Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izaugšana nabadzībā.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kāpēc ir sitācija ka izglītoti un dzīvē pieredzējuši cilvēki ir ļoti iecietīgi un saprotoši. Labi situēti cilvēki ir pieklājīgi un saprotoši.
Un tad ir otrs gals kad neizglītotie domā ka tikai viņiem ir taisnība un ir ļoti neiecietīgi. Tāpar arī nabadzībā uzaugušie ir nepeiklājīgi un neiecietīgi. Un vienmēr kāds viņiem kaut ko ir parādā, kādam viņiem ir kaut, kas jānodršina un ar viņu īpašo situāciju jārēķinās, bet citiem viņi ne tikai nav gatavi sniegt to pašu pretī, bet vispār nerēķinās. Tāpat arī daudz biežāk ir situācija, kad jabkāda veida attiecības nav balstītas uz patīkamu laika pavadīšanu, bet izdevīgumu vai nepieciešamību.
Kas tieši nabadzīgajos uzaugšanas apstākļos nosaka to, ka cilvēki kļust ļaun un neiecietīgi pret apkārtējiem cilvekiem?
20.11.2019 00:03 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
https://www.youtube.com/watch?v=7jQ53OrHQ_k
Lielisks video šī sakarā
23.11.2019 23:29 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Kalme @ 21.11.2019 23:04

Piekrītu. Var gadīties, ka cilvēks, kas piedzīvojis lielu nabadzību, sev kā galveno dzīves mērķi (apzināti vai neapzināti) uzstāda kļūt turīgam. Bērnības traumējošā pieredze var vilkties līdzi visu mūžu un likt fokusēties tikai uz materiālo. Bet lielākajā daļā gadījumu, manuprāt, tie neiecietīgie nabadzīgie cilvēki nāk tieši no nelabvēlīgām ģimenēm, no kā izriet arī tā nabadzība...
Vairāk gan bēg no nabadzības, dara visu, lai nekad vairs dzīvē nenonāktu tādā situācijā. Bet nelaime tāda, ka naudas daudzums kontos nekādā veidā nepalīdz tikt galā ar tarakāniem paša galvā. Un viņi to nesaprot. Bailes dzen pelnīt aizvien vairāk un vairāk, bet bailes no nabadzības kā nekļūst mazākas tā nekļūst. Te viens diskutētājs ir spilgts piemērs tam.
23.11.2019 18:18 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Bulta vienkārši netur vērtē cilvēkus, kuru dzīves pamatmotivācija nav nauda un bizness.
22.11.2019 15:29 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 21.11.2019 23:17
hany_sany, es pazīstu vienu meiteni. Mats matā kā Tu. Nereālākos murgus stāsta. Pilnīgs bērna prāts. Normālu darbu cilvēks nav redzējis, skolu nav pabeidzis, bet mācīt gan patīk. Stāstīja, kā guļbūves māju celšot pēc paris gadiem. Pēdējais, ko no viņas dzirdēju bija vajadzība aizņemties 20Eur.
Kad es rakstīju kursa darbu, Tu šajā forumā vēl nebiji reģistrējusies, tāpēc, lūdzu toni nedaudz piezemē.
Gudriem ārstiem ir sava privātprakse un cits stundas tarifs.
tev laika jau vecuma marazms. Jo tālāk jo stulbāk.... vai tad LV nebij obligātā 9.klašu izglītība? mums ārsti privātpraksē miljonu nesaņem... tu pat neini kā tā nauda privātpraksēs tiek iegtūta un tērēta. Prasti cilvēki tie privātprakses ārsti dzīvo tāpat kā es, kas sūdzas ka nevaru normāli apmasātu darbu atrast. ... a vot šarlatāni, kas nav ārsti bet šmauc vecus cilvekus ( jauni likumus zin un pasūdzesies) sūta pie maksas speciālistiem un pieprasa vēl 100 eur aploksnē (parasta viziīte/manipulācija) 2-3 tādas h .. tiem pazīstami ļāudis māju ceļ .. tādā luxus rajonā... būt šarlatānam un šmauk glupus un vecus cilvēkus na būt labam ārstam .... bulta nu kad tu pabeigsi to skolu un te zinātnisko fantastiku izdomāsi ... Nilam Vernsam tāpat labāk sanāca ... :D
21.11.2019 23:35 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
hany_sany, es pazīstu vienu meiteni. Mats matā kā Tu. Nereālākos murgus stāsta. Pilnīgs bērna prāts. Normālu darbu cilvēks nav redzējis, skolu nav pabeidzis, bet mācīt gan patīk. Stāstīja, kā guļbūves māju celšot pēc paris gadiem. Pēdējais, ko no viņas dzirdēju bija vajadzība aizņemties 20Eur.
Kad es rakstīju kursa darbu, Tu šajā forumā vēl nebiji reģistrējusies, tāpēc, lūdzu toni nedaudz piezemē.
Gudriem ārstiem ir sava privātprakse un cits stundas tarifs.
21.11.2019 23:17 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
amsterdama @ 21.11.2019 17:01
Es piekrītu, ka šādu sakarību nākas novērot diezgan bieži. Pieļauju, ka cilvēkiem tas varētu būt iekodēts ģenētikas līmenī. Proti, neēdušais (pārnestā nozīmē) fokusējas uz sava vēdera piepildīšanu nevis skatās apkārt, kurš vēl ir badā. Tā ir cīņa par vietu zem saules.

Piekrītu. Var gadīties, ka cilvēks, kas piedzīvojis lielu nabadzību, sev kā galveno dzīves mērķi (apzināti vai neapzināti) uzstāda kļūt turīgam. Bērnības traumējošā pieredze var vilkties līdzi visu mūžu un likt fokusēties tikai uz materiālo. Bet lielākajā daļā gadījumu, manuprāt, tie neiecietīgie nabadzīgie cilvēki nāk tieši no nelabvēlīgām ģimenēm, no kā izriet arī tā nabadzība...
21.11.2019 23:04 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 21.11.2019 18:12
amsterdama, nē, tas nebūs primārs faktors, bet tas var būt viens no faktoriem.
Labākie ārsti nebrauc ar 20 gadīgu dīzelīti un nedzīvo pussabrukušā hruščovkā, sliktākie ārsti nebrauc ar Teslām un nedzīvo baltezerā.
Brauc gan. Par kukuļiem un cilveku šaumkšanu neesi dzirdējis. Nu tu vispār dzīvē kaut ko esi redzrejis, izņemot savas pašpalīdzības grāmatas. Arstus esi redzējis, labs arsts nenodarbosies ar cilvēku mānīšanu. Un LV ar cilvēku mānīšanu un krāpšanu vari daudz labāk nopelnīt... kur nu vēl ārstu profesijā. Mans ģimenes ārsts ir ļoti,ļoti labs ārsts... bet viņs nenodarbojas ar mahinācijām un kukuļu izspiešanu un izskatās ka dzīvo ļoti vienkārsi... nemaz nerunājot par jaunākajām mašīnām ... Rīgā mašīna vē ir jāatļāujas... daudzi braukā ar sabiedrisko... tāpat kā daudzi profesori braukā ar sabiedrisko... pieāram mans kursa darba vadītājs brauc tajā pasā maršrutā kur es. Tāpat arī viena programmu vadītāja (programmu vadītāji un izstrādātāji saņem īsto naudu, nevis paši pasniedzēji). ..... redzi, ne tikai ar vecu auto brauc... bet vispār ar sabiedrisko LV nav ASV. Un tie ārsti kas sapņu pilis ceļ.. tie nodarbojas ar kukuļu izspiešanu vairuā gadījumu!
21.11.2019 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Pēc šādas loģikas labs ārsts ir tas, kurš ir iemanījies izspiest no pacientiem biezākas aploksnes?
21.11.2019 18:32 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
amsterdama, nē, tas nebūs primārs faktors, bet tas var būt viens no faktoriem.
Labākie ārsti nebrauc ar 20 gadīgu dīzelīti un nedzīvo pussabrukušā hruščovkā, sliktākie ārsti nebrauc ar Teslām un nedzīvo baltezerā.
21.11.2019 18:12 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Es piekrītu, ka šādu sakarību nākas novērot diezgan bieži. Pieļauju, ka cilvēkiem tas varētu būt iekodēts ģenētikas līmenī. Proti, neēdušais (pārnestā nozīmē) fokusējas uz sava vēdera piepildīšanu nevis skatās apkārt, kurš vēl ir badā. Tā ir cīņa par vietu zem saules.
21.11.2019 17:01 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
bulta @ 20.11.2019 13:58

Kopš komunisma sabrukuma.
Ja Tev liekas, ka nauda, ir kaut kāds gudrības mērs, Tu domāšanas ziņā tajā pašā nabagu līmenī vien es palicis, lai cik naudas Tev būtu kontos. Vai, kad Tev dzīvē pienāks ārkārtas situācija (un tāda noteikti pienāks), kad, piemēram, Tava vai Tava bērna dzīvība būs atkarīga no ārsta pasmēm, Tu arī ārstu izvēlēsies pēc principa, kuram dārgāka mašīna noparkota slimnīcas stāvlaukumā?
21.11.2019 16:53 |
 
Reitings 218
Reģ: 17.11.2019
Izrietot no tēmas pieteikuma un tā, ka autore visās savās tēmās saukā par idiotiem visus, kuri nepiekrīt viņas viedoklim, sanāk, ja viņa nāk no trūcīgas ģimenes?
Kopumā nesaprotu, ko Tu no šīs tēmas vēlies.
21.11.2019 12:06 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 20.11.2019 23:49
Es nelasu daiļliteratūru, tam man nav laika. Tikai uz faktiem balstītas grāmatas. Man patīk informācija, jo vairāk, jo labāk.
Tevis nosauktās grāmatas ir daiļliteratūra, kurai ar daiļumu sakara nav nekāda, kāda fantāzijas lidojums, viegla un tukša lasāmviela. Tur taisnības un praktiskuma ir 0% ... viegla pozitīva lasāmviela, kas pat domāt neliek. UN galva cik tukša bija pirms tās grāatas tik tukša palika.
21.11.2019 11:03 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
bulta @ 20.11.2019 23:49
Es nelasu daiļliteratūru, tam man nav laika. Tikai uz faktiem balstītas grāmatas. Man patīk informācija, jo vairāk, jo labāk.

Bulta, beidz ņemties un bojāt sev nervus. Viņa/viņš Tevi nepazīstot dēvē par idiotu, kas jau ir rupji un parāda konkrētās personas nekorektumu. Manuprāt, Tu visu esi pareizi uzrakstījis un lielākoties piekrītu Tavam viedoklim.
Citāts no apraksta par "Bagātais tētis, nabagais tētis."
Ko saviem bērniem par naudu māca bagātie un nemāca nabagie.
Cilvēki cīnās ar finansiālām grūtībām galvenokārt tāpēc, ka skolā par naudu neko nav uzzinājuši. Viņi gan iemācās pelnīt naudu strādājot, bet neprot tai likt strādāt savā labā. (Roberts Kijosaki, grāmatas autors)
Bagātais tētis, nabagais tētis: sagraus mītu par to, ka bagāti var kļūt tikai tie, kas daudz pelna; liks vecākiem saprast, ka bērnu izglītošanu naudas jautājumos nedrīkst atstāt skolotāju ziņā; reizi par visām reizēm izskaidros, kas ir aktīvi un kas ir pasīvi; palīdzēs jums mācīt savus bērnus, lai viņi nākotnē sasniegtu materiālu labklājību.
Es mīlu savus bērnus un gribu, lai viņi saņem vislabāko izglītību. Lai gan skolas mācību programma ir nozīmīga, ar to vairs nepietiek. Mums visiem ir jāizprot naudas darbības principi. (Šārona Lektere, grāmatas līdzautore)
Bagātais tētis, nabagais tētis ir jālasa ikvienam, kurš vēlas pats veidot savu nākotni. (USA Today)
21.11.2019 09:54 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Es nelasu daiļliteratūru, tam man nav laika. Tikai uz faktiem balstītas grāmatas. Man patīk informācija, jo vairāk, jo labāk.
20.11.2019 23:49 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 20.11.2019 17:09
Acīmredzot Tev nav skaidrs, ko nozīmē vārds "gudrs".
Es nevienu neaizstāvu un man to neinteresē darīt. Palasi grāmatas - "Millionaire next door", "Poor dad rich dad". Vismaz būs kāda sapratne par to, kā ekonomika strādā un ne vienmēr zinošākie cilvēki ir gudrākie.
Gudrs nav tas, kas zāģē malku savā mežā un to pārdod, gudrs ir tas, kas to nopērk, uzražo gala produktu un spēj piedāvāt no tā visai pasaulei nepieciešamu preci.
tu esi arī kādu grāmatu izlasījis? Tās taču nemaz nav grāmatas.....
20.11.2019 23:26 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Es sliecos domāt, ka iecietība/neiecietība var būt vairāk saistāma ar emocionālo inteliğenci un inteliğentu personību kopumā, nevis dzīves apstākļiem vai izglītību. Zemākajos sabiedrības slāņos tas vienkārši izteiktāk krīt acīs. Bet vispār mana pieredze rāda, ka visriebīgākie ir nevis augšējais slānis, kuš visu sev esošo uzskata par pašsaprotamu, un nevis apakšējais, ar kuriem principā viss ir vienkārši (vienkāršs darbs, dzīve, attiecības utt.), bet tie iz grjazi v knjazi, kuriem par visām varītēm jāpierāda, ka noteikti pieder pie biezā gala.
20.11.2019 23:22 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tāds nedaudz neskaidrs domas formulējums.
Kāpēc ir sitācija ka izglītoti un dzīvē pieredzējuši cilvēki ir ļoti iecietīgi un saprotoši. Labi situēti cilvēki ir pieklājīgi un saprotoši.

Un
Un tad ir otrs gals kad neizglītotie domā ka tikai viņiem ir taisnība un ir ļoti neiecietīgi. Tāpar arī nabadzībā uzaugušie ir nepeiklājīgi un neiecietīgi.

Labi situēti cilvēki ne vienmēr ir pieklājīgi un saprotoši. Un nabadzībā uzaugušie ne vienmēr ir nepieklājīgi un neiecietīgi. Autora izteiktie apgavojumi ir vairāk kā pārdroši un tīri subjektīvi. Cilvēki ar dzīves pieredzi tiešām varētu būt iecietīgi un saprotoši, bet izglītoti cilvēki var arī nebūt ar šo te dzīves pieredzi,kā arī var nebūt iecietīgi un saprotoši.
 
Tāpat arī daudz biežāk ir situācija, kad jabkāda veida attiecības nav balstītas uz patīkamu laika pavadīšanu, bet izdevīgumu vai nepieciešamību.
Es neredzu īsti saikni starp šiem trim teikumiem.
Kas tieši nabadzīgajos uzaugšanas apstākļos nosaka to, ka cilvēki kļust ļaun un neiecietīgi pret apkārtējiem cilvekiem?

Vai uzaugšana nabadzīgos apstākļos ir tiešā cēloņsakarībā ar palikšanu neiecietīgam un ļaunam vēlākos dzīves etapos?
Tam ,ka vēlākos dzīves posmos, izstrādājas zināms nihilisms ,kādā sfērā, un te var būt jebkura, ir atkarīgs tikai un vienīgi no katra indivīda, kopsaucēju neatradīsi.
Es vispār nevaru saprast šīs diskusijas mērķi.
20.11.2019 21:16 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Kāpēc labi situēti cilvēki ir laipni un saprotoši? Tas ir tas pats iemesls, kāpēc gudrs un nabadzīgs nav saliekams vienā teikumā. Ja Tu esi laipns, saprotošs un gudrs cilvēks, pārticība nāks pati par sevi. Izņemot, protams, tos, kuri dzimuši bagātās ģimenēs. Tie, lielākoties, ir diezgan neciešami cilvēki.

LV ir daudz pieticīgi dzīvojoši un gudri ļaudis. Gudrs uz naudas pelnīšanu nav tas pars, kas gudrs ķīmijā vai ģeogrāfijā, filoloģijā, teoloģijā utt. Ne visiem gudrajiem tā interese vēršas uz bagātības sasniegšanu. Tas ka kaut kur maģiski nāks ir muļķīgi, ja dzīvo valstī ar komunistiskiem oligarhu vaibstiem.
20.11.2019 19:07 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Kas ir gudri cilvēki? Pajautā to sev!

Tas ir sarežģīts jautājums uz kuru nevar viennozīmīgi atbildēt, ņemot vērā to, ka gudrība var eksistēt dažādos aspektos. Pats to netīši atzini, nosaucot Vozņaku par gudru.
Gudrība nav skolas atzīmes, gudrība nav ķīmijas formulas, gudrība nav izmērojama skaitļos. GUdrība ir tas, kā tu māki to visu pielietos reālaja'dzīvē, sevis un citu nodrošināšanai. Vēlreiz un vēlreiz atkārtoju - neeksistē gudri un nabadzīgi cilvēki. Nav tādu. Visādi zinātnieki ar putniem galvā nav gudri cilvēki!

Skolas atzīmes ir tikai vērtēšanas sistēma, kas reprezentē zināšanu līmeni kaut kādā noteiktā tēmā. Ķīmijas forumas ir zināšanas/informācija, kuras var likt lietā, lai kaut ko radītu. "Gudrību", kā abstraktu jēdzienu nevar izmērīt, bet atseviškus tās aspektus gan var, vismaz aptuveni. Tāpēc arī, piemēram, pastāv atzīmes un dažādi citi vērtēšanas kritēriji, kaut vai tas pats net worth.
Kas attiecas uz gudrības pielietošanu - ne visam ir momentārs praktisks pielietojums. Gudrs cilvēks to saprot un tāpēc vai nu pie tā strādā vai arī tajā investē. Bez "visādiem zinātniekiem ar putniem galvā" visticamāk cilvēce vēl ar vien nokārtotos alas stūrī.
20.11.2019 18:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits