Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pieredze ar Etsy.

 
Reitings 55
Reģ: 22.10.2019
Sveikas, jau labu laiku domāju, ka varētu mēģināt pārdot savus rokdarbus Etsy internetveikalā. Darbi man tiešām salīdzinoši ļoti kvalitatīvi (sapņu ķērāji, izšuvumi u.c.), un draudzenes ir ieteikušas pamēģināt tirgot. Zinu, ka Latvijā cilvēki nav īpaši ieinteresēti pirkt ar rokām darinātus, attiecīgi dārgākus izstrādājumus, labāk izvēlēsies 3X lētāku Ķīniešu ražojuma alternatīvu, tāpēc domāju, ka jāmēģina pārdot tieši ārzemniekiem. Gribētos uzzināt, kā atrodoties Latvijā, var pārdot Etsy. Kā sūtīt preces pircējiem uz citām valstīm? Kā saņemt naudu? (Vai ir kaut kas saistībā ar nodokļiem, ko man vajadzētu zināt?) Pieredzes stāsti par mēģinājumiem pārdot lietas Etsy? Maksa par preču ievietošanu/veikala lapas radīšanu? Kā notiek viss pārdošanas process? Vai varētu taisīt piem. sapņu ķērājus pēc pasūtījuma (klients uzraksta vēstuli, pastāstot, kādu tieši krāsu, izmēru utt. grib, es uztaisu)? Ļoti noderēs jebkāda informācija.
25.11.2019 13:05 |
 
Reitings 13
Reģ: 12.11.2019
Principā tas pats, kas ebay un citas platformas, tikai dārgāks. Ja pareizi atceros, tur arī bija jāmaksā par preces publicēšanu un bieži jaatjauno. Ka visu laiku jāboosto, savādāk neviens tavu preci neredzēs.
Ja tev ir kaut kāds unikāls un kvalitatīvs produkts, varbūt arī iazies. Manā gadījumā bija vairāk čakars nekā peļņa.
25.11.2019 14:02 |
 
Reitings 13
Reģ: 12.11.2019
Vel dirdzēju stāstus, ka kāds latvijā pelna miljonus tirgojot bērnu gultiņas caur etsy, grūti tam noticēt :D
25.11.2019 14:03 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Esmu mēģinājusi tur tirgot savas kleitas, nekas tur nesanāca. Samaksāju kaut kādus 40centus par sludinājumu. Īsti nezinu, kā tur viss notiek, lai tevi pamanītu, bet īsti arī nav laika visu dienu sēdēt tur un boostot.
25.11.2019 14:18 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Zinu reālu stāstu, kur tiešām dažus k meitenes pelna no Etsy un tas ir Latvijā!!!! . Neteikšu ko pārdod, bet peļņa ir ļoti laba. Tev jābūt ļoti kvalitatīvai precei, noformējumam, logo, iesaiņojumam, fotogrāfijām. Par to cik maksas sūtījums ieej pasta mājas lapa un izrēķini, mēs tak nezinām cik Tev liela paka.
25.11.2019 17:22 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Jebkurš bizness sākas ar tirgus izpēti, ieej Etsy un tur viss rakstīts. Ieej pasta mājas lapa un tur arī.
25.11.2019 17:22 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Tiesi pretēji LV cilveki ir gatavi maksāt vairak par ''unikālu ar ronāk darinātu''.. bet ne vienmērk kvalitatīvāku u.t.t ... ārzemnieki tiesi preteji daudz vairkāk skatās uz cenām .... ja nav kaut kādi super bagātie... Jautajums par nodokļiem.. tādi ir jāmaksā.. lētākais variants ir patentmaksa.. bet Rīgā tāda bija 100 eur mēnesī .. vai nedarot to profesionāli vispār ir ekonomiskais izdevīgums?
25.11.2019 19:39 |
 
Reitings 55
Reģ: 22.10.2019
Paldies par atbildēm. Pārskatot preču piedāvājumu Etsy, domāju, ka atrastos cilvēki kam patiktu mani darinājumi, 20 - 40 centi par sludinājumu, diezgan simboliska cena, ja vienu sapņu ķērāju tur var pārdot par vismaz 30 EUR (Un Etsy nodoklis, 5% no preces cenas, vai pareizi sapratu? Ir vēl kādi šāda veida nodokļi?). Jā laikam VID nodokļu sakarā varētu izvēlēties patentmaksu, ja dzīvoju ārpus Rīgas ir lētāk - 50 EUR, bet vai izdosies pārdot pietiekami lai tas viss atmaksātos? (un rokdarbiem jau ir arī pašizmaksa - jāpērk materiāli) Domāju, ka uztaisīt brendu, logo, smukas fotogrāfijas nebūtu grūti.
Secinājums viens - kamēr nebūšu pamēģinājusi nezināšu vai bija vērts mēģināt.
Jāpapēta informācija par naudas saņemšanu (rakstīts, ka caur kaut kādu platformu, kas tas ir un kā tas strādā? Vispirms klients sūta naudu Etsy, Etsy pārskaita man?)
Kā nosūtīt preces pircējam (vienkārši saņemt klienta adresi, uzrakstīt ar roku uz parastas paciņas, iet uz Latvijas pasta nodaļu un sūtīt? Gan jau ir kāds profesionālāka izskata noformējuma veids? Kā ar piegādes maksu, tas ir - sūtīšanas izmaksām?)
26.11.2019 12:11 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
manuprāt par tām cenām tur pārdot pāris mantas gadā.. atklāti sakot. Tāpat par tiem nookļiem nezinu... jo Eiropa ir viens reģions ASV cits un Āzija cits.. pa Eiropu brīvi sūti.. bet zitās valstīs jāmaksa nodokļi. Tāpat pamanīgu ka Etsy ir daudz lielāka cena vienam un tam pašam izstārājaumam nekā Amazon....kur klāt vēl nāk atruna ka nodokļi (ievedmuitas) atšķiras no jūsu reģiona. Es domāju, ka 5% ir tas, ko ietur pats Etsy bet gan jau ir kādi nodokli arī no valsts puses (kurā ražo vai pārdod) ... PVN formā ... nu nevar būt ka PVN pēkšņi izkūp. Pa eiropu piegādes mazām paciņām ir 6 eiro ar kaut ko Latvijas pastā.
26.11.2019 17:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits