Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par finansiālu palīdzēšanu vecākiem

 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Aizdomajos šodien par tēmu...
Vai jūs atbalstāt finansiāli savus vecākus?
Piemēram, mammu, ja viņa nestrādā, kaut ir darbspējas vecumā, jo vietējā ciemā nav darba, bet dzīvo ar vīrieti (pie viņa), kurš strādā, bet nav īsti apmierināts ar situāciju, ka viņai nav pašai savi ienākumi?... Vai man kā bērnam vajadzētu viņu atbalstīt un dot viņai naudu, lai ir pašai sava nauda, piemeram, kādus 100e mēnesī, vai arī tomēr ne, ja vēl nav veca vai slima?
Ka Jums šķiet un kā rīkotos Jūs?
27.11.2019 17:22 |
 
Reitings 30
Reģ: 18.11.2019
Noteikti nē! Kas,tas par ciemu,kur nav darbā? Darbs ir visur bet,vai ir vēlme strādāt?! Protams palīdzēt vecākiem ir labi un vajag,ja tāda iespēja ir. Bet uzturēt,lai māte var sev kosmētiku nopirkt nuuu nē! Labāk būtu palīdzēt viņai atrast kādu darbiņu,tā vismaz es darītu un piedāvātu iet uz bezdarbniekiem.
27.11.2019 17:31 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Tas man atgādina manu māti. Nestrādā jau daudzus gadus, darbspējīga sieviete. Piedāvāju strādāt pie manis - negrib.
Cilvēku var uzturēt tikai tad, ja ir radušies apstākļi, kas liedz vai ievērojami ierobežu darbspējas un nav no šī cilvēka atkarīgi. Visādi citādi visādiem dīkdieņiem uz šīs pasaules nav vietas.
27.11.2019 17:37 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Gromova, darba tur tiešām nav, tas ciems ļoti maziņš, tuvākā pilsēta 50km, un, ja tur nospīd kāds darbiņš, kaut uz mēnesi, tad viņa iet un dara, bet tie nav patstāvīgi ienākumi.
Bezdarbniekos viņa ir iestājusies, un viņai vairs nemaksā, kaut kad sola “simtlatniekus”.
27.11.2019 17:38 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Es vnk aizdomājos, ka, no vienas puses jocīgi, tā atbalstīt vēl samērā jaunu un veselu māti, ja man pašai 2 bērni un nākammēnes dzims trešais... Pagaidām to daru, dodu 100e mēnesī, bet, nezinu kā pārstāt to darīt, kā viņai to paskaidrot, lai neizskatos pēc nepateicīga maitas gabala... Jo, ir jau jābūt kaut kādai robežai, nevaru arī beztermiņā to darīt...
Man ir neliels dzīvoklis 50km no ciema, kur viņa dzīvo, neapdzīvots, mēbelēts, tur viņa dzīvoja līdz samazinās un aizgāja pie šī vīrieša uz laukiem, tur viņa varētu dzīvot bez maksas arī turpmāk un stradat, bet viņa to nevēlas, jo nevar iztikt bez šī vīrieša un ir no tam sievietēm, kas nespēj bez vīrieša klātbūtnes ne mirkli...
27.11.2019 17:49 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Es vienmēr visiem saku - dzīve laukos ir vislielākā dzīves bauda, taču par to ir jāsmaksā dārgi!
Pirmkārt, darbs laukos nebūs. Jābrauc uz pilsētu. Tātad vajag savu transportlīdzekli. Ar vienu būs par īsu, vajag divus, jo ja viens nobrūk, vajag turēt otru. Ja sniegs aizputinās ceļu, pašam jātīra. Ja kanalizācija pilna, asenizācija maksā ievērojami dārgāk nekā pilsētā. Ja koks nokritis pāri kādam vietējās nozīmes ceļam - vadā līdzi motorzāģi, neviens cits nenāks palīgā. Zāle jāpļauj, zvēri var nākt un šmuci pagalmā sataisīt(man stirnas mēdz kokus apgrauzt), tuvākie kaimiņi tālu, ja kas notiek, jāpaļaujas uz saviem spēkiem. Īsāk sakot lauki ir dārgi un ja nav naudas, jādzīvo pilsētā.
Ja mammai tas krāns ir tik svarīgs, lai viņa dzīvotu laukos, tad lai viņš arī viņu uztur. Tu esi jauna sieviete, Tev jārūpējas par saviem bērnim, jāauklē, jāizglīto, lai neizaug par sliņķiem.
27.11.2019 17:56 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Bulta, mašīna viņiem nav nevienam, viņam ir darba auto, kuram ir GPS un ar kuru nevar braukāt nemaz nekur citur, tā ka vispār traki :) Ja viņa gribētu strādāt, tad būtu jābrauc ar autobusu katru dienu 50km katra virzienā uz pilsētu, kas ir ļoti traki, manuprāt.
27.11.2019 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Nu nav jau tik traki tie 50 km nemaz. Ir cilvēki, kuri ar vilcienu katru dienu brauc 90 km, es daudzus tādus zinus.
Bet nu ja negrib, tad tā ir cita lieta. ?
27.11.2019 18:01 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
MsInga @ 27.11.2019 17:59
Bulta, mašīna viņiem nav nevienam, viņam ir darba auto, kuram ir GPS un ar kuru nevar braukāt nemaz nekur citur, tā ka vispār traki :) Ja viņa gribētu strādāt, tad būtu jābrauc ar autobusu katru dienu 50km katra virzienā uz pilsētu, kas ir ļoti traki, manuprāt.

Palīdzēt pārdot lauku īpašumu un nopirkt mazu dzīvokli pilsētā? Palīdzēt pārvākties?
27.11.2019 18:04 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Blanche, tur vienīgais transports ir pieejams autobuss, un tas kursē tik 2reiz dienā. Piemēram, ja viņa pilsētā pabeigs darbu 17.00, jāgaida autobuss līdz 19.00, un, otrkārt, neatmaksājas pirkt biļetes un braukāt, jo vairāk par minimālo viņa nenopelnīs tāpat.
27.11.2019 18:05 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Bulta, tas nav viņas lauku īpašums, bet gan tā vīrieša mātes un man gar to nav nekādas daļas, lai es varētu tur kādam piedāvāt ko tādu...
27.11.2019 18:10 |
 
Reitings 480
Reģ: 24.06.2019
Palīdzu, maksāju visus komunālos.
27.11.2019 18:12 |
 
Reitings 30
Reģ: 18.11.2019
Nu jau sāk izklausīties,ka Tu pati meklē atrunās,lai palīdzētu mātei! Tik tiešām tad,lai vīrietis arī uztur. Negrib uzturēt,lai iet uz dzīvokli,ir taču kur iet! Un tur atkal strādāt! Atrastu citu vīrieti,vai to pašu! Pats,lai braukā pie viņas! Vispār neredzu te nekādu iemeslu kāpēc būtu jāuztur māte.
27.11.2019 18:13 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Gromova, man jau ir mīksta sirds, viņa man sūdzas, ka tas vīrietis liek viņai iet dzīvot manā pilsētas dzīvoklī un strādāt, un braukāt pa nedēļas nogalēm pie viņa, bet viņa to nevēlas, jo nevar bez viņa, un man paliek žēl tad un pārtraukt palīdzēt, nezinu, kā es viņai to pamatošu, jutīšos slikti, es varētu teikt, ka man būs tūlīt trešais bērns utt, bet viņa labi zina, ka pat ar 3 bērniem varu to atļauties. Viņa jau man neko nepārmestu, bet es pati justos kka slikti...
27.11.2019 18:17 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Gromova, esmu ievērojis, ka liela daļa šī foruma sūdzās un meklē domubiedrus savam sviestam, lai tikai viņas pašas justos labāk.
Rekur piemērs - džeks dzīvo pie mammas un stāsta par pareizo krāna garumu. Tieši tik ļoti ir jāfiltrē kura viedoklī klausīties. Manā arī nav vēlams klausīties, es visu stāstu ar lielu ironijas devu, lēnām iekaroju mazo meiteņu blaklistes saraksta augšgalu.
27.11.2019 18:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Jāskatās kā Tev pašai ir ar līdzekļiem. Ja 100eur nav nekas tāds, tad var dot, bet, ja kā lielākajai daļai latviešu tā ir visai liela nauda, samazinās dzīves kvalitāte, būs nauda vajadzīga jaunā bērna uzturēšanai, tad protams, ka maza bērna uzturēšana ir svarīgāka par pieaugušas sievietes, kura būtībā pati izvēlas dzīvesveidu dzīvot bez līdzekļiem, upurēt savu dzīves labklājību dēļ vīrieša. Ja viņai pietiek ar pajumti, ēdienu un to kripatiņu , ko vīrietis šad tad vēl nopērk viņai , tad lai tur paliek ,dzīvo. Tev nav obligāti jāuztur, jo viņai ir dzīvoklis normālākā pilsētā ar lielākām darba iespējām. Vienīgais, kad viņa sedza bērnībā Tavus izdevumus, bet tas noteikti nenozīmē viņas uzturēšanu apstākļos, kurus viņa pati varētu mainīt, ja vien vēlētos.
Pamatojums Tavai rīcībai ir vnk- Tev rodas papildus izdevumu, jo piedzims vēl viens bērniņš , nevarēsi viņai vairs palīdzēt.
27.11.2019 18:22 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Bulta, kur tieši šeit ir sviests? Kad pajautāju citu domas un kā rīkotos citi?...
Jautāju, jo vēlos pārtraukt palīdzēt, bet, domāju, ka man būs tad sirdsapziņas pārmetumi...
27.11.2019 18:25 |
 
Reitings 97
Reģ: 22.04.2014
Šajā situācijā laikam neatbalstītu, ja cilvēks IR darbspējīgs, tad jāmeklē darbs kaut vai citā pilsētā un jāpārceļas uz dzīvi tur, jo nu reāli viņa tad domā, ka līdz kapa malai uzturēsi?! Un ja vecis aiztīsies, tad ko? Ar 100Eur dzīvos?!
Atbalstu savus vecākus, jo neviens nav vairs darbspējīgs.
27.11.2019 18:35 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ko Jūs domājat par cilvēku ,kuram līdz pensijai ir aptuveni 10 gadi, bet neko nedara, lai uzlabotu savu dzīves situāciju, izvēlas vieglāku darbu ar mazu algu nevis pārceļas uz citu pilsētu ,kur ir iespējas saņemt lielāku algu, uzkrāt lielāku pensiju? Tādejādi jau tagad ir skaidra nākotne, kad būs pensija noteikti būs pakļauts nabadzībai, nevarēs pilnībā nodrošināt sevi un būs radiem jāuztur, vai arī pašam jāraujas līdz mūža beigām darbā. Atrunas ir tādas, ka par dzīvokli pilsētā būs jāmaksā rezultātā uz rokas paliks tikpat, vai arī mazliet, tikai vairāk nekā kā tagad strādājot ar mazu algu..
27.11.2019 18:49 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3670
Reģ: 31.10.2010
Ne tak. Mana māte aizvien strādā, bet tēvam pensija laba, tāpēc nedomāju, ka man būtu viņi materiāli jāatbalsta. Ja cilvēks ir invalīds vai pensija ļoti maza, tā ir cita lieta.
Mana vīramāte arī ir tāda - čīkst nepārtraukti, ka naudas nav, lai gan vēl samērā jauna sieviete, bet nestrādā, jo uzskata, ka ir tam par vecu.
Nu nav bērniem jāuztur darbspējīgi vecāki, it īpaši, ja pašiem ģimene un par saviem bērniem jādomā.
27.11.2019 18:56 |
 
Reitings 363
Reģ: 16.06.2015
Man personīgi nav atbalstošs .... Uzskatu ka katram ir pašam jārūpējas par savām vecumdienām un ja to dara vismaz dzīvošanai bez greznībai jaunu var sarūpēt nodrošinātas vecumdienas...
Ir tik daudz opcijas ka to izdarīt.... Krāt uzkrājumu , kamēr jauns pirkt īpašumu ko pēctam nomāt vai pārdot, ja vēl n savelk galus nomaini dzīvesvietu uz mazāku mitekli, uz kuģa strādā darbu kur visas soc garantijas un pilni nodokli domājot par pabalstiem un oensiju..
Neuzskatu ka jāatbalsta cilvēki kuri visu mūžu neko sev nav sakrājusi nedz pabalstiem nedz pats un tad citiem jauztur
Personigi es ik mēnesi jau entos gadus skaitu 20eur savā pensijas uzkrājuma fonda kuru var sākt izmantot arī pirms pensijas vecuma...un ssim fondam klāt nāk arī nelieli peļņas procenti....strādāju darbus ar pilniem nodokļiem kas sniedz iespējas saņemt pabalstus un pelnīt sev pensiju...
Man tuvs draugs iet citu ceļu... Kredīta pērk ipasumu kuru noma ...nomas maksa nosedz lielāko daļu kreditmaksajumu...pēc 10 gadiem būs izmaksāts... Un pēctam noma jau būs gandrīz pensijas apjoma... pienāks baigā krīze tad varēs arī pārdot un kādus 5 gadus mierīgi dzivot
27.11.2019 21:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits