Sievietes kuras nekad nav strādājuās.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Man loti patika mana tante. Diemžēl tā arī nenodzīvojot lidz 100 gadiem viņa ir aizgājusi mūžībā. Ir tik daudz lietu ko es viņā apbrīnoju. Viena no tā ir viņas karjeras izvēle. Viņa izvēlējās būt mājsaimniece. Un viņai tas izdevās lieliski. Zinu ka nekad nespēšu būt tik lielieka kā viņa. Bet ir lietas kas mani pārsteidz. Viņa nekad nebija strādajusi algotu darbu... bet protams stŗadāja... ikkatru dienu ģiemenē. Un tas ir grūts darbs. Un pārstiedz mani tas, ka šobrīd es teiktu ir tāda kā pat negatīva attieksme pret sievietēm, kas nestrādā. Bet viņa nestrādājā pēc otrā pasaules kara un visus PSRS laikus ( tas laikam nebija viegli). Tad kāpēc bija pilnīgi normāla attieksme pret nestrādāšanu tajā laikā ( ne no valsts puses protams) ... un tāda kā negatīva attieksme mūsdienās... kad itkā viss ir pietiekami ... nav bads pēc kara utt. Kas veido šo negatīvo attieksmi? Tas kā mātes ir uzaudinājušas savus dēlus- par memukiem un aprēķinātajiem? Vai tomēr tas, ka citām sievietēm skauž, ka kāda var dzīvot labi nestrādājot? Kādas ir jūsu domas šajā sakarā? Varbūt jums pašiem/pašām ir negatīvas domas par sievietēm, kuras nekkad nav strādajušas? Kas ir veidojis šādu nostāju? Vai uzskatāt ka negatīva nostāja pret nestrādājošām sievietēm ir tikai sabiedrībs zemākajos slāņos?
paldies par atbildēm.
29.01.2020 13:24 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Prudence @ 02.02.2020 15:38
Redpill, kāpēc augstākā pilotāža? Un kāpēc tā nav augstākā pilotāža, ja ir otrādāk?
Man tiešām interesē cilvēku viedokļi, tāpēc arī jautāju :)
Tev ir kāds pazīstamais kas piekopj šādu attiecību modeli?
Sieviete galvenokārt iet attiecībās ar domu uzlabot savu dzīves situāciju, nevis pasliktināt.
Tāpēc izvēlās, veiksmīgāko, bagātāko, labāko tēviņu ko var atrast, kurš par viņu rūpēsies/uzturēs ģimeni/bērnus.
Tas instinkts jums ir no pašas cilvēces pirmsākumiem, tas ir pilnīgi normāli.
Vai te ir kāda sieviete kas būtu gatava uzturēt vīrieti par saviem līdzekļiem? Es tam neticu...
02.02.2020 15:54 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Prudence @ 02.02.2020 15:38
Redpill, kāpēc augstākā pilotāža? Un kāpēc tā nav augstākā pilotāža, ja ir otrādāk?
Man tiešām interesē cilvēku viedokļi, tāpēc arī jautāju :)

Es ar čomu mēģinājām uzskaitīt tos veiksmīgos Latvijas uzņēmumus, kurus izveidojusi un vada sieviete bez jebkādas vīrieša līdzdalības.
Mums neizdevās.
02.02.2020 15:56 |
 
Reitings 92
Reģ: 07.11.2019
Bulta, varbūt tas tāpēc, ka sievietes šai “jomā” ir salīdzinoši nesen?
02.02.2020 15:59 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Prudence @ 02.02.2020 15:38
Redpill, kāpēc augstākā pilotāža? Un kāpēc tā nav augstākā pilotāža, ja ir otrādāk?
Man tiešām interesē cilvēku viedokļi, tāpēc arī jautāju :)
Varbūt gribi pamēģināt? Es dzīvošu pie tevīm, tu maksāsi visus rēķinus, labi paiku katrs pats sev, es tev piedāvju tikai kompāniju + sex.
Tu būtu ar mieru?
02.02.2020 16:01 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Breathe99, teikt, ka sievietes, kas strādā, izdzīvo, nevis dzīvo, jau vien pierāda mājās sēdētāju smadzeņu trūkumu

Iemācies neizraut no konteksta. Pārējo "aaaa man Breath uzkāpa uz varžacs" izlasīju pa diognāli.
Es runāju vispār par citu modeli. Tev laikam tikai divi varianti - vai nu strādā algotu darbu, vai dzīvo kā mājsaimniece.
Es tieši runāju par cilvēkiem, kas smuki "saliek sev uz šķīvja" visu, ko dzīvē grib piedzīvot, IESKAITOT savu mīļoto nodarbi (kā jau minēju - katrs cilvēks sev ir parādā pašizaugsmi, (profesionālo) attīstību, izglītību.. utt.). Tajā komentārā arī minēju, ka ir cilvēki, kam to izdodas nokārtot 9-5 tipa darbā. Izlasi taču kārtīgi pirms stādi man diagnozi.
Turklāt es vēl pieminu, ka neatbalstu parazitēšanu uz vīrieša rēķina.
Ak dievs, tu pati savu smadzeņu materiālu parevidē. Kāds te sakars ar "mana vīra aldziņu"? un vājā intelekta veikala vai skaistumkopšanas salona darbiniekiem..? Aizej izraudies. Izrādās tu ne tikai cilvēkus pēc profesijas identificē, bet arī jau esi prāta spējas tādiem "noskenējusi". Ā, un manus ienākumus arī.
02.02.2020 16:12 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Vispār kur tieši es teicu, ka sievietes, kas strādā, izdzīvo nevis dzīvo??
Es runāju par cilvēkiem, kam pašiem NEPATĪK savs darbs un viņi pus dzīvi nodzīvo gaidīdami piektdienu.
Džīzas... pilnmēness vai..?
02.02.2020 16:23 |
 
Reitings 92
Reģ: 07.11.2019
Redpill, neatbildēji uz jautājumu - kāpēc tā ir augstākā pilotāža no vīriešu puses? Un kāpēc tad tā nav augstākā pilotāža no sieviešu puses (mūsdienās)?
Hm, es domāju, ka mani mājinieki šādu ideju nesapratīs :D
02.02.2020 16:25 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Kura grib mani uzturēt? Esmu brīvs, bez kaitīgiem ieradumiem, PM.
02.02.2020 16:26 |
 
Reitings 92
Reģ: 07.11.2019
Redpill, nav jēgas Tev rakstīt PM, ja pat neesi spējīgs kaut brīdi uzturēt līdzvērtīgu vai argumentētu diskusiju )
02.02.2020 16:28 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Prudence @ 02.02.2020 16:25
Redpill, neatbildēji uz jautājumu - kāpēc tā ir augstākā pilotāža no vīriešu puses? Un kāpēc tad tā nav augstākā pilotāža no sieviešu puses (mūsdienās)?
Hm, es domāju, ka mani mājinieki šādu ideju nesapratīs :D
Tāpēc ka galvenais pelnītājs ir vīrietis, tā tas ir bijis gadsimtiem, gribi mainīties lomām?
02.02.2020 16:29 |
 
Reitings 92
Reģ: 07.11.2019
Redpill, vai zini kāpēc tas tā ir bijis gadsimtiem?
Starpcitu, šobrīd salīdzinot ar to kā bija agrāk , ir sievietes kas pelna vairāk par saviem partneriem.
Ah, palasot Tavus komentārus no citām diskusijām ir labi redzams, ka šobrīd pats nonāc nelielās pretrunās.
02.02.2020 16:37 |
 
Reitings 92
Reģ: 07.11.2019
Kāpēc vīrietim ir jābūt galvenajam pelnītājam?
02.02.2020 16:40 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Nu bet tā attieksme arī ir tā aiztikšana, mācīšana un TIESĀŠANA, par ko es runāju. Ar to, jā, man būtu problēma. Es runāju par cieņu, ja viens otru NEAIZTIEK, pat tad, ja vērtības ATŠĶIRAS (kā tu minēji pirmajā komentārā).

Manuprāt, "neaiztiek" aspekts nav īsti iespējams. Uzskati rada rīcību un rīcība rada sekas, pat ja ne tieši mani ietekmējošas, tad vismaz netieši.
Te es par savtīgu dzīvošanu biju domājusi parazitēšanu, kur cilvēks lieliski apzinās, ka otrs dod, dod un dod, bet es kā parazīgs TIKAI ņemu.
Savtīgums (vai drīzāk - tā maigākā izpausmes forma) kā tāds nav nekas slikts - attiecībās abiem ir jāgūst kaut kas SAVAM LABUMAM. Tāpēc jau cilvēki sanāk kopā - jo esot attiecībās katra puse ("savtīgi") jūtas labāk nekā būdami vieni.

Mums acīmredzami ir dažāda attieksme pret savtīgumu. Pēc maniem ieskatiem cilvēkam vispār vajadzētu būt maksimāli nesavtīgam. Te gan ir problēma tāda, ka šī nostāja kaitē man pašam, jo vai nu man ir jāpārkāpj savi morālie izskati vai arī jāupurē personīgās intereses.
Nepiekrītu, ja tu tā saki - tad pierādi.
Reti dzirdēts, ka kāds pasaules apceļotājs vai savas dzīves "scenārists" noniecina "parastos cilvēkus". Gan jau kāds nosodītājs kaut kur ir, bet tie cilvēki parasti ir pārāk aizņemti/laimīgi vai izolējušies, lai baigi skrietu un labotu to, kā dzīvo 95% pārējo iedzīvotāju.
Toties tepat forumā savācās daudz nosodītāju, ja kāds 3 mēnešus izdomā uz bezdarbnieka pabalsta pasēdēt.

Forums ir nosacīti anonīms, esmu pārliecināts, ka te sēž gan "parastie cilvēki", gan "sava ceļa gājēji". Un gan vieni, gan otri mēdz paust savu viedokli ne tajā labākajā manierē.
Pierādīt es neko īsti nevaru. Bet konflikti starp dažādām cilvēku grupām ir pastāvējuši vienmēr.
02.02.2020 17:33 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Redpill, kāpēc augstākā pilotāža? Un kāpēc tā nav augstākā pilotāža, ja ir otrādāk?

Es pamēģināšu.
Jo sabiedrībā vispārīgi ir pieņemts tas, ka vīrietis ir tas mamuta nesējs, bet sieviete uztur pavardu un bērnus. Attiecīgi lielākā daļa, gan vīrieši, gan sievietes šo modeli vai nu pieņem kāds tas ir, vai arī līdz kādam līmenim. Jo tomēr lielākā daļa cilvēki ļoti iespaidojas no sabiedrības viedokļa.
Tad attiecīgi, lai vīrietis varētu dzīvot uz sievietes rēķina - viņam jābūt minoritātei uzskatos pašam par sevi un jāatrod tāda sieviete, kas spēj pieņemt pretējo uzskatu un vēl ir adekvāti materiāli nodrošināta.
Otrādi šis ir daudz, daudz vieglāk īstenojams. Mazāk sievietēm jāpārkāpj savi uzskati, ir vairāk vīriešu, kas ir gatavi tādam modelim.
Protams, man nav nekādu statistikas pierādījumu tam, ko rakstīju augstāk.
02.02.2020 17:51 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Breathe99, nesāc vēl raudāt :D Lielā mērā šo diskusiju uztveru ar humoru. Man neko nemaina tas, kā citi dzīvo, kā citi skatās uz mani vai sevi, bet tādā lietainā dienā pavilkt mājsaimnieci uz zoba tīri patīkami.
02.02.2020 17:58 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Jā, "HUMORS" bija pirmais, kas man ienāca prātā, lasot tavu histērisko, personīgajiem apvainojumiem pilno komentāru, kurā tu taisnojies, cik daudz naudas pelni :D kā parasti, kad diskusijā zaudē, tad pārmetas uz "ai, es tak tikai pajokoju".
Kapēc tu domā, ka es esmu mājsaimniece (vai vispār attiecībās)? Kur kaut viens pierādījums vai piezīme no manas puses, kas to apstiprina. Vēl pie reizes - kur tu izrāvi, ka esmu precējusies? Vēl pie reizes - kur izrāvi, ka skaistumkopšanas salona administratores un veikala darbinieki ir intelektuāli vājāk attīstīti? Un VĒL kur tu izrāvi, ka es teicu, ka sievietes, kas nestrādā, izdzīvo nevis dzīvo?
Tev diagnozes un personības apraksti lec no pakaļas viens pēc otra. Daudz smadzeņu tam, protams (kā redzams), nevajag.
02.02.2020 18:12 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Meičas, es izrādās esmu mājsaimniece! :D es pieņemu, ka man bērni arī ir. Ja kādam vajag apmainīties ar dzijas kamoliem, receptēm vai gladiolu sīpoliem, dodiet ziņu :)
02.02.2020 18:17 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Manuprāt, "neaiztiek" aspekts nav īsti iespējams. Uzskati rada rīcību un rīcība rada sekas, pat ja ne tieši mani ietekmējošas, tad vismaz netieši.

Šeit forši iederētos piemērs. Ja stipri grib par visu stresot (jo viss taču kaut kādā veidā ieteikmē), tad jā.. ir tādi cilvēki, kas raustās visiem vējiem līdzi. Bet es nepiekrītu, jo manā dzīvē balstos uz savām izvēlēm. Ok, ģimene vai draugi var pakaitināt.. tajā pat laikā - var padiskutēt par vērtībām UN reizē palikt katram pie savām.
Pēc maniem ieskatiem cilvēkam vispār vajadzētu būt maksimāli nesavtīgam.

Tu šādi uzraksti un tad pats nākamajā teikumā atzīsti, ka šāda pieeja tev nestrādā un laimīgu nedara. :)
Man šķiet, ka cilvēkam vispirms ir jāparūpējas pašam par sevi. Ko tu vari dot, ja pats esi tukšs? Egoisms (nejaukt ar egocentriskumu!) nav nekas slikts - ir svarīgi savu istabu dabūt kārtībā, pirms tu staigā apkārt, mēģinot salabot pasauli. Tu domā, ka (piemēram) tās mammas, kas upurējas savu bērnu labā, pēc tam saņem "paldies"? Drīzāk paliek par kājslauķi.. Bērnam tādu vecāku nevajag. Protams, tur būs pašupurēšanās elementi (atnākot mājās nevarēs salikt kājas uz galda un teikt: šodien vakariņas es tev netaisīšu, jo es šodien dzīvoju sev), taču pamata attieksmei pret dzīvi būtu jābūt veselīgākai par kājslauķa teoriju.
Tieši tāpēc es saku, ka cienu cilvēkus, kas saliek sev uz šķīvja visu, kas patīk. Tādā veidā tu vismaz sev (!) mēģini nokārtot laimīgu dzīvi. Kaut vairāk cilvēku vērtētu sevi augstāk - tad nebūtu jāstrādā darbu, kas nepatīk, un
jāpārkāpj savi morālie uzskati vai arī jāupurē personīgās intereses.

Forums ir nosacīti anonīms, esmu pārliecināts, ka te sēž gan "parastie cilvēki", gan "sava ceļa gājēji". Un gan vieni, gan otri mēdz paust savu viedokli ne tajā labākajā manierē.

Diez vai citu formulu piekritēji daudz laika pavada šādos forumos. Lai ietu pret "kolektīvo apziņu", ir jāpārvar diezgan liela pretestība. Tie, kas pilnīgā nopietnībā dzīvo citādāk, diez vai speciāli uzprasās tikt nomētāti, zinot, cik tā jau grūti.
Bet konflikti starp dažādām cilvēku grupām ir pastāvējuši vienmēr.

Piekrītu. Tikai - manā dzīvē konflikts ar mani būs tikai tad, ja mani nāks aiztikt un tiesāt. Klupt virsū nav vajadzības tikai tādēļ, ka dzīvo citādāk.
02.02.2020 18:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits