Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

No kā izvairīties kosmētikā?

 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Sveikas!Vakar noskatījos raidījumu “Toksiskais skaistums” un tas manī raisīja lielas pārdomas par to,kas patiesībā ir mūsu kosmētiskajos līdzekļos un ko tas mums spēj nodarīt.Un tad sapratu,cik patiesībā sarežģīti būtu visiem produktiem atrast alternatīvas bez šiem kaitīgajiem ķīmiskajiem savienojumiem.Jo to ir tik daudz un es pat nespēju visus atcerēties,kam būtu jāpievērš uzmanība.
No kādu ķīmisko vielu klātbūtnes jūs izvairāties?
18.02.2020 08:37 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Noteikti parabēni un cinks, citi metāli.
Kosmētiku lietoju ļoti maz un tā ir vai nu bio vai arī mājas atrodamās lietas. Piemēram šampūnziepes, to sastāvs ir ļoti īss un saprotams. Ja sausa āda tad izmantoju kokosriekstu eļļu vai jojobas(žožobas kā nu kurš saka). Tonālo vispār nelietoju. Skropstas gan krāsoju un tagad mēģināšu atrast kādu mazāk kaitīgu skropstu tušu. Protams, ja grib mazāk ķīmisku kosmētiku kosmētiku tad jārēķinās ka tā nebūs tik noturīga vai tik pigmentēta.
Man pietiek ka sevi piespiedu kārtā indēju darbā tāpēc negribas vēl to darīt ar kosmētiku. Par pierādījumu tam ka tā indešana notiek ir vairogdziedzera mezgli kuri ir ar vienu ļaundabīgu pazīmi. Lai gan ģimenē nevienam problēmas ar to nav bijušas un visi vairogdziedzera hormoni normā utt. Pagaidām ārsti iesaka nogaidīt, jo vēzis tas nav, bet kaut kas to mezglu augšanu ir izraisījis. Iespējams kosmētika jo pirms diviem gadiem to lietoju ļoti daudz un neskatoties uz sastāvu.
18.02.2020 09:27 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Kiskismau,kas tās par šampūnziepēm?
Kāpēc cinks?Internetā neatradu par tā kaitīgumu.Turklāt bio kosmētikā tas ir.
Pēc raidījuma nav vēlmes lietot produktus ar talku,parabēniem,ftalātiem un vēl veselu bariņu vielām,kuras es pagaidām nespēju atcerēties.?
Man būs grūti,jo ir problemātiska sejas āda,ikdienā lietoju korektoru,pūderi,uzacu zīmuli.Un visi šampūni,dušas želejas,krēmi,depilācijas krēms,skrubis,dezodorants.Arī pēdējā laikā vairāk veselības problēmu,bieži slimoju.Bet nezinu,vai tas ir saistīts.
Ej,cik labi būtu,ja būtu perfekta sejas āda,tad jau vispār easy,neko nelieto un ej.
18.02.2020 09:55 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Šobrīd vispār kaut kāds mini izmisums,liekas,ka jāiet uz vannasistabu un lielākā daļa jāizmet.?Žēl,ka nav tāda vietne internetā,kur ievietot fotogrāfiju ar sastāvdaļām un tev parāda kaitīgās.Un,protams,lai visu vai vismaz daļu no tā aizvietotu,vajadzīga normāla naudas summiņa.
18.02.2020 10:08 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Un vēl-ja vien nebūtu jāiet cilvēkos,labprāt pamēģinātu,kas notiek,ja neko nelieto vai lieto pašu minimumu.Kādreiz taču tā arī dzīvoja.
18.02.2020 10:13 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Pinterestā ir padomi un ieteikumi par tieši šīm kaitīgajām vielām un ko viņas ietekmē organismā un arī saraksts no kurām izvairīties.
Kādreiz es daudz krāsojos. Praimeris, korektori, tonālais, pūderis, ko turēšana, acis, uzacis, utt.
Tagad mazāk. Man nav problēmu ar sejas ādu, tāpēc tonālo nelietoju vispār vairs. Lietoju konturēšanu un krāsoju ļoti daudz acis. Reizēm kad neesmu izgulējusies, aizkrāsoti tumšos lokus.
Par šīm kaitīgajām vielām zināju jau sen, atrast alternatīvas ir diezgan sarežģīti. Jāiet uz bio kosmētikas veikaliem un tur jāpēta kas sastāvā. :)
18.02.2020 10:45 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Cinku tāpēc ka ieteica endokrinologs. Īsti tālāk nepētiju kāda tur saistība, bet manam dezoderantam nav cinka un tas pat uz etiķetes ir uzsvērts un roku krēmam arī. Būs jāpapēta kāpēc tā. Mans mērķis ir vispār atteikties no kosmētikas un dzīvot bez tās.
Man pirms diviem gadiem arī bija šausmīga āda. Domāju ka bez visiem pūderiem, tonālat neiztikšu, bet tagad vispār nav pumpas, jo beidzu lietot piena produktus un kosmētiku.
Man katru dienu ir darbs ar daudz cilvēkiem un no sākuma arī bija bail ko citi teiks kad būs zilie riņķi zem acīm un nebūs vienmērīgs ādas tonis, bet tad sapratu ka citiem gar to nav daļas un tas ir tikai manā galvā. Protams bija daži komentāri no kolēģiem ka izskatos nogurusi, bet īstenībā es esmu nogurusi. Kāpēc man tas būtu jāslēpj, ka esmu nogurusi un ka darbs ir grūts. Tajā nav nekā slikta.
Šampūnziepes ir tāds jaunums ko var nopirkt zero waste veikalos. Viņas ir tāda formā kā ziepes bet pilda šampūna funkciju. Paņem saslapini ieziepē matos un viest. Tagad arī stenderes it kā sāks ražot, bet nezini cik tas būs dabīgas un neķīmiskas, jo bildēs kuras bija viņu mājaslapā tās šampūnziepes ir spilgti violetas un sarkanas,bet tās kas zero waste veikalos nopērkamas ir knapi baltā tonī vai ja ir kumelītes klāt tad viegli iedzeltenā. Tas kuras es pērku ir ar dabīgajām eļļām un eko šmeko. Patīk jo nav plastmasas iepakojuma ir vegan un cruelty free.
18.02.2020 10:56 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2020
Šampūnziepes ir tāds jaunums ko var nopirkt zero waste veikalos.

Šampūnziepes nav nekāds jaunums, IHerb tādas var nopirkt jau gadiem ilgi.
bet tagad vispār nav pumpas, jo beidzu lietot piena produktus un kosmētiku.

Tas katram ir individuāli, kvalitatīvai kosmētikai nebūtu jārada ādas problēmas un piena produkti ir nepieciešami uzturā, ja vien nav alerģiju.
Tagad arī stenderes it kā sāks ražot, bet nezini cik tas būs dabīgas un neķīmiskas, jo bildēs kuras bija viņu mājaslapā tās šampūnziepes ir spilgti violetas un sarkanas,bet tās kas zero waste veikalos nopērkamas ir knapi baltā tonī

Nezinu, kādas sastāvdaļas ir Stendera produktiem, bet košu krāsu ir iespējams panākt arī ar minerālu pigmentiem, tas nav nekas šausmīgs. Kaut kā taču dabīgo kosmētiku izgatavo, vai ne??
Manuprāt, nevajag pārspīlēt un klausīties visā, kas sasniedz informatīvo telpu, katram ir atšķirīgas reakcijas uz kosmētikas sastāvdaļām. Piemēram, vispārēji iecienīto šī sviestu es nevaru lietot, bet kādam citam tas ir brīnumlīdzeklis. Klausiet sev un ķermenim, nevis tam, ko izlasāt internetā vai izdzirdat no viena mediķa.
18.02.2020 11:06 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Šampūnziepes nav nekāds jaunums, IHerb tādas var nopirkt jau gadiem ilgi.

Latvijā tas ir jaunums. Varbūt mazāk par gadu. It īpaši no Latvijas ražotājiem.
Tas katram ir individuāli, kvalitatīvai kosmētikai nebūtu jārada ādas problēmas un piena produkti ir nepieciešami uzturā, ja vien nav alerģiju.

Par šo vēl zinātnieki strīdas.
Nezinu, kādas sastāvdaļas ir Stendera produktiem, bet košu krāsu ir iespējams panākt arī ar minerālu pigmentiem, tas nav nekas šausmīgs. Kaut kā taču dabīgo kosmētiku izgatavo, vai ne?

Ne visi minerālu pigmenti ir tik nekaitīgi. Protams ja viņi to darīs tad apsveicami, bet tad arī cena būs attiecīgi augsta.
Protams nevajag klausīties, bet vajag arī domāti loģiski un meklēt internetā pētījumus.
18.02.2020 11:10 |
 
10 gadi
Reitings 2340
Reģ: 05.08.2010
ko jūs ieteiktu dušas želejas vietā? Ar ûdeni liekas, ka nepietiek nomazgāties ?
18.02.2020 13:11 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
ko jūs ieteiktu dušas želejas vietā? Ar ûdeni liekas, ka nepietiek nomazgāties

ķermeņa ziepes? Ir dažādas dabīgās nopērkamas. Madarai esot labas, bet sastāvu nelasīju tāpēc nezinu.
18.02.2020 13:16 |
 
Reitings 19
Reģ: 30.11.2016
lavender @ 18.02.2020 10:08
Šobrīd vispār kaut kāds mini izmisums,liekas,ka jāiet uz vannasistabu un lielākā daļa jāizmet.?Žēl,ka nav tāda vietne internetā,kur ievietot fotogrāfiju ar sastāvdaļām un tev parāda kaitīgās.Un,protams,lai visu vai vismaz daļu no tā aizvietotu,vajadzīga normāla naudas summiņa.
Telefona aplikācija Clean Beauty- tieši Tevis minētās funkcijas.
18.02.2020 13:25 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
MissEli,paldies,tas atvieglo dzīvi.?
18.02.2020 14:26 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Un besī,ka norāde “ekoloģisks” vēl nenozīmē to,ka tur nav nekā no sliktajām vielām.Jāmeklē kā ar uguni tiešām tīrus produktus.
18.02.2020 14:30 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Manuprāt, nevajag pārspīlēt un klausīties visā, kas sasniedz informatīvo telpu, katram ir atšķirīgas reakcijas uz kosmētikas sastāvdaļām. Piemēram, vispārēji iecienīto šī sviestu es nevaru lietot, bet kādam citam tas ir brīnumlīdzeklis. Klausiet sev un ķermenim, nevis tam, ko izlasāt internetā vai izdzirdat no viena mediķa.

Es arī netaisos pārspīlēt,bet negribas arī apzināti sevi indēt.Jau tā mūsdienās viss ir tik piesārņots.Pirms filmas noskatīšanās zināju kaut kādas dažas vielas,no kā izvairīties,piemēram,parabēni.Bet man nebija ne jausmas,ka ir tik daudz tādu vielu,kas ir kaitīgas un var radīt nopietnas blaknes un visas tās vielas mums iekšā tur tusē.Beigās varbūt vēl visus šos gadus esmu cīnījusies ar savu sejas ādu tajā pašā laikā neko tai nepalīdzot,jo alerģija no produktiem?Būtu derīgi to noskaidrot.
18.02.2020 14:40 |
 
Patīk
Reitings 1737
Reģ: 24.05.2019
Nepētu sastāvus savai kosmētikai, vienkārši pērku brendus, kam uzticos. Kad sākās šī mode pētīt sastāvus, marketologi to ātri uzķēra (vai pat radīja), ir ļoti vienkārši maldināt cilvēkus, kam zināšanas ķīmijā ir ķieģeļa līmenī un kuri skatās tikai uz to, lai kāda sastāvdaļa produktā nebūtu, bet neizpēta sastāvdaļu, ar kuru tā tiek aizstāta. Piemēram SLS - bez sulfātiem nekas neputo un līdz ar to neattīra ādu, un tas, kādā daudzumā "alternatīvie", "dabiskie" sulfāti tiek pievienoti un vai tiešām konkrētais šampūns bez SLS ir labāks par citu kvalitatīvu šampūnu ar SLS, ir ļoti strīdīgs jautājums. Tāpat kad ziepes tiek ieteiktas kā "dabīgāka" alternatīva dušas želejām, no ķīmijas viedokļa tas ir ačgārni. Visdabiskākās ziepes no vistīrākās olīveļļas būs agresīvākas ādai par maigu dušas želeju, to saprot katrs, kurš zina, kādas ķīmiskas reakcijas notiek, kad vāra ziepes. Cilvēki, kam nebija pieejas mūsdienu kvalitatīvai kosmētikai, un kas "laimīgi" dzīvoja bez tās, būtu laimīgi par to, ja matus varētu mazgāt nevis ar olu, maizi, etiķi, saimniecības ziepēm utml. bet ar maigu, smaržīgu šampūnu.
18.02.2020 15:14 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Var jau matus mazgāt ar rudzu miltiem. Man pašai mati ir gaiši tāpēc īsti tas neder. Būs dabiski un bez ķimijas. Vēl vecmamma stāstīja ka matus agrāk mazgāja tikai ar kumelīšu tēju. Esam pieraduši ka lai justos tīri vajag putas un nenormālo smaržu.
18.02.2020 15:26 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Bet mans mērķis nav pāriet pilnīgi un tikai uz dabiskiem produktiem,es tikai nevēlos lietot tos produktus,kuros ir tās kancerogēnās,toksiskās un endokrīno sistēmu bojājošās vielas.
18.02.2020 15:53 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
ko jūs ieteiktu dušas želejas vietā?

Man ir Eucerin dušas eļļa,MissEli ieteiktajā appā man neuzrādīja neko sliktu.
18.02.2020 15:57 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Un matus es šodien mazgāju ar bērna Babydream dušas želeju/šampūnu,tur arī neko par brīnumu neuzrādīja.?
18.02.2020 16:00 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Jau ilgāku laiku man nepatīk klasiskās dušas želejas, visas tās Dove, Palmolive, Fa utml kā arī parastas ziepes. Intuitīvi jūtu, ka tas ir kaut kas ļoti ķīmisks (tāda pati sajūta pārņem, ziešot efektīgi smaržīgus ķermeņa krēmus). Kad izlietošu krājumus, meklēšu kādas dabīgas ziepītes, jo mazgājoties ar pliku ūdeni un švammīti nejūtos līdz galam tīra. Seju mazgāju ar kokospiena un medus ziepītēm, ir foršas, ādai patīk.
Šampūnu un kondicionieri lietoju parasto, man nebūtu pacietības čakarēties ar kaut kādiem miltiem un olām diemžēl.
Dekoratīvo kosmētiku pārāk neanalizēju, sastāvus nelasu un lietoju tādus produktus, kas sniedz gaidīto vizuālo efektu.
Uzskatu, ka reizēm ir labāk nelietot neko, nekā lietot kaut ko mazāk kaitīgu...Tāpēc ar ķermeņa smērēšanu, ieziešanu neaizraujos jeb man no dabas ir maiga, zīdaina āda. Varētu jau argumentēt: ok, šodien tev tāda ir, bet ja nesmērēsi visas tās eļļas, ķermeņa krēmus, sviestus, tad nākotnē tāda vairs nebūs. Bet nu nez.
18.02.2020 16:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits