Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vēlēties bērnu ir egoisms?

 
Reitings 1064
Reģ: 15.06.2016
Kā jūs uzskatāt: vai prasīt no sava vīrieša bērnu ir egoisma izpausme no sieviešu puses? Jo bērnu parasti taču vēlās sieviete, bet uzturēt viņu (gan ka arī pašu sievieti, vismaz uz dekrēta atvaļinājuma laiku) nākas vīrietim. Es pašlaik tiekos ar sievieti kurai ir bērniņš. Man patīk, ka viņa no manis neko šajā ziņā neprasa, jo viņai pašai jau viens ir. Bet dažreiz viņa ieminās, ka nākotnē gribētu vēl vienu. Man nav nekas pretī, bet es negribu un neuzskatu par pareizo strādāt trijos vai divos darbos tikai tāpēc, ka viens no jums grib mazuli. Domāju, ka sievietei (es ne par savējo tagad runāju, bet vispār), kura plāno bērnu, vajag sakumā labi pelnīt, nevis paļauties tikai uz vīrieti. Ko jūs par to sākāt?
P.S. Negribēju nevienu aizvainot, ja kas
21.02.2020 18:51 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Jā,ir gan īpaši,ja to vēlas viena puse,bet otra nē, un par to ir brīdināta otra puse, ja šī bērnh gribošās puses interese tieši vai netieši kaut kā tiek lobēta.
21.02.2020 19:18 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Bērns būtu jāgrib abiem.
21.02.2020 19:29 |
 
Reitings 149
Reģ: 30.01.2020
Ja cilvēks aiziet uz spermu banku un tiek pie kolbas un pēc tam visu izdara pati, tad tur nav nekādu problēmu.
Tas pats atteicās uz vīrieti, bet tur jau nedaudz sarežgītāk. Vajag olšunas donoru, mākslīgu apaugļošanu un surogātmati.
Un tad ja cilvēks pats uztur to bērnu un netaisa citiem problēmas, tad nav nekāda egoisma izpausmes.
Ja notiek otrādi, tad cilvēks visticamāk ir egoists jo tam uzpļauties par otra cilvēka diskomfortu un ka cilvēka dzīve kļūs grūtāka.
21.02.2020 19:33 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Jā, tas ir egoistiski. Tas ir nopietns lēmums, kuru jāpieņem abiem partneriem kopā..
Un neatkarīgi no tā, grib vai negrib bērnu, sievietei ir jāprot sevi nodrošināt arī bez vīrieša... nesaprotu, kad beigsies sita padomju laika domāšana, ka vīrietim par visu jāgādā un sieviete tikai slauc, un tad paliek viena pati bez nekā un vaino visu pasauli, tikai ne sevi
21.02.2020 22:01 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Aarzemniece12 @ 21.02.2020 22:01
Jā, tas ir egoistiski. Tas ir nopietns lēmums, kuru jāpieņem abiem partneriem kopā..
Un neatkarīgi no tā, grib vai negrib bērnu, sievietei ir jāprot sevi nodrošināt arī bez vīrieša... nesaprotu, kad beigsies sita padomju laika domāšana, ka vīrietim par visu jāgādā un sieviete tikai slauc, un tad paliek viena pati bez nekā un vaino visu pasauli, tikai ne sevi

Laikam man apkārt citādi cilvēki,jo mani novērojumi liecina, ka nu jau sen ļoti daudzas sievietes sevi uztur pašas un neko neprasa no vīriešiem. Man jau pusaudžu gadu randiņu laikos bija neērti ja man puisis kaut ūdens pudeli nopērk, nerunājot par vispār dāvanu pieņemšanu, kur nu vēl uzturēšanu. Cik esmu novērojusi/bijusi apkārt ģimenēm, tad nevienā nav tā, ka vīrietis uzturētu visus, arī sieviete iegulda ļoti daudz, ja ne tik pat. Kaut kā šķiet, ka vairāk pa laukiem palikuši tie murgi, ka vīrietim būtu jāuztur visa ģimene.
21.02.2020 22:28 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Sievietei musdienas noteikti jaiemacas sevi nodrosinat. Un ari savu bernu. Ja vina to nespej, tad lai netaisa bernu. Bet ja ir virs, kurs palidz, tad tas ir tikai pluss, jo var kopa ieguldit naudu berna.
21.02.2020 23:06 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2020
Man jau pusaudžu gadu randiņu laikos bija neērti ja man puisis kaut ūdens pudeli nopērk, nerunājot par vispār dāvanu pieņemšanu

Tas izskatās pēc krietni lielākiem putniem, nekā pārliecība "vīrietis uztur visus". Katrs pāris izvēlas savu finanšu modeli, lielākoties liek maciņus kopā un maksājumus dala proporcionāli algai. Neredzu neko sliktu, ja kādā ģimenē apgādātājs ir vīrietis, tā ir viņu pašu izvēle.
Starp citu, tā nav nekāda "padomju laika domāšana", padomju laikos ar naudu bija kā bija un tīri no likuma puses nestrādāt nedrīkstēja vispār. Ja nu kaut kas ir palicis no padomju laikiem, tad tā ir visuvarošā sieviete, kura gan strādā, gan visu dara mājās un vēl bērnus audzina.
Bērnus rada divi un abiem par bērnu ir vienlīdzīg jārūpējas, gan materiāli, gan fiziski. Ja bērnu vēlas tikai viens, tad bērnu nav jārada, punkts.
21.02.2020 23:08 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2020
Ja vina to nespej, tad lai netaisa bernu.

Cik izdevīga pozīcija ir vīrietim - ne tikai nav jāiznēsā un jādzemdē, bet arī par finansēm nav jāuztraucas, lai sieviete domā par bērnu? Vīrs jau izpalīdzēs, ja baigi vajadzēs?
21.02.2020 23:11 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
PikaPika @ 21.02.2020 23:08

Tas izskatās pēc krietni lielākiem putniem, nekā pārliecība "vīrietis uztur visus". Katrs pāris izvēlas savu finanšu modeli, lielākoties liek maciņus kopā un maksājumus dala proporcionāli algai. Neredzu neko sliktu, ja kādā ģimenē apgādātājs ir vīrietis, tā ir viņu pašu izvēle.
Starp citu, tā nav nekāda "padomju laika domāšana", padomju laikos ar naudu bija kā bija un tīri no likuma puses nestrādāt nedrīkstēja vispār. Ja nu kaut kas ir palicis no padomju laikiem, tad tā ir visuvarošā sieviete, kura gan strādā, gan visu dara mājās un vēl bērnus audzina.
Bērnus rada divi un abiem par bērnu ir vienlīdzīg jārūpējas, gan materiāli, gan fiziski. Ja bērnu vēlas tikai viens, tad bērnu nav jārada, punkts.

Haha, jā, nenoliegšu,ka tie ir putni, ļoti neērti jūtos pieņemt jebko no otra cilvēka, reiz mamma teica - nu i pati vainīga, ka nevari :D
protams, piekrītu, ka katram savs, arī nenosodu, uzrakstīju tikai savu redzējumu, katrs jau dara kā labāk, kā ērtāk. Man te rados ir māsīca, kurai arī draugs, nopietnas attiecības un tur ir tā, ka viņas alga ir viņas nauda, bet vīrieša alga ir kopējā nauda :D tā, ka tiešām, katram savs modelis, kas priekš katra strādā.
21.02.2020 23:14 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vai viņa zin kā tu negribi bērnus? Ja nezin tad laiks būtu pateikt. Vai tu negribi bērnus tikai finansiālu aspektu pēc? Kas zin varbūt vēlāk būs labāks darbs un tad nebūs problēmu.
Es īsti nesaprotu kurš jūsu attiecībās domā ka vīrietim pilnībā jāuztur sieviete. Viņa tagad nestrādā un nebūs dekrēta naudas?
Ja tikai viens grib bērnu tad protams tas ir egoistiski un nepareizi. Tas pats būtu ja vecis gribētu bērnus, bet sieviete ne, bet tad jau šī diskusija būtu nedaudz citādāka jo teiktu ka sievietei ir brīva vaļā izvēlēties ko dara sar savu ķermeni. Mazliet netaisnīga, jo bērnu radīšana iejauc arī vīrieša ķermeni. Bet tad domā tikai par finansēm uz uzturēšanu.
22.02.2020 07:00 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
PikaPika @ 21.02.2020 23:08

Tas izskatās pēc krietni lielākiem putniem, nekā pārliecība "vīrietis uztur visus". Katrs pāris izvēlas savu finanšu modeli, lielākoties liek maciņus kopā un maksājumus dala proporcionāli algai. Neredzu neko sliktu, ja kādā ģimenē apgādātājs ir vīrietis, tā ir viņu pašu izvēle.
Starp citu, tā nav nekāda "padomju laika domāšana", padomju laikos ar naudu bija kā bija un tīri no likuma puses nestrādāt nedrīkstēja vispār. Ja nu kaut kas ir palicis no padomju laikiem, tad tā ir visuvarošā sieviete, kura gan strādā, gan visu dara mājās un vēl bērnus audzina.
Bērnus rada divi un abiem par bērnu ir vienlīdzīg jārūpējas, gan materiāli, gan fiziski. Ja bērnu vēlas tikai viens, tad bērnu nav jārada, punkts.

Žēl, ka tā domā.. dzīvē visādi gadās, ko tad sieviete darīs viena pati ar bērniem ? Tomēr kaut kādām rezervēm ir jābūt arī sievietei...
22.02.2020 09:40 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2020
Aarzemniece12, rezerve nav tas pats, kas lielākā daļa atbildības par bērnu, pat esot attiecībās ar bērna tēvu. Goda vārds, man reizēm šķiet, ka sievietes ir mazohistes lai neteiktu, ka stulbas, tā visuvarēšana tikai mudina vīriešus izlaisties un neuzņemties atbildību vispār. Un priekš kam, ja vienmēr atradīsies kāda aita, kura tiks galā gan ar sevi, gan ar bērnu un vēl randiņos pati sev izmaksās..bet šķiroties, aiz lepnuma arī uzturlīdzekļus bērnam nepieprasīs. Ir robeža, kuru pārkāpjot, sieviešu emancipācija pārtop par kārtējo vergošanu vīriešu pasaulei, tikai citādākā formā.
22.02.2020 09:53 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
PikaPika @ 22.02.2020 09:53
Aarzemniece12, rezerve nav tas pats, kas lielākā daļa atbildības par bērnu, pat esot attiecībās ar bērna tēvu. Goda vārds, man reizēm šķiet, ka sievietes ir mazohistes lai neteiktu, ka stulbas, tā visuvarēšana tikai mudina vīriešus izlaisties un neuzņemties atbildību vispār. Un priekš kam, ja vienmēr atradīsies kāda aita, kura tiks galā gan ar sevi, gan ar bērnu un vēl randiņos pati sev izmaksās..bet šķiroties, aiz lepnuma arī uzturlīdzekļus bērnam nepieprasīs. Ir robeža, kuru pārkāpjot, sieviešu emancipācija pārtop par kārtējo vergošanu vīriešu pasaulei, tikai citādākā formā.

Nevajag uzreiz tā pārspīlēt, veselīga domāšana par savu nākotni ir ok. Zinu gadījumus, kad sieviete ar vīrieti paraksta laulības līgumu, kur šķiršanās gadījumā, viņai labi ja virtuves piederumi paliek.. sieviete nestrādā, rūpējas par bērniem, nekāda augstāka izglītība viņai nav, nu kas tas par murgu ?
22.02.2020 09:59 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2020
nekāda augstāka izglītība viņai nav

Augstākā izglītība tagad ir katram sētas krancim, labu algu tas negarantē. Daudzi ar augstāko pelna tikpat daudz, cik pārdevēji veikalā ar vidējo un knapi savelk galus kopā. Svarīga ir ne tik daudz izglītība, kā apsviedība un inteliģence, ar šīm īpašībām arī vīrieti izvēlēsies pareizo un ar pliku pēcpusi nepaliks.
22.02.2020 10:12 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
PikaPika, cik ideāla izdomu pasaule. Lai arī cik gudra un attapīga nebūtu, nekad nezināsi, kādi skeleti vīrietim skapī, pat ja sirds un galva saka, ka tas ir īstais un vienīgais. Mūsdienās 100% nevienam nevar uzticēties. Varbūt skan negatīvi, bet tāda ir realitāte.. It kā liekas, vai kāds labs ģimenes cilvēks, rūpējas un mīl, bet kādas patiesības dažreiz nāk gaismā
22.02.2020 10:42 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Pirmkārt, ja sieviete strādā oficiāli, dekrēta laikā vīrietim viņu nav jāuztur, otrkārt, bērnu ir jāgrib abiem, treškārt, piekrītu, ka tikai uz vīrieti paļauties nav prātīgi.
22.02.2020 10:57 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
Dekrēta laikā sievietei ir nauda, ja strādājusi oficiālu darbu.
Abiem jāgrib ir bērns. Ja vīrietis nekad negribēs, bet sieviete grib, tad godīgi būtu pateikt. Ja vīrietis, it kā grib, bet negrib ieguldīt naudu bērnā, vai arī grib pa pusei ieguldīt, tad arī jāizrunā, bet šaubos vai kāda gribēs bērnu no tāda, kurš vispār negrib neko ieguldīt, vai arī visu stingri nosaka uz pusēm. Tomēr sievietes grib stipro muguru, vīrieti uz kuru paļauties nevis vīrieti, kurš sievieti pametīs, vai arī liks viņai visu uz pusē m maksāt, ja arī zaudēs uz kādu laiku darbu, būs kādi citi steidzami izdevumi un nevarēs piemest īrei, ēdienam.
22.02.2020 11:50 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Kurš grib bērnus vairāk tīri instinktīvi? Sievietes vai vīrieši?
22.02.2020 12:28 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Abiem jāgrib.
Par finansēm, kad gaidīju bērnu pelnīju uz pusi mazāk kā vīrs, bet ar savām finansēm iesaistījos, pirku pārtiku, maksāju rēķinus(telefons utml., komunalajiem piemetu), mēs vienkārši īrējām NĪ, kas sanāk diezgan dārgi, ko vīrs sedza, ja būtu savs NĪ, tad sanāktu ka es uzturu vīru. Pirms bērna dzimšanas visu pirku pa savu maternitātes pabalstu, sanāca tur gulta, rati, drēbītes, daudz radi sadāvināja drēbes(jo gribēja paši ne prasījām) līdz bērna piedzimšanai vīrs vairāk maksāja, jo biju iztērējusies uz bērnu, uzskatu ka pilnīgi godīgi. Un raudzībām vecāki nāca ciemos dāvināja naudinu un smukas drēbītes, pa to arī pirkām papildus bērnistabā kumodi utml. Kad bērns piedzima, pabalsti bija gandrīz algas apmērā, pa to naudu gan pamperus, gan drebes pirku bernam un pārtiku abiem pirku, maksāju kaut kādus rēķinus. Vēl bija arī piedzimšanas pabalsts, tur kopā salasās naudina ka sanāk viss jauns un smuks. Arī tagad pērku visu bērnam(mēneša griezumā 30-50 eiro), pārtiku 80%, telefona rēķini, sadzīves ķīmija.
Laikam ļoti jagrib vīram uzturēt, tad sieviete laikam pilnīgi neko nav strādājusi, tad gan bēdīgi.
22.02.2020 12:44 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Man šķiet kaitinošas tās bābas, kas uzskata, ka vīrietim jāuztur visa ģimene. Tad Tavs dēls arī kādu dienu vergos kādai, lai uzturētu, un viņa, iespējams, pametis vai krāps viņu?... Man nepatiktu, ja manam dēlam būtu dēļ kādas jāvergo. Tāpat arī, mans virs( mums ir 1 bērns), saņem 3 reizes vairāk ka es, bet, maksājam visu uz pusēm, vins tikai nopērk visu, kas vajadzīgs bērnam, un tas ir ļoti maz kas, jo bērnam 2 mēnesi, baroju ar krūti un bērnu lietas un drēbes līdz gada vecumam man ir atdotas par velti no draugiem. Ja es vēlētos savādāku modeli, vins piekristu, bet, es neuzskatu, ka viņam ir man jāvergo, un, ja nu gadījumā skirsimies, vins nevarēs man neko pārmest vai pieprasīt. Sešus mēnesis pēc dzemdībām atgriezīšos darba, man ir svarīgi, ka ir sava nauda un ka ieguldu viņu ģimenē, tāpat kā vins. Vaginas esamība nepadara mani par cietēju un invalīdu vai lutekliti-arī citām ir vagina, kas zina, varbut, tvirtāka un labāka un vīriņš vienudien sagribēs citur būt vergs un, ne tik vien ka izbeigs mani uzturēt, bet arī paņems līdzi visu, ko ir pircis, un ko tad?...
22.02.2020 14:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits