No kā izvairīties kosmētikā?

 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Sveikas!Vakar noskatījos raidījumu “Toksiskais skaistums” un tas manī raisīja lielas pārdomas par to,kas patiesībā ir mūsu kosmētiskajos līdzekļos un ko tas mums spēj nodarīt.Un tad sapratu,cik patiesībā sarežģīti būtu visiem produktiem atrast alternatīvas bez šiem kaitīgajiem ķīmiskajiem savienojumiem.Jo to ir tik daudz un es pat nespēju visus atcerēties,kam būtu jāpievērš uzmanība.
No kādu ķīmisko vielu klātbūtnes jūs izvairāties?
18.02.2020 08:37 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Esmu pirkusi visādus smāķus ko smērēties pēc dušas jo man ķerm āda ir ļoooti sausā, sevišķi pēc dušas, neatkarīgi ar ko mazgājos (pliku ūdeni, ziepēm, kafiju, dušas zeel)
Visi smāķi kurus esmu pirkusi sausināja ādu vēl trakāk.
Ķermeni smērēju ar kokosriekstu eļļu. Āda paliek maiga un nav pretīgas sajūtas kā pēc visiem "pēc dušas mitrinošajiem krēmiem"
Par šampūnu gan esmu sajūsmā par dr organic šampūnu. Nav ne sls, parabēnu, silikoni, alkoholu
Gribēju pamēģināt tās šampūnziepes, derīgās var nopirkt, bet nezinu vai ir vērts, nav bijusi pieredze ar tādiem
18.02.2020 17:06 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Man personīgi nepatīk kokosriekstu eļļai tas aromāts,kas paliek pēc tam uz drēbēm,palagiem.Un pat mazgāšana nepalīdzēja,ja nemazgā augstos grādos.
Man arī ķermeņa āda ir pasausa,visi ķermeņa krēmi ir devuši īslaicīgu efektu.Dušai izmantoju jau minēto Eucerin eļļu,ir patīkamāka sajūta.Un krēmu tagad sapratu,ka varu lietot to pašu,ko mans bērns,tam ir pieņemams sastāvs.Bet secināju,ka arī bērnu kopjošās kosmētikas sastāvam jāseko līdzi,tomēr ir daudz lielākas iespējas nopirkt normālu produktu.
18.02.2020 19:29 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Un eļļas vispār ir ļoti foršas ādai,bet ir tā taukainuma sajūta,drēbes var smērēt un visas malas nospeķotas,kas traucē.Man nav laika pusstundu stāvēt vannasistabā un gaidīt,kad iesūkusies.?
18.02.2020 19:32 |
 
Reitings 152
Reģ: 08.05.2019
Tikko noskatijos dok.filmu "Toksiskais skaistums".šausmas
18.02.2020 20:01 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Un kā jūs tiekat vaļā no ķermeņa apmatojuma?
18.02.2020 20:19 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Un kā jūs tiekat vaļā no ķermeņa apmatojuma?

Epilators vai paštaisītais cukura vasks. Ja ir slinkums ataudzēt matiņus tad izmantoju skuvekli un par putām izmantoju saputotus ziepes
18.02.2020 20:41 |
 
Reitings 8
Reģ: 18.02.2020
Žēl,ka nav tāda vietne internetā,kur ievietot fotogrāfiju ar sastāvdaļām un tev parāda kaitīgās.

Ir šāda vietne- http://www.cosdna.com/eng/ingredients.php
Nofotogrāfēt gan nevar, bet ierakstīt un pārbaudīt var. Nav jāpārraksta ar roku, var atrast internetā produkta ingridientus un pārkopēt.
18.02.2020 22:08 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Meitenes,vai nagu laku lietojat?Es līdz šim vienmēr liku Gelish.Tagad domāju,ka visos tajos nagu līdzekļos ķīmija drošvien ir oi oi oi.
20.02.2020 10:14 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
lavender @ 20.02.2020 10:14
Meitenes,vai nagu laku lietojat?Es līdz šim vienmēr liku Gelish.Tagad domāju,ka visos tajos nagu līdzekļos ķīmija drošvien ir oi oi oi.

Gelish jau ir nagu laku.
20.02.2020 10:42 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Blanche,jā,zinu.Bet jautājums nav par to.?
20.02.2020 11:01 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Meitenes, kur jūs skatījāties filmu Toxic Beauty?
20.02.2020 11:07 |
 
Reitings 67
Reģ: 04.03.2015
Filmu redzēju, atstāja spēcīgu pēcgaršu, kaut arī lielākoties pausto zināju. Pārsteidzošākais fakts bija par lavandas iedarbību.
Jau vairākus gadus sekoju kosmētikas sastāvam, lietoju pēc iespējas dabiskāku. Varu padalīties ar savu vācelīti, ceru, kādai noderēs.
No visa līdz šim izmēģinātā, par labāko kopjošo kosmētiku atzīstu produktus no 2 zīmoliem: Josh Rosebrook un Dr. Alkaitis. Tik tīru, tik augstvērtīgu sastāvu pa šiem gadiem neesmu redzējusi citu zīmolu produkcijā.
No Latvijā ražotajiem produktiem labs sastāvs ir Kivvi cosmetics, tā Pyrus Cydonia līnijas produktus ieteica dermatoloģe Lāsma Kalnbērza (starp citu, lieliska ārste, vislabākās atsauksmes). Vēl šī ārste ādas problēmām (apsārtumam, izsitumiem) vizītē ieteica zīmola Alva naturkosmetik sarkanās Rhassoul līnijas līdzekļus, īpaši Active krēmu un toniku.
Kad iepriekš apmeklētie ārsti ieteica Eucerin un Bioderma, ātri sapratu, ka tie ir draņķi pēc sastāva un tie dod viltus efektu, tie nedziedē.
Kā labāko zobu pastu, atzīstu Apeiron Auromère. Ar ideālo sastāvu, neputo, nav sastāvā nevajadzīgi saldinātāji.
Pagājušajā vasarā pamēģināju paštaisītu sodas-ūdens-salvijas un citrusaugļa ēteriskās eļļas dezodorantu. Tikai 4 sastāvdaļas, bet efekts lielisks.
Pirms kāda laika Madara mājaslapā izlasīju kādas meitenes atsauksmi par Volcano skrubja ziepītēm, biju pārsteigta, secinot, ka tas tiešām strādā - īpaši regulāri noskrubējot padušu zonu, pilnībā pazūd sviedru smaka. Tā kā nu vairs dezodorantu neizmantoju vispār. Pēc šo Volcano skrubja ziepīšu lietošanas, vēlos izmēģināt latviešu ZELT smiltsērkšķu skrubja ziepes.
Līdz šim vēl neesmu atradusi ideālo dabisko šampūnu. No visa testētā, mans ideālais šampūns ir L'ANZA Keratin Healing Oil Shampoo, bet tas tomēr nav eko. Esmu dzirdējusi labas atsauksmes par Tabitha James Kraan matu kopšanas produktiem, gribētu izmēģināt.
Uhh, varētu turpināt un turpināt...
Kosmētiku lielākoties pasūtu https://amazingy.com/en/ - tā ir lieliska platforma, kur sākt. Tur strādā lieliski konsultanti, turklāt par 10 EUR ir iespējams pasūtīt 5 paraudziņu aploksni, arī lūpukrāsas, dekoratīvās kosmētikas paraudziņus.
Kas meklē, tas atrod. Galvenais - gribēt un sākt.
Un atsaucoties uz meitenes sacīto filmas beigās - neļaujiet kosmētikas esamībai/neesamībai noteikt savu vērtību, savu pašapziņu. Ne jau tā veido jūsu personību, jūsu tēlu.
`
20.02.2020 22:40 |
 
Reitings 67
Reģ: 04.03.2015
Mans mērķis ir vispār atteikties no kosmētikas un dzīvot bez tās.
Man pirms diviem gadiem arī bija šausmīga āda. Domāju ka bez visiem pūderiem, tonālat neiztikšu, bet tagad vispār nav pumpas, jo beidzu lietot piena produktus un kosmētiku.
Man katru dienu ir darbs ar daudz cilvēkiem un no sākuma arī bija bail ko citi teiks kad būs zilie riņķi zem acīm un nebūs vienmērīgs ādas tonis, bet tad sapratu ka citiem gar to nav daļas un tas ir tikai manā galvā. Protams bija daži komentāri no kolēģiem ka izskatos nogurusi, bet īstenībā es esmu nogurusi. Kāpēc man tas būtu jāslēpj, ka esmu nogurusi un ka darbs ir grūts. Tajā nav nekā slikta.

Kiskismau, Tevis teiktais ir gluži kā par mani. ❤ Paldies, ka dalies savā pieredzē un iedvesmo citas! ?
Vērtīga, noderīga informācija un patiesas pieredzes stāsti šajā drazu un pseido informācijas laikmetā ir tik ļoti vajadzīgi, bet tik reti.
20.02.2020 22:55 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
rosignol,prieks,ka padalies!?
Tomēr izskatās,ka daļa no Tevis ieteiktā nav pa kabatai.Un tā lapa sūta no ASV?Tad jau muita jāmaksā,tiklīdz pārsniedz noteikto summu.
Bet manā plauktā palika arī līdzekļi no Bioderma un ir Eucerin,konkrētajiem produktiem sastāvs ir pieņemams.Protams,ne jau eko,bet nekā briesmīga tur nav.Un aptieku kosmētikā var atrast tādus produktus un pat Drogās var.Bet nu mans mērķis nav pilnīgi pāriet uz eko šmeko,jo uzskatu to par bezjēdzīgu pasākumu mūsu piesārņotajā laikmetā,kur uz ielas izejot jau saņem visu ķīmijas spektru.Vienkarši apzināti neindēties ar vielām,kuras patiešām spēj nodarīt kaitējumu orgāniem.
Par to atteikšanos no kosmētikas-ideja jau ļoti laba,es no visas sirds tā gribētu,bet ar savu ādu es vienkārši nespēju.?Izskatos slima,nogurusi un slikti.Zinu,ka tiem,kas mani redz bez kosmētikas,neliekas tik traki,nu vai arī neko nesaka.?Bet pašai liekas ārprāts.Bet varbūt kādreiz nākotnē tā varētu.Bet arī vecums nenāk viens un atkal būs citas problēmas,tā kā nezinu,vai tas būs iespējams.?
Un,manā skatījumā,lai dzīvotu pilnīgi eko,sākot no kosmētikas un pārtikas,beidzot ar māju un visu pārējo,tad tur ir jābūt cilvēkam ar ievērojamiem ienākumiem.
21.02.2020 07:16 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Un vēl jau arī Iherb,bet tā kā jāiekļaujas ļoti mazā summā,tad atturos sūtīt.
21.02.2020 07:19 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Tagad bija laika vairāk papētīt rossignol ieteikto kosmētiku.Ieinteresēja Kivvi.Un Alma kosmētiku kaut kur LV var iegādāties?Kā arī,kāda recepte tam paštaisītajam dezodorantam?
21.02.2020 09:20 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Lavender, paldies, ka aizsāki šo diskusiju!
Filma ļoti laba. Protams, ka daudziem daudz kas no tā ir zināms, bet ikdienā tās zobmbējošās informācijas slogs ir tik milzīgs, ka vienkārši plūstam pa straumi.
Liela nelaime ir milzīgais ķermeņa jaunības kults, kas savā būtībā ir ļoti ciniska cīņa pret dabu.
Novecošanās ir dabiska, ķermenis ir daba, mēs cīnāmies paši pret sevi.
Skaistu padara iekšējais mirdzums, rimtums, labsirdība, vieglums.
Mēs visi iekrītam, visi.
Bet katra šāda pilīte informatīvajā okeānā var radīt kādas izmaiņas, likt aizdomāties, kam mēs dzīvojam, likt atvērt acis, ko mēs nodarām dabai, planētai, paši sev, saviem bērniem. Ko atbalstām ar patērētāja dzīvesveidu.
Galvenais bez fanātisma, jo tā var zaudēt līdzsvaru un iekrist citā bedrē.
21.02.2020 10:21 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Esam iezombēti ar ērtumu. Ērtība, komforts ir kļuvusi par ļoti postošu vērtību, jo ir tik iemidzinoša, patīkama.
21.02.2020 10:24 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Tiešām uzskatu, ja mūsdienu lielākā sērga ir tā, ka esam komforta vergi.
Cīnāmies ar sekām, nedomājot par cēloņiem un jo vairāk cīnāmies, jo lielākas tās kļūst.
Cilvēce dzīvo sekās, ražojot vēl lielākas sekas. Jo nokļūt pie cēloņa ir nepatīkams process, kurā ļoti vērīgi ir jāieskatās spogulī.
21.02.2020 10:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits