Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pārsteigums/kāzas/grūtniecība/

 
10 gadi
Reitings 822
Reģ: 17.03.2013
Sveikas!
Daudz pārmaiņu tagad dzīvē un gribās vnk parunāties, padiskutēt. Kā jums ar pieredzi?
Pa visam nesen uzzināju ka esmu stāvoklī. Pirmās sajūtas, protmas- bailes:D
Esmu saderinājusies un slānojām kāzas nākamgad. Pat nezinām kā tas notika, jo izsargājāmies. Kāzās nevēlos būt ar lielu punci tāpēc tagad īsti nevaram saprast ko iesākt. Gribējām, protams aprecēties un tad sākt plānot ģimeni. Varētu jau nedaudz tad atlikt, bet gribētos jau sarakstīties pirms bērna..
Tik daudz domu tagad galvā.
Un kā pateicāt saves vecākiem? Uzreiz vai tikai vēlāk pēc tiem 3 mēnešiem kā īpašu pārsteigumu? Vai uzreiz zvanījāt:D:D
Gribās paklačoties ar meitenēm ?
11.11.2019 14:58 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
Bordo vismaz no tā nav bail?
13.11.2019 14:34 |
 
Reitings 2039
Reģ: 21.02.2015
Kā ko dara Samanta? Viņa plāno, kā palielināt krūtis blakus diskusijā :D
13.11.2019 13:57 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
andie tāpēc, ka Samantai ir bail no VISA. panikas lēkme no tā, ka paliks stāvoklī, no šīs diskusijas pēkšņi liekas, ka ir stāvoklī utt. palasot citas diskusijas, bailes un panika vēl no miljons citām lietām. es tiešām bez uzbrauciena viņai, bet galva ir jāsaved kārtībā. pati atzīst, ka smags periods tagad, bet vai viņa ko dara lietas labā? nezinu. ceru, ka jā. un bailes no visa drīz izzudīs.
13.11.2019 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Un SamSamantha,pat ja kādreiz nepaveicas, tiešām notiek kaut kas, viss vēl nav zvanīts to problēmu var risināt bez problēmām līdz 12 nedēļai, ja ir nornāls un profesionāls ārsts, visu var atrisnāt smuki un kārtīgi.
13.11.2019 12:51 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ea bišķiņ nesparotu kādēļ te ir tādas asas diskusijas par SamSamantha, tās bailes palokt stāvoklī ,tās ir pamatotas, jo viņa apzinās,ka viņa to negrib. Ok,bet skuķis ir super jauns vēl tikai 21.gads.
Un prezervatīvi nav nemaz tik nedroši,kā te dažs labs pozicionē,ja pareizi tiek lietoti, tad tas koeficients ir tuvu tabletēm,ja ne identisks. Un ar preizu lietošani es nedomāju,sākumā knakstās bez un tikai pirms džeks "beigs"uzvelk.
Un tabletes tiešām ne visas var. Man nerekomendē vispār lietot un tie biha vārdi no kardiologa,pie kura mani norīkoja ārsts pirms man izrakstīja tabletes,jo man īsti ok nav ar asinsspiedienu/sirdsdarbību(?) Iedzimta problēma. Long story short,man ļoti nav ieteicams šos lietot. Man ir aspekti kādēļ hormonālā kontracepcija man var nebūt piemērota vai negarantēt tos aizsardzības procentus, vismaz tā teica ginekoloģe.
Es kādreiz bijus dzērusi OK ,bet ļoti īsu brīdi,jo man šausmīgas galvas sāpes sākās,pārstāju dzert OK un pēc kāda īsa brīža man galvas sāpju vairs nebija. Man pat no AK ir diezgan čābīgi, visas reizes, kad man ir tās bijis jālieto es jūtos vnk neapskaužami.
13.11.2019 12:47 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
lote_te @ 13.11.2019 11:17

Bērns būs tavs spogulis. Sevi ir jāaudzina, bērns no tevis mācīsies un paņems to, ko būsi iemācījusi pirmkārt sev. Tas skan baigi filozofiski, bet sava patiesībā tajā ir.
+, ļoti labs komentārs. Tieši odziņā. Un nevajag vainot bērnus, ja paši neesat labi viņa priekšā.
13.11.2019 12:34 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
bet skatoties, kādi bēbji ir vienai radiniecei...lai Dievs stāv klāt, kas ar viņiem būs vēlāk, ja jau tagad tā uzvedas..piemēram, 5 gados padzeras alkoholu. ?

Bērns būs tavs spogulis. Sevi ir jāaudzina, bērns no tevis mācīsies un paņems to, ko būsi iemācījusi pirmkārt sev. Tas skan baigi filozofiski, bet sava patiesībā tajā ir.
13.11.2019 11:17 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Bet principā, ar tevi nav vērts runāt. Lielākā daļa vīriešu ap 26-30 grib bērnu un daudzi agrāk. Tāpēc vai nu samierinies vai jau nostādi faktus, lai vīram nav aplauziens.
Vīrs ir par mani vecāks, Tevis nosauktajā vecuma grupā, un arī viņš nevēlas bērnus (vismaz šobrīd). Arī viņš baidās, bet, loģiski, ka ne tik traki kā es. Neuztraucies, esam satikušies uz viena viļņa, un tādēļ par šo, kā Tu saki, tiešām nav vērts ar mani runāt. ?
13.11.2019 11:15 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Neaizmirsti, ka arī tu kādreiz biji savas mātes dzīvē un tu nezini, kāda viņas rekacija bija. Varbūt arī viņa tieši tā domāja par tevi - ak dievs sīkā riebekle, fuj, ko es tagad darīšu ar bērnu utt. Bet redz, izaugi it kā normāl.
Un tas, ko teici, ka bērni piederas alkoholu?? Wtf? Tā ir audzināšana un NEKAS vairāk. Es dzīvoju blakus ģimenei, kur arī bija 3 bērni, un viņi tik draudzīgi savā starpā kā labākie draugi. Taka ja kādai mammai bērns stāv uz galvas ir tikai viņas audzināšana un prasme kontaktēt ar bērnu.
Bet principā, ar tevi nav vērts runāt. Lielākā daļa vīriešu ap 26-30 grib bērnu un daudzi agrāk. Tāpēc vai nu samierinies vai jau nostādi faktus, lai vīram nav aplauziens.
13.11.2019 11:09 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Tagad ir taču populārs tas Krīvēns ar saviem podcastiem, un vienā no tiem, viņš ar savu Betu rēc par to, cik drausmīgi ir būt stāvoklī, sīkie tādi stulbi utt. Ok, jums nepatīk, bet ņirgšana un saukšana bērnu par stulbu, liek domāt, ka tiem cilvēkiem tomēr pašiem ir baigās psiholoģiskās problēmas.
Ok, šis jau ir par traku...ņirgāties. Ir jau arī pa retam kāds gudrs bērns redzēts, bet skatoties, kādi bēbji ir vienai radiniecei...lai Dievs stāv klāt, kas ar viņiem būs vēlāk, ja jau tagad tā uzvedas..piemēram, 5 gados padzeras alkoholu. ?
. Nobriedušas personības, bet bērnus nesauc par riebekļiem
žēl, ka savas šūnas un līdz ar to pati sevi un sava vīra daļu vari nosaukt par mazu riebekli
Ā, tātad šāda nosaukšana ir ļaunāka nekā veikt abortu? Un kur daudzām sievietēm ir žēlums un sirdsapziņa taisīt abortu (pēc pašas izvēles, nerunāju par mediķu nozīmēto)? Tas laikam jūsu uztverē ir mazāks pāridarījums nekā pateikt neapmierinātību asākos vārdos..
13.11.2019 10:38 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
Bērnus tiešām nevajag visiem, tas ir fakts. Un sevišķi tiem, kas idejiski pieņemot domu, ka varētu kļūt māte/tēvs, sauc tos par stulbeņiem un riebekļiem. Cmon... Tagad ir taču populārs tas Krīvēns ar saviem podcastiem, un vienā no tiem, viņš ar savu Betu rēc par to, cik drausmīgi ir būt stāvoklī, sīkie tādi stulbi utt. Ok, jums nepatīk, bet ņirgšana un saukšana bērnu par stulbu, liek domāt, ka tiem cilvēkiem tomēr pašiem ir baigās psiholoģiskās problēmas. Un tāpat ir arī Samantai. Nu nav meitenei vesela un sakārtota galva. Tas ir jūtams ikvienā diskusijā. Un vaina nav vecumā...
Man ir daudz draudzenes, kuras ir vecumā ap 30, un bērnus neplāno. Nepatīk, nav gatavas. Nobriedušas personības, bet bērnus nesauc par riebekļiem. Es pati šausmīgi neucinos ar citu bērniem, protams, man liekas forši mazs bērniņš un tā, bet vairāk neitrāli. Tomēr savējos ... Nu tos es esmu gatava čubināt katru mīļu brīdi, kad vien viņi ļaujas.
Un autorei - vecākiem pateicām vienkārši, bez nekādām ceremonijām. Principā uzreiz kā uzzinājām. Bija sirsnīgi un jauki. Lai skaists Tev gaidīšanas laiks :)
Kāzas grūtniecības laikā neplānotu, tīri tāpēc, ka man patīk paballēties, un nekad nevar zināt, kā grūtniecība attīstīties, kā jutīsies pati. Nekas traks, manuprāt, ja papīrus sakārto arī pēc tam, kad bērniņš ir piedzimis.
13.11.2019 10:23 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
SamSamantha @ 13.11.2019 08:11
Nevajag fantazēt kādam citam... ja būtu bijusi klāt kabinetā, neteiktu tā. Esmu izņēmums savā vecuma grupā, faktori var būt dažādi. To ārsts pasludiņāja pēc Mag.rez. rezultātiem.
Bet panikas lēkme jau šorīt klāt, jo vakar bija ovulācija un visā šajā nedrošajā periodā sekss bija. Tagad no rīta ir jau nelabi, naktī gulēt nevar, vēl jānervozē 2 nedēļas, lai gūtu apstiprinājumu, ka nav pieteicies kāds sīks riebeklis.? 3 gadus par to neiespringu...pēc šīs diskusijas uzreiz liekas ka esmu stāvoklī.
žēl, ka savas šūnas un līdz ar to pati sevi un sava vīra daļu vari nosaukt par mazu riebekli. Nedod dievs tādu māti. Tici tālāk visādiem mēsliem un ielido. Ps. Prezis arī kaitīgs, jo tur ir tas lubrikants slīdēšanai un var izjaukt dabīgo mikrofloru. Ieej pubmed.com un atrodi kaut vienu zinātnisku rakstu, kur tabletes varot bojāt asinsvadu sistēmu. Pilnīgs sviests.
13.11.2019 10:10 |
 
Reitings 2039
Reģ: 21.02.2015
Ak jel. Piedzīvot panikas lēkmi pēc katra seksa. :D aizejat abi ar vīru - vīrs, lai uztaisa vasektomiju, Tu - nosien olvadus. Bet vispār interesanti- nav naudas bērnam, bet krūtis grib taisīt :D Jā, trūkums ir acīmredzams. Briesmīgs, sekls cilvēks Tu esi.
13.11.2019 10:05 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
SamSamantha
Tad es tevi sabiedēšu vēl vairāk - vienīgā 100% drošā izsargāšanās ir nenodarbošanās ar seksu.
Man māsa tikko laida pasaulē savu trešo puiku. Palika stāvoklī ar spirāli! Ārsts teica, ka nav bijusi izslīdējusi (vai kā to var nosaukt), viss stāvējis kā būtu jābūt.
Trešo bērnu gribēja, bet kaut kad pāris gadus vēlāk, bet bērniņš pats izdomāja, kad nākt pasaulē. Sākumā šoks, bet pēc tam jau prieks.
13.11.2019 09:55 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
SamSamantha Kur problēma pamest forumu un nelasīt diskusijas? Varētu dzīvot nezinot par prezervatīvu drošumu :D
vel ir Dzemdes spirāle (varu saturoša) ne hormonala.

Latvijas ārstiem vēl aiz vien ir aizspriedumi ka nedzemdējušām sievietēm spirāli nevar likt, lai gan jaunālas Eiropas un Amerikas rekomendācijas to atļauj. Protams, tas būs sāpīgāk, jo dzmedes kakls nav papleties, bet ja tā atvieglo sievietes dzīvi un hormoni neder tad kāpēc ne. Latvijā ir jāmeklē ginekologi, kas to dara, ja nav bijis bērns.
Sterilizācija jeb ķirurģiskā kontracepcija

Sievietēm nosiet olvadus ļauj tikai tad ja ir virs 25. Un tad vēl būs jāsaskaras ar ginekologiem kas to nevēlas veikt un skalos smadzenes ar dažādiem iemesliem kāpēc to nedarīt. Manai draudzenei 26 gadu vecumā olvadus nosēja Dr. Lāsma Līdaka. Protams viņa deva materiālus, kas izskaidro visu procesu un centās atrunāt, bet kad pēc 3 mēnešu gaidīšanas mana draudzene tā pat vēl to gribēja, ginekoloģe piekrita, ieteica labu ārstu, kas to izdarīs, jo pati viņa strādā privātajā klīnikā un tad tā operāicja maksātu 3 reizes dārgāk. Man vēl nav 25 tāpēc nevaru šo operāciju veikt, bet pēc gada jau sākšu to plānot.
Kā ir ar vīriešiem, nezinu, bet tur ir vieglāk, jo ja beigās tomēr sagrib bērnus, tad var uztaisīt atgriezenisko operāciju. Protams, tā nav 100% efektīva, bet jau laicīgi pirms operācijas var sasaldēt spermu.
13.11.2019 09:25 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Vel ir Dzemdes spirāle (varu saturoša) ne hormonala.
Spermicīdi
Var izvēlēties spermicīdu preparātus. Tie ir dažādi — lodītes, svecītes, krēmi u.c. Tomēr to efektivitāte ir zemāka nekā jau minētajām metodēm — 60 līdz 90%. Tāpēc tos iesaka lietot kopā ar prezervatīvu kā papildu drošības līdzekli.
Sterilizācija jeb ķirurģiskā kontracepcija
Ja pāris vairāk bērnus nevēlas, vienam no pāra iespējams veikt ķirurģisku kontracepciju: sievietēm pārsien olvadus, bet vīriešiem - sēklas vadus. Ķirurģiskā kontracepcija nav tas pats, kas kastrācija; hormonāli nekas nemainās ne sievietes, ne vīrieša organismā un sajūtās, vienkārši tiek bloķēts dzimumšūnu ceļš. Šīs metodes drošība ir gandrīz 100%, tomēr jāatceras, ka sieviete pēc šīs metodes izmantošanas pie mazuļa var tikt vairs tikai mākslīgās apaugļošanas ceļā.
13.11.2019 08:51 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Kiskismau @ 13.11.2019 07:05

Kā citas nozares ārsts var kategoriski aizliegt. Ko tu te fantazē. Pirmkārt citas specialitātes ārsts var tikai ieteikt nelietot un konsultēties ar ginekologu. Un otrkārt kategoriski? Tas vārds jau vien skan izdomāti
Asinsvadiem briesmas rodas tad ja tev ir 30 gadi ,smēķētāja, liekais svars, kādam ģimenes vēsture bijusi tromboze, sliktas analīzes. Labāk aizej pie cita ārsta, jo izskatās ka hormonu tabletes palīdzētu ne tikai izvairīties no bērna bet sakārtot arī emocionālo pusi, kurā iespējams rodas no hormonu disbalansa.
Nevajag fantazēt kādam citam... ja būtu bijusi klāt kabinetā, neteiktu tā. Esmu izņēmums savā vecuma grupā, faktori var būt dažādi. To ārsts pasludiņāja pēc Mag.rez. rezultātiem.
Bet panikas lēkme jau šorīt klāt, jo vakar bija ovulācija un visā šajā nedrošajā periodā sekss bija. Tagad no rīta ir jau nelabi, naktī gulēt nevar, vēl jānervozē 2 nedēļas, lai gūtu apstiprinājumu, ka nav pieteicies kāds sīks riebeklis.? 3 gadus par to neiespringu...pēc šīs diskusijas uzreiz liekas ka esmu stāvoklī.
13.11.2019 08:11 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tādēļ, ka man citas nozares ārsts (kas nav ginekologs), kategoriski aizliedza lietot hormonālās tabletes.

Kā citas nozares ārsts var kategoriski aizliegt. Ko tu te fantazē. Pirmkārt citas specialitātes ārsts var tikai ieteikt nelietot un konsultēties ar ginekologu. Un otrkārt kategoriski? Tas vārds jau vien skan izdomāti
Asinsvadiem briesmas rodas tad ja tev ir 30 gadi ,smēķētāja, liekais svars, kādam ģimenes vēsture bijusi tromboze, sliktas analīzes. Labāk aizej pie cita ārsta, jo izskatās ka hormonu tabletes palīdzētu ne tikai izvairīties no bērna bet sakārtot arī emocionālo pusi, kurā iespējams rodas no hormonu disbalansa.
13.11.2019 07:05 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Bet es nesaprotu, ja tik ļoti nepatīk tev tie bērni, tad kādēļ neizsargājies labāk kā tikai ar prezervatīvu? Nu nopietni?
Tādēļ, ka man citas nozares ārsts (kas nav ginekologs), kategoriski aizliedza lietot hormonālās tabletes. Neteikšu, kas tieši, bet tas varot radīt briesmas. Saistīts ar asinsvadiem.
Ja ne tā, tad jau sen būtu metodes apvienojusi.
Kas īsti ar tām spermicīdu ziedēm? Kas tās tādas un cik "kaitīgas"?
13.11.2019 00:20 |
 
Reitings 2
Reģ: 13.11.2019
Domāju, ka neesmu tikai emocionāli nestabĪla - jauna arī - 21. Tātad tas viss kopā veido šo paranoisko būtību. ?
Šobrīd arī ir ļoti nestabila finansiālā, materiālā, fiziskās veslības situācija, tā kā bērns būtu šajā brīdī īsta neraža. Pie kam man ļoti derzas zīdaiņi, ļoti mazi bērni. Piedodiet. Visticamāk, ka ap 30 arī vēl man tie nepatiks, baidos ka savs bērns arī varētu neiepatikties. Tomēr 28-30 jau tāds laiks, ka vairs nav arī jākaunas no apkārtējiem, ka padomās "redz kā šai neplānota grūtniecība", kā arī piemērots vecums pēcnācējam.

Tavs vecums nav attaisnojums, man bija 20 gadi - tūliņ palika 21, kad es paliku stāvoklī un tādas paranoiskas bailes man nebija ar to visu, un man bija 2 svītriņas.. :D
Bet es nesaprotu, ja tik ļoti nepatīk tev tie bērni, tad kādēļ neizsargājies labāk kā tikai ar prezervatīvu? Nu nopietni?
Ar prezervatīvu lielākā daļa iekrīt, vismaz manu paziņu lokā - tad nu ņem un rīkojies, mācies no citu kļūdām un izmanto vismaz 2 izsargāšanās metodes.
Šaubos, ka tavas domas nemainīsies, lielākajai daļai tomēr domas mainās sasniedzot tos pašus 30..
Skaties tik, ka no viena grāvja otrā neielec - bēgot no grūtniecības uz otru “spektru”.
13.11.2019 00:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits