Sievietes kuras nekad nav strādājuās.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Man loti patika mana tante. Diemžēl tā arī nenodzīvojot lidz 100 gadiem viņa ir aizgājusi mūžībā. Ir tik daudz lietu ko es viņā apbrīnoju. Viena no tā ir viņas karjeras izvēle. Viņa izvēlējās būt mājsaimniece. Un viņai tas izdevās lieliski. Zinu ka nekad nespēšu būt tik lielieka kā viņa. Bet ir lietas kas mani pārsteidz. Viņa nekad nebija strādajusi algotu darbu... bet protams stŗadāja... ikkatru dienu ģiemenē. Un tas ir grūts darbs. Un pārstiedz mani tas, ka šobrīd es teiktu ir tāda kā pat negatīva attieksme pret sievietēm, kas nestrādā. Bet viņa nestrādājā pēc otrā pasaules kara un visus PSRS laikus ( tas laikam nebija viegli). Tad kāpēc bija pilnīgi normāla attieksme pret nestrādāšanu tajā laikā ( ne no valsts puses protams) ... un tāda kā negatīva attieksme mūsdienās... kad itkā viss ir pietiekami ... nav bads pēc kara utt. Kas veido šo negatīvo attieksmi? Tas kā mātes ir uzaudinājušas savus dēlus- par memukiem un aprēķinātajiem? Vai tomēr tas, ka citām sievietēm skauž, ka kāda var dzīvot labi nestrādājot? Kādas ir jūsu domas šajā sakarā? Varbūt jums pašiem/pašām ir negatīvas domas par sievietēm, kuras nekkad nav strādajušas? Kas ir veidojis šādu nostāju? Vai uzskatāt ka negatīva nostāja pret nestrādājošām sievietēm ir tikai sabiedrībs zemākajos slāņos?
paldies par atbildēm.
29.01.2020 13:24 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
sugаr @ 31.01.2020 21:25
Šķirot laulību no bijušā vīra (vai sievas) var prasīt uzturlīdzekļus iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai ?

Viss taču ir vienkārši - ja tik turīgs vīrs, ka varējis uzturēt visu ģimeni viens pats, bet sieva izdomājusi aiziet prom, tad vīrs aizies pie laba advokāta un sieva ņems kredītu, lai apmaksātu savu.
31.01.2020 22:23 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Nezinu kā pie mums, bet 'rietumu pasaulē' visu jackpotu šķiršanā gadijumā savāc sieviete.
Rekur bagātākā sieviete pasaulē un nejau strādājot viņa nopelnija to piķi...
https://en.wikipedia.org/wiki/MacKenzie_Bezos
31.01.2020 23:32 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
3# bagātākā*
31.01.2020 23:33 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
LLL @ 31.01.2020 18:21
“Kā arī nenosodu sievietes, kuras izvēlas būt mājsaimnieces, jo tas paņem tik daudz laika un enerģijas un reizēm vairāk nekā pilnas slodzes darbs kādā birojā.”
Tas ir kà? Izklausās apmēram tā, ka sievietēm kuras strādā māju sakopj, uztaisa ēst un spēlējas ar bērniem kādi rūķīši? Sievietēm kuras strādā arī taču viss tas pats vien jādara, nu neskatot tad ja ir mazi bērni un nelaiž dārziņā.
Man nav nekas pret mājsaimniecēm ja ir savi hobiji un kādas aizraušanās, iesaistās sabiedriskajā dzīvē utt.

teoretiski stradajosam mammam, un nedod dies, pilnas slodzes mammam NAV laika sakopt maju, sevi un bernus. Lidz ar to cies - berni.... Nestasti man, ka sieviete 18:30 atnak majas, ar vienu roku taisa est, ar otru spelejas ar berniem un pilda majas darbus. Nea. Vienigais par ko vina doma ir gulta un vinai vienalga, ka butu japaspeljeas ar bernu, jaizgludina vela vai ar viru japaruna...
31.01.2020 23:38 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
bulta @ 31.01.2020 22:23

Viss taču ir vienkārši - ja tik turīgs vīrs, ka varējis uzturēt visu ģimeni viens pats, bet sieva izdomājusi aiziet prom, tad vīrs aizies pie laba advokāta un sieva ņems kredītu, lai apmaksātu savu.

normals virietis ta nedaris. tas bus tads kuram salauzta sirds. jo vairak Tevi lasu, jo vairak saprotu, ka varetu Tevi pazit :) Eh...
31.01.2020 23:39 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Tā dara sievietes. Paskaties uz lielajām šķiršanās prāvām. Paskaties uz Maliginu.
Visi mēs spēlējam spēli, kurai rezultāts jau ir zināms, tikai dažiem maldīgi šķiet, ka viņi var mainīt spēles gaitu :)
01.02.2020 01:02 |
 
Reitings 53
Reģ: 07.04.2012
ShabbyEve @ 31.01.2020 23:38

teoretiski stradajosam mammam, un nedod dies, pilnas slodzes mammam NAV laika sakopt maju, sevi un bernus. Lidz ar to cies - berni.... Nestasti man, ka sieviete 18:30 atnak majas, ar vienu roku taisa est, ar otru spelejas ar berniem un pilda majas darbus. Nea. Vienigais par ko vina doma ir gulta un vinai vienalga, ka butu japaspeljeas ar bernu, jaizgludina vela vai ar viru japaruna...
Nu pagaidi, ne jau visām strādājošajām ir takā tu saki, ne jau visi darbi ir vienādi. Gribi pateikt, ka visām strādājošajām mammām bērni ir cietēji? Nu nevajag jau arī pārspīlēt.
01.02.2020 03:24 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Būsim reālas, mājās sēdētājas ļoooti reti ir ar augstāko izglītību, augstu smadzeņu kapacitāti un profesionālām prasmēm. Tās lielākoties ir meitenes, kas 3 dienas pastrādājušas skaistumkopšanas salonā vai tamlīdzīgi, tad nu atradušas kaut cik turīgu vīrieti un kļūst par mājsaimniecēm, jo dzīvē tāpat nekas labāks negaida. Tad jau tik pat labi var būt kļūt par slikti apmaksātu apkopēju un kalponi. Atvainojos, šajā diskusijā to sauc par mājsaimnieci ;)
01.02.2020 10:33 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
LLL @ 01.02.2020 03:24
Nu pagaidi, ne jau visām strādājošajām ir takā tu saki, ne jau visi darbi ir vienādi. Gribi pateikt, ka visām strādājošajām mammām bērni ir cietēji? Nu nevajag jau arī pārspīlēt.

Pilna laika strādājošo mammu bērni cieš. Tu tiešām gribi teikt, ka mammas strādā līdz 15:00 un tad pilnvērtīgi pievērsas bērniem? Nu ne tak. Ja ir kāda mamma, kura strāda pilnu laiku, atnākOt mājas viņai ir kārtība un laiks bērniem, plus vakariņas galdā- mans respekts viņai. Diemzel, realitāte ir savādāka... abi vecāki strādā, bērni pie omēm, ja paveicās.
Tiešām gribētu paklausīties mammu stāstus - kā viņas visu paspēj. Jo nevar būt uzkopta māja (ok ir uzkopšanas servisi), siltas vakariņas, brokastis un vēl pilna laika darbs.
01.02.2020 12:15 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
bulta @ 01.02.2020 01:02
Tā dara sievietes. Paskaties uz lielajām šķiršanās prāvām. Paskaties uz Maliginu.
Visi mēs spēlējam spēli, kurai rezultāts jau ir zināms, tikai dažiem maldīgi šķiet, ka viņi var mainīt spēles gaitu :)

Maligina cīnījās par to kas viņai pienākas, tas ir pavisam cits stāsts. Ja Tu runā par viņa pēdējo sievu. :)
01.02.2020 12:16 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Paix @ 01.02.2020 10:33
Būsim reālas, mājās sēdētājas ļoooti reti ir ar augstāko izglītību, augstu smadzeņu kapacitāti un profesionālām prasmēm. Tās lielākoties ir meitenes, kas 3 dienas pastrādājušas skaistumkopšanas salonā vai tamlīdzīgi, tad nu atradušas kaut cik turīgu vīrieti un kļūst par mājsaimniecēm, jo dzīvē tāpat nekas labāks negaida. Tad jau tik pat labi var būt kļūt par slikti apmaksātu apkopēju un kalponi. Atvainojos, šajā diskusijā to sauc par mājsaimnieci ;)

Nu šādas diskusijas ir bijušas jau daudz šeit... ir tās, kuras ir atradušas vīriešus un viņas atļaujas mājās sēdēt līdz bērnam ir skolas vecums, jo nav jāuztraucas par rēķiniem un ir tādas, kuras pašas visu grib sasniegt un viņām nav tāds vīrietis kurš nodrošina viņu tēriņus. Un tās, kuras ir ar bagātāku pie sāniem vienmēr tiks sauktas par stulbām, bez izglītības utt. Sava veida skaudība? Nezinu. Es esmu laimiga, ka man jāstrādā 20h nedēļā un tā nauda ir man lupu krāsai. Varu arī nestrādāt vuspar, jo vīrietis ļauj. Un ko es darīšu ja vīrietis mani pametīs, jo pēc cosmo teorijas tā notiks, neko, iešu mazgasu podus ja vajadzēs un atradīšu nākamo vīrieti, ja, tādu kurš maksas manus rēķinus. Bet ja nopietni, es nebaidos ne mazgāt podus, ne gultas klāt viesnīcās, jo es zinu, ka es labi daru savu darbu, man ir maģistrs un varu šādu dzīves līmeni sasniegt arī bez vīrieša.
01.02.2020 12:21 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Un tad pajautāsim vīrietim - bulta, jo man ir ļoti lielas aizdomas, ka viņu zinu.... ja zinu, tad viņa finansiālais stāvoklis ļauj izturēt arī 2 sievas...
Bulta, Tu gribētu lai Tava sieva nāk mājas 19:00 piekususi uz mājām, kur gaida mazs bērns?
01.02.2020 12:24 |
 
Reitings 52
Reģ: 30.01.2020
Nevajag pārspīlēt, no viena grāvja otrā! Vai nu pārgurusi, vai nu nestrādā ?
Visādi citādi...kur sievietes pašlepnums, pastāvība, neatkarība, sēžot mājās un esot atkarīgai no kāda?
Man tas izklausās kā Morzes ābece...nesaprotu kā tā var..?
01.02.2020 12:56 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Shabby, ir arī strādājošām turīgi vīrieši pie sāniem ;) ja bērnu audzināšana un podu tīrīšana kādai ir sapnis - aiziet! Man nav. Man ir svarīgāka sevis pierādīšana, attīstīšana nekā putekļu sūkšana katru dienu. Būt atkarīgai no kāda ir manas lielākās bailes, nevarība pieļaujama tikai vecumdienās.
01.02.2020 13:15 |
 
Reitings 53
Reģ: 07.04.2012
ShabbyEve @ 01.02.2020 12:15

Pilna laika strādājošo mammu bērni cieš. Tu tiešām gribi teikt, ka mammas strādā līdz 15:00 un tad pilnvērtīgi pievērsas bērniem? Nu ne tak. Ja ir kāda mamma, kura strāda pilnu laiku, atnākOt mājas viņai ir kārtība un laiks bērniem, plus vakariņas galdā- mans respekts viņai. Diemzel, realitāte ir savādāka... abi vecāki strādā, bērni pie omēm, ja paveicās.
Tiešām gribētu paklausīties mammu stāstus - kā viņas visu paspēj. Jo nevar būt uzkopta māja (ok ir uzkopšanas servisi), siltas vakariņas, brokastis un vēl pilna laika darbs.
Nu lai tā būtu es palieku pie sava. Es katrā ziņā neuzskatu, ka visu strādājošo mammu bērni ir nelaimīgi. Situācijas ir tik daźādas. Protams ja mamma ir karjeriste un apzināti bērnus neliek kā vienu no prioritātēm tad var piekrist.
01.02.2020 13:35 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
ShabbyEve @ 01.02.2020 12:24
Un tad pajautāsim vīrietim - bulta, jo man ir ļoti lielas aizdomas, ka viņu zinu.... ja zinu, tad viņa finansiālais stāvoklis ļauj izturēt arī 2 sievas...
Bulta, Tu gribētu lai Tava sieva nāk mājas 19:00 piekususi uz mājām, kur gaida mazs bērns?

Maliginai kautkas pienācās? Tiešām? Protams, jā, naudu kādai mājiņai varēja meitas Elīnai iedot, bet nejau 10milj, no kuriem lielākā daļa aizgāja advokātos un tiesās. Te ir vienkārši vēlme iedzīvoties uz citu rēķina. Ja laulība būtu bijusi 20 gadi, tad cita runa.
Daži no man pazīstamajiem turīgiem vīriešiem sievai uztaisa vai iedod līdzekļus uztaisīt savu biznesu. Kautko tādu, lai galīgi nesēž mājās, bet lai dara. Galvenais šajā visā ir tas, ka sievietei nav jāceļas sešos no rīta, lai pusdeviņos jau būtu sapulcē un atskaitītos priekšniekiem. Lai nebūtu jātrīc par pašas vai bērna saslimšanu, jo priekšnieks var atrast iemeslu atlaist.
Vīrietis var un vajag nodrošināt sievietei iespēju pelnīt pašai, nodarboties ar to, kas viņai patīk, bet tas nenozīmē, ka vīrietis ir bezierunu sponsors sievietei tikai tāpēc, ka šie divi cilvēki ir kopā.
Es vienmēr esmu uzskatījis, ka cilvēkam vajag dot makšķeri, nevis zivi.
01.02.2020 14:05 |
 
Reitings 53
Reģ: 07.04.2012
bulta @ 01.02.2020 14:05

Maliginai kautkas pienācās? Tiešām? Protams, jā, naudu kādai mājiņai varēja meitas Elīnai iedot, bet nejau 10milj, no kuriem lielākā daļa aizgāja advokātos un tiesās. Te ir vienkārši vēlme iedzīvoties uz citu rēķina. Ja laulība būtu bijusi 20 gadi, tad cita runa.
Daži no man pazīstamajiem turīgiem vīriešiem sievai uztaisa vai iedod līdzekļus uztaisīt savu biznesu. Kautko tādu, lai galīgi nesēž mājās, bet lai dara. Galvenais šajā visā ir tas, ka sievietei nav jāceļas sešos no rīta, lai pusdeviņos jau būtu sapulcē un atskaitītos priekšniekiem. Lai nebūtu jātrīc par pašas vai bērna saslimšanu, jo priekšnieks var atrast iemeslu atlaist.
Vīrietis var un vajag nodrošināt sievietei iespēju pelnīt pašai, nodarboties ar to, kas viņai patīk, bet tas nenozīmē, ka vīrietis ir bezierunu sponsors sievietei tikai tāpēc, ka šie divi cilvēki ir kopā.
Es vienmēr esmu uzskatījis, ka cilvēkam vajag dot makšķeri, nevis zivi.
Labi teikts!
01.02.2020 14:10 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Un tagad paņemsim no reāla skatupunkta.
Sievietei nav jābūt mājsaimniecei per-se. Taču manā uzskatā ir pavisam normāli sievieti uzskatīt par mājas saimnieci, kura mājās atrodas vairāk par vīrieti, redz problēmas un tālāk tās nodod risināšanai. Grūti to izskaidrot, bet lielos uzņēmumos alternatīvs salīdzinājums ir apkopēja un saimniecības daļas vadītājs.
Uzkopt māju? Katram mums ir kāds cilvēks, kuram papildus ienākumi nenāktu par sliktu. Iedodam mēnesī 100-200Eur, lai 1-2x nedēļā uz pāris stundiņām atbrauc uzkopt māju. Un viss. Sieva priecīga, ka nav podi jāberž, vīrs priecīgs, ka sieva priecīga.
Visam jāpieiet ar prātu un kalkulatoru. Emocijas noliekam mierā.
Kādam, iespējams, lieliski strādās ģimenes modelis, kurā sieva ir tikai skaists vīrieša aksesuārs, bet to šoreiz apspriest ir lieki.
01.02.2020 14:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Mājās sēdētājas man iedalās divās frontēs - tās, kas aprūpē mazu bērnu, jeb saucamais dekrēts, otrs - kurām dzemdēšana jau ir hobijs, un acīmredzot nekas cits dzīvē viņam nesanāk, vai arī domā, ka vīrietim varēs aizmālēt acis ar bērniem, cik viņa ir nodarbināta to audzināšanā, ka nav laika normālam darbam utt. Uz kakla sēdētājas. Pat ja Jūs esat viņa sieva.
Otra lielā fronte, kas noteikti ir kādreiz strādājušas, bet īsti neturas nevienā darbā, viņām nav intereses un gribasspēka. Tā kļūst par mājsaimniecēm.. ja tā ir profesija vai hobijs, tad es nezinu :D kauns !
01.02.2020 14:16 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
bulta @ 01.02.2020 14:15
Un tagad paņemsim no reāla skatupunkta.
Sievietei nav jābūt mājsaimniecei per-se. Taču manā uzskatā ir pavisam normāli sievieti uzskatīt par mājas saimnieci, kura mājās atrodas vairāk par vīrieti, redz problēmas un tālāk tās nodod risināšanai. Grūti to izskaidrot, bet lielos uzņēmumos alternatīvs salīdzinājums ir apkopēja un saimniecības daļas vadītājs.
Uzkopt māju? Katram mums ir kāds cilvēks, kuram papildus ienākumi nenāktu par sliktu. Iedodam mēnesī 100-200Eur, lai 1-2x nedēļā uz pāris stundiņām atbrauc uzkopt māju. Un viss. Sieva priecīga, ka nav podi jāberž, vīrs priecīgs, ka sieva priecīga.
Visam jāpieiet ar prātu un kalkulatoru. Emocijas noliekam mierā.
Kādam, iespējams, lieliski strādās ģimenes modelis, kurā sieva ir tikai skaists vīrieša aksesuārs, bet to šoreiz apspriest ir lieki.

Redzi, Tev nav bijusi sieva un 2 mazi bērni. Tādēļ Tu nezini cik daudz laika aizņem vairāk ka 150m2 uzkopšana, veļas sapludināšana, pilnvērtīgas brokastis, nevis tikai šokolādes kellogsi ar pienu. Protams, ja ģimene dzīvo 60m2 tur tiešām nav ko uzkopt. un man ērtāk ir sagludināt pašai savas apakšbikses, nekā par to maksāt. Un man vienakrsi nepatīk sveši cilvēki mājās. Es esmu par veco modeli, virs nes mamutu mājās un sieva rūpējas par mājām, atmosfēru tajā, sevi, bērniem un vīru. Mans vīrietis noteikti nebūtu priecīgs redzēt māju bardakā, mani bez manikīra un bērnus telefonos, jo vecāki neko citu nespēj dot. Es nesaku, ka visi vecāki tādi ir, bet tas ko es biezi redzu ir tieši tā... abi pārgurusi vecāki un bērniem nav laika.
Mana prioritāte esmu es. Un es nevēlos 40h nedēļā nostrādāties, nevēlos arī savu biznesu. Tad man vajag kārtīgu un sakoptu vidi, gardas vakariņas un iespēju ar bērniem normāli parunāt. Jā, to var atļauties tikai sievietes ar turīgiem vīriešiem, bet man nederētu vīrietis, kurš nevar nopelnīt, lai man nav jāveido karjera. Man ir savas lietas ar ko nodarboties, savi hobiji, skvošs, sports utt. Katrs jau dzīvo kā grib, bet parādiet man sievietes, kuras nožēlo ka pavadījušas par daudz laiku ar saviem bērniem? Pārsvara visas nožēlo ka aizgājušas strādāt ātrāk... bērni aug ļoti atri. Anyway, dzīvojat un veidojat karjeras. Pierādat sevi. Bet kam? Vīriešiem? Viņiem. Vajag lai mēs pierādām sevi viņiem, viņiem vajag vienakrsi laimīgas un uzticīgas sievas blakus.
02.02.2020 00:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)