AKTUÀLA TÈMA-VEGÀNS,VEĞETÀRIETIS,VISÈDÀJS

 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Sveiki visiem!
Tagad paliek diezgan populàrs un aktuàls vegànisms.
Kå arì pašlaik ir projekts-Neapėd zemeslodi.
Kà ir ar jums? Domas dalàs,cik cilvèku,tik viedokļu.
Es personìgi pati esmu visèdàja,bet nenosodu arì tos kas izvèlas vegànu un veğetàru uzturu. Pati klausos organismà..brìżiem varu bùt vegàns,brīżiem vegàns.tas mainàs periodiski.
Kà ir ar jums? Kas esat jūs un kàds ir jùsu viedoklis par veğetàru,vegànisku dzìvesveidu? :)
16.01.2020 16:08 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Tātad Tava atbilde ir "Jā". Sekojoši, ja kāda persona sistemātiski izvēlas ēst cilvēkus, maksājot par viņu slepkavošanu, tad tāda rīcība, Tavuprāt, nav nosodāma un nav nepareiza? Pareizi?
plutarh @ 17.01.2020 12:32
Blanche
Tātad Tava atbilde ir "Jā". Sekojoši, ja kāda persona sistemātiski izvēlas ēst cilvēkus, maksājot par viņu slepkavošanu, tad tāda rīcība, Tavuprāt, nav nosodāma un nav nepareiza? Pareizi?

Ja šī "persona" nav cilvēks, tad viennozīmīgi - nekādu problēmu no morālā aspekta. Kanibālismu gan es neatbalstu.
17.01.2020 16:39 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
OK, ar Tevi vismaz ir skaidrs, ka Tu atšķirībā no Blanche nepiekrīti tam, ka mums nav nekādas daļas gar to, ko citi liek šķīvī.
Ja šī "persona" nav cilvēks, tad viennozīmīgi - nekādu problēmu no morālā aspekta.

Vai Tu uzskati, ka, ja atklātos, ka, piemēram, kāda Tava tuvinieka, kuru līdz šim uzskatīji par cilvēku, DNS ir atšķirīgs no cilvēku DNS, tad cilvēki nerīkotos morāli nepareizi, apēdot Tavu tuvinieku pret viņa gribu, kaut arī šis tuvinieks visos citos aspektos būtu tāds pats kā cilvēks?
17.01.2020 16:58 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
OK, ar Tevi vismaz ir skaidrs, ka Tu atšķirībā no Blanche nepiekrīti tam, ka mums nav nekādas daļas gar to, ko citi liek šķīvī.

Man jau gribētos, lai visi dara tikai man pa prātam, bet tas nekad nenotiks.
Vai Tu uzskati, ka, ja atklātos, ka, piemēram, kāda Tava tuvinieka, kuru līdz šim uzskatīji par cilvēku, DNS ir atšķirīgs no cilvēku DNS, tad cilvēki nerīkotos morāli nepareizi, apēdot Tavu tuvinieku pret viņa gribu, kaut arī šis tuvinieks visos citos aspektos būtu tāds pats kā cilvēks?

Es personīgi nebūtu ar to mierā, jo tas skartu mani personīgi. Bet citādi, kāpēc gan, lai neēstu?
17.01.2020 17:17 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Var jautāt arī, kāpēc cilvēkiem neēst cilvēkus, bet šādi jautājumi nav atbilde uz manu jautājumu. Skaidrs, ka 99% cilvēku teiktu, ka apēst Tavu tuvinieku, kurš ir saprātīga būtne, kura nevēlas ciest un tikt nogalināta apēšanai, tikai tāpēc, ka tai atšķirīgs DNS, nebūtu morāli pieņemami. Tas vairuma cilvēku skatījumā ir tikpat slikts attaisnojums kā melnādainu cilvēku ēšana, jo tiem ir atšķirīga ādas krāsa. Es cenšos pārliecināties, vai tiešām Tev ir kaut kādi īpaši psihopātiski morālie uzskati, kas atšķiras no vairuma cilvēku.
17.01.2020 17:34 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
plutarh @ 17.01.2020 17:34
Var jautāt arī, kāpēc cilvēkiem neēst cilvēkus, bet šādi jautājumi nav atbilde uz manu jautājumu. Skaidrs, ka 99% cilvēku teiktu, ka apēst Tavu tuvinieku, kurš ir saprātīga būtne, kura nevēlas ciest un tikt nogalināta apēšanai, tikai tāpēc, ka tai atšķirīgs DNS, nebūtu morāli pieņemami. Tas vairuma cilvēku skatījumā ir tikpat slikts attaisnojums kā melnādainu cilvēku ēšana, jo tiem ir atšķirīga ādas krāsa. Es cenšos pārliecināties, vai tiešām Tev ir kaut kādi īpaši psihopātiski morālie uzskati, kas atšķiras no vairuma cilvēku.

Varbūt pārsteidzīgi izvirzīt diagnozes, bet, jā, mani uzskati atšķiras no vairuma cilvēku.
Es nediskriminēju pārtiku pēc tās saprāta līmeņa, krāsas un vai tā gribēja nonākt uz mana šķīvja. Vai nu es to ēdu vai nē. Ēdiens ir ēdiens.
Dabas procesi ir neatkarīgi no cilvēka morālajām vērtībām. Un dabā katrs ēd ko nu ir spējīgs ēst.
17.01.2020 18:58 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Nu, kā noskaidrojām, tu "diskriminē" vismaz pēc tā, vai tam, ko Tu ēd, nav tāds pats DNS, kāds ir Tavam ķermenim. Šai Tavai īpatnējai morālajai pārliecībai ir kāds pamatojums?
17.01.2020 19:18 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
plutarh @ 17.01.2020 19:18
Nu, kā noskaidrojām, tu "diskriminē" vismaz pēc tā, vai tam, ko Tu ēd, nav tāds pats DNS, kāds ir Tavam ķermenim. Šai Tavai īpatnējai morālajai pārliecībai ir kāds pamatojums?

Te laikam jānodala divas lietas - tas, ko es pats ēdu un tas, ko vispār kaut kas var ēst. Fundimentāli jebkas var ēst jebko. Tai skaitā arī es. Tieši tāds pats DNS kā man ir tikai man pašam. Sevi tiešām es neēdīšu. Domāju iemesli nav jāpaskaidro.
17.01.2020 20:29 |
 
Reitings 871
Reģ: 23.04.2014
Esmu visēdāja. Labprāt ēstu plant based,bet..nu reāli slinkums. Jāmeklē receptes,lai garšīgi,bērni pārsvarā vakariņās ēd maltās gaļas mērci vai frikadeļu zupu. Reāli jāsēž un jādomā. Veģetāri ēst sanāk trekni ēst. Ja nav gaļas, tad būs siers vairumā vai miltu izstradajumi. Man šķiet, ka garšas kārpiņas jau ir tik ļoti pieradušas pie tradicionālajiem ēdieniem, ka vegāni ēst ir negaršigi.. cik skatos Mičuli , Milzaraju,nekas nevilina. Par visu nodomaju,ka to es neēstu.
Un vai īstiem vegāniem vajadzētu ēst sojas "cīsiņu" un jeb ko,kas atdarina gaļu? Gaļas garšai vajadzētu izsaukt riebumu.. tad jau sanāk,ka garšo gaļa.
17.01.2020 21:54 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Un vai īstiem vegāniem vajadzētu ēst sojas "cīsiņu" un jeb ko,kas atdarina gaļu? Gaļas garšai vajadzētu izsaukt riebumu.. tad jau sanāk,ka garšo gaļa

Šis ir ļoti biežs nepareizs pieņēmums. Izlasi vegan definīciju un kāpēc vegāni neēd gaļu. Tas ir ētisku apsvērumu dēļ nevis tāpēc ka negaršo. Tāpēc ka negrib ēst liķus un kaitēt dzīvniekiem. Protams ir cilvēki kam negaršo gaļa.
Šis gaļas alternatīvas palīdz daudziem cilvēkiem iesākt būt vegāniem, jo kad sagribas kaut ko ar gaļas tekstūru tad ir ko nopirkt nevis nomocīts un iespējams atgriezties atpakaļ otrā frontē. Principā cik atceros tad gaļa bez garšvielām negaršo pēc nekā. Pārsvarā garšvielas dod garšu. Tāpēc arī daudzi nezin kā lietas kuras ir ar barbekju garšu ir vegan, jo tajā barbekju gāršā nav ne smakas no gaļas un tās ir tikai garšvielas.
Esmu taisīju sojas mērces kuras ir kā maltā gaļa un gaļēdāji nemaz nevar pateikt ka tā nav gaļa.
Kad gatavo vegāni tad nevajag izdomāt ēdienkarti no nulles bet ņemt sastāvdaļas pie kā ir pierasts un aizstāt lietas kuras nevar lietoto uzturā.
17.01.2020 22:27 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Plant based kādus gadus 8 šķiet.?Prims tam veģetārie periodi mijās ar pascaterian gadus 4 nu no +/-14 gadiem ir bijuši mēģinājumi.
Darbā esmu plant based uztura pārstāve un viena koļēģe ir jauniņā vegāne, bāaaac, es reāli domāju , ka visi tie jociņi ir mīti ,jo PIRMO reizi sastapu šādu kadru, neforšu iespaidu atstāj par vegāniem/veģetāriešiem. Mana pieeja ir ieinteresēt par šādu dzīves stilu nevis nosodīt visus kuri tam neseko.
17.01.2020 22:45 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Srumun
Precīzi runājot, jautājums nebija nedz par to, ko Tu ēd, nedz par to, ko Tu vari ēst, bet gan par to, ko Tev un citiem jāēd. Ja pareizi sapratu, Tev ir morāls uzskats, ka katrai personai jāizvairās no tādu būtņu ēšanas, kuru ķermeņa DNS ir tik lielā mērā līdzīgs potenciālā ēdēja ķermeņa DNS, ka tās uzskatāmas par piederīgām vienai un tai pašai bioloģiskajai sugai, bet jebkurā citā gadījumā tas nav nepareizi (piemēram, ja Te ierastos citplanētieši un darītu ar mums to pašu, ko cilvēki dara ar govīm, viņiem nevajadzētu to pārtraukt darīt). Gribēju saprast, vai šādam Tavam īpatnējam morālam uzskatam par to, kā jāēd, ir kāds pamatojums.
17.01.2020 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Esmu veģetāriete.
Taču bieži izvēlos ēst vegāniski un uzturā nelietoju arī govs pienu un sieru.
Nav iebildumu ne pret visēdājiem, ne citiem. Man arī ir daudzas lietas, kas cilvēku attieksmē vnk kaitina :D
1. Cilvēki ēd ļoti dažādi. Ir tādi, kuri nelieto produktus ar glutēnu, tadi, kuri neēd maizi, neēd saldumus utt. un viss ir kūl. Bet, kad pasaki, ka neēd gaļu ir - OMG KĀ TU TAĀĀ?! It kā gaļa būtu kaut kāds skābeklis.
2. Ar tiem vegāniem ir līdzīgi kā LGBT cilvēkiem. Tiklīdz Tu esi neeeedaudz skaļāks un tīri cilvēcīgi mēģini ko teikt, skaidrot, vai pastāstīt tā uzreiz to sauc par viedokļa uzspiešanu, agresiju un nez ko vēl. Nez kāpēc tas tā tiek uztverts?
3. Cilvēku neizglītotība. Vai vēl trakāk , nevēlēšanās uzzināt. Man apkārt tiešām ir daudz cilvēku, kuri nezina īsti ko tie vegāni vai veģetārieši ēd, kam tas vajadzīgs un kāpēc. Un skatās šķību aci, kad kko izskaidro. Līdz ar to ir baigi grūti par to komunicēt. Kopš ēdu veģetāri mazāk gribas draudzēties ar cilvēkiem :D
18.01.2020 00:46 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
keegan +++
Esmu sastapušies ar cilvēkiem kuri paši jautā, ko ēdu kur dabūju olbaltumvielas utt. Sāku stāstīti un viņi nemaz neklausās un saka es tev neticu ka tā var būt, lai nestāstu muļķības.
18.01.2020 08:40 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
plutarh @ 17.01.2020 23:20
Srumun
Precīzi runājot, jautājums nebija nedz par to, ko Tu ēd, nedz par to, ko Tu vari ēst, bet gan par to, ko Tev un citiem jāēd. Ja pareizi sapratu, Tev ir morāls uzskats, ka katrai personai jāizvairās no tādu būtņu ēšanas, kuru ķermeņa DNS ir tik lielā mērā līdzīgs potenciālā ēdēja ķermeņa DNS, ka tās uzskatāmas par piederīgām vienai un tai pašai bioloģiskajai sugai, bet jebkurā citā gadījumā tas nav nepareizi (piemēram, ja Te ierastos citplanētieši un darītu ar mums to pašu, ko cilvēki dara ar govīm, viņiem nevajadzētu to pārtraukt darīt). Gribēju saprast, vai šādam Tavam īpatnējam morālam uzskatam par to, kā jāēd, ir kāds pamatojums.

Domāju pamatojums kā tāds ir mana, kā cilvēka, aprobežotība un tukšas emocijas. Ir taču sugas, kas ēd viena otru, tāpēc šāds izņēmums makes no sense no manas puses. Nerunājot par par kanibālismu cilvēku vidū dažus gadsimtus atpakaļ. Vai es uzskatu maorus par sliktākiem cilvēkiem? Nē.
Atgriežoties uz laikam jau pamatjautājumu - "Vai Tu vēlies teikt, ka cilvēka pārtikas izvēles nevar būt nosodāmas?" - cilvēks var nosodīt ko grib, bet nevienam nav pienākums ņemt šo nosodījumu vērā. Nosodītājs varbūt domā, ka viņa ceļš ir tas īstais un pareizais, bet tas nenozīmē, ka tā patiešām ir.
18.01.2020 12:05 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Pamatojums nevar būt emocijas, jo pamatojums ir spriedumi, no kuriem izriet pamatojamais uzskats, un neviens spriedums nav emocijas.
Tu neatbildēji uz sākotnējo jautājumu. Jautājums nebija par to, vai mēs varam kaut ko nosodīt, bet gan par to, vai mums vajadzētu kaut ko nosodīt. Tu pastāvīgi nemorālus jautājumus (ko kāds dara vai var darīt?) sajauc ar morāliem jautājumiem (kas ir jādara?).
Rodas jautājums, vai Tev vispār ir morāli uzskati. Vai, Tavuprāt, mums ir, piemēram, jāizvairās no bērnu izvarošanas? Vai nacistu uzrīkotais holokausts ir nosodāms?
18.01.2020 14:08 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Esmu bijusi vegāne, ar viscēlākajiem un "visveselīgākajiem" nodomiem. Toreiz man likās, ka vegānisms ir tas īstais un pareizais dzīvesveids. Varētu daudz, ko pateikt un salīdzināt. Šobrīd mana diēta ir 90 procentu dzīvnieku produktu. Nekad neesmu jutusies labāk.
18.01.2020 15:13 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
No tā, kā esi jutusies, ēdot vegāniski, un kā jūties, neēdot vegāniski, loģiski neko nevar secināt par to, vai Tu vari ēst vegāniski un labi justies un vai, neēdot vegāniski, ilgtermiņā varēsi labi justies. Mēģinājumi izdarīt šādus secinājumus, balstoties uz savu personīgo pieredzi, ir ļoti izplatīta kļūda jautājumos par dažādu uztura veida veselīgumu. Tā parasti rodas dažādi neveselīgas ēšanas kulti.
18.01.2020 16:02 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Labi var justies ēdot cilvēka ķermenim paredzētu ēdienu, kas ir jēla gaļa un vietējie sezonas augļi. Dārzeņi ir cilvēku kultivēti, mākslīgi radīti augi, kuri satur antiuzturvielas-visi zaļie lapu salāti, rieksti-oksolātus, augļi-cukurs un drusku c vitamīns, tomāti, paprika, kartupeļi- nakteņu, kas sačakarēs locītavas, brokoļi, Puķkāposts radīs vairogdziedzera darbības traucējumus. Pākšaugi satur pektīnus, kas sabojāt zarnas.
18.01.2020 16:40 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Graudaugi-maize, makaroni, rīsi utt.vispār ir visļaunākais no "dabīgajiem' ēdieniem.
18.01.2020 16:42 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Pākšaugi-lektīnus, stulbais autocorrect.
18.01.2020 16:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits