Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai vingrošana pēc darba ietekmē sirds?

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Strādāju naktsmaiņās, gribu nodarboties ar skriešanu, bet nedaudz baidos, jo ne katru dienu iznāk izgulēties + dzeru kafiju + noguršana. Vai ir vērts (skriet, es domāju)? Man saka, ka ja tā darīt, var rasties problēmas ar sirdi. Teica, ka viena meitene tā darīja un pēc pieciem gadiem nomira. Kas attiecas uz skriešanu, man patīk skriet uz ilgumu, nevis garumu. Vai tas ir saudzīgāks priekš sirdij, ja tu skrien ilgāk, bet lēnāk? ? Un vai tas tiešam ir bīstami iet vingrot, ja tu guli piecas-sešas stundas dienā un dzer kafiju?
01.11.2019 19:59 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Es neieteiktu, tiešām tā ir ļoti liela slodze sirdij: neizgulēšanās, darbs naktī, stress, nogurums un vēl ilgs kardiotreniņš. Es noteikti neriskētu. Labāk sakārto savu miegu!
01.11.2019 20:37 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tad nu gan precīzs nāves laiks. 5 gadi nē mazāk ne vairāk un būsi kirdikt ja tā darīsi .
Varbūt fiziskā slodze palīdzētu sakārtot gulēšanas grafiku. Protams nevajag sākt ar nenormālo slodzi.
01.11.2019 23:24 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
6h var būt arī pietiekams gulēšanas ilgums, ja ievēro ēšanas atslodzi pirms gulētiešanas un nenogurdini sevi ar sexuālu tieksmju apmierināšanu. Svarīgs ir ne tik miega ilgums cik dziļums.
Skriešana drīzāk ir pozitīva lieta sirds veselībai. Taču sportot vajag gudri un ne ilgi, jo tad tiešam tas var būt vairāk kā izpumpējošs pasākums. Var mēģināt Hiit paņēmienu.
02.11.2019 00:13 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Nedari neko fiziski apgrūtinošu, kad esi neizgulējies.
Ar ko Tavs darbs ir saistīts - ar fizisku vai garīgu slodzi?
Personīgā pieredze: bezmiegs man ir 4 gadus. Tāpat vien, i bez nakts maiņām. Pirms tas sākās, es ļoti sportoju, biju stipra, izturīga sieviete. Kad sākās šīs veselības problēmas, jutu, ka fiziski vairs "nevelku", bet centos vēl nepadoties. Ja pirms tam skrēju 10 km, tad sāku pamazām nomest - tad 5km, tad jau uz 3 km, bet beigās no tās negulēšanas+fiziskas slodzes es vairs nevarēju nemaz paskriet. Nācās no tā pavisam atteikties un šodien man ir dienas, kad pat grūti ir pārvietoties...
BET Tavs organisms pats Tev pateikt priekšā, vai to tu vari. 6 stundas, lai sportotu, ir ok. Esmu sportojusi pēc 2 vai 3 h miega, bet...likās ka karoti nolikšu.
Iesaku:
1) sporto tikai tad, kad esi izgulējies
2) kad plāno treniņu, nedzer kafiju. Dzer labāk zaļo tēju. Nekādus enerģijas dzērienus
3) slodzei jābūt atbilstošai. Katrā ziņā ne augstas intensitātes.
4) sporto tā, lai no tā jūties tikai labāk, nevis sliktāk.
02.11.2019 00:23 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
To vai vari pavilkt sportu pirms/pēc darba ķermenis pateiks priekšā. Vajag tik klausīties un neuzlikt sev par pienākumu noskriet konkrētu distanci.
Tie kas sporto ir apveltīti ar vairāk spēka un tiem ir vairāk enerģijas kā arī labāka veselība.
Saldākam miegam var/vajag praktizēt elpošanu (box breathing/wim hof breathing) un vēlāk nobeigt to ar meditāciju. Ir app Insight timer vai youtube ar meditācijām. https://youtu.be/LU6Oi80n5J4
02.11.2019 11:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits