Skolas laiku "krutie" un bullies

 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Sveikas.
Iespaidojoties no Twitter diskusijas un PieciLV video par bullies (apbižotājiem(?)) izdomāju uzsākt šādu diskusiju - atceroties skolas laiku (visticamāk - pamatskola, varbūt vidusskola), kad visi bijām atkarīgi no vecākiem un varējām būt tik "stilīgi" (piem ģērbšanās ziņā), cik turīgi un rocīgi bija mūsu vecāki, cik tālu ir tikuši jūsu klasesbiedri, kuri klasē bija autoritātes un krutie?
22.01.2020 16:53 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Kad mācījos pamatskolā, tad izteikti bija nodalīti saucamie ‘slāņi’. Tajos laikos krutie un bullies bija vieni un tie paši cilvēki manā klasē. Par mani smējās, jo man bija labas sekmes - sauca par zubri, tikai ar ļaunākiem un aizskarošākiem teicieniem pazemoja. Kontaktu ar šiem cilvēkiem neuzturu, bet, cik esmu apskatījusi facebook, tad - meitene, kura visvairāk apbižoja citus, dzīvo pie vecākiem un mācās Turībā. Puisis, kurš arī apsmēja citus, strādā Rimi un ir meitene, kopā divi bērni.
Pārceļoties un uzsākot mācības ģimnāzijā, bija liela atšķirība, jo cilvēki netika vairs iedalīti pēc izskata vai vecāku maka biezuma. Tur vairāk cilvēkus vērtēja pēc gudrības un mācīties bija stilīgi. Nebija sašķeltība, visi bija draudzīgi.
23.01.2020 15:09 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Skolas laiku atceros diezgan negatīvi, mācījos klasē skolā kurā nebija tie labākie bērni, jo rajons kurā tā atradās skaitījās ne visai labs, tā kā dzīvoju priekšpilsētā, daži bija nežēlīgi, varēja sist, spert, apsaukāt ļoti sliktos un pazemojošos vārdos, atsevišķiem kadriem bija acīmredzamas ģimenes problēmas, kas tagad analizējot atspoguļojās skolās. No labām ģimenēm fiziski un emocionāli vardarbīgi bērni nenāk, vardarbību iemācās ģimenē, kur vecāki savstarpēji risina šādā veidā attiecības, acīmredzot māti sita un lamāja tēvs, vai bērniem trūka mātes esamība un klātbūtne. Par dažiem šādiem bērniem man nav informācijas, facebook viņi nav, vai arī burtiski viena bilde.
Šobrīd skatos kā mani bērni aug bērnudārzā, un redzu, ka jau tie mazie kuriem ģimenē ir reālas problēmas, ir vardarbīgi pret citiem, viņi burtiski atdarina to ko redz mājās, gan rupji vārdi, gan fiziska citu bērnu aizskaršana, un viņi pat neapzinās ka tas ko viņi dara ir slikti.
23.01.2020 16:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits