Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mēnešreižu simptomi

 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Čau!
nezināju, kā pareizi nosaukt tēmu, bet man mēnešreižu laikā ir tik ļoti krasas temperatūras maiņas. vienu brīdi es ļoti salstu, pat ja esmu zem 100 segām un džemperī, bet pēc 10 sekundēm jau sāku svīst, kjo nenormāli karsti.
varbūt kādai vēl ir tā? es pat nezinu, ko man iesākt, lai atrastu to vidusceļu, jo visu laiku gan izģērbjos, tad pēc dažām sekundēm gribās mētelī sēdēt.
ir kādi ieteikumi? ?
mēnešreizes man ir ļoti sāpīgas, gultas režīms, un ļoti stipras, tāpēc tur kādi padomiņi arī noderētu.
esmu bijusi pie ginekologa, teica, ka viss oki. ?
02.01.2020 13:50 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Jāiet pie cita ginekologa.
Latvijā vēl aizvien daudzi ārsti domā, ka pirmsmentruālie simptomi ir normāli un ar tiem nevajad cīnieties, vai arī ka nav tik traki un pacietīs.
Man bija daudz un dažādi PMS. Tevis aprakstītie karstuma viļņi, caureja, nenormālas sāpes un krampji vēdera lejasdaļā, garastāvokļa maiņas, pumpas uz sejas. Viens ginekologs teica ka nevajag neko dartī un viss kartībā tam tā jābūt... mhm... nevaru aiziet uz darbu kā sāp un tam tā jābūt. Pārbaudīja uz endometriozi, cistām utt. Viss kārtībā. Aizgāju pie cita ginekologa un tas no sākuma ieteica tējiņas padzert, meditēt, uz vēdera likt siltus termoforus, ja tas nepalīdzēs, tad vaina hormonos un jādzer hormonālā kontracepcij. Daļēji kaut kas palīdzēja, bet izlēmu tomēr tabletes dzert. Vairāk nekas no augstākminētā nav novērojams.
Nevajag mocīties un labāk iet pie cita ārsta, jo viedokļi ir dažādi.
Stāsta morāle-apmeklēt vairākus ārstus, nebaidīties no hormonālajiem līdzekļiem, sāpes ciest nav normāli.
02.01.2020 14:03 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
jādzer hormonālā kontracepcij

esmu dzirdējusi, ka no tām hormonālajām tabletēm ir citi blakus simptomi, tā ir?
02.01.2020 14:18 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.11.2019
Piekrītu Kiskismau.
Es dzēru sieviešu tēju. Var aptiekā nopirkt pa apmēram 3 eur. Nezinu, kas notika, bet cikls kļuva regulārāks un nebija nekādi krampji vai nepatīkamas sajūtas..
Bet vispār atkarīgs, cik tev gadu un labāk dzert hormonus un miers. Nekādu sāpju, pumpu, karstuma viļņu. Cikls stabils kā pulkstenis, mr nebūs tik stipras un ilgas.
Es agrāk dzēru apmērām 7 mēnešus un tad izlēmu vienkārši vairs nedzert, jau kā gadu nedzeru un cikls tāds pats, nekādu sāpju.
02.01.2020 14:18 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.11.2019
Man nav ko @ 02.01.2020 14:18

esmu dzirdējusi, ka no tām hormonālajām tabletēm ir citi blakus simptomi, tā ir?
piemēroti medikamenti - nē. Man paziņu lokā ļoti daudz sievietes lieto un pilnīgi nekas. Pašas laimīgas, ka vairs reizi mēnesī nav visa seja ar pumpām un nav sāpju.
02.01.2020 14:20 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Ģimenes ārsts var izrakstīt tās tabletes vai tikai ginekologs?
02.01.2020 14:53 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Ginekologs
02.01.2020 15:02 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
esmu dzirdējusi, ka no tām hormonālajām tabletēm ir citi blakus simptomi, tā ir?

Ja grib tad visām zālēm un ar veselību saistītām lietām var atrast blakus parādības.
Hormonu tabletes nevajadzētu lietot sievietēm kuras smēķē ir virs 45 un ar lieko svaru. Ja esi jauna vēlies regulāras, nesāpīgas MR un vēl izsargāties no grūtniecības tad hormonālā kontracepcija ir laba iespēja.
Protams var paiet laiks kamēr pierod pie tabletēm, bet sākuma neērtibas atspēko to kas būs vēlāk. Meitenes saka ka pieņemas svarā no tabletēm pirmajā mēnesī. Pieņemas svarā nevis no tabletēm, bet tāpēc ka nekontrolējami rij.
Tabletes var izrakstīt tikai ginekologs un labs ginekologs no sākuma veiks asins analīzes lai redzētu hormonu līmeni un tad piemeklētu labāko variantu. Ja nevaic asins analīzes tad var nākties nomainīt vairākas tablešu veidus. Ir ginekologi, kas ir kategoriski pret tabletēm, jo dzīvo ar veciem uzskatiem un vecu zinātni.
02.01.2020 15:14 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Meitenes saka ka pieņemas svarā no tabletēm pirmajā mēnesī.

vot, tas man tieši noderētu. cenšos pieņemties svarā, bet nesanāk ? vienmēr esmu apskaudusi tās meitenes, kuras var pieņemties svarā
02.01.2020 15:18 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Hormonālā kontracepcija un visas tavas problēmas tiks atrisinātas.
Ja ginekoloģiski tiešām viss ir kārtībā (izklausās pēc endometriozes)
02.01.2020 17:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!