Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zero Waste ikdienā

 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Sveikas!
Vai Jūs kaut ko piekopjat no šī dzīvesstila ikdienā? :)
Piemēram, man ir bambusa zobu birste, šampūnziepes, metāla salmiņi, auduma maisiņi.
30.10.2019 12:02 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Kur pirki šampūnziepes un kādas? ?
30.10.2019 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
coconut_xoxo @ 30.10.2019 12:19
Kur pirki šampūnziepes un kādas? ?

Man ir Esteres šampūns blondiem matiem GO BLONDE
30.10.2019 12:45 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man īsti nepatīk vārds zero waste, jo mūsdienu pasaulē un esot cilvēkam modernajam ir prakstiski nespējami būt zero waste. Sevi saucu par less waste.
*Ir bambusa zobu birste,
*auduma maisiņi, kastes kur ielikt sveramo pārtiku,
*salmiņi kā tādi nekad nav, jo nepatīk.
* Nepērku tīrīšanas līdzekļus un izmantoju paštaisītus līdzekļus.
*Šķidro veļas pulveri pērku izlejamo no kādiem zero waste veikaliem, vai vienkārši izmantoju etiķi un kādu aromātisko eļļu.
*Ir piltuve
*pašlaik mēģinu kaķu smiltis no kompastējama materiāla, bet izskatās ka būs grūti jo nepatīk ne man ne kaķiem :D
*šampūnziepes vēl meklēju, tādas kuras atbilstu maniem biezajiem matiem
*ūdens pudele no metāla vai stikla. nekad nepērku veikalā ūdeni.
*Tā kā mājas krāna ūdens ir diezgan meh, tad izmantoju filtru un tas rada mazāk atkritumu nekā pirkt ūdens pudeles.
*Ja veikalā jāpērk kaut kas iepakojumā tad izvelos stiklu nevis citus veidus, jo to var pārstrādāt.
*Ja ņemu līdzņemšanai ēdienu no ēstuves, tad jautāju lai ieliek manā kārbiņā un dažās vietās par to dod vēl atlaidi.
Gan jau kaut ko aizmirsu nosaukt.
Tā daru daudz ko, kas parastajam cilvēkam, kurš neseko līdzi atkritumiem ,liekas dīvaini vai par to pat neaizdomājas. Manuprāt lai samazinātu atkritumus nav jābūt ar pilnu zero waste domāšanu, bet pietiek kaut vai ar mazumiņu un lietot auduma maisiņus. Un tad jau laika gaitā piedomāt pie citām lietām, kā uzpildāmā ūdens pudele, nepirkt kafiju narvesen bet paņemt līdzi termosā utt.
30.10.2019 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Kiskismau @ 30.10.2019 12:46
Man īsti nepatīk vārds zero waste, jo mūsdienu pasaulē un esot cilvēkam modernajam ir prakstiski nespējami būt zero waste. Sevi saucu par less waste.
*Ir bambusa zobu birste,
*auduma maisiņi, kastes kur ielikt sveramo pārtiku,
*salmiņi kā tādi nekad nav, jo nepatīk.
* Nepērku tīrīšanas līdzekļus un izmantoju paštaisītus līdzekļus.
*Šķidro veļas pulveri pērku izlejamo no kādiem zero waste veikaliem, vai vienkārši izmantoju etiķi un kādu aromātisko eļļu.
*Ir piltuve
*pašlaik mēģinu kaķu smiltis no kompastējama materiāla, bet izskatās ka būs grūti jo nepatīk ne man ne kaķiem :D
*šampūnziepes vēl meklēju, tādas kuras atbilstu maniem biezajiem matiem
*ūdens pudele no metāla vai stikla. nekad nepērku veikalā ūdeni.
*Tā kā mājas krāna ūdens ir diezgan meh, tad izmantoju filtru un tas rada mazāk atkritumu nekā pirkt ūdens pudeles.
*Ja veikalā jāpērk kaut kas iepakojumā tad izvelos stiklu nevis citus veidus, jo to var pārstrādāt.
*Ja ņemu līdzņemšanai ēdienu no ēstuves, tad jautāju lai ieliek manā kārbiņā un dažās vietās par to dod vēl atlaidi.
Gan jau kaut ko aizmirsu nosaukt.
Tā daru daudz ko, kas parastajam cilvēkam, kurš neseko līdzi atkritumiem ,liekas dīvaini vai par to pat neaizdomājas. Manuprāt lai samazinātu atkritumus nav jābūt ar pilnu zero waste domāšanu, bet pietiek kaut vai ar mazumiņu un lietot auduma maisiņus. Un tad jau laika gaitā piedomāt pie citām lietām, kā uzpildāmā ūdens pudele, nepirkt kafiju narvesen bet paņemt līdzi termosā utt.

Šis ir labs, arī daudz ko piekopju.
Tikai tai piltuvei nevaru saņemties, man nekad nav patikuši tamponi, vienmēr izmantoju paketes.
Veļas pulveri ļoti labi arī aizstāj soda.
Arī dezodorants soda+kokosriekstu eļļa ir labs.
Gribu izmēģināt matus mazgāt ar rudzu miltiem. ?
30.10.2019 12:51 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Blanche, paldies! Tev ir dabīgi blondi mati vai krāsoti/balināti? Cik mazgāšanas reizēm vidēji pietiek? Kā jūtas un izskatās mati pēc mazgāšanas? Vai to kondicionieri arī lieto?
30.10.2019 12:51 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
coconut_xoxo @ 30.10.2019 12:51
Blanche, paldies! Tev ir dabīgi blondi mati vai krāsoti/balināti? Cik mazgāšanas reizēm vidēji pietiek? Kā jūtas un izskatās mati pēc mazgāšanas? Vai to kondicionieri arī lieto?

Man ir balināti mati, mazgāju katru 3x nedēļā, ja kaut kur jāiet brīvdienā, tad 4x.
Nu man mati ir drusku pāri pleciem, bet ir diezgan biezi. Man pietiek tās šampūnziepes 3 mēnešiem apmēram.
Mati tādi paši kā pēc šampūna parastā lietošanas vismaz man. Un lietoju arī cieto kondicionieri matiem, arī labs. :)
30.10.2019 12:58 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Blanche Domāju par tās grupas pamešanu, jo tur ir toxic cilvēki diskusijas dažkārt ir neadekvātas. Dažkārt ir sajūta, ja nedzīvo 100% zero wasted tad neesi nekas un visas tavas pūles ir vējā. Kā arī tur apgrozās daži kadri kuri uzskata ka indivīds neko nevar ieteikmēt, bet tikai valstis var un Latvijā nav daudz atkritumu tāpēc mums nekas nav jādara. Tad jau labāk skatīties video youtube no ārzemju cilvēkiem un tur arī vairāk informācijas ir.
30.10.2019 13:42 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Kiskismau @ 30.10.2019 13:42
Blanche Domāju par tās grupas pamešanu, jo tur ir toxic cilvēki diskusijas dažkārt ir neadekvātas. Dažkārt ir sajūta, ja nedzīvo 100% zero wasted tad neesi nekas un visas tavas pūles ir vējā. Kā arī tur apgrozās daži kadri kuri uzskata ka indivīds neko nevar ieteikmēt, bet tikai valstis var un Latvijā nav daudz atkritumu tāpēc mums nekas nav jādara. Tad jau labāk skatīties video youtube no ārzemju cilvēkiem un tur arī vairāk informācijas ir.

Kaut kā neesmu piefiksējusi. Bet nu varbūt. Lasu parasti, kas mani interesē ?
30.10.2019 13:47 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
zero waste cilveks + uber waste cilveks = neitrals iznakums :)
30.10.2019 18:59 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Zero waste nenozīmē zero, bet gan tiekšanos uz minimālu atkritumu daudzumu.
31.10.2019 12:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vispār zero waste sākās ar to ka cilvēki tiešam centās dzīvot zero waste un daudziem no viņiem bija burciņas kurās viņi lika savus atkritumus ko nejauši saražoja 5 gadu laikā. Tie bija no apģērba birkas kuras nevar pārstrādāt, no zālēm iepakojumi utt. Tā tas viss sākās. Tagad tas ir dzīvot ar pēc iespējas mazāk atkritumiem, bet tas nedefinē cik tad tie aktritumi ir. Vienam zero waste ir nepaņemt maisiņu un otram 5 gadu laikā saražot atkritumus tikai burciņas daudzumā. Tāpēc ir true zero wasteri un pārējos var saukt par less wasteriem.
31.10.2019 12:41 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
nemaz nezināju ko nozīmē tāds zero waste. palasīju, sapratu. un nē, nepiekopju neko tādu.
31.10.2019 18:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits