Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vēlētos vecāku viedokli!

 
Reģ. 22.09.2014
Sveiki. Aprakstīšu situāciju īsumā.
Tātad bērns mācās vsk 2.klase, 15 kmno mājām. Skola sponsorē oranžo autobusu no un uz skolu.
Šodien gadījās tā, ka bērns plkst 17:00 vēl nebij atgriezies no skolas (autobuss pienāk 16:10 parasti). Es klases whatssapp grupā uzdevu jautājumu vai kādai mammai arī bērns nav pārradies no skolas (ar šo busu braukā bērni no dažādām dzīvesvietām, tpc cerēju, ka būs online kāda mamma no mūsu gala). Atbildes nebij.
Steidzīgi devos uz skolu - piebraucot pie skolas, neviena bērna vairs nebij, skolas durvis ciet. Apkopēja un sargs pat nespēja pateikt kurā vietā parasti bērni gaida autobusu. Izmeklējot skolu, bērnu neatradu, apkārtnē arī ne.
Devos atpakaļ uz māju - jā, bērns bij mājā un sacīja ka ļoti parbijies un nezināja ka autobuss nebūs, un atbraucis esot cits autobuss. Ja šoferis nebūtu izkāpis un pateicis ka dodas arī uz mūsu māju pusi, bērns nezinātu, ka tajā jākāpj iekšā.
Wcp jautāju, kāpēc šoferis nedeva vecākiem nekādu ziņu par to, ka autobuss kavēs/nepienāks - kāpēc skolā neviena nebij? Atbildē saņēmu ziņu, ka pedagogs tikai sniedz bērnam zināšanas un pēc stundām, bērnam pametot klasi skolotājs neatbild par tālākām bērna gaitām - par to atbild vecāki.pedagogs neesot aukle un viņam nav jāiesēdina katrs skolēns autobusā. Un vispār kāpēc es rakstu audzinātājai... Jautāju kam tad man rakstīt - klusums... Pēc šiem vārdiem sapratu, ka man jābeidz darbs stundu pirms skolas autobusa, jābrauc pašai uz skolu un jāskatās vai gadījumā nekavēsies autobuss, vai arī vai vispār būs viņš un jāiesēdina bērns busā.... Ja par atbild vecāki, sanāk arī par kādu negadījumu skolā būtu jāatbild vecākiem (piem.ja kāds nodara pāri bērnam pedagogs par to nav atbildīgs).
Kāds ir Jūsu viedoklis par šo?
P.S. Es nevainoju pedagogu pie notikušā, vnk pajautāju kas notiek ar šoferi, ka viņš uz zvaniem neatbild un nepaziņo ja kas atgadās. Paskaidroju arī kāpēc rakstīju wacapā, -ja šoferis neatbild, bērna nav, loģiski ka meklēsu bērnu tur, kur viņš ir bijis - klasē pie audzinātājas. Taču audzinātāja uzskata,ka viņa nav atbildīga ne par vienu bērnu, kas vairs neesot skolas teritorijā, BET bērni autobusu gaida skolas teritorijā, tātad līdz autobusam takā būtu jāatbild klases audzinātājai?
Atbildes atkal nebij.
Saproti visu. Bet septembrī tiekoties, biju teikusi audzīteis, ka esam tikko pārvākušies no citas vietas, viss ir svešs un bērnam arī uz ko viņa atbildēja, -neuztraucieties, viss būs kārtībā, mēs tiksim galā, bet tagad tā...
26.09.2019 22:11 | Saite
 
Reģ. 26.09.2017
Principā jau pedagogs nav atbildīgs par Tavu bērnu pēc skolas laika.
Viņa nevar piefiksēt visus bērnus kā viņi nokļūst mājās, viņai ir sava privātā dzīve, ne tikai darbs.
Lai gan, zinu tādus pedagodus, kas patiesi uztraucas arī pēc skolas laika, bet tas jau atkal cits stāsts,cik ļoti pats skolotājs ir ieinteresēts šajā visā būtībā.
Bet nu jā, situācija neapskaužama.
26.09.2019 22:18 | Saite
 
Reģ. 08.09.2019
Es pati esmu bijusi audzinātāja un savu pudu sāls esmu ēdusi, un zinu pedagoga pienākumus.
Būtībā audzinātājai šajā gadījumā nav jāatbild par to, vai bērns iesēžas autobusā, tomēr iesaku parunāt ar audzīti vēlreiz (mierīgi, bet braukšanas augumā), lai šāda situācija vairs neatkārtotos un ko varētu mainīt.
27.09.2019 08:21 | Saite
 
Reģ. 15.05.2017
Ja reiz skola sponsorē autobusu, tad jāvēršas pie skolas vadības ar šo jautājumu - lai neatkārtojas situācija, kad autobuss var nebūt. Vai arī ja kas tāds notiek, lai tiek paziņots un meklēti risinājumi. Pedagogs ir atbildīgs par to, lai mācītu bērnu, pēc skolas jau ir skolas atbildība, lai būtu transports un vecāku atbildība, lai bērns izmanto šo transportu.
P.S. Vecāku sarakstes Whatsapp ir viena no bezjēdzīgākajām lietām šajā dzīvē.
27.09.2019 09:45 | Saite
 
 
Reģ. 24.05.2019
Jānoskaidro, kas organizē to autobusu, pieņemu, ka pašvaldība. Vēl var prasīt skolas direktoram, kāds ir rīcības plāns tādā situācijā, kad autobuss neatbrauc un šoferis neatbild. Skolas vadībai vajadzētu būt autobusu kompānijas kontaktiem.
27.09.2019 11:03 | Saite
 
Reģ. 24.05.2019
Vēl bērnu vajadzētu nodrošināt ar mobīlo telefonu. Tādiem maziem bērniem es arī atbalstu gps izsekošanas aplikāciju telefonā.
27.09.2019 11:05 | Saite
 
Reģ. 17.09.2019
Skolotājs tiešām nav atbildīgs par to kas notiek kad bērns iziet no klases pec stundām. Pēc tadas loģiskās viņš būtu arī atbildīgs par to kā bērns nonāk skolā.
Tev butu jārunā ar firmu /pašvaldību/skolu, kas nodrošina autobusa pakalpojumus atvainojies skolotājai, jo gan jau ka saruna sanāca ne tā laipnākā dēļ uztraukuma un risini situāciju ar atbildīgo iestādi par autobusu.
27.09.2019 11:17 | Saite
 
Reģ. 15.09.2019
Man rodas pirmais jautājums, pēc teksta saprotu, ka bērnam nav telefons? Kāpēc? Kaut vai pats vecākais telefons ar lētāko karti. Noliek nodalījumā un pateikt, ka tas domāts tikai tam, ja kaut kas notiek, un tieši tādiem gadījumiem.
Vai vispār būtībā kāpēc otrklasniekam nav telefons? Skolās parasti neļauj izmantot, tāpēc neizlādēsies,jo izmantos pēc stundas, lai pateiktu - mammu, esmu autobusā un mammas drošību, ka vienmēr var pazvanīt
Es laikam vispār somā ieliktu nokia 3310 un pateiktu, ka tas nav izmantošanai, bey zvanīt var, ja kkas notiek.
Un jā, pedagogs par to neatbild. To, kā vecāki ir noinstruējuši savu otrklasnieku ir tava darīšana. Somā vajag ielikt mamma, tētis nr, un pateikt, ka ik vienam skolā drīkst pajautāt pazvanīt, ja nu kas.
Skolotājs nenes nekādu atbildību par to, ko šoferis ir vai nav izdarījis vai skolotājs nav zinājis teikt.
Tagad tā labi noinstruē savu bērnu, nopērc '' Sos'' telefonu vai viedo pulksteni. Liela muiža.
27.09.2019 16:05 | Saite
 
Reģ. 20.09.2019
Čau. Jūsu bērns varēja jau nokļūt kāds slikta cilvēka rokās tai pašā laikā, kāds varēja tikt ļoti savainots, vecāku nolaidība, nē, darīzāk bērna neapdomība. Vēlāk uzrakstīšu ko domāju, jāpastrādā, huh.
27.09.2019 16:14 | Saite
 
Reģ. 17.03.2013
Taču audzinātāja uzskata,ka viņa nav atbildīga ne par vienu bērnu, kas vairs neesot skolas teritorijā, BET bērni autobusu gaida skolas teritorijā, tātad līdz autobusam takā būtu jāatbild klases audzinātājai?

Klases audzinatāja pienākums ir rūpēties par savu audzināmo klasi. Ja pēc stundu beigām viņa vairs neuztraucas par bērnu drošību, tad nevajag ņemt audzināmo klasi.
Jautājums, kurā galā pārtrūka komunikācija - kurš no skolas administrācijas ir atbldīgs par bērnu pārvadāšanu?
Mammas sašutumam ir pamata. Sanāk, ka skolā nevienu neinteresē, kas ar bērnu notiek
15.10.2019 09:55 | Saite
 
Reģ. 02.01.2011
klašu audzinātājām noteikti nav jāsēdina bērni autobusos. kā jūs to iedomājāties- 20 bērni, katrs var dzīvot dažādos virzienos un braukt ar dažādiem autobusiem. kā viens cilvēks to var dabūt gatavu- sasēdināt katru savā transportā?
un kāda velna pēc bērnam nav telefona???? jums bija nevis jāraksta citiem vecākiem, bet jāzvana savam bērnam!!!
15.10.2019 10:46 | Saite
 
Reģ. 02.08.2015
Mūsdienas. Nevis uztraucas par otrās klases bērna drošību bet ceļ traci par to ka bērnam nav telefons. Mīļie vecāki, jums pašiem kauns nav?
Un atbildot autorei. Pati skolas laikā braukāju ar skolas nozīmētu autobusu, tā kā to iespēju sniedza dome vienmēr kad tika mainīti autobusu laiki par to paziņoja dienu vai pat vairākas dienas iepriekš. Un tā kā bija 2 skolas autobusi, katrs brauca uz savu pusi, klases audzinātāja līdz 4.klases beigām gāja uz autobusa pieturu un pārliecinājās ka visi bērni ir iesēdināti autobusā. Nav nemaz smagais darbs. No 20 visi nebija braucēji.
Ziemas laikā ja bija problēmas ar autobusu, klases audzinātāja par to paziņoja vecākiem pati.
15.10.2019 11:32 | Saite
 
Reģ. 02.08.2015
začeits @ 15.10.2019 10:46
klašu audzinātājām noteikti nav jāsēdina bērni autobusos. kā jūs to iedomājāties- 20 bērni, katrs var dzīvot dažādos virzienos un braukt ar dažādiem autobusiem. kā viens cilvēks to var dabūt gatavu- sasēdināt katru savā transportā?
un kāda velna pēc bērnam nav telefona???? jums bija nevis jāraksta citiem vecākiem, bet jāzvana savam bērnam!!!

Autore minēja ka ir nodrošināts oranžais autobus. Tātad šaubos ka ir vairāki pa 2 vai 3 autobusiem kas visus aizved. Cik zinu visi parasti ir vienā laikā, tad lai nu tā saucamā klases audzinātāja, kaut gan pēc situācijas nevarētu viņu tā nosaukt, var veltīt 20min laiku lai ar berniem kopā aizietu uz pieturu un pārliecinātos ka visi ir sasēdušies.
Un tas ka katrs otrais komentārs pārmet autorei kāpēc viņa bērnam nav iegādājusies telefonu ir vienkārši zemiski. Ja tu uzskati ka tavam bērnam telefonu vajag, lūdzu pērc kādu gribi, bet tie kas nevēlas veicināt atkarību var to telefonu nepirkt.
15.10.2019 11:38 | Saite
 
Reģ. 17.09.2019
Devils_Bitch nevajag jau nekādu kruto telefonu. Kaut vai vecā tipa ar pogām, lai ārkārtas gadījumā var piezvanīt. Tas telefons palīdz veicināt bērna drošību, nevis raisa atkarību. Protams, ja pērk kruto iphone tad ir citādāk.
15.10.2019 12:20 | Saite
 
Reģ. 28.01.2015
Autore minēja ka ir nodrošināts oranžais autobus. Tātad šaubos ka ir vairāki pa 2 vai 3 autobusiem kas visus aizved. Cik zinu visi parasti ir vienā laikā, tad lai nu tā saucamā klases audzinātāja, kaut gan pēc situācijas nevarētu viņu tā nosaukt, var veltīt 20min laiku lai ar berniem kopā aizietu uz pieturu un pārliecinātos ka visi ir sasēdušies.

Devils_Bitch - nopietni?
Tevis minētā "tā saucamā" klases audzinātāja ir atbildīga vēl par padsmit sīčiem. Kamēr audzinātājai jāiet iesēdināt kāds bērnelis autobusā, tikmēr klasē palikušie lēkā pa galdiem, krīt un sasitas vai sakaujas - un tad nākamais cepiens no vecākiem - kur tajā laikā bija atkal tā saucamā audzinātāja?!
Stāsti - kā vienam cilvēkam būt divās vietās vienlaicīgi? Un kā izvērtēt, kurš no riskiem katrā dienā var piepildīties?
Tracina tie vecāki, kas aizmirst, ka skolotājs arī ir tikai cilvēks!
15.10.2019 12:51 | Saite
 
Reģ. 02.01.2011
kas tur zemisks- nopirkt bērnam telefonu? devil, tu normāla? neviens jau neliek pirkt tādu, kurā iespējams ielādēt aplikācijas. da kaut lai nopērk to pulksteni, uz kuru var pazvanīt un vecāki var redzēt bērna atrašanās vietu.
situācija vispār neizveidotos, ja bērns mirklī, kad autobuss nepienāca, būtu varējis uzzvanīt savai mammai un to paziņot. elementāri.
15.10.2019 13:38 | Saite
 
Reģ. 02.08.2015
Sāksim ar to ka saistībā ar to ka piedalos dažādos projektos man ir iespēja braukt uz dažādām skolām. Lielākajā daļā no tām pēc mācību stundu beigām vietējie bērni (tie kas dzīvo tajā pašā ciemā kur skola) paši dodas mājās, vai arī viņiem pakaļ atnāk kāds no ģimenes locekļiem. Taču pārējie kuri paliek skolas telpās ir tie bērni kuri izmanto novada/skolas norīkoto transportu, tātad visiem skolas autobuss ir pakaļ vienā konkrētā laikā. Un audzinātāja ar visiem audzēkņiem iet uz pieturu lai pārliecinātos ka visi ir iesēdināti.
Tas ir tikai normāli ka līdz 3 vai 4 klasei klases audzinātāja nedaudz vairāk pievērš uzmanību bērnu drošībai.
15.10.2019 13:42 | Saite
 
Reģ. 17.09.2019
Devils_Bitch Manas māsa bērns arī iet novada skolā 3 klasē un arī izmanto autobusu un tur neviens pakaļ neskatās. Pēc plkst 17:30 kad beidzs pagarinātā grupa vai pulciņi, tad par bērnu ir atbildīgs vecāks. Nezinu gan kas tās par skolām.
15.10.2019 13:57 | Saite
 
Reģ. 02.01.2011
bērns no autobusa var izkāpt arī citā pieturā? tad ko- arī vainos audzinātāju, ka nav bērnu līdz durvīm nogādājusi? kā vecāks to bērnu tad atradīs? arī caur whatsupu un citiem vecākiem?
15.10.2019 13:58 | Saite
 
Reģ. 02.01.2011
arī pagarinātās grupas skolotāja nav tiesīga atstāt pārējos nepieskatītus, lai ar vienu kaut kur dotos
15.10.2019 14:00 | Saite
 
Reģ. 30.07.2013
Mans bērns gan nemācās Latvijā, bet mūsu dzīves vietā skolotāji nodod bērnu pēc skolas vecāku rokās vai arī pārliecinās, ka bērns ir iekāpis skolas autobusā. Tālāk atbildību par bērnu uzņemas skolas autobusa šoferis, zina, kurā pieturā kuram bērnam ir jāizkāpj, un vēl pāri ielai pārvedīs pie mājas, kas arī ietilpst šofera pienākumos. Nevienam nav ne prātā ienācis, ka kaut kas no šeit minētā nav iekļaujams skolotāja vai šofera pienākumos. Attieksmes un mentalitātes jautājums.
15.10.2019 14:22 | Saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!