Pieklājīgi apmakāts darbs LV ekonomikas sfērā.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
... Esmu mācījusies starptautisko ekonomiku, bet ar darba atrašanu ir vienkāršās šausmas. Šobrīd esmu aizgājusi prom no vecā darba un meklēju jaunu. Iemesls promiešanai- atalgojums par 700-800 eiro uz rokām var strādāt pats uzņēmuma vadītājs. No darba mani neparko negribēja, laist prom, jo sakitījos ļoti labs darbinieks. Tomēr jauna darba atrašanas galvenais šķērslis ir atalgojums. Vienkārši neticu savām acīm lasot darba sludinājumus ar prasībām debesīs, izglītību un pieredzi, ko LV pat iegūt nevar un atalgojumu, kas neskaitās labs pat lauku reģionos. Nu kā var Rīgā par darbu ar finansēm (speciālas zināšanas) un darba valodu angļu un Japāņu (c2 līmenis- jāzin tā kā dzimtā valoda) piedāvāt 1000 eiro uz papīra. Kā? un kā lai ar tiem 700 eiro uz rokas rīgā dzīvo, un dzīvokli noīrē? Man lai es varētu normāli dzīvot Rīģā, īrēt dzīvokli un samaksāt n-tos tūkstošus par mācībām, kas man jāmaksā ir nepieciešami 1500 uz rokas. Varbūt kāda var ieteikt man kur šādu darbu atrast? Ar prasībām kuras parastajam mirstīgajam būtu izpildāmas. Un tad arī otrs jautājums- kā tad Jūs dāmas izdīvojat pie tik ''augstām'' algām, noīrējat sev mitekli, samaksājat par mācībām un pieklājīgi izskataties. Un cik no Jums ir attiecībās, tāpēc, ka vienas izdzīvot nespējat?
03.11.2019 21:10 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
hany_sany @ 03.11.2019 23:37
beidzot komentārs par tematu navis manas cieņas un jūtu aiskaršana saucot par stulbu un bezvērtīgu un kā es varu iedomāties vēlēties saņemt normālu algu. Ja nav noslēpums kādā virzienā strādā un kāpēc tik mainīgs atalgojums?

Stradaju ar koku, maksa pec padarita, iekrauj izkrauj ar traktorinu brauka, opere pie lielam pultim, lai finierdeli butu gatavi utt.
Var sagatavot 8 tonnas var 30 tonnas diena, bet slinkums parak liels. Videji pieredzejis darbinieks, kas strada 10-15 gadi stabili tur 2000€ uz rokam.
Bet tas nav Riga
04.11.2019 06:42 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
sniegpulksteniite @ 04.11.2019 00:23

Ja Tu gribi pašā centrā, klusajā centrā dzīvokli ar eiro remontu un variantu, lai visur varētu aiziet 5-15minūšu ar kājām, tad tā varētu iznākt.
Nepasver iespēju īrēt kādu laiku pieticīgāku dzīvokli, kurš nav ar šiku remontu ,iekrāt naudu pirmajai iemaksai nevis pa tukšo maksāt naudu pāri saviem līdzekļiem par glauniem dzīvokļiem, kurus nemaz nevari atļauties? Vai nomainīt dzīvesvietas rajonu un par mazāku īres maksu saņemt labas kvalitātes dzīvokli?
Tev pašai jāskatās vai pēc Tevis kā darbinieces ir pieprasījums ar tādu algu. Ja vari atļauties pāris mēnešus vēl pameklēt darbu ,tad meklē un ceri uz darbu ar tādu algu. Ja neatradīsi pāris mēnešu laikā, tad tomēr jāsaprot, ka nebūs lemts atrast darbu ar sev vēlamo algu un jāsamazina prasības.
Es spēju arī dzīvot viena, jo man nevajag super gleznus dzīvokļus.
centru vispār neskatījos remnts un lai mani neizvaro izejot no dzīvokļa ir must. Tāpat visu laiku esmu slima un neremontēts dzīvoklis nav nekāds variants. Rekstu 600 ar komunajajie, kur pa vasaru protams priekšapmaksa nebūs veikta. Paskaties sludinajumus... cik prasa par remontētu 25-30 kvadrātmetru studio dzīvokli. Visi tā maksā tagad.... un arī nereomntets un auksts grausts tev ar komunālajiem labi ja 150 eoro lētāk sanāks... kāda iekrāšana ja slimo vieni zaudējumi ne iekrāšana
04.11.2019 08:17 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Negaidīts finansiālais analfabētisms no ekonomista.
04.11.2019 08:26 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
1. 700-800 EUR ir OK. Vajag tikai sabalansēt ekspektācijas ar realitāti. Par 800 EUR neviens dzīvokli par 600 neīrēs. Es ar krietni lielākiem personīgajiem ienākumiem + nedzīvojot vienatnē īrēju lētāk.
2. Nevienu neinteresē cik tu gribi. Ja darba devējs nebija tev gatavs maksāt vairāk, tad, ļoti iespējams, tīri tikai tāpēc, ka nemācēji uzprasīt, bet spēlējies ar ultimātiem.
3. Praktiski nezinu nevienu darbu, kur iesācējs pelnītu 1.5 uz rokas. Pat programētāji 95% sāk ar dažubrīd pat mazāku algu par taviem 700. Lai tos 1.5+ pelnītu tomēr kādai 2-3 gadu pieredzei ir jābūt.
04.11.2019 08:36 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Negaidīts finansiālais analfabētisms no ekonomista.

Ljoti piekriitu sim viedoklim. Diemzeel, daudziem jauniesiem, kas tikko augstskolu pabeigusi, ir lielas ambiicijas, bet smagi straadaat, veidot pakaapeniski karjeru, maaciities uznjeemumam vajadziigas prasmes, sevi attiistiit kaa nobriedusu personiibu, nevienam negribaas. Vai arii visu augstaak mineeto ir gatavi dariit tikai tad, ja par to veel atseviski piemaksaa.
Taa ideja daudziem ir taada - ka algu maksaa, lai tu uz darbu atnaaktu, bet ja grib, lai arii straadaa, tad vajag bonusus, materiaalus pamudinaajumus utt... ?
04.11.2019 09:27 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Cik reāla situācija ir atrast darbu par 800-900 bruto kā minimums?
Man ir 12 gadu darba pieredze dažādos biroja darbos, augstākā izglītība un no darba nebaidos.
Skatos sludinājumus un pat negribu sūtīt, jo prasības ir augstas, ļoti atšķirīgas algas. Kā vispār tie jaunieši atrod tos labu labos darbus, man jau pieredzējušam cilvēkam šķiet ka neatbilstu tām darba devēju vēlmēm, kur nu jaunam.
04.11.2019 10:04 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Vajadzētu saprast, ka tikai papīrs Tev negarantēs labu nodrošinātu darbu un atalgojumu..
Nepieciešama arī pieredze, bet šķiet, ka Tev darba pieredzes īsti nav, ja reiz ir tāds šoks un neizprante par darba algām un prasībām.
04.11.2019 10:11 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
liela nozime pazisanai.
Piem, kur es stradaju, uz izglitibu vispar neskatas.
Pazisanas+2 menesu laika pieradit cik elastigs esi pie nestandarta situacijam.
Mazakas pilsetas, darba deveja uzvanis uz tavu ieprieksejo darbu pajautas tam sefam, ka stradaju, ka noverte utt, pirms tevi nemt vispar darba.
Es piemeram automatiski norakstu cilvekus, kurs atnako saka, gribu x-y algu vai algu no x+.
Sakuma, pieradi, ka uznemums gus no taviem darbiem 2x pelnu.
Jo ja tu gribi algu 1500€ Darba devejam tev japienes 3200€ ienakumi ar saviem darbiem.
04.11.2019 10:32 |
 
Reitings 32
Reģ: 27.09.2019
Draudzējies ar smadzenēm? Loģiski, ka neviens tev nemaksās tūkstošus. Kas tu vispār esi, lai kāds maksātu tik, cik tu gribi?
Es arī savā sfērā sāku strādāt jau Universitātes otrajā kursā, alga bija 460 eiro uz rokām. Tagad man ir tuvu pie 600 eiro uz rokām, arī pati ar savu smago darbu izsitos uz augstāku iestādi un augstākā amatā. Un tāpēc jau es nepīkstu te pa forumiem, ka man viss slikti, alga maza, dzīvokli atļauties nevaru... Īrē ar kādu kopā dzīvokli vai atsevišķi istabu kaut kur - būs lētāk! Kāpēc uzreiz ir jāgrib kaut kas tāds, ko uzreiz nevar nopelnīt? No kurienes tev tādas domas? Cik gadu pieredze tev ir, lai varētu gribēt ko vairāk? Manuprāt, 700-800 eiro, cik tu tur minēji,iesākumam ir diezgan laba alga. Ko tad man bija teikt par saviem 460 eiro? Pīkstēt forumā? Ej, dari, mācies, strādā, attīsties
04.11.2019 10:41 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
460€ tiesam maz, eskorta pieklajigak sanak un mazakas darba stundas.
04.11.2019 10:47 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
700-800 eiro ir augstāk nekā dažām citām profesijām ar visu maģistru. Papīksti vēl strādājot privātajā sektorā.
Un neku tev uzreiz nemaksās 1.5k. Sasapņojusies. Special millennial snowflake.
04.11.2019 11:16 |
 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Pēc statistikas LV ekonomistam vidējā neto (uz rokas) alga ir 950 eur ...
Parasts ekonomists parasti saņem ap 1000eur bruto kas arī būs autores minētie 700-800eur uz rokas.. ja vēlas ko vairāk tad jābūt ar labu pieredzi, vēlams valodu zināšanām utt... tad avr cerēt arī uz 1500-2000 eur uz papīra
Ja neatbilsti augstākām prasībām tad nav ko čīkstēt ka nevar atrast lielāku algas darbu jkonkrētā profesijā.
Līdzīgi ir piemēram ar grāmatvežiem .. zaļi gurķi paarsti sāk ar grāmatveža palīga amatu kas būs ap 500-600eur uz rokas, ja kļūsti aju par pilntiesīgu grāmatvedfi tad var cerēt uz algu tuvu tūkstotim uz rokas, bet ja esi pieredzes bagāts un jau bilanspējīgs gal;venais grāmatvedis tad virs 1000eur uz uz rokas nav retums
04.11.2019 12:37 |
 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Ja esi viena tad var īrēt mazu (ap 25-30kvadrāti) 1istabas dzīvoklīti kādā mikrorajonā.. domāju īre būs ap 200-300eur mēnesī bet komunālie būs ļoti mazi.. vidēji zem 100eur mēnesī.. tātad dzīvoklis viss kopā ap 300-350 max 400eur ... studiju kredīts - nu cik tad tur mēnesī jāmaksā.. 100? 200? nejau 500 vai 1000eur... paika.. vidusmēra sievieet ja ēd visu mājaš gatavotu domāju mierīgi var paēst ar ~100 max 150 eur mēnesī... te pat tūkstotis vēl nav savācies.. kur ta vēl 1500eur.. protams ja ej uz skaistumkopsanas saloniem katru nedelju tad jaa.. nepietiks..
04.11.2019 12:42 |
 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
viena mana laba draudzene kā reiz dzīvo ūrētā dzīvoklītī viena.. viņa iztiek ar 900 eur algu .. un neteiktu ka vina baigi sevi ierobezotu.. nedelu nogales tapat iet akutkur izklaideties.. pusdienas darba ed kafejnica.. ok apgerbusies... pat auto ir .. 1x gada brauc ari kada neliela celojuma ar draudzenem kopa ..
04.11.2019 12:45 |
 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
reizem verts parskatt savus terinju paardumus un tos izmainit nevis mekelt lielaku algu kas realativi praktiski nav iespejams reaal situacija
04.11.2019 12:49 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Nezinu, pēc autores izteikšanās stila izskatās, ka diskusija uzcepta kašķa pēc, vai arī autore tiešām nav vēl sasniegusi to brieduma un profesionalitātes pakāpi, lai saņemtu lielāku atalgojumu.
04.11.2019 13:13 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Aether @ 04.11.2019 13:13
Nezinu, pēc autores izteikšanās stila izskatās, ka diskusija uzcepta kašķa pēc, vai arī autore tiešām nav vēl sasniegusi to brieduma un profesionalitātes pakāpi, lai saņemtu lielāku atalgojumu.
autore te iegriezās un šaubos, ka vēl kaut ko rakstīs. 2009 gada profils. Viss tač jau sen skaidrs?
05.11.2019 00:26 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Godīgi sakot, dzīvojot Rīgā es arī nezinu, kā var iztikt ar 700-800 eur algu viens pats, neknapinoties. Ar savu darbu esmu ļoti apmierināta, bet kādreiz uztrāpos darba sludinājumiem un sanāk nošausmināties, jo tā arī tiešām ir, ka, piemēram, ar skandināvu valodas zināšanām, atbildīgs amats, daudz pienākumi, piedāvā 1000 eur bruto. Un mazs vienistabas dzīvoklis ar PARASTU remontu tai pat laikā izīrējas ap 350 - 400 eur (ar komunālajiem). Tas nav normāli. Es gan nedomāju, ka te būtu darba devējs vainīgs, jo, zinot kādi nodokļi jāmaksā, ļoti iespējams, ka darba devējs nemaz nespēj vairāk maksāt, pat labi gribēdams. Bet jo vairāk cilvēki neparakstīsies strādāt uz tādiem nosacījumiem, jo lielāka iespēja, ka tomēr sāks beidzot celt tās algas. Nu nav normāli, ka cilvēkam, kas strādā pilnu slodzi savā izglītībā, nav bomzis vai dzērājs, jāīrē istaba ar pensionāru vai jādzīvo dzīvoklī ar daļējām ērtībām, lai tikai izdzīvotu. Bet valdībai ļoti ērti propagandēt šo ideju, ka ir jāizcīna kaut kas, jānobeidzas strādājot dienu un nakti un tad pēc 10 gadiem varēsi atļauties īrēt dzīvokli viens pats. Un tad ārstēt savu sabeigto veselību. Citās valstīs tā nav. Nesen pie manis bija atbraukuši ciemiņi no ne tik attālas kaimiņu valsts un viņi paskatījās uz cenām pārtikas veikalos,un pilnīgā nopietnībā prasa - jums vidējā alga varētu būt ap 3000 eur, ja? Daudzi aizbraucēji, padzīvojot ārzemēs, saka, ka Latvijā ar LV algu un cenu attiecību var izdzīvot tikai latvietis.
Es personīgi uzskatu,ka man ir ļoti paveicies, pelnu vidēji 1300 eur uz rokas, bet ar to visu es neteiktu, ka dzīvoju šiki. Pārvietojos ar sabiedrisko, īrēju nelielu vienistabas dzīvokli viena pati, jā, ar remontu.. 1-2 reizes gadā ceļojums uz kādu no lētajām eksotiskajām valstīm. Roltoni nav paldies dievam jāēd, bet nu tā, ka baigi varētu neiespringt par finansēm, tā nav. Tāpat sanāk no rokas mutē. Mēs vienkārši Latvijā esam pieraduši, ka visu laiku jākrāj, jāskaita, ar sviedriem un asinīm jāizcīna sev tā kapeika sazin kā sevi izgriežot un uz galvas stāvot.. kamēr citās valstīs tā pati ceļošana ir ikdienas norma cilvēkiem, sociālais nodrošinājums utt. Es mīlu šo zemi, bet valsts iekārta mums ir pakaļā un kamēr būs aitas, kas piekrīt nobeigties darbā par kapeikām, tikmēr būs cirpēji. Skumji. Ko darīt ar to visu, arī nezinu.
05.11.2019 17:59 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Bet atbildot uz autores jautājumu - dzīvot kopā ar kādu tikai naudas dēļ pav sanācis paldies dievam, bet atzīšos, kad dzīvoju ar vīrieti, kurš visu apmaksāja, dzīve likās rožaināka :D
Un, protams, otrā galējībā arī nav jākrīt, kad bez pieredzes, bez zināšanām, prasa uzreiz 1k uz rokas, bet es teikšu godīgi - esmu piedalījusies ļoti daudzās darbinieku atlasēs (darba devēja pusē) un tādus cilvēkus, kas tikko pabeiguši augstskolu un prasa uzreiz sazin kādus tūkstošus, es redzējusi neesmu. Varbūt 1-2 cilvēki 5 gadu laikā. Turpretī es ļoti bieži redzu ainu, kad cilvēks ir labs kandidāts, ar pieredzi, foršs komunikācijā un kad pajautā, cik viņš gribētu saņemt, paliek skumji, jo redzi, ka cilvēks sevi galīgi nenovērtē, tas cipars ir krietni zem tā, ko viņš ar savu sniegumu varētu nopelnīt. Un tādi gadījumi ir ļoooti daudz. Daudz vairāk par tiem, kas sevi pārvērtē. Es nezinu, kur jūs tādus izrokat, tas ir kaut kāds izplatīts stereotips par mileniāļiem no youtube video, kurus reālajā dzīvē neviens nav redzējis :D
05.11.2019 18:06 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Motivation piekrītu tev, latvieši ir izdzīvotāji, pati reizēm brīnos kā varu izvilkt ar savu algu un tiri ok vēl. Mēs vienkārši mākam labi taupīt un pirkt ta lai partiku nav jamet un ir tik nepieciešamais.
05.11.2019 19:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)