Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gastroskopija

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Hei! Jautājums:
Pirmo x došos kaut kad pie ārsta veikt gastroskopiju. Ģimenē visi teica "AK ŠAUSMAS" kad pastāstīju ko teica ārsts ?
Ja godīgi, tad pamatīgi raustos no šīs procedūras. Visādas briesmas ir lasītas.
Sakiet tie kuri jau ir bijuši uz šo procedūru, kā ir ja tikai atsāpina rīkli bez narkozes? Un vai narkozi veic pilno? Negribu pilno narkozi. Tās jau paniskas bailes no tādām lietām.
Būtu okej vēl ar sedāciju.
Par vemšanas refleksu nemāku teikt. Nav baigi izteikts. Varu grūst rīklē jebko, grūti piedabūt mani ir vemt.
15.03.2020 17:56 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Ta ir tapati 'KOBRA'? Ja ta, tad man taisija pirms vairakiem gadiem. Kakla tik ieputa kaut ko. Nebija TIK traki. Nesatraucies, Viss bus labi.? Ir briesmigakas proceduras ?
Kopejo narkozi es gan tadai procedurai netaisitu, neuzskatu, ka ir ta verts.
15.03.2020 18:04 |
 
Reitings 241
Reģ: 04.02.2020
Sajūtas nav no tām patīkamākajām, bet nav arī tik briesmīgi. Ja vajag, tad vajag un cilvēks visu izturēs. Ja tiešām baidies , iesaku narkozi, neko nejutīsi un darbiņš jau izdarīts
15.03.2020 18:08 |
 
Reitings 241
Reģ: 04.02.2020
Narkoze ir pavisam īslaicīga, uz 10-20min. Atsāpinot tikai rīkli rīstīsies, būs punķi, asaras, vemšanas reflekss un jutīsi, kā kamera vandās pa kunģi. Nu nekas patīkams
15.03.2020 18:10 |
 
Reitings 178
Reģ: 11.08.2013
O, šīs procedūras jomā laikam esmu čempione :D
Sedāciju neizvēlos, tāda nebija ne manā bērnībā, ne tīņa gados, un joprojām secinu, ka varu iztikt bez šī ekstras, neredzu jēgu 3-5 minūšu diskomforta dēļ staigāt visu atlikušo dienu dullu galvu.
Kad nogulsies uz sāniem, iepūtīs rīklē atsāpināmo, mutē starp zobiem ieliks tādu plastmasas uzgali. Nu un tad laidīs iekšā cauruli. Visnepatīkamākais ir, kad tā iet lejā pa rīkli, tas ir max mokošākais moments, jo ārsts liek rīt, lai piepalīdzētu to dabūt lejā, bet tas ir pēdējais, ko tu cilvēks spēj un vēlies. Taču mēģini. Un Tu rīstīsies nejēgā, esi gatava, bet tas ir izdzīvojami. Kas man parasti palīdz - pilnīga padošanās, ķermena atslābināšana. Galvā vienmēr ko izdomāju, skaitu kādas dziesmas vārdus, kādu dzejoli vecu, domās saucu dažādus vārdus uz viena un tā paša burta utt. Un galvenais sev saku -TŪLĪT TAS BEIGSIES, vēl mazliet, vēl mazliet. Vēl SVARĪGI - NEAIZMIRSTI ELPOT CAUR DEGUNU. Cilvēki bieži ir tādā panikā, ka tver gaisu ar muti, un tad sāk likties, ka smok. Tāpēc mēģini atcerēties, ka ir deguns... un mierīgi elpot caur to :)
Nu jā. Tātad visu laiku rīstīsies kā uz vemšanu, tas normāli, asaras tecēs straumēm, siekalas arī... un, jā, mazliet nepatīkami, kad caurule badīsies pa kuņģi. Bet tad tiešām ātri vien būs ops! un laukā. Un Tu būsi varone. Veiksmi! ATSLĀBINIES un PADODIES ;)
15.03.2020 18:28 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Man ši procedūra bija novembrī , 2019.gadā, būtībā nesen.
Ar pilnu narkozi, tās bija vien kādas 15 min!Man arī bija ļoti bail, bet nebija to vērts, tas tik ātri notika, ka pat acis nepamirkšķināju.
Man teica, ka bez narkozes vairs nekur netaisa šo procedūru. Vismaz, kad pamodies nav nekā slikta, sajūta, kā būtu vienkārši aizmidzis. Vismaz man personīgi nekādi nelabumi pēc tam nebija.
Procedūru veicu gastro centrā.
Tā kā iesaku nebaidīties.
15.03.2020 18:42 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
. Vēl SVARĪGI - NEAIZMIRSTI ELPOT CAUR DEGUNU

Jarlpiyir caur muti. Tieši dēļ tā ka elpo caur degunu cilvēks ristas.
Procedūra ilgst max 3-5 min. Ja tur nekā nebūs(polipi vai šūnu izmaiņas) tad vispār 2 minūtes.
Atkarībā no kura vietas taisīs ir lidocaine sprejs kuru iesmidzina rīklē vai šķīdums kur 5 min pirms procedūras jāizdzer. Ieliks mutē iemuti un gulēsi uz sāniem. Iemuti jātur ar zobiem. Protams ir nepatīkami bet ne sāpīgi.
Lai ietu ar narkozi ir speciāli jāmeklē kur to dara un jābūt asins analīzēm, EKG.
Agrāk trādāju divus gadus endoskopijā visādi pacienti redzēti. Galvenais elpot, jo elpošanas reflekss ir spēcīgāks par vemšanas ? tā mums teica viens ārsts vienmēr.
15.03.2020 19:38 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Jarlpiyir jāelpo ir
15.03.2020 19:39 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3680
Reģ: 31.10.2010
Man tāda tika veikta pirms gadiem 15. Narkozes nebija, bet no pašas procedūras nez kāpēc neko daudz neatceros. Iespējams tāpēc, ka pirms tam iedeva kaut kādu tableti, laikam lai atslābinātos. Neatceros arī, ka man kaut kas tiktu pūsts kaklā. Mamma, kas sēdēja aiz durvīm, teica, ka es esot gārgusi kā pirms miršanas:D
15.03.2020 19:47 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Gāju ar narkozi (t.i. iemidzināšanu uz 15 min). Man neprasīja nekādas analīzes, ne EKG.
15.03.2020 22:58 |
 
Reitings 241
Reģ: 04.02.2020
Kiskismau @ 15.03.2020 19:38

Jarlpiyir caur muti. Tieši dēļ tā ka elpo caur degunu cilvēks ristas.
Procedūra ilgst max 3-5 min. Ja tur nekā nebūs(polipi vai šūnu izmaiņas) tad vispār 2 minūtes.
Atkarībā no kura vietas taisīs ir lidocaine sprejs kuru iesmidzina rīklē vai šķīdums kur 5 min pirms procedūras jāizdzer. Ieliks mutē iemuti un gulēsi uz sāniem. Iemuti jātur ar zobiem. Protams ir nepatīkami bet ne sāpīgi.
Lai ietu ar narkozi ir speciāli jāmeklē kur to dara un jābūt asins analīzēm, EKG.
Agrāk trādāju divus gadus endoskopijā visādi pacienti redzēti. Galvenais elpot, jo elpošanas reflekss ir spēcīgāks par vemšanas ? tā mums teica viens ārsts vienmēr.

Nu ko tu stāsti. Man 3x ir veikta gastroskopija, bet caur muti es neelpoju un caur degunu elpot sanāca lieliski. Man ārsts un māsiņa visu laiku tikai atgādināja lai elpoju caur degunu.
15.03.2020 23:38 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
neelpoju un caur degunu elpot sanāca lieliski. Man ārsts un māsiņa visu laiku tikai atgādināja lai elpoju caur degunu.

Ļoti labi ka tev sanāca bet pacientiem kuriem ir šķība starpsiena degunam, kuru kādu citu patoloģiju dēļ nav pilnībā spējīgi elpot caur degunu nevarēs paelpot. Arī iesnu laikā būs grūtības elpot. Mute ir drošākais veids.
Nevajag uzreiz uzbrukt, bet palasīt informāciju un pētījumus, kur tiek salīdzinātas abas metodes. Pārsvarā visi cilvēki tā pat procedūras laikā elpo vienlaicīgi caur degunu un muti.
Lielākoties UK/USA praksē liek elpot caur degunu un Eiropā caur muti. Atkarīgs no ārsta. Beigsies atvaļinājumus pajautāšu jaunajiem endoskopistiem kā viņi dara.
Un autorei jāatceras vēl viena lieta neēst vismaz 8 h pirms procedūras un nedzert kafiju un citus krāsojošus dzērienus. Ja procedūra ir 11os tas nozīmē ka viens nakti var vēl ēst. Vislabāk ir neēst pēc 20:00 ko tad gremošana paliek lēnāka. Parasti jau ja piesakies uz vietas poliklīnikā dod lapiņu kā pareizi sagatavoties.
16.03.2020 08:49 |
 
Reitings 93
Reģ: 21.09.2019
Man gastroskopija veikta 3 reizes. Nav nepieciešama narkoze. Pietiek ar lokālo anestēzijas līdzekli, ko iepūš rīklē. Nekā traģiska. Protams, nav patīkami, bet nav arī neizturami. Turklāt tas notiek ātri - pāris min un viss.
Jāguļ mierīgi, lēnām jāelpo, jāatslābina rīkli, jāklausa, ko gastrologs liek darīt un viss ir pilnīgā kārtībā!
Ja saspringt un taisa paniku, tas tikai traucē dakterim veikt apskati.
Māsīcai tā bija, panikoja, nevarēja saņemt sevi rokās un nekas nesanāca. Bija jāpārtrauc procedūra un jāiet citu reizi.
16.03.2020 15:12 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Atceros pirms gada taisīju-man pēc tam bija paredzēta sapulce, un es (ARS) teicu-nevajg man nekādu narkozi, man tūlīt jābrauc uz sapulcēm tās vadīt!
Ārsts uz mani tā paskatās un priecīgs saka-beidzot normāls cilvēks :D
Tajā procesā vispār nekā tāda nav, iepūš kaklā pūšamo, tad gulies uz sāniem, pats ārsts visu stāsta, kamēr liek to trubu, elpo caur degunu un domā par elpošanu!
Ta pri procedūra labi ja 2-3 minūtes, bet līdz ko tā truba iekšā, tā ir tikai neliels diskomforts.
Un, pat ja vemsi-viss normāli-vemšanas reflekss darbojas, bet nu tu tur norausties tā vienu, otru reizi, un nekas tur tāds nav.
Man ir taisīta 3 reizes-tad kad gāju pirmo reizi, tad es biju panikā, jo nezināju, vai varēšu paelpot. Bet realitātē-caur degunu viss brīvs, elpoju caur to, nomierinos, kad vizualizēju elpošanu un viss!:)
16.03.2020 15:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits