kāpēc tik dārgi? :(

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Ļoti vēlētos sev uztaisīt kvalitatīvu fotosesiju, lai paliek atmiņā .. laiki kad vēl biju jauna un skaista ... un kādu, laiku atpakaļ sāku interesēties par piedāvātajām foto sesijām ... un te nu bija mans pārsteigums ... nevkalitatīvas fotosesojas, ar kameru kāda man pašai mājās ir ... izrādās nemaz nav lētās...... bet kvalitatīvas un apstrādātās bildes ( tāda veida foto sesiju es sev vēlētos) ... nu man vienkārši mute bija valā ka par labu fotosesiju prasa 1000- 1500 eiro LV ... un no kurienes viņi ņem tos klientus sev .. LV mazāk kā 10% iedzīvotaju vispār saņem tādu vai austāku atalgojuu ... kura tad skaitās tā viņu klientūra.... un kāpec foto pakalpojumi maksā tik dārgi tieši LV?
Ļoti gribētu kvalitatīvas bildes, bet nu ne par tādām cenām.
Vai vispār uzskatāt, ka kvalitatīvas bildes ir to vērtas? Un pašais taisītu, ja rastos šāda finansiāla iespēja?
08.01.2020 17:43 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Dahlia @ 08.01.2020 22:43
Pag, es nesaprotu - tā fotogrāfe ir vienīgā fotogrāfe visā valstī? Ja ne, tad es nesaprotu par ko cepiens. Gan jau ir gana daudz citu fotogrāfu, kuru cenas ir maciņam pieejamākas. Tad nu arī pie tiem jāvēršas. A šeit izskatās, ka tēma uzcepta, lai pašausminātos par konkrētas fotogrāfes cenām. Un kāda starpība kuri ir tie, kuri maksā? Mazāk vajag uztraukties par svešām dzīvēm un svešu naudu skaitīt.

tēma vispār nav par šo fotogrāfi un cepiens vispār sākās tad kad prasīja nosaukt kokprētu piemēru. Sakara ar šo fotogrāfi nav nekāda, bet jautajums paliek aktuāls kāpēc fotosesija makā tik dārgi LV .. pat neprofesionāla.
08.01.2020 23:02 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Es nesaprotu, tev kāds spiež izvēlēties pāri 1k vērtu fotosesiju?
Kur problēma aiziet pie fotogrāfa ar savām drēbēm un rekvizītu, noīrēt studiju, bez asistentiem un grima māksliniekiem, kas nav vajadzīgi, uz 1h garu fotosesiju, kas tev ir pilnīgi pietiekami, dabūt 1 darbadienas laikā apstrādātas bildes, izprintēt tās pašai un priecāties?
Ak, nevar atrast tādu pašu kvalitāti lētāk? Surprise surprise
08.01.2020 23:03 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es arī nesaprotu kāpēc cepiens. Neviens nespiež iet tieši pie šīs fotogrāfes. Bet pie viņas ir tāda cena. Punkts. Gribi lētāk - ej citur. Vari arī uzkrāsoties un saģērbties pati - būs krietni lētāk. Latvijā ir cilvēki braukā ar Bentley. Neviens tevi nekauninās, ja nevari to atļauties un brauc ar Golfiņu vai pat pārvietojies ar kājām.
08.01.2020 23:04 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Doublechoco @ 08.01.2020 23:03
Es nesaprotu, tev kāds spiež izvēlēties pāri 1k vērtu fotosesiju?
Kur problēma aiziet pie fotogrāfa ar savām drēbēm un rekvizītu, noīrēt studiju, bez asistentiem un grima māksliniekiem, kas nav vajadzīgi, uz 1h garu fotosesiju, kas tev ir pilnīgi pietiekami, dabūt 1 darbadienas laikā apstrādātas bildes, izprintēt tās pašai un priecāties?
Ak, nevar atrast tādu pašu kvalitāti lētāk? Surprise surprise
lūdzu savas negācijas atstāj mājās .. nē man nav problēma un varu arī uztaisīt bildes pati patērējot tikai savu laiku un 0 eur ... par nekvalitatīvu fotosesiju maksāt vispār ir smieklīgi tāpat kā par nekvalitatīviem frizieru pakalpojumiem .. tu neej un nemaksā, lai tev visus matus sabojā .... to tu pats vari izdarīt ... bet savu šausmināšānos atstāj pie sevis. Pastāv iespēja nobloķēt profilu- gluži kā es izdarīju ar tavējo ( diemžel nobloķēt tā, lai neredz un nekomentē tavus rakstus nevar :( )
08.01.2020 23:19 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Hany Sany atklāja bloķēšanas pogu, drīz viņai vispār nebūs, ar ko diskutēt :D
08.01.2020 23:33 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
top 10% ienākumi ir labi ja 1500 mēnesī ... pazīstu daudz top 10% cilvekus kas pat dārgas drēbes sev nepēr kur nu vēl par sūda nobildēšanos būtu gatavi vai vismaz spējīgi izdot savu mēnešalgu. Un austāku ienākumu līmenī vīriešu ir 2- 3 reizes vairāk nekā sieviešu

Ir kas pērk, ir kas nepērk. Kas gribēs, nopirks. Arī pelnot 1.5k. Dzimumu proporcijai arī nav nozīmes. Es personīgi arī dārgas drēbes nepērku, bet tas nenozīmē, ka netērēju naudu citur.
08.01.2020 23:38 |
 
Reitings 53
Reģ: 07.04.2012
Nesaprotu. Man vienīgajai liekas, ka Latvijā ir daudz fotogrāfi kuri taisa kvalitatīvas bildes? Vai tev kvalitatīvas ir tikai tad ja ir krutā studijā un ar nenormālo apstrādi?
08.01.2020 23:43 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
LLL @ 08.01.2020 23:43
Nesaprotu. Man vienīgajai liekas, ka Latvijā ir daudz fotogrāfi kuri taisa kvalitatīvas bildes? Vai tev kvalitatīvas ir tikai tad ja ir krutā studijā un ar nenormālo apstrādi?
lūdzu nekusē... raksti šeit vārdus .. lai var apsaktīties kvalitāti ... varbūt tiešām mezā dzīvoju un pat nezinu cik izcili fotogŗafi LV ir ... un jā man patīk apstrāde bildēm .. dabiskas un neapstrādātas es pati varu uzņemt
08.01.2020 23:57 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.11.2019
Doublechoco @ 08.01.2020 23:33
Hany Sany atklāja bloķēšanas pogu, drīz viņai vispār nebūs, ar ko diskutēt :D
Ary nr2? Kopija ne?
09.01.2020 00:17 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Noskatījos to video. Ar čomu parunājām par fotogrāfi. Redzot to overall experience, šampanietis, siltas, plašas telpas, mājīga atmosfēra, bildes uz kartona skaistā kastē, man nebūtu žēl cilvēkam, ar kuru esmu bijis kopā pāris gadus un kuru mīlu, uzdāvināt šādu fotosesiju kādā zīmīgā jubilejā.
Tā nav tik daudz fotosesija, kā atmosfēra. Tāpat kā restorānā - Tu tur neej paēst, Tu tur ej izbaudīt atmosfēru. Un manā pasaulē tūkstotis vairāk vai mazāk - to dažreiz pat var nepamanīt. Otra cilvēka dēļ tas ir nieks.
09.01.2020 00:52 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Fotogrāfe pareizi dara, ir atradusi savu mērķauditoriju un viss, uz sesiju nāk tie kuri var atļauties, bagātu uzņēmēju sievas un draudzenes, uzņēmējas, turīgas sievietes, modeles. Ja nevar atļauties, jāiet pie cita fotogrāfa.
Ja ir sievietes kas var nopirkt rokassomas par 2000-3000 eiro, tad kāpēc lai fotosesiju neatļautos?
09.01.2020 07:08 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 09.01.2020 00:52
Noskatījos to video. Ar čomu parunājām par fotogrāfi. Redzot to overall experience, šampanietis, siltas, plašas telpas, mājīga atmosfēra, bildes uz kartona skaistā kastē, man nebūtu žēl cilvēkam, ar kuru esmu bijis kopā pāris gadus un kuru mīlu, uzdāvināt šādu fotosesiju kādā zīmīgā jubilejā.
Tā nav tik daudz fotosesija, kā atmosfēra. Tāpat kā restorānā - Tu tur neej paēst, Tu tur ej izbaudīt atmosfēru. Un manā pasaulē tūkstotis vairāk vai mazāk - to dažreiz pat var nepamanīt. Otra cilvēka dēļ tas ir nieks.

bet redzi... tu pats kas te lielās ar savu (vis ticamāk feiko) materiālo stāvokli nebūtu gatavs maksāt ... kādā lielā jubilejā tikai ... ...
es tev pateikšu ko sieviete vēlas sev dzimānas dienā dāvanā- dārglietas nevis kaut kādas tur sūda fotosesijas vai restorāna apmeklējumus... es to neuzskatu par dāvanu, bet par piedevu tai un ja ar kādu kuru kopā esmu bijusi gadiem man uzdāvinatu teiksim 30 gadu jubilejā fotosesiju .. nu tas, ka es viņu momentāli pamestu protams nav jautājums .... bet ko es vēl pirms tam izdarītu par manu tik ļoti lielu aizvainošanu...
ar tādu nepatīkamu sūdzambībeli, sieviešu nīdēju un kritizētāju, ar šovinistiskiem uzskatiem un vēl piedevām skopuli nav vērts būt kopā... tāpēc tava sieva tevi pameta. Ir taču jāciena savs laiks
09.01.2020 10:23 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
MaijaGardi @ 09.01.2020 07:08
Fotogrāfe pareizi dara, ir atradusi savu mērķauditoriju un viss, uz sesiju nāk tie kuri var atļauties, bagātu uzņēmēju sievas un draudzenes, uzņēmējas, turīgas sievietes, modeles. Ja nevar atļauties, jāiet pie cita fotogrāfa.
Ja ir sievietes kas var nopirkt rokassomas par 2000-3000 eiro, tad kāpēc lai fotosesiju neatļautos?

tu par kurām te runā? feikās makā 50-300 eiro... par mijonāru sievām, kas savos instagram profilos liek bildes ar somiņām kurām krāsa un āda (mākslīgā) noberās nost (tas ir lētais nevis dārgais viltojums)
Vienu lietu ir jāsaprot. Zema un veidēja ienakuma līmeņa cilvēks nav skopulis attiecībā pret saviem ienākumiem un nezin un nerēķina visu, kur var nemaksāt vai maksāt mazāk. Augsta ienākuma līmaņa cilveks ir ļoti, ļoti liels skopuis... un ticiet nepārmaksās nekad. Kā vispār kaut ko tik elementāru var nezināt.
A kādā sakarā te modeles tiek pieminētas?
09.01.2020 10:28 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Fotogrāfēšanās, foto tā ir luksusa prece. Jā cena liekas dārga ņemot vērā ka lielais vairums uz rokas pelna 500-800 eiro uz rokas vai pat tikai minimālo. Nesen bija cepiens par šķiet amoralle modes skati kur modelēm par dienas darbu samaksāja 30 eiro. Atļauties var tikai bagātie. Bet ja reiz cena ir tāda kāda tā ir tātad ir pieprasījums un viss notiek.
Vai pati autore kādreiz esi taisījusi bildes no nulles, un ne jau ar digitālo kameru. Vai esi kādreiz gatavojusi kartona kasti, likusi iekšā fotopapīru un pati pēc tam bildi attīstījusi? Nav māksla sabildēt miljonu bilžu un tad apstrādājot izvēlēties dažas. Un tāpēc jau tev nepatīk lētākais variants, jo labām bildēm vajadzīgs darbs un talants. Man viens paziņa gājis uz daudziem fotokursiem, pašam kamera un jā fotogrāfēt viņš neprot lai vai kā censtos, nesanāk un viss. Arī ārpus Latvijas fotosesijas cena nav nekādas lētās, vienīgi konkurence lielāka tāpēc kvalitatīvs fotogrāfs varbūt maksā arī lētāk. Bet zinot cik dārga ir profesionālā kamera, un aprīkojums, gaismas un mācības un arī kvalitatīva fotoapstrādes programma nav bez maksas. Var pamēģināt pats izveidot to manis pieminēto kartona kasti, ielikt fotopapīru un pamēģināt fotogrāfēt tā un pēc tam attīstīt, zini cena būs par dažām fotogrāfijām pāri simtam, jo fotopapīrs ir dārgs, attīstītājs ir dārgs, fiksators ir dārgs un vēl lampa un vēl iespēja iznīcināt fotopapīru to izņemot no iepakojuma un aizmirstot ka nav izslēgta gaisma un ieslēgta sarkanā lampa. Fotogrāfēt ar digitālo kameru nav lētāk.
Varbūt pamēģini sameklēt Jāni Pavlovski strādā RVT un fotogrāfē medicīnas vēstures muzejā, viņš dažreiz arī piekrīt uz fotosesijām. Kvalitāte nav slikta, bet cenu nezinu, bet viņam ir attiecīgās zināšanas, vada fotopulcinu skolēniem, un tikt var tikai tad ja viņam ir brīvs laiks. Tas nebūs cilvēks kas izgājis fotokursu, nopircis kameru un interneta dabūjis kaut kādu programmu, fotogrāfija, digitālā apstrāde ir viņa dzīve.
09.01.2020 11:38 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
bet redzi... tu pats kas te lielās ar savu (vis ticamāk feiko) materiālo stāvokli nebūtu gatavs maksāt ... kādā lielā jubilejā tikai ... ...
es tev pateikšu ko sieviete vēlas sev dzimānas dienā dāvanā- dārglietas nevis kaut kādas tur sūda fotosesijas vai restorāna apmeklējumus... es to neuzskatu par dāvanu, bet par piedevu tai un ja ar kādu kuru kopā esmu bijusi gadiem man uzdāvinatu teiksim 30 gadu jubilejā fotosesiju .. nu tas, ka es viņu momentāli pamestu protams nav jautājums .... bet ko es vēl pirms tam izdarītu par manu tik ļoti lielu aizvainošanu...
ar tādu nepatīkamu sūdzambībeli, sieviešu nīdēju un kritizētāju, ar šovinistiskiem uzskatiem un vēl piedevām skopuli nav vērts būt kopā... tāpēc tava sieva tevi pameta. Ir taču jāciena savs laiks

Un kāda ir tava pievienotā vērtība? Kāpēc kādam vīrietim X būtu tevi jālutina kā princesi?
09.01.2020 12:30 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Srumun @ 09.01.2020 12:30

Un kāda ir tava pievienotā vērtība? Kāpēc kādam vīrietim X būtu tevi jālutina kā princesi?

0 pilnīgi un galiģi nekāda. Bet piemēram arī kaķim pievienotā vērtība ir 0 .. vieni zaudējumi klapatas nelaimes un izdevumi. Tikai tā patīkamā sajūta atnākot mājās pie kaķa. Ti. tīri teorētiski neko nedod.. bet cik daudzi ir ka ķuķu saimnieki un vinus lutina.
.. tātadpieveinotās vērtības nav... neko neprotu, negribu mācīties un neko negribu darīt ... bet ja mani nelutina visu laiku ... tā dzīvot neesmu ar mieru un var iet un meklēt citu ... vai palikt viens pats.... ... meklējot citu jāatceras, ka visas neko negri barīt bet tikai gaida ka lutinās... par viņu iedzinmto pretīgo un nepaciešamo raksturu...
vēl var visu dzīvi palikt viens... bet parasti jau pēc kādiem 10 gadiem visādi netikumi ir klāt un motivācijas dzīvē kaut ko darīt un sasniegt nav...
.. un vēl var dabūt sev suni. Vīriešiem kuri vēlas veidot attiecības un ir gatavi par kaut ko rūpēties parasti ir suņi. visēja -liela auguma.. lielākoties meitenes... laikam trenējas veidot atttiecības ar pretējo dzimumu.. vai ir sajūta ka ir atiecībās ar pretējo dzimumu jau. .. bet suns arī protams ir vienas nelaimes, klapatas, papildus darbi un izdevumi.... un principā neko atpakaļ nedod.. tikai iespēju ar viņu kopā dzīvot .... bet protams tas ir lētak nekā dieviete/ bērns utt. Katrs izvēlas pēc maciņa biezuma :D
09.01.2020 15:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!