Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kad pele pakārusies

 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Sveikas.
Ko gatavojat ēst, kad mājās “nekā” nav?
27.11.2019 22:23 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Studējot nodzīvoju diezgan daudz mēnešus pakārtās peles režīmā. Strādāju, studēju un nebija arī laika daudz gatavot. Ēdu ļoti neveselīgi, bet - izdzīvoju un man pat bija viduklis :D Vairāk aiz bada, nekā aiz rūpēm par savu veselību :D
Vārīju pelmeņus - konkrētu skaitu 10 vai 13, ja biju izsalkusi, un 15 - 20, ja bija sajūta, ka "esmu pelnījusi!!!". Liku pelmeņūdenim klāt daudz garšvielas, ēdu ar buljonu. Citreiz tam buljonam pieliku klāt karoti kausētā siera vai/un karoti kartupeļu biezputras pulvera (uz atlaidēm var dabūt pa labu cenu).
Roltoni + "buljons" (to eļļas paciņu metu ārā, liku klāt savas garšvielas) + kausētais siers, sinepes, un citas garšvielas.
Kad bija vairāk laiks, izvārīju vistu kaklsu (maksāja aptuveni eiro), sanāca buljons. Vai nu sataisīju zupu, piemetot dārzeņus (sanāca pat ļoti garšīgi), vai pielēju klāt kartupeļa biezeņa pārslām (arī sanāca garšīgi). Pašus kaklus noskrubināju (daudzi brīnās, bet man garšo - sajūta tāda pati, kā ēst saulespuķu sēklas, tikai labāka :D)
Saldajā - banāni. Vai tāpat, vai ar kanēli, vai samīcīti ar auzu pārslām.
Maizītes - var dabūt diezgan lētu maizi uz atlaidēm. Tā liekas, ka nekas īpašs un "ko es tur ēdīšu sausu maizi", bet, ja ir iespēja maizi uzsildīt, tad, uzliekot pat vislētāko desu, kečupu, sieru, cepeškrāsnī sanāks pat ļoti garšīgi.
Sīpoli - tas nu gan ir dievu ēdiens. Nevaru gan būt objektīva, jo man ļoti garšo sīpoli. Bet parasta rupjmaize, kurai virsū uzlikti cepti sīpoli - dievīgi.
Āboli - ja nomizo un sagriež daiviņās, ir daudz garšīgāk, nekā, ja kož veselu :D
Tagad paklausoties, šķeit diezgan "kreizī", bet nodzīvoju tā diezgan daudz mēnešus un dzīva esmu. Ja kaut kādu iemeslu dēļ ir nepieciešams ietaupīt, tad tā var arī izdzīvot, paliekot dzīvajos. Un tas viduklis!!! :D
28.11.2019 00:23 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
manā saldētavā vienmēr ir saldēts lasis un hinkaļi vai pelmeņi, skapītī pasta, lēcas, sīpoli, kārumu stūrītī - rieksti un žāvēti augļi, bet ledusskapī saldais krējums un majonēze...
Tad nu top: pasta ar lasi un saldo krējumu//hinkaļi vai pelmeņi ar majonēzi// lēcas ar karamelizētiem sīpoliem. Ja nu slinkums ir gatavot pat to, izlīdzos ar riekstiem.
28.11.2019 01:35 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Vienmēr cenšos turēt ilgi glabājamus pārtikas krājumus, ar kuriem pāris mēnešus varu iztikt.
Makaroni, rīsi, auzu pārslas, ievārījumi, konservi, etc.
Labprāt uzietu zelta dzīslu lētiem MRE.
28.11.2019 01:56 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Mēneša beigas un mammai nebija naudas. Tad nu mēs taisījām salātu. Lētākie optima līnija makaroni, viena bundža ar lētajām pupiņām dažkārt no laukiem dabūjām kaltētas pupiņas un tad tas izvairījām un tomāti. Ja tā bija vasarā tad tomāti maksāja ļoti lēti. Visu paņem samaisa kopā un sanāk tādi aukstā veidā salāti no kuriem var paēst. Ja to visu pērk veikalā tad toreiz tas viss izmaksāja 1 latu. Tagad varbūt 1.50 līdz 2 eiro un tas viss uz 3 cilvēkiem. Ja bija krējums mājas vai majonēze tad piejaucām to.
Vēl ko ēdam kad bija maz naudas - rīsi un tas tūristu brokastis, kas bundžās, kopā sajauktas. Tipa saucam par bez tomātu plovu ?
Kā saldo bieži ēdam vienkārši auzu pārslas ar cukuru uz pannas saceptus. Ja bija āboli no laukiem dabūtu tad sagriezām tos vēl klāt.
28.11.2019 08:33 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Opcijas ir ļoti daudz. Man arī šobrīd mēneša beigās nedēļu pirms algas ir tāda jostas sažmiegšana ka jāēd maksimāli ekonomiski.
1. Vislētāka apcept kartupeļus uz pannas un ēst ar kečupu, salāti - rīvēti burkāni ar majonēzi.
2. Makaroni ar krievijas sieru cepti
3. Vistas zupa(vistas kājiņas var nopirkt pa 1,50 un sanāk buljons veselam klatam, klāt daži kartupeļi, burkāni, sīpoli, buljons, var kāpostu, sātam rīsi)
4. Vārīti griķi ar rīvētām vārītām bietēm un var tos pašus vistas stilbiņus samarinēt un izcept cepeškrāsnī, bet var ēst arī bez gaļas.
5. Auzu pārslu putra, ceptas pankūkas ar krējumu(maz produkti vajadzīgi)
28.11.2019 08:53 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Kartupeļu pankūkas (esmu cepusi arī bez olām, turās kopā)
Vienkārši cepti kartupeļi
Man bērnībā garšoja vārīti kartupeļi samīcīti ar nedaudz eļļu un sāli
Makaroni, kuriem pielikts klāt cepts jebkas (desa, cīsiņi, sīpoli, dārzeņi)
Zupas..tās vienmēr var uztaisīt no nekā vai no pārpalikumiem
Dārzeņu sautējums (kartupeļi, sīpoli, burkāni, kāposti,pupiņas)
Salāti no roltona(vai parastiem vārītiem makaroniem), tomātiem un majonēzes
Principā, ja mājās ir kartupeļi, sīpoli, burkāni, sāls, cukurs un eļļa, tad var daudz ko sataisīt
28.11.2019 08:55 |
 
Reitings 154
Reģ: 27.11.2019
Riebjas gatavot ēst, ikdienā ēdu kā pakārusies pele ? vārīti kartupeļi + krējums (varbūt arī biezpiens), salātu vietā vnk sagriezts dārzenis, kas ir pa rokai - gurķis, burkāns, da jebkas. Ceptas siermaizes - lētā baltmaize, siers, kečups. Ķirbju sezonā daudz taisīju ķirbju biezzupu - savāra sagrieztu ķirbi ar kartupeļiem, garšvielas (sāls, pipars, baziliks, karijs.. pēc gaumes). Olīveļļa vai sviests. Sablendē un gatavs. Saldētavā mēdzu glabāt uz atlaidēm iepirktas ne pirmā svaiguma bulciņas, izmisuma brīžos iemetu cepeškrāsnī. :D ā. Vēl svaigu kāpostu sautējums - sasautē smalki sagrieztu kāpostu, kartupeli, sīpolu, burkānu. Garšvielas un drusku tauciņu klāt, eļļu vai sviestu. Lēti un garšīgi. Var krējumu pielikt.
28.11.2019 10:46 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Var mierīgi uztaisīt zupu no visa kā. Kas mājas ir to mest klāt.
Kartupelis, putraimi klāt, vai rīsi, vai grūbas da jeb kas. Kāds dārzenis , kaut tos pašus pelmeņus arī var piemest klāt. Buljons . Ja nav gaļas , pat bez gaļas var iztikt.
28.11.2019 10:46 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Viens no maniem mīļākajiem ēdieniem - cepti kartupeli ar sīpoliem un marinets gurķis.
Sautējumi lēti sanāk, darzenu zupas.
Kādas grūbas var savārīt.
28.11.2019 11:10 |
 
Reitings 154
Reģ: 27.11.2019
Atcerējos vēl ko - sķelto zirņu putra! Mmm...
28.11.2019 12:34 |
 
Reitings 202
Reģ: 14.06.2013
Īsti nav bijusi situācija, kad nav nekā, jo vienmēr skapītī rīsi vai makaroni, un saldētavā kāda gaļa vai dārzeņi, tad nu tas ātrais varianta. Izvāru makaronus ar dārzeņiem + apcepti vistas/zivs gabaliņi.
28.11.2019 15:22 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Visdārgākais ja lieto ir gaļa un zivis. Mani glābj Maxima un cenota gaļa. Termiņš beidzas, jā riskanti iespējams, bet ja nav vasara tad mierīgi pirms pirkšanas aposta iepakojumu, pārbauda vai nekas netek un vai nu gatavo uzreiz vai nekavējoties saldētavā iekšā. Jo nu bez akcijas cūkgaļa šobrīd ap 4-6 eiro kg. Pa lēto var dabūt aptuveni 2.50-3 eiro. Bet skatos arī atlaides ja ar atlaidi un cenoto starpība ir līdz eiro tad pērku pa akciju. Vistu bieži var dabūt pa 1.09-1.35 kas veselas vistas gadījumā ir mazliet virs 2 eiro kas parasti maksā tuvu 4 eiro. Sanāk 2-3 ēdienreizes. Fileja karbonādei, kājas mērcei, karkass zupai. Īstenībā daudz ko var lēti pagatavot, putraimi, škeltie zirņi. Pa akcijām pērku rīsus, griķus un konsērvējumus, piemēram zirnīšus, kukurūzu. Maxima veikala produkcijas zīmolam extra kukurūza ir 48 centi, zirņi tāpat salīdzinot ar globus kas ir uz pusi dārgāk. Laba lieta ir griķi, tos izvāra un beigās pieliek bundžu ar kukurūzu vai zirnīšiem vai abus. Tā garšīgak nekā pliki griķi. Ja bail ka sausajos produktos iemetīsies kodes tad katru jauno paku liek saldētavā uz kādu laiciņu un tad tikai ņem ārā un liek plauktā. Burkāni un bietes ir samērā lētas, sanāk labi salāti ar ķiplokiem un eļļu vai majonēzi. Labs ir burkānu sautējums. Sagriež kubiņos burkānus un mazā ūdens daudzumā izsautē ar saldētiem zirnīšiem vai arī vienus pašus, zirņus no bundžas pieliek beigās. Garšvielas protams. Garšo tikpat labi kā dārga versija burkānu zirnīšu sautējums ar saldo krējumu. Sautējumi arī lēti tāpat kā zupas kur var ielikt visus krikumus kas ledusskapī palikuši piemēram 2 cm desas gabaliņa. Kad man galīgi švaki cepu pankūkas un gatavoju versiju par vācu kartupeļu salātiem. Vārīti kartupeļi, marinēti sīpoli ( sīpoli plānās šķēlītēs, pieber sāli, mazliet cukura samīca ar roku pielej mazliet eļļas un etiķi, atstāj marinēties uz pāris stundām) pieliek vēl ja ir vārītas olas un ja vajag eļļu un viss.
28.11.2019 15:38 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ja iespējams tad pērc kāda veikala zīmola produkciju, tā parasti ir lētāka un kvalitātes ziņā daudz neatšķiras no cita zīmola. Piemēram favorite vai optima līnijas putraimi ir tādi paši kā Dobeles bet cenas ziņā uz pusi lētaki. Tas pats ar rīsiem. Vienīgi makaronus gan neiesaku letākos. Vislabāk uz akciju nopirkt Dobeles makaronus, nesen Mego bija akcija 1+1 kad divas paciņas makaronu Dobeles bija kaut kas ap 70 centiem.
28.11.2019 15:44 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ja pieejams Centrāltirgus tad tur ir lēti subprodukti kas nozīmē ka pa eiro var tikt pie aukstās gaļas, galvas ja paveicas ir 30 centi kilogramā. Vēl reņģes ir lētas, saceļ un iemarinē ar sīpoliem.
28.11.2019 15:48 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Saceļ- domāts sacep
28.11.2019 15:49 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Man iespējams ir bērnības trauma, bet nepieļauju situācijas ka nav ko vai par ko paēst ?
Bet pieredze ir bijusi-jau te pieminētās zupas, sautējumi pirmajā brīdī liekas vislētākie. Vēl pelmeņi,tos es gatavoju pati,jo negaršo nopērkamie. Tiem vajag malto gaļu, garšvielas,milti,ūdens. Var sasaldēt un tad jau vairākām reizēm pietiks.
Cepti kartupeļi, pankūkas-plānās, kartupeļu, kabaču,biezpiena plāceņi.
Es pirktu produktus no kuriem var daudz ko pagatavot. Piemeram,vistu stilbini-deres zupai,sautejumam,tapat uzcept. Maltā gaļa-zupa, pelmeņi,kotletes, cepelīni utt
28.11.2019 17:12 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Es parasti nemēdzu tā nodzīvoties, ka rodas tāda situācija. Bet es ļoti ātri pieņemos svarā, tāpēc daudzus produktus neēdu - balto miltu izstrādājumus, saldumus, u.c.
Ēdu ļoti vienkārši un ar nez kādām receptēm neaizraujos. Manā saldētavā vienmēr ir gaļa un vairākas paciņas saldētu dārzeņu, ko vāru vai cepu, ledusskapī svaigi dārzeņi, ko gatavoju salātos. Rupjmaize, sviests, bezpiedevu jogurts, olas, piena produkti.
No malas skatoties varētu padomāt, ka dzīvoju pakārušās peles režīmā, bet patiesībā es vienkārši sekoju līdzi savam svaram, tā ir lieta, pie kā man vienmēr jāpiedomā, jo man nav palaimējies ar vielmaiņu, kas ļautu ēst visu ko vēlos bez nevēlamām sekām.
28.11.2019 17:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits