Latvija

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Sveikas, gribētu padiskutēt par Jūsu izjūtām dzīvojot Latvijā.
Vai Jūs esiet apmierinātas? Vai ir redzamas kaut kādas izmaiņas, vai liekas, ka valstī iet uz labo pusi.
Un tām kurām ir bērni, vai Jūs redziet saviem bērniem šeit nākotni?
Gribētos dzirdēt arī neRīdzinieku viedokļus.
:)
10.11.2019 14:52 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 11.11.2019 14:12
Nevalstiskas organizācijas ir legāli nodibināta fizisko vai juridisko personu organizācija, kas darbojas neatkarīgi no valsts valdības. Parasti tās nav tendētas uz pelņas gūšanu, bet ir arī izņēmumi. Un labs biznesmenis var to padarīt par ienesīgu darbu un peļņas avotu piesaistot pareizo finansējumu.
Nevis radikāli paaugstināt algas, bet par 40 eiro mēnesī paaugstināt. Ar to ko tagad sola varēs paaugstināt par 20 eiro mēnesī. Kas tas ir? Tie kuri saka ka mediķiem pietiek naudas vai ir redzējuši stundu likmi māsām? no 4 eiro līdz 5 eiro stundā. Tas ir tik pat daudz cik maksā depo krāvējam, bet ne viņam ir bakalaurs un ne viņam jāuzņemas atbildība par dzīvībām. Un tā nauda ko solīja nebija tikai algām, bet arī tam lai apmaksātu valsts sniegtos izmeklējumus- kvotas būtu vairāk. Tas paātrinātu cillvēku kuriem ir vēzis izmeklēšanu un ārstēšanu.
Vidi es domāju ar piesārņojumu, ar dāžām vardarbīgām izpausmēm, fobijām no rasēm un seksualitāti, ar dažādiem apdraudzējumiem no sabiedrības (šaušanas, slaktiņi kuru jau nu ir arī Eiropā, laika jautājums kamēr būs Latvijā).
lasi ko raksti, ir krāvēji kas strāda pat kar kaut kādiem 3 eiro stundā... un nevienam cilekam par krēeju nekad mūžā nebūtu jāstrādā. Tie cilvēki sabojā savu veselību un par invalīdiem kļēst. Visos darbos iz jāuzņemas atbildība arī tajos kur strādā zem 3 eur h. mazāk par 5 eur h ļoti daudzi grāmatzeži strādā. zini kāda atbildība un precizitāte un sasprindzinājums tur ir. Ir kaudze ar māsām kas darba laikā tikai veic pierakstu vai atpūšas. Vispār ja nebūtu to ārstu kas tikai izliekas ka strādā nevis strāda varētu arī tās algas beidzot dubultot .... un tā pielikšana minimālā jau ir visur... visur sola citu algu līmeni ... ne tikai ārstiem... vai tas ir ok... nē... bet tas ir visur ne tikai medicīnā... un ārsti jau ir lielie kukuļu ņēmēji un pieprasītāji un lielo piļu veltnieki... tie kas tos kukuļus pieprasa.. tiešām žel pacientu ... un nesaprotu kapēc ārsti ir tie izredzētie. UK ārsti arī saņem ļoti, ļoti mazas algas... tāpat kā lielākajā daļā pasaules valstu kur medicīna tiek nodrošināta no valsts līdzekļiem un ir visiem pieejama. Uztaisiet medicīnu par maksu un pusei mediķu nebūs darba un būs normāls algu līmenis.
11.11.2019 15:29 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
UK ārsti arī saņem ļoti, ļoti mazas algas... tāpat kā lielākajā daļā pasaules valstu kur medicīna tiek nodrošināta no valsts līdzekļiem un ir visiem pieejama.

Kā tu to ekonomiku vispār pabeidzi. Tagad diršas ar mani tikai tāpēc ka es uzdirsu tavā stulbajā diskusijā :D Bērnudārza līmenis.
Kur UK ārstiem ir mazas algas? Galvu saspiedi? Kāpēc tad daudzi Latviešu ārsti brauc uz ārzemēm. Vidējā gada alga gadā ārstam ir 78k. Kas mēnesi būtu 6k. Latvijā vidēji arsts saņem 1k līdz 2k. Par to kuru nesen rakstīja delfos kur saņem 39k, tas ir viens ārsts. Visticamāk plastiskais ķirurgs. Un tur arī bija teikts ka tas pats ārsts mēnesī nostrādā 200 stundas un darbojas privātajā sektorā.Tādi ārsti ir labi ja 3 procenti no visiem strādājošiem. Tātad...
Kas ir tā lielākā daļa pasaules? Āfrika kur ārstiem vispār neko nemaksā? Eiropa, kur Latvija ir pēdējā vietā medicīnas darbinieku algu ziņā. Pati domā ko raksti. Un iemācies lietot pareizas pieturzīmes nevis katra teikuma beigās daudzpunktes. Nav brīnums ka darbu nevari atrast.
11.11.2019 15:40 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 11.11.2019 15:40

Kā tu to ekonomiku vispār pabeidzi. Tagad diršas ar mani tikai tāpēc ka es uzdirsu tavā stulbajā diskusijā :D Bērnudārza līmenis.
Kur UK ārstiem ir mazas algas? Galvu saspiedi? Kāpēc tad daudzi Latviešu ārsti brauc uz ārzemēm. Vidējā gada alga gadā ārstam ir 78k. Kas mēnesi būtu 6k. Latvijā vidēji arsts saņem 1k līdz 2k. Par to kuru nesen rakstīja delfos kur saņem 39k, tas ir viens ārsts. Visticamāk plastiskais ķirurgs. Un tur arī bija teikts ka tas pats ārsts mēnesī nostrādā 200 stundas un darbojas privātajā sektorā.Tādi ārsti ir labi ja 3 procenti no visiem strādājošiem. Tātad...
Kas ir tā lielākā daļa pasaules? Āfrika kur ārstiem vispār neko nemaksā? Eiropa, kur Latvija ir pēdējā vietā medicīnas darbinieku algu ziņā. Pati domā ko raksti. Un iemācies lietot pareizas pieturzīmes nevis katra teikuma beigās daudzpunktes. Nav brīnums ka darbu nevari atrast.
tev par medmāsu strādāt nedrīkst UK nav USA. Tur zem 30 tūkstošiem gadā saņem ... UK nav ārzemes uz kurieni brauc brauc uz Norvēiju, Vāciju, caur Zviedriju uz norvēģiju ... nu kur var būt tik riebīgi kaskīgs un stulbs cilvēks un tik gvalzt pilnu muti ka visu zin.. ej tak tu nenovērtētā un pastradā par prāvej nu nav tev jaštrādā par medmāsu sanemsi zem 5 eur h un vajadzēs hospitalizet pēc pirmās darba stundas un tad runā ....
11.11.2019 15:44 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 11.11.2019 15:40

Kā tu to ekonomiku vispār pabeidzi. Tagad diršas ar mani tikai tāpēc ka es uzdirsu tavā stulbajā diskusijā :D Bērnudārza līmenis.
Kur UK ārstiem ir mazas algas? Galvu saspiedi? Kāpēc tad daudzi Latviešu ārsti brauc uz ārzemēm. Vidējā gada alga gadā ārstam ir 78k. Kas mēnesi būtu 6k. Latvijā vidēji arsts saņem 1k līdz 2k. Par to kuru nesen rakstīja delfos kur saņem 39k, tas ir viens ārsts. Visticamāk plastiskais ķirurgs. Un tur arī bija teikts ka tas pats ārsts mēnesī nostrādā 200 stundas un darbojas privātajā sektorā.Tādi ārsti ir labi ja 3 procenti no visiem strādājošiem. Tātad...
Kas ir tā lielākā daļa pasaules? Āfrika kur ārstiem vispār neko nemaksā? Eiropa, kur Latvija ir pēdējā vietā medicīnas darbinieku algu ziņā. Pati domā ko raksti. Un iemācies lietot pareizas pieturzīmes nevis katra teikuma beigās daudzpunktes. Nav brīnums ka darbu nevari atrast.
āfrikā arsti nav skolotāji un tie strādā privāti daudzās āfrika valstīs ārsti saņems vairāk kā LV nu beidz tak tu tās stulbības no savas metes valt ārā... tiesam to stulbumu vairs izrurēt nevar un 2 k ... par tādu algu uz papīrā arī UK ārsti strādā ... tikai pirmajos darba gados .. un nokokļi arī mazāki būs Uk no sīs summas ... bet tas pats būs arī visās citās nozarēs strādājošajiem.......
11.11.2019 15:47 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
hany_sanytavu teikto lasot var zaudēt smadzeņu šūnas. galīgs bezsakars.
11.11.2019 15:51 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
@bigsister, tas moments, kad tava diskusija noteikti nebija domāta, lai te dirst%s par valsts demogrāfiju, algām UK un valsts sektoriem, bet kaut kas aizgāja ne tā. ?
11.11.2019 15:53 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
hany_sany @ 11.11.2019 15:47
āfrikā arsti nav skolotāji un tie strādā privāti daudzās āfrika valstīs ārsti saņems vairāk kā LV nu beidz tak tu tās stulbības no savas metes valt ārā... tiesam to stulbumu vairs izrurēt nevar un 2 k ... par tādu algu uz papīrā arī UK ārsti strādā ... tikai pirmajos darba gados .. un nokokļi arī mazāki būs Uk no sīs summas ... bet tas pats būs arī visās citās nozarēs strādājošajiem.......
nu tad tin ar savu oksfordas diplomu, kur TU VARI NOPELNĪT un nenīdi, ka tev tagad nav darba un 800 eur????
11.11.2019 15:54 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Pamanīju ?, cerams, ka tas nepatraucēs kādam arī uzrakstīt “pa tēmai”.
11.11.2019 16:05 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Palmiņa @ 11.11.2019 15:54
nu tad tin ar savu oksfordas diplomu, kur TU VARI NOPELNĪT un nenīdi, ka tev tagad nav darba un 800 eur????
teica kāda kas nezin kas ir nevalstiskais sektors. Kāpēc tev ir tik nepatīkams un agresīvs raksturs?
11.11.2019 16:05 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
hany_sany @ 11.11.2019 16:05
teica kāda kas nezin kas ir nevalstiskais sektors. Kāpēc tev ir tik nepatīkams un agresīvs raksturs?
jo pārteicos,nevis nezinu. Domāju par cilvēkiem, kas strādā privātos uzņēmumos vai paši ir uzņēmēji.
Jo tu te muldi par lietām, kur tev saprašana 0 un stāsti te par savu super duper diplomu, kuram kā izrādās nav vērtības un mēs esam vainīgi, ka tev kredīts jāsedz, lai arī varēji budžetā mācīties. Lol.
11.11.2019 16:08 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nu mazliet daļēji jau ir par tēmu :D
11.11.2019 16:19 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Palmiņa @ 11.11.2019 16:08
jo pārteicos,nevis nezinu. Domāju par cilvēkiem, kas strādā privātos uzņēmumos vai paši ir uzņēmēji.
Jo tu te muldi par lietām, kur tev saprašana 0 un stāsti te par savu super duper diplomu, kuram kā izrādās nav vērtības un mēs esam vainīgi, ka tev kredīts jāsedz, lai arī varēji budžetā mācīties. Lol.
izlasīto nesaproti tātad arī 5 reiz islasot vienu un to pašu ... pastāsti kā saucas pareizi tas sektors... ja jau pārteicies ... ne ar paskaidrojumiem ko domāji un ko uzraksīji es taču jau uzreiz sapratu...un jautajums jau bija par tavu super jauko raksturu?
11.11.2019 16:23 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Palmiņa @ 11.11.2019 16:08
jo pārteicos,nevis nezinu. Domāju par cilvēkiem, kas strādā privātos uzņēmumos vai paši ir uzņēmēji.
Jo tu te muldi par lietām, kur tev saprašana 0 un stāsti te par savu super duper diplomu, kuram kā izrādās nav vērtības un mēs esam vainīgi, ka tev kredīts jāsedz, lai arī varēji budžetā mācīties. Lol.
kā sanāk ka tu mani nepazīsti bet zini ka man kredīts jāsedz un ka es varēju budžatā mācīties .. tev visas tavas izcilās zināšanas ir izteiktas ar nevalstisko sektoru
11.11.2019 16:24 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
man patīk, es esmu mājās, es jūtos droši un savā vietā. Mani citu cilvēku attieksmes un negarastāvokļi un nelaipnības neinteresē un neiespaido. Man arī nav vajadzīga milzīga alga, lai "dzīvotu cilvēka cienīgu dzīvi". kaut gan mana alga ir ok. Dzīvoklis nomaksāts, bērnus negribu, iestājos universitātē un tas mani nepadarīs par parādu vergu uz visu mūžu un ejot uz ielas nav jābaidās no kāda psiha ar ieroci. Es dzīvoju Rīgas centrā un man ļoti patīk arhitektūra un atmosfēra, man nav auto - izmantoju sabiedrisko transportu. Tas, kas man nepatīk, ir konstantā čīkstēšana, cik slikti te visiem iet. Man iet labi. Paldies.
11.11.2019 20:15 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Mani citu cilvēku attieksmes un negarastāvokļi un nelaipnības neinteresē un neiespaido.

Tas, kas man nepatīk, ir konstantā čīkstēšana, cik slikti te visiem iet. Man iet labi. Paldies.

Par šo es tieši teicu, ka ir tāds cilvēku slānis, kuriem ir tikai Es, Es, Man, Man.
Un ja būtu tik ļoti vienalga, tad netērētu savu laiku un nerakstītu šeit, kur cilvēki “čīkst”.
11.11.2019 20:59 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
hany_sany @ 11.11.2019 16:24
kā sanāk ka tu mani nepazīsti bet zini ka man kredīts jāsedz un ka es varēju budžatā mācīties .. tev visas tavas izcilās zināšanas ir izteiktas ar nevalstisko sektoru
nevis nezinu, bet TU PATI to teici pirms dažām dienām diskusijā. Lol. Savos melos esi sapinusies.
11.11.2019 21:15 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
Es nesen atbraucu atpakaļ no ārzemēm un godīgi sakot, neesmu apmierināta ar vidi. Rīga ir diezgan noplukusi, redzu graustus centrā kuri stāv jau 20 gadus. Ļoti maz drošu veloceliņu. Centrs pie Origo, Stokmana vispār nav izstaigājams, gājēji nogrūsti pazemē, un daudziem ir grūtības vai vispār nevar nokāpt tajos tuneļos. Es zinu cilvēkus, kam jāatsakās no braucieniem uz centru, jo nevar nokāpt un izkāpt tuneļos. Gaisa kvalitāte arī zem katras kritikas. Nezinu kāpēc, bet ārzemēs, staigājot pa trotuāru, nevar just auto izplūdes gāzes, kad Rīgā pie tās pašas auto intensitātes un joslu platuma, ļoti smird. Vasarā uz Brīvības ielas pie VEF tilta man visas acis tika sapūstas ar smiltīm, lai gan remontdarbi nekur blakus nav notikuši. Tas tāpēc, ka bieži pilsētā redzu atvērtu grunti.
Es varu sevi normāli finansiāli nodrošināt Latvijā, un man ir vienalga, vai man apkārt ir smaidoši vai drūmi cilvēki. Bet tieši nepatīkamas vides dēļ es negrasos ilgi palikt Latvijā. Pat ja ārzemēs samazinātos mana pirktspēja salīdzinot ar Latviju, es dodu priešroku sakoptai videi un tīram gaisam.
Kas patīk? Patīk klimats, daba, Latvijā ir unikāla neskarta smilšaina pludmale, patīk ka apkārtesošie cilvēki runā saprotamā valodā, patīk ka nav tik liela birokrātija, kā citās valstīs.
12.11.2019 17:15 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Gaisa kvalitāte arī zem katras kritikas. Nezinu kāpēc, bet ārzemēs, staigājot pa trotuāru, nevar just auto izplūdes gāzes, kad Rīgā pie tās pašas auto intensitātes un joslu platuma, ļoti smird.

Gaisa kvalitāte jau nu pat Rīgā ir labāka nekā lielajās Eiropas pilsētās. Latvijā mašīnas ir vecas un tāpēc rada smirdīgākas izplūdes gāzes.
Centrs pie Origo, Stokmana vispār nav izstaigājams, gājēji nogrūsti pazemē, un daudziem ir grūtības vai vispār nevar nokāpt tajos tuneļos.

Tas drīz mainīsies, jo pārbūvējt centrālo satciju un ienākot RailBaltic tuneļi vairāk nebūs. Vismaz tā solīja arhitekti.
12.11.2019 18:13 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
bigsister @ 11.11.2019 20:59

Par šo es tieši teicu, ka ir tāds cilvēku slānis, kuriem ir tikai Es, Es, Man, Man.
Un ja būtu tik ļoti vienalga, tad netērētu savu laiku un nerakstītu šeit, kur cilvēki “čīkst”.

nu tb, kad citu cilvēku garastāvoklis traucē, tad "atlajs saijmu", bet, kad netraucē, tad "ak tu šausmīgā egoiste"? nesapratu. Nav jau arī jēgas strīdēties, jo Tu acīmredzami esi uzcepusi tēmu, lai ceptos, nevis lai tiešām uzzinātu viedokli.
12.11.2019 20:12 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Sveikas, gribētu padiskutēt par Jūsu izjūtām dzīvojot Latvijā.
Vai Jūs esiet apmierinātas? Vai ir redzamas kaut kādas izmaiņas, vai liekas, ka valstī iet uz labo pusi.
Un tām kurām ir bērni, vai Jūs redziet saviem bērniem šeit nākotni?
Gribētos dzirdēt arī neRīdzinieku viedokļus.

Izjūtas ir tādas, ka LV iespēju ir maz. Ir dzīvošana no algas līdz algai, lai arī saņemu priekš LV vidējo attalgojumu(ar visiem nodokļiem), tomēr arī tas ir mazs, salīdzinot ar augošo inflāciju. Ja gribu mainīt darbu, tad bezdarbnieki man dotu tikai pusi no šā brīža ienākumiem(kur palika pārēie, gadu laikā, veiktie maksājumi?) no tā un savus tekošos rēķinus apmaksāt nespētu.
Iepazīties pēc 30 arī ir visai sarezģīti, jo cilvēki man apkārt ir noslēgti un paveci, kuriem ir savas rūpes par bērniem un ģimeni, kas man nav izveidojusies.
Pēc vairāku radinieku nāves esmu saņēmis uzaicinājumu doties uz ārvalstīm - pie radiniekiem. Domāju, ka tā ir laba iespēja, ko savā dzīvē pamainīt un iegūt citus iespaidus, jaunas paziņas un izkļūt no LV purva. Jāsakrāj tik kaut kādi līdzekļi sākumam un varu doties. Ir, vismaz, kāds īstermiņa mēŗķis ko piepildīt.
13.11.2019 11:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!