Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Istabas biedrene ož

 
Reitings 56
Reģ: 18.07.2019
Čau. Vēršos pie jums pēc padoma. Man ir ļoti nehigiēniska istabas biedrene. Labprāt izvairās no mazgāšanās. Vakar atbrauca no sava dzīvokļa uz kojām, lepni pateica, ka 6 dienas nav mazgājusies, jo boileri bijis slinkums ieslēgt. Mati taukaini, likās arī, ka no kājstarpes dīvaina smaka pa gabalu jūtama. Vienīgais, paduses viņa iztīra, bet neko vairāk. Un tā nemazgāšanās notiek regulāri. Vakar esot negribējusi mazgāties, jo miegs nācis. Kā sadzīvot ar to? Un kā pieradināt pie mazgāšanās? Reizēm tāda smqka pēc viņas, ka, viņai aizbraucot, gribas smaržu pudeli pa sienu noliet.
22.11.2019 08:37 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Diemžēl, ir tādi cilvēki, kam tas viss liekas okay.
Atceros man skolas laikā bija līdzīga meitene, reāli visa klase pēc viņas maigi sakot oda. Bet sejai gan vnm lika full make up, nekad nepadomātu, ka var būt šāds kombo :D tad, nu, ar viņu visādi gāja - meitene, kas dzīvoja kopā no sākuma teica komendantei vai kam tādam, ka tādos apstākļos nevar dzīvot, parunāja - neko nemainīja, beigās aizgāja citur. Cita meitene aizveda viņai vairākus maisus ar drēbēm, bet tos viņa neizmantoja ... viņai pat brutāli cilvēki pārmeta, bet viņai tā smaka likās norma...
22.11.2019 08:42 |
 
Reitings 56
Reģ: 18.07.2019
Man liekas, ka te ir līdzīgs gadījums, varbūt vienīgais nesmird tik traki kā aprakstīji. Viņai arī paradums lepni lielīties, kad, piemēram, pirms tusiņa ieiet dušā. Tad viņa visām savām draudzenēm zvana un lepni stāsta, ka BEIDZOT nomazgājusies. Reiz viņas māsa bija ciemos atbraukusi, kamēr tā istabas biedrene nebija klāt, sūdzējos viņai. Tā māsa pateica ka vienmēr tā bijis. Māsa nesmirdēja.
22.11.2019 10:16 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Tā arī pasaki viņai, ka vienatnē var smirdēt cik grib, bet dzīvojot ar kādu kopā ir tomēr jāpadomā, lai tavas smaržas un smakas netraucētu otram cilvēkam. Ir reizes, kad nevar to pateikt caur puķītēm. Ja nepalīdz, apsver istabas maiņu.
22.11.2019 10:32 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Manā gadījumā vienīgais, kas līdzēja bija šāda cilvēka izēšana no istabas. Bet, protams, tur bija savādākas nianses. Runāšana (dažāda tipa) vai koju vadības informēšana nelīdzēja.
22.11.2019 10:48 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Tā ir reāla mentāla problēma cilvēkam, viņai pie psihoterapeita ir jāiet. Ko darīt? Nezinu! Esmu tiešs cilvēks un teiktu pierē, ka smird. Ja neņem vērā, prasītu, lai maina koju istabiņu. Tev nav jāpiecieš viens lops! Fuj! Nez, tādai čaļi virsū vispār skatās ?
22.11.2019 11:02 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Bet problēma jau tāda, ka šiem cilvēkiem ir reāli acīs tas teikts, viņiem ne silts, ne auksts (zinu 2 šādus gadījumus), es nezinu - viņi to nejūt, nesaprot vai kas par nah.....?!
Teikšu godīgi - es pēc ballītes pat dzērumā un, lai kādā stāvoklī jaunības gados nebūtu atradusies - duša vnm. Bija pirmā vieta, kur devos, kad atbraucu mājās... tādēļ šos cilvēkus es nu nekādi nesaprotu.....
Un, zini, čaļi arī uz viņām ir līduši un pat kopā dzīvojuši. Abas zināmās ar bērniem un ģimeni... fuj.
22.11.2019 11:08 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Cik Jums abām gadu? Es arī teiktu tieši sejā, ka smird, ka tas nav normāli,ka ir jāiet mazgāties. Ja grib turpināt smirdēt, lai iet dzīvot viena un smird savā nodabā. Es laikam būtu tā ļaunā un riebīgā, lietu ūdeni virsū, speciāli smaržas viņai demonstratīvi pūstu virsū, ja ar vārdiem nesaprastu.
Es vispār galvā nevaru salikt kopā, ka var tik ilgi nemazgāties, es pat vienu dienu nevaru izlaist neieejot dušā, kā var nemazgāties sešas dienas......
22.11.2019 11:10 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Zin kā, pats jau to smaciņu nejūt, pierod, esmu dzirdējusi. Bet reāli tā ir patoloģija galvā, nu briesmīgi! Es drošvien taisītu skandālu un mēģinātu izēst, ja citādi nevarētu. Bet, lai pietaupītu nervus, varbūt vienkārši pārvāktos uz citu istabiņu. Jo diez vai tagad tu spēsi mainīt cilvēku, kam tas ir ieradums kopš bērnības visticamāk.
Brrr, ar bērniem un ģimeni? Fuj! Veči arī pretīgi, ja kāpj tādai virsū.
22.11.2019 11:12 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Oi, ko tik man tās kursa biedrenes nedarīja - tā arī darīja - teica acīs, teica vadībai, pūta smaržas virsū, pūta visu istabiņu, kaunināja citu cilvēku priekšā (ar cerību, ka tad vsm sapratīs), nu, vsp nekas nelīdzēja.... vienīgais risinājums, kad aizgāja uz citu istabu, bet tas neatrisināja šīs meitenes smaku :D
Tur tā lieta - ar visiem vīriešiem un bērniem. Droši vien tādi paši, neticu, ka būtu mainījušās...
22.11.2019 11:18 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Tev ar to nav jāsadzīvo un jāradina ieverot elementāru higiēnu.
Pēc iespējas taktiskāk jāpasaka, ka smaka ir neciešama un Tu izjūti diskomfortu. Jūs tomēr dzīvojat vienā istabā un viņai Tevi ir jāciena.
Vēl jau ir tā,ka katram cilvēkam ir sava specifiskā smarža. Pazīstu cilvēkus no kuru smaržas man paliek pretīgi, nezinu par viņu higiēnu un kāpēc tā, bet tas ir drausmīgi. Izvairos no komunikācijas ar tādiem
22.11.2019 11:19 |
 
Reitings 218
Reģ: 17.11.2019
Neko tur nevar izdarīt, aiz matiem nevilksi katru dienu uz dušu, ja pati nesaprot. Kā jaute minēja, tā ir mentāla problēma, esmu saskārusies ar šādu kolēģi darbā. Nepalīdzēja ne kolēģu komentāri, ne vadības draudi atlaist. Nu varbūt uz pāris dienām. Maini istabu, ja iespējams.
22.11.2019 11:24 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Minny @ 22.11.2019 11:18
Oi, ko tik man tās kursa biedrenes nedarīja - tā arī darīja - teica acīs, teica vadībai, pūta smaržas virsū, pūta visu istabiņu, kaunināja citu cilvēku priekšā (ar cerību, ka tad vsm sapratīs), nu, vsp nekas nelīdzēja.... vienīgais risinājums, kad aizgāja uz citu istabu, bet tas neatrisināja šīs meitenes smaku :D
Tur tā lieta - ar visiem vīriešiem un bērniem. Droši vien tādi paši, neticu, ka būtu mainījušās...

Pieklājīgi diskrēti, bez pazemošanas arī nesaprata? Man liekas,ja cilvēkam agresīvi uzspiež kko vai pazemo,rodas pretreakcija!?
Nu es vismaz to risinātu nezaudējot cieņu pret otru. Ja nepalīdzētu, pārceltos
22.11.2019 11:24 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Tā saruna varētu būt:”klau,es jūtu,ka Tu vairākas dienas neesi bijusi dušā! Man ir ļoti nepatīkami un neērti atrasties istabiņā. Saprotu,ka jūties nogurusi, bet vai Tu,lūdzu, varētu ieiet dušā? Es Tev tikmēr pagatavošu tēju,ok? Varam sarunāt,ka turpmāk Tu sekosi līdzi šim jautājumam,jo pretējā gadījumā es jutīšos tā it kà Tu mani necieni. Man paliek nelabi no sliktām smaržām un ir neērti par to Tev teikt, Tu taču saproti, vai ne?”
22.11.2019 11:39 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Kiki007 @ 22.11.2019 11:39
Tā saruna varētu būt:”klau,es jūtu,ka Tu vairākas dienas neesi bijusi dušā! Man ir ļoti nepatīkami un neērti atrasties istabiņā. Saprotu,ka jūties nogurusi, bet vai Tu,lūdzu, varētu ieiet dušā? Es Tev tikmēr pagatavošu tēju,ok? Varam sarunāt,ka turpmāk Tu sekosi līdzi šim jautājumam,jo pretējā gadījumā es jutīšos tā it kà Tu mani necieni. Man paliek nelabi no sliktām smaržām un ir neērti par to Tev teikt, Tu taču saproti, vai ne?”

Un ko tu dosi man? Kads man bus labums?
22.11.2019 12:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Pieprasītu citu istabu vnk. Iemesls ir diezgan pamatojošs. Un pati pārvāktos. Ganjau viss tur nepatīkami ož, kā pati istaba, tā drēbes visapkart un viss pārējais.
22.11.2019 12:35 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Funny @ 22.11.2019 12:20

Un ko tu dosi man? Kads man bus labums?

Sorry, neredzu loģiku Tavos jautājumos ?
22.11.2019 13:12 |
 
Reitings 218
Reģ: 17.11.2019
Kiki007 @ 22.11.2019 11:39
Tā saruna varētu būt:”klau,es jūtu,ka Tu vairākas dienas neesi bijusi dušā! Man ir ļoti nepatīkami un neērti atrasties istabiņā. Saprotu,ka jūties nogurusi, bet vai Tu,lūdzu, varētu ieiet dušā? Es Tev tikmēr pagatavošu tēju,ok? Varam sarunāt,ka turpmāk Tu sekosi līdzi šim jautājumam,jo pretējā gadījumā es jutīšos tā it kà Tu mani necieni. Man paliek nelabi no sliktām smaržām un ir neērti par to Tev teikt, Tu taču saproti, vai ne?”

Tu pati tā darītu? Vārītu tēju, kamēr smirdule mazgājas? ?Varbūt vēl pankūkas uzcept piedāvāt?
Ko darīt, es nezinu, ja nevarētu nomainīt istabu, sakārtu visur tās Wunderbaum egles, ko mašīnā karina, varbūt saprastu un kauns paliktu. Bet šaubos.
22.11.2019 13:35 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Kiki007 @ 22.11.2019 13:12

Sorry, neredzu loģiku Tavos jautājumos ?

Ir cilvēki, kuri citiem ikdienā izpalīdz bez atlīdzības - pietur durvis, palīdz bērnu ratiņus transportā iecelt/izcelt, novēl kaimiņam labrīt, noliek savus liekos rudens ābolus aiz sētas, lai tiek citiem, nevis sapūst, taču ir cilvēki, kuriem allaž jāmeklē kāds labums visā, ko tie dara. Un no tādiem jābēg prom vēl naskāk, nekā no tiem, kuri ož.
Nemazgāties gan nav attaisnojums, mūsu sabiedrībā ir pieņemtas elementāras higiēnas un cieņas normas pret citiem, tas ir tas, ar ko mēs no dzīvniekiem atšķiramies.
22.11.2019 13:41 |
 
Reitings 56
Reģ: 18.07.2019
Viņa ar ziepēm mazgājas reti. Kad iet dušā, tad tikai apskalojas, ar ziepēm reizi nedēļā vai divās. Pati nupat teica. Kā var justies tīrs, ja tu vienkārši aplejies ar ūdeni. Ā un vēl viņa teica, ka viņai riebjas ar šampūnu matus mazgāt, jo tad mati esot pārāk kupli un pūkaini.
22.11.2019 14:07 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Crystal @ 22.11.2019 13:35

Tu pati tā darītu? Vārītu tēju, kamēr smirdule mazgājas? ?Varbūt vēl pankūkas uzcept piedāvāt?
Ko darīt, es nezinu, ja nevarētu nomainīt istabu, sakārtu visur tās Wunderbaum egles, ko mašīnā karina, varbūt saprastu un kauns paliktu. Bet šaubos.

Tu izvēlies ieņemt upura pozīciju- bēgt vai ciest.
Es izvēlos atrisināt šādas situācijas ar atklātu sarunu, saglabājot labas attiecības. Neticu, ka tā meitene nemēģinātu turpmāk savākties. Ja nu tomēr nesavāktos, tad tas jau attiecīga tipa cilvēks un sarunas ir bezjēdzīgas, jāizvācās.
22.11.2019 14:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!