Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sociālais darbs

 
Reitings 17
Reģ: 08.07.2019
Sveiki!
Domāju studēt sociālā darba studijās. Vēlējos zināt Jūsu viedokli - ir vai nav vērts?
Šis noteikti ir virziens, ar ko vēlos saistīt savu dzīvi, taču esmu nobažījusies, ka izmācoties būšu vīlusies sakarā ar zemo atalgojumu šajā nozarē. Kāda vispār ir situācija Latvijā tieši algas ziņā?
Paldies jau iepriekš!
08.11.2019 00:53 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
Mazliet padziļināšu atbildi, jo šeit sniegtās, ir parasti tradicionāli uzskaitītas.
Sociālais (soc.) darbinieks NAV soc.aprūpētājs, soc.pedagogs vai vnk aprūpētājs. Katram IR savi pienākumi.
Var iegūt soc.darbinieka profesiju jau kopā ar kādu novirzienu, piem, organizētībā un vadībā. Zinu, ka kādreiz to piedāvāja RSU.
Kad tiek iegūta šī profesija, tad var tālāk izlemt KUR tieši strādāsi kā soc.darbinieks. vai strādāsi SAC, t.i. ar pensionāriem, vai Jauniešu mājas/ centri( mērķauditorija pusaudži/ jaunieši)vai kādā no bērnunamiem vai soc.dienestā( kas ir tradicionālais soc.darbinieka profils, jo būs jaapseko klienti, jāraksta plāni .. u.t.t)
Alga ir ATKARĪGA no tā KUR strādāsi. T.i. no 600 līdz 1000€ uz rokas.
Izlem pati. Tā ir misija ne naudas iegūšanas veids.
08.11.2019 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Man draudzene, kā sociālais aprūpētājs nostrādāja vairāk kā gadu (Jūrmalā). Jā, alga zema, bet viens no opjiem viņu jau uzskatīja kā mazmeitu, arī ar parējām dāmām bija labas attiecības un pilnas slodzes darbs viņai skaitījās, bet reāli nebija, jo parasti vienmēr varēja tikt ātrāk prom. Neko nesūdzējās, darbs ir darbs, paralēli viņa studē http://kra.lv/studiju-programmas/pamatstudijas/#socialais-darbs , kas ir bezmaksas. Tagad vairākus mēnešus jau strādā pie papīriem pansionātā, alga par 100E lielāka, darbs ar papīriem un citi pašvaldības bonusi pie algas. Vienīgais mīnuss - darba laiks līdz 17.30.
08.11.2019 12:25 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Neieteiktu. Maza alga. Ja vēl darba ir iet uz māju vizītēm.. Tur jau būs dažādi cilvēki. Būs gan atkarīgie, gan agresīvie, kas var uzbrukt. Būs dzīvokļi, kur ļoti smirdēs, jo veca sapuvusi pārtika, cilvēkam problēmas ar higiēnu, nemazgājas, nokārtojas spainī, apgāž netīšām un nesavāc. Ja kāds izdarīs pašnāvību dēļ saviem tarakāniem, kurus nepamanīji, tad visa valsts uzzinās, nosodīs.
Ja ofisā vienkārši kārtot dažādus dokumentus, rakstīt atbildes uz iesniegumiem, šad tad pieņemt klientus, tad var, bet tur vēl mazākas algas nekā tiem, kuri iet uz mājas vizītēm.
08.11.2019 12:07 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Algas zemas, ļoti. Pēc tam pati nožēlosi. Patikt var, bet jādzīvo arī kaut kā būs.
Skatoties sludinājumus, nu nekas labs nav. Par tādu algu es nezinu kā cilvēki dzīvo, bet apvieno ar vēl kaut ko un tad kaut cik sanāk.
08.11.2019 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
zakjeniite18 @ 08.11.2019 00:53
Sveiki!
Domāju studēt sociālā darba studijās. Vēlējos zināt Jūsu viedokli - ir vai nav vērts?
Šis noteikti ir virziens, ar ko vēlos saistīt savu dzīvi, taču esmu nobažījusies, ka izmācoties būšu vīlusies sakarā ar zemo atalgojumu šajā nozarē. Kāda vispār ir situācija Latvijā tieši algas ziņā?
Paldies jau iepriekš!

Nu šis man šķiet, ka ir viens no zemākajiem atalgojumiem Latvijā. Pat skolotāji saņem vairāk.
Es neieteiktu, jo visos sludinājumos ir redzētas zemas algas un vēl jāstrādā ar nelabvēlīgām ģimenēm. Diez gan nepateicīgi.
08.11.2019 08:30 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Atalgojums ir salīdzinoši zems, bet atšķirīgs dažādās pašvaldībās, ir novadi kur labi maksā bet arī kadri nemainās.
Uzskatu, ka šai profesijai līdztekus iet dzīves pieredze un emocionālais briedums. Ļoti jājūt sevī ka gribi būt šis cilvēks kas palīdz bezcerīgos gadījumos, kas kā švamme uzsūc negatīvās cilvēku problēmas, emocijas un tādas būs ik dienas, augsts izdegšanas risks. Amati ir dažādi, var youtubē paskatīties kur runā par šo darbu dažādi profesiju pārstāvji, no papīru kārtošanas līdz cietumam, darbs ar smagiem gadījumiem, arī strādā ar bērniem, jauniešiem, kuri nāk no smagām ģimenēm, vai ir narkotiku atkarībā.
08.11.2019 06:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits