzīgas, bet tās nav obligātas.
Es kopš esmu uzsākusi veselīgu dzīvesveidu, esmu zaudējusi 13 kg.
24.03.2020 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
es varētu ēst un ēst visu laiku. ?
Man vistrak ir brīvdienās, Darba dienās varu ierobežot sevi,
24.03.2020 10:46 |
 
Reitings 31
Reģ: 23.03.2020
Paldies meitenes par tik izsmeļošu dalīšanos pieredzē ?
Būtībā es jau vairākus gadus dzeru ap 2l ūdeni katru dienu, baltmaizi neēdu, tās vietā ir galetes/graudu maize, un cukurs pie dzērieniem arī jau ir pagātne.
Prieks par visām, kuras jau savus paradumus ir padarījušas par ikdienu un kurām nav grūtību pieturēties pie labiem ēšanas paradumiem, jo par pašsajūtu piekritu - sajūtas ir tiešām lieliskas, kad ēd pareizi.
Tagad, kad vairumā ir ieteicams uzturēties mājās un īpaši nedoties nekur ārā, vai nav tā, ka gribat teiksim kaut ko uzkost, tīri aiz garlaicības? ?
24.03.2020 10:05 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Sauliit @ 23.03.2020 23:45

Forši, malacis ?? kādi ēdieni tev šajā brīdī kļuvuši iecienītākie, ko ar ko mēdz aizstāt?

Sāku ēst daudz vairākus dārzeņus, augļus arī, bet normās. Agrāk domāju, nu kā es tik daudz salātus ēdīšu, bet tagad esmu ļoti iecienījusi. Taisu ar garnelēm vai vistu. Dārzeņus var piemēram cepeškrāsnī forši pagatavot (saldo kartupeli, papriku, šampinjonus, tomātus cherry, ar zaļumiem, visu sajauc kopā, ar olīveļļu un lieku uz 40 min cepenē, sanāk superīgi.. klāt uztaisu mericiti no naturālā jogurta)
Ja gribas makaronus, taisu pilngraudu. Ja vēlos saldo, ņemu naturālo jogurtu, pielieku kivi, banānu.
Ja nav daudz laika gatavot, bet ir izsalkums, dzeru kefīru, ļoti satigs un nav daudz kaloriju. Baltmaizi neēdu, izvēlos pilngraudu variantus. Nu tā kaut kā, principā nekas baigi sarežģīts, es vienkārši piedomāju, ko es lieku mutē un vai tā ir tikai apetīte, vai izsalkums.
24.03.2020 07:36 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.02.2019
1. Atteikties no visiem draņķiem (saldinātie dzērieni, ātrās uzkodas, saldumi, majonēzes, tomātu mērces, balto miltu izstrādājumi, utt. )
2. Katru dienu dzert ūdeni. Tavā gadījumā, kā minimums jāizder 2,6l ūdens dienā (tīrs, negāzēts ūdens).
3. Katru rītu, kopš pamošanās brīža, stundas laikā jāpaēd brokastis (ļoti svarīga ēdienreize). Kafija nav brokastis!!!!
4. Dienā ieturēt vismaz 5 maltītes, kuras notiek ik pēc 2,5 - 3h.
5. Katrā ēdienreizē ir jāiekļauj olbaltumvielu bagātus produktus.
6. Uzturā jāiekļauj šķiedrvielu bagātus produktus (dārzeņi, salātu lapas, augļi).
7. Vienas maltītes porcija ir tavu abu sauju izmērs, viena sauja olbaltumviela avots un otrā sauja šķiedrvielu avots.
8. Dienas laikā nevar atkārtoties divas reizes viens un tas pats ēdiens. (Piemēram, trešajā ēdienreizē Tev būs griķi ar tavicētiem dārzeņiem, tad piektajā ēdienreizē tu to atkārtoti needīsi).
Ja vēlies uzzināt kaut ko sīkāk par uzturu, droši raksti privāti, pastāstīšu, ko katrā ēdienreizē izvēlēties vislabāk un kā arī citus knifiņus. ?
24.03.2020 01:18 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.02.2019
Mans ideālais ķermeņa svars vienmēr ir bijis 62 - 63kg. Augums 172 cm. Iestājoties augstskolā mans dzīvesveids kļuva mazkustīgs un uzturs arī nebija no tiem labākajiem. Pēc pirmā kursa mans svars bija 65kg, otrā kursā svars sasniedza 67kg. Domāju: "nu, nē, tā tak nevar, kaut kas ir jādara lietas labā" Izdomāju, ka, nu tik vingrošu, nu tik būs.? Paņēmu zāles abonamentu ar trenera stastādītu treniņa plānu, pēc kāda laika gāju uz grupu fitnesa nodarbībām un arī, it kā piedomāju, ko ēdu. Bet svars kā nenāca nost, tā nenāca nost. Jo, protams, es it nemaz neēdu pareizi. Un kāda jēga no treniņiem, ja organismam nedod pareizo degvielu? Nekāda!
Pēc augstskolas absolvēšanas uzkāpu uz svariem, tie rādīja 72kg. Biju tik nikna par savu nolaidību/nevīžību. Pašsajūta bija vienkārši drausmīga, enerģijas līmenis pilnīga nulle, ikdienu pavadīja hronisks nogurums, nekā nevēlēšanās, bezspēks.......
Savācos, izmainot savus uztura paradumus 3 mēnešu laikā nometu 7kg. Es neskrienu, nesportoju, tik cik eju garās pastaigās (vidēji 8km), aptuveni, 3 reizes nedēļā (dažreiz pat retāk). Šobrīd savam organismam dodu visu to labāko - uzturvielu bagātu uzturu. Mana pašsajūta ir vienkārši fantastiska, šobrīd jūtos kā pūciņa ar skaistu augumu. ? P.S. kopā esmu nometusi 9kg un esmu atgriezusies pie sava ideālā ķermeņa svara. ?
Par veselīgu sabalensētu uzturu ir tik daudz informācijas, ka to vienā reizē nav iespējams izstāstīt. Dažus ieteikumus uzrakstīšu nākošajā komentārā....
24.03.2020 00:44 |
 
Reitings 241
Reģ: 04.02.2020
No 60kg esmu tikusi pie 51, un esmu 163cm gara. Tīri tā, paskrienot, vingrojot un kafijā/tējā neliekot cukuru, neēdu bulciņas un miltu izstrādājumus, bet kādu našķi šad tad atļaujos. Vairāk dārzeņi, zaļumi, augļi, kā arī nerīšana naktīs manu svaru jau uztur gadu tādu un klāt neiet.
24.03.2020 00:33 |
 
Reitings 31
Reģ: 23.03.2020
Aarzemniece12 @ 23.03.2020 23:40

Sāku ar 82 ar kaut ko, tagad 75. Augums 169cm. Bebisa svars vēl palicis.. mans "idealais" pašsajūtas svars vienmēr bijis 67-68 kg, tur arī gribu tikt atpakaļ. Un tālāk skatisimies.
Es ne tikai sveros, bet arī apkārtmērus mēru. No vēdera 8cm nost

Forši, malacis ?? kādi ēdieni tev šajā brīdī kļuvuši iecienītākie, ko ar ko mēdz aizstāt?
23.03.2020 23:45 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Sauliit @ 23.03.2020 23:31

Drīkst uzzināt, ar kādu svaru sāki? Cik gara esi? :)

Sāku ar 82 ar kaut ko, tagad 75. Augums 169cm. Bebisa svars vēl palicis.. mans "idealais" pašsajūtas svars vienmēr bijis 67-68 kg, tur arī gribu tikt atpakaļ. Un tālāk skatisimies.
Es ne tikai sveros, bet arī apkārtmērus mēru. No vēdera 8cm nost
23.03.2020 23:40 |
 
Reitings 31
Reģ: 23.03.2020
Aarzemniece12 @ 23.03.2020 23:01
Es jau apmēram 2 mēnešus neēdu saldumus, visādus našķus, saldinatos dzērienus un "sliktos" ogļhidrātus, pārāk trekns ēdienus. Ir jau 7 kg nost.. bez striktām diētām. Vienkārši veselīgi un ja gribas kaut ko "garšīgu", tad atļauju sev, bet meklēju veselīgākas alternatīvas un ar mēru.

Drīkst uzzināt, ar kādu svaru sāki? Cik gara esi? :)
23.03.2020 23:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits