Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

nestradā

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kāpēc Latvijā ir negatīvas domas par nestrādājošām sievietēm?
12.11.2019 00:09 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Ja es nemīlētu savu darbu, arī noteikti labprātāk dzīvotu uz kakla savam vīrietim. Kāpēc ne, sievietei jādzīvo viegli un skaisti. Bet man patīk savs darbs, ir savi lielie sapņi un mērķi, kurus vēlos karjerā piepildīt, tie ir daļa no manis pašas. Cita lieta, ja rioritāte ir bērnu audzināšana, ģimenes pavarda uzturēšana. Turklāt mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad nav vairs variants vai nu darbs vai mājas. Tagad strādāt var arī no mājām, jo ir taču internets un telefons, kur visu izdarīt. Daudzi uzņēmumi to piedāvā. Vai arī variants kā manam brālim. Viņam sava nekustamo īpašumu firma. Sieva mājās audzina bērnus, bet arī strādā, veic mārketinga aktivitātes, komunicē ar klientiem, dažreiz, kad vīrs aizņemts un bērni dārziņā, aizbrauc izrādīt īpašumus utml.
Savā ziņā domāju, ka sieviete, kas tikai sēž mājās, tomēr pazaudē daudzus izaicinājumus savā dzīvē, iesūnojas. Daudzām intereses griežas tikai ap bērniem. Ja vien ģimenes dzīve nav dzīves lielākais aicinājums un patiess emocionālais piepildījums, neieteiktu tā ļoti ilgstoši tajā iesūnoties. Dzīvi nevajag palaist garām. It sevišķi mūsdienās, kad cilvēki tik maz apzināti kontaktējas. Darbs un apgrozīšanās sabiedrībā tomēr sniedz to iespēju gribot negribot komunicēt arī ar citiem cilvēkiem, kas varbūt nepalielina indivīda iq, bet tomēr paplašina redzesloku un dzīvi padara pilnasinīgāku, pieredzes bagātāku.
19.11.2019 02:34 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Cilvēks tik daudz no sava mūža pavada darbā :( Nenosodu tos kuri nestrādā, jo var to atļauties ( bagāts vīrs, bagāti vecāki utt.) Manuprāt nav jāstrādā, jo pasaulē tā pieņemts un čiksām forumā vecāki tā ieaudzinājuši. Protams, ne visiem ir bagāti radi vai bagats vīrs, tāpēc , lai piepildītu savu dzīvi, jāatrod darbs kurš patīk. Lai nu kā, es nosodu tos un tās kas, piemēram, liek vecim rukāt naksmaiņas, lai varētu šaj kažoku nopirkt un tamlīdzīgus variantus, bet ja vecis labi pelna un easy var atļautiea ,ka sieva nestrādā un abi ar to jūtas komfortā, why not ?
19.11.2019 00:28 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Es laikam tomēr piekritīšu, ka mājās sēdētājas lielākoties ir ar smuku sejiņu, bet patukšām galvām. Nevar gan nepiekrist, ka vīrietim tas ir izdevīgi - sieviete ir no viņa pilnībā atkarīga, tāpēc nevar daudz sprēgāt, dara, ko liek :D
Darbs nenozīmē nožēlojamu dzīvi rutīnā darbs-mājas-darbs. Tu vari būt gudra sieviete ar labi atalgotu darbu, kas sagādā baudu. Nevaru iztēloties dzīvi mājās, gan strādāju, gan atkal studēju, tiekos ar cilvēkiem ar līdzīgām interesēm (ne šopings :D ), izglītojos, socializējos.
18.11.2019 23:30 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
visas sievietes ko pazīstu gan atrod kā sevi nodarbināt no rīta līdz naktij nestrādājot un nekādos kursos neizejot un daudzas aizgāja īslaicīgi no darba jo nav iespējams atrast laiku visam kam vajag. Pat bez bērniem, pat bez mājas darbiem. Jūs valtat laiku sev? Un ja ir runa par bērnu, tad es neuzskatu ka rūpes par mazu bērnu ir savienojamas ar mājas darbiem un gatavošanu. Tie ir vairāk nekā 1 pilnas slodzes darbi... un arī liela bērna pieskatīšana ir ļoti nogurdinoša. Vai Jūs esat sieviete ja rakstat tādas burtiski pārcilvēcīgas lietas?

https://www.youtube.com/watch?v=TJL4Y3aGPuA
14.11.2019 17:03 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
sniegpulksteniite @ 14.11.2019 10:58
Viens ir ,ja vīrietis var un vēlas uzturēt sievieti , bet otrs, ja vīrietis maz pelna un jātur sievietes, bērni, dzīvo nabadzībā, bet viņa nevēlas pakustinās pakaļu ,iet uz darbu un turpina dzīvot krietni pie izdzīvošanas līmeņa. Pat ,ja vīrietim ir liela alga, tad tas ,tāpat nenozīmē, kad viņam vajag 100% apgādāt ģimeni, gaidīt no viņa visu , ja viņš tā nevēlas.
Viens ir ,ja ir mazs bērni, veic ikdienā mājsaimniecības soli, bet otrs, ja sēž mājās, neko īsti nedara, viss aizaug netīrībā, bērnu aizvest uz bērnudārzu, skolu un līdz 15 vai 17 skatās tv vai tml.
Ja sieviete sēž mājās un pašmācības ceļā apgūst daudz ko jaunu, vai arī iet maksas kursos, tad es to neuzskatu par degradāciju.
Es personīgi nevarētu vairākus gadus sēdēt mājās, bet kādu neilgu laiku varētu , lai nomainītu ikdienas rutīnu mājas-darbs-mājas, jo man pašai 15gadus no vietas strādāt ar 1mēnesi gadā lielāku brīvdienu posmu arī liekas visai iznīcinoši, degradējoši, kā savu dzīvi atdod darba devējiem, palaist garām daudz jaukus mirkļus. Man tādi brīvības mirkļi vairāk sekmē izaugsmi nekā ikdienas darba apmeklējumi, jo darbā mēs bieži vien iemācāmies savu darbu darīt un daļā darbu nekas daudz arī neuzrodas ,ko jāapgūst jaunu. Pēc darba nav enerģijas neko daudz vairs apgūt. Reāli 1mēnesi iemācies savu darbu un pēc tam rutīnā dari vienu un to pašu. Neuzskatu to arī par prātu stimulējošu, tas man arī ir kā iestrēgusi, apstājusies attīstība, tāpēc patīk darbi, kur nāk kas jauns, jāapgūst periodiski jaunumi.
Pat man manos atpūtas posmos ir pašmācības, maksas kursi, vai arī īslaicīgi darbiņi, tāpēc es patiešām nesaprotu sievietes ,kuras ilgus gadus piekopj modeli sēžu mājās, skatos tv, ložņāju internetā, vedu bērnu uz bērnudārzu, skolu un labi, ja vakariņas pagatavoju.
visas sievietes ko pazīstu gan atrod kā sevi nodarbināt no rīta līdz naktij nestrādājot un nekādos kursos neizejot un daudzas aizgāja īslaicīgi no darba jo nav iespējams atrast laiku visam kam vajag. Pat bez bērniem, pat bez mājas darbiem. Jūs valtat laiku sev? Un ja ir runa par bērnu, tad es neuzskatu ka rūpes par mazu bērnu ir savienojamas ar mājas darbiem un gatavošanu. Tie ir vairāk nekā 1 pilnas slodzes darbi... un arī liela bērna pieskatīšana ir ļoti nogurdinoša. Vai Jūs esat sieviete ja rakstat tādas burtiski pārcilvēcīgas lietas?
14.11.2019 16:15 |
 
Reitings 13
Reģ: 12.11.2019
Kā teica viens, ne visai gudrs, cilvēks kuru kādreiz redzēju kaut kādā video - Jāņem lāpsta un jāiet rakt!
Nav ko darīt? Ņem lāpstu un ej rakt.
Kad tu pēdējo reizi esi kaut ko rakusi?
14.11.2019 14:19 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Viens ir ,ja vīrietis var un vēlas uzturēt sievieti , bet otrs, ja vīrietis maz pelna un jātur sievietes, bērni, dzīvo nabadzībā, bet viņa nevēlas pakustinās pakaļu ,iet uz darbu un turpina dzīvot krietni pie izdzīvošanas līmeņa. Pat ,ja vīrietim ir liela alga, tad tas ,tāpat nenozīmē, kad viņam vajag 100% apgādāt ģimeni, gaidīt no viņa visu , ja viņš tā nevēlas.
Viens ir ,ja ir mazs bērni, veic ikdienā mājsaimniecības soli, bet otrs, ja sēž mājās, neko īsti nedara, viss aizaug netīrībā, bērnu aizvest uz bērnudārzu, skolu un līdz 15 vai 17 skatās tv vai tml.
Ja sieviete sēž mājās un pašmācības ceļā apgūst daudz ko jaunu, vai arī iet maksas kursos, tad es to neuzskatu par degradāciju.
Es personīgi nevarētu vairākus gadus sēdēt mājās, bet kādu neilgu laiku varētu , lai nomainītu ikdienas rutīnu mājas-darbs-mājas, jo man pašai 15gadus no vietas strādāt ar 1mēnesi gadā lielāku brīvdienu posmu arī liekas visai iznīcinoši, degradējoši, kā savu dzīvi atdod darba devējiem, palaist garām daudz jaukus mirkļus. Man tādi brīvības mirkļi vairāk sekmē izaugsmi nekā ikdienas darba apmeklējumi, jo darbā mēs bieži vien iemācāmies savu darbu darīt un daļā darbu nekas daudz arī neuzrodas ,ko jāapgūst jaunu. Pēc darba nav enerģijas neko daudz vairs apgūt. Reāli 1mēnesi iemācies savu darbu un pēc tam rutīnā dari vienu un to pašu. Neuzskatu to arī par prātu stimulējošu, tas man arī ir kā iestrēgusi, apstājusies attīstība, tāpēc patīk darbi, kur nāk kas jauns, jāapgūst periodiski jaunumi.
Pat man manos atpūtas posmos ir pašmācības, maksas kursi, vai arī īslaicīgi darbiņi, tāpēc es patiešām nesaprotu sievietes ,kuras ilgus gadus piekopj modeli sēžu mājās, skatos tv, ložņāju internetā, vedu bērnu uz bērnudārzu, skolu un labi, ja vakariņas pagatavoju.
14.11.2019 10:58 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Vēl jau protams nosodījums no malas mēdz rasties, nezinot visu situāciju.. ne visas bļaustās riņķī apkārt par saviem darbiem un projektiem. Piemēram, man šķiet, ka no malas šobrīd izskatās, ka es nestrādāju :D aizgāju no pamatdarba, bet daru citas lietas. Kā arī studēju un saņemu stipendiju. Bet man reāli nepatīk par to stāstīt riņķī apkārt, zina tikai paši tuvākie.
14.11.2019 10:39 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Zinu dāmas, kuras uztur vīrs, un tad nu pa vīra algu, viņas dāvina vīriem Armani pulksteņus un ko tik vēl nē :D man tas nešķiet loģiski. Saprastu, ja par saviem līdzekļiem, bet šādi tā liekas izšķērdība un varbūt pat necieņa :D
14.11.2019 09:39 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
lote_te @ 13.11.2019 13:30

Piekrītu katram vārdam. Un vēl šim
Principā es strādāju savam priekam. Mana profesija nav tas, kur smelt baigo naudu, lielo naudu tāpat pelna vīrs. Bet tas ir mans sirdsdarbs, iespēja attīstīties, katru dienu mācīties, komunicēt. Un lai cik izpumpēta dažreiz es nejustos, es nevaru iedomāties, ka nestrādātu. Es nogurstu arī no bezdarbības. Reizēm pat vairāk, nekā tad, kad tiešām kaut ko daru.
Kāpēc ir negatīvs viedoklis? Tāpēc, ka lielākajai daļai liekas, ka viņas vnk neko nedara un sēž vīriem uz kakla. Man liekas līdzīgi un mazliet neforši, ja nav savas naudas, pat ja ģimene un bērni, kur it kā viss kopīgs. Man patīk iepriecināt arī savu vīrieti, nevis gaidu to tikai no viņa, tāpēc vienmēr domāju - tās, kas nestrādā, jūs paņemt vīra nopelnīto naudu, lai viņam kaut ko uzdāvinātu?! Es bez apvainojuma, jo tiešām nesaprotu?
Ja studē kaut ko, vai iet kursos, tad ir savādāk. Man liekas tāds baigais tukšums un neinteresanti. Protams, atpūsties un baudīt dzīvi ir ok, bet ar ko?! Vīrs taču strādā, bērni ir skolā vai dārziņā. Šoppings un ēšana ārpus mājas? Ceļojumi? Ja tie ir katru mēnesi uz eksotiskām valstīm un vīram ir tāds darbs, kas nes piķi, nevis reālu strādāšanu, tad to es tiešām varu saukt par dzīves baudīšanu. Savādāk liekas kaut kā pat mazliet vientuļi.

Pilnībā piekrītu! ?
13.11.2019 22:02 |
 
Reitings 1390
Reģ: 26.06.2019
Turklāt man darbs nav tikai peļņas avots, bet arī iespēja pilnveidoties, attīstīties, komunicēt ar foršiem, gudriem cilvēkiem. Ne jau visi sēž birojā ar kājām uz galda, urbinot degunu . Ir labi būt apritē, tā teikt. Turklāt nevaru iedomāties, ko es darītu pusdienu, kamēr bērni ir dārziņā/skolā.

Piekrītu katram vārdam. Un vēl šim
Varu iedomāties tikai situāciju, ka nestrādāju, bet studēju/ apgūstu kaut ko jaunu.

Principā es strādāju savam priekam. Mana profesija nav tas, kur smelt baigo naudu, lielo naudu tāpat pelna vīrs. Bet tas ir mans sirdsdarbs, iespēja attīstīties, katru dienu mācīties, komunicēt. Un lai cik izpumpēta dažreiz es nejustos, es nevaru iedomāties, ka nestrādātu. Es nogurstu arī no bezdarbības. Reizēm pat vairāk, nekā tad, kad tiešām kaut ko daru.
Kāpēc ir negatīvs viedoklis? Tāpēc, ka lielākajai daļai liekas, ka viņas vnk neko nedara un sēž vīriem uz kakla. Man liekas līdzīgi un mazliet neforši, ja nav savas naudas, pat ja ģimene un bērni, kur it kā viss kopīgs. Man patīk iepriecināt arī savu vīrieti, nevis gaidu to tikai no viņa, tāpēc vienmēr domāju - tās, kas nestrādā, jūs paņemt vīra nopelnīto naudu, lai viņam kaut ko uzdāvinātu?! Es bez apvainojuma, jo tiešām nesaprotu?
Ja studē kaut ko, vai iet kursos, tad ir savādāk. Man liekas tāds baigais tukšums un neinteresanti. Protams, atpūsties un baudīt dzīvi ir ok, bet ar ko?! Vīrs taču strādā, bērni ir skolā vai dārziņā. Šoppings un ēšana ārpus mājas? Ceļojumi? Ja tie ir katru mēnesi uz eksotiskām valstīm un vīram ir tāds darbs, kas nes piķi, nevis reālu strādāšanu, tad to es tiešām varu saukt par dzīves baudīšanu. Savādāk liekas kaut kā pat mazliet vientuļi.
13.11.2019 13:30 |
 
Reitings 2036
Reģ: 21.02.2015
Es pati nevarētu nestrādāt nemaz. Vismaz pusslodzi noteikti gribētos. Un tas nav tikai naudas dēļ - es ne velti studēju 6 gadus un kārtoju smagos valsts eksāmenus, lai to vispār neizmantotu. Turklāt man darbs nav tikai peļņas avots, bet arī iespēja pilnveidoties, attīstīties, komunicēt ar foršiem, gudriem cilvēkiem. Ne jau visi sēž birojā ar kājām uz galda, urbinot degunu :D. Ir labi būt apritē, tā teikt. Turklāt nevaru iedomāties, ko es darītu pusdienu, kamēr bērni ir dārziņā/skolā. Un kas mani ļoti baidītu, ilgi nestrādājot, ir tas, ka pēc lielas pauzes ir ļoti grūti atkal atsākt. Tā mana mamma palika sēžot mājās (Ok, tie bija grūtie 90tie), viņa pati atzina, ka nevarēja atsākt. Tāpat arī viena draudzene pēc bērniņa jau 3 gadus sēž mājās, pati saka, ka ir lielas bailes un nedrošība atsākt strādāt.
Varu iedomāties tikai situāciju, ka nestrādāju, bet studēju/ apgūstu kaut ko jaunu.:)
13.11.2019 10:15 |
 
Reitings 135
Reģ: 31.10.2019
Tas nav eskorts, bet varbut par tadu kļus, es par to nebrinitos, bet nu ja neuzskatu ka ta ir milestiba ja ar citiem viriešiem paraleli veido kontaktu, jo laikam jut ka visu laiku ta nebus un kad apniks kadu dienu maksat visus reķinus un varbut par no dzivesvietas izdzis.
12.11.2019 19:17 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu tas jau ir cits stāsts. Gluži kā eskortmeitenes. Es personīgi esmu ģimenes cilvēks, ar vīru esmu kopā 10 gadus un citi man galīgi neinteresē. Un ne jau naudas dēļ esam kopā. Vienkārši šobrīd tā ir dzīvē iegriezies, ka man ir iespēja nestrādāt. Nedomāju, ka visu dzīvi nestrādāšu :D
12.11.2019 19:13 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Man kaut kā pilnīgi vienlga strādā vai nē.
Neteiktu ka LV skatās šķībi uz nestrādājošām sievietēm, drīzāk reizēm šķiet, ka ir otrādāk.?
12.11.2019 19:10 |
 
Reitings 135
Reģ: 31.10.2019
Pluss vel tam kam galvenais ienakumu avots ir virietis, daudzas tadas ir, bet reali pec tam papildus mekle citu virieti, lai butu nodrošinatas, jo nevares jau pašas izdzivot jo neko vairak par saloniem staigašanu un veikaliem nezina, ir pat tadas kas pat negatavo un neuzkopj maju bet tapat nestrada pavada brivo laiku izklaidejoties vai copejot citur turigus večus pat to neslepjot no citiem..
Stastu pec ta ko pati zinu, viena jauna meitene kas ir zem tupeles turigam bagtam virietim daudz vecakam par viņu. Paraleli citus cope...Visu apmaksa savu bankas kartiņu nodod viņas rokas, tere pa labi un pa kreisi.
12.11.2019 18:47 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ja sievietei ir ienākumu avots (peļņa no ieguldījumiem, ienākumi no īpašuma izīrēšana utt.), tad, domāju, ka nav negatīvs priekšstats. Ja viņas dzīve ir atkarīga no vīra/ vīrieša, kurš šodien ir, varbūt rīt vairs nav, tad ko tur par tādu var būt diži pozitīvas domas?
12.11.2019 18:34 |
 
Reitings 31
Reģ: 16.10.2019
uniqueღ @ 12.11.2019 15:28
Bet man personīgi šķiet forši, ka ir iespēja pabaudīt dzīvi. Jo darbs-mājas-darbs-mājas modelis man nešķiet saistošs. Un kāda tur vairs izaugsme.

Piekrītu! Diez vai darbs, kas izsūc un riebjas, bet katru mēnesi ienes naudu, ko vari uzskatīt par savu būs tas, kas liks priecāties par dzīvi. Šo domāju tikai tiem, kas uzskata, ka noteikti jāstrādā, lai saņemtu kaut kādu savu naudu.
(Kā tad sadala maksājumus, tie automātiski ir vīrieša maksājumi?! Šeit es nemeklēju atbildi. Ģimenes budžets taču tomēr ir kopīgs)
12.11.2019 15:43 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Bet man personīgi šķiet forši, ka ir iespēja pabaudīt dzīvi. Jo darbs-mājas-darbs-mājas modelis man nešķiet saistošs. Un kāda tur vairs izaugsme.

Tieši tā!
12.11.2019 15:38 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Bet man personīgi šķiet forši, ka ir iespēja pabaudīt dzīvi. Jo darbs-mājas-darbs-mājas modelis man nešķiet saistošs. Un kāda tur vairs izaugsme.
12.11.2019 15:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!