Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Deguna starpsienas operācija

 
Reitings 15
Reģ: 04.01.2019
Vai kādai ir pēdējā laikā veikta šī operācija? Vēlos zināt visu par un ap, un vai bija to vērts? Pie kāda ārsta tika taisīta?
09.12.2019 11:49 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Pašai nav veikta bet strādāju ar tādiem pacientiem.
Vispirms ir jautājums kāpēc vajag operāciju? Traucē elpot? Dēļ tā rodas iesnas, kosmētiskās defekts vai kas cits? Ja netraucē tad ieteiktu neveikt nekādu operāciju. Ir cilvēki kas visu mūžu nodzīvo ar liektu deguna starpsienu un to pat nezin, nekādas sūdzības nejūt. Ir ārsti kuri ierauga šķību starpsienu un liek veikt operāciju lai gan nav sūdzību. Tas nav pareizi. Kā man viens LOR teica tad katram trešajām ir šķība starpsiena, bet tikai vienam no 100 ir sūdzības par to. Neieisyjau visiem pārējiem 99 taisīt operāciju.
Ja ir grūtības elpot tad es domāju ka ir to vērts, jo citas metodes to nevar labot. Protams ir neliela daļa pacientu kuriem uzlabojumu nav.
Operāciju veic vispārējā narkozē (gulēsi). Parasti pēc tam deguna saliek tamponus un tiem tur jābūt kādu laiku. Parasti dod divas nedēļas slimības lapu. Pa vidam būs jāpalieto antibiotikas vai preparāti kā dexomethason. Viss atkarīgs no tā kāpēc veic operāciju tāpēc grūti teikt ko precīzāk.
Ar savu ķirurgu izrunāsi nianses.
09.12.2019 12:07 |
 
Reitings 15
Reģ: 04.01.2019
Biju pie lora, ar sūdzībām, ka ir grūti elpot caur degunu, īpaši viena nāss visu laiku liekas, ka ir ciet. Naktī vispār tikai caur muti elpoju, un dažkārt pamostos no sajūtas, ka smoku. Lidojot ir lielas sāpes ausīs un lejā pa kaklu. Daktere apskatījās un teica, ka ir dikti šķība tā starpsiena, un nekā citādi izārstēt nevarēs, kā tikai ar operāciju. Bet viņa pati neoperē, un ieteica man citus dakterus.
Tā īsti neko sīkāk, nepastāstīja. Citur lasīju, daži saka, ka pēc operācijas tāpat nekādas izmaiņas nav, bet gribās jau vairāk viedokļus dzirdēt. Vai nākamajās dienās pēc operācijas ir lielas sāpes?
09.12.2019 12:35 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Zinu ka Dr. Karijs Sokolovs un Dr. Jekaterina Kondratiško gan paši operē gan veic konsultācijas poliklīnikas un viņi arī savā praksē izmanto dažādas metodes. . Var pieteikties pie viņiem un paskatīties ko saka. Dažkārt LOR vēl iesaka palietot pirms un pēc operācijas dažādus aerosolus lai noņemtu pietūkumu un palielinātu deguna ejas.
Nu kā es teicu ir dažādi gadījumi un kā būs to grūti teikt, bet ķirurgs redzot izliekumu var pateikt vai būs labāk vai nē.
Katram sāpju slieksnis ir dažāds, bet ja baidies par sāpēm tad palūdz lai izraksta kādas zāles.
09.12.2019 13:02 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Marottanna @ 09.12.2019 11:49
Vai kādai ir pēdējā laikā veikta šī operācija? Vēlos zināt visu par un ap, un vai bija to vērts? Pie kāda ārsta tika taisīta?

Sveika, man operāciju veica Dace Snipe, toreiz vēl Linezerā, tgd viņa Gaiļezerā pieņem. Man tā daktere dikti patīk, ja ir kādas problēmas, tad tikai pie viņas eju.
Man degunam viena puse neelpoja, strutas bija, galva sāpēja,mūžīgā iesnas utt.
Tātad narkoze bija, gulēju, pamodos ar 2 marles tamponiem degunā, operācija bija pēcpusdienā un jau nākamajā dienā man tamponus izņēma. Nu kā izņēma, reāli izrāva, asinis plūda aumaļām ? bija ļoti sāpīgi, bet nu ko darīt.
Pēc tam palaida mājās. Pēc nedēļas vajadzēja nākt atrādīties, viņa vilka ārā kreveles no deguna, tas arī max pretīgi un sāpīgi. Deguns lkm neelpoja pāris nedēļas, pēc tam ok. Esmu apmierināta, jo vairs nesāp galva, deguns elpo, naktīs elpoju caur degunu. Ja ir iesnas, tpt deguns elpo, nav vairs tā, ka ciet abas nāsis.
Esmu priecīga, ka man palīdzēja un tās sāpes jau aizmirsu. Bail ir, bet kas jādara, tas jādara.
09.12.2019 13:58 |
 
Reitings 15
Reģ: 04.01.2019
Kiskismau, paldies par info! :)
Deshka, man daktere arī kā vienu no operējošām lorēm ieteice dr. Snipi. Pēc tavas atsauksmes viņu arī tad izvēlēšos. Bailīgi un pretīgi iztēloties jau visu to ir, bet laikam ir vērts mēģināt. Man ar bieži galva sāp. A tieši tajā dzīšanas procesā un pēc operācijas tev stipri sāpēja? Kādi ierobežojumi pēc tās operācijas?
09.12.2019 14:10 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Marottanna @ 09.12.2019 14:10
Kiskismau, paldies par info! :)
Deshka, man daktere arī kā vienu no operējošām lorēm ieteice dr. Snipi. Pēc tavas atsauksmes viņu arī tad izvēlēšos. Bailīgi un pretīgi iztēloties jau visu to ir, bet laikam ir vērts mēģināt. Man ar bieži galva sāp. A tieši tajā dzīšanas procesā un pēc operācijas tev stipri sāpēja? Kādi ierobežojumi pēc tās operācijas?

Nē, nesāpēja. Nu ja ar pirkstiem aiztiku, tad gan sāpēja. Deguns bija uzpampis kādas pāris dienas. Ja neaztiku, nekas nesāpēja. Bija jāskalo katru dienu ar sālsūdeni, lai kreveles iznāk un + kādu laiku bija pūšamie. No ierobežojumiem sports, alko, pirtis, saunas utt. Bet es jau tik labi neatceros visu, pastāstīs daktere sīkāk. Pats labākais, ka būs anestēzija. Tu neko ne redzēsi, ne jutīsi.
09.12.2019 16:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits