Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sāpes grūtniecības laikā

 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Sveicieni visām jaunajām māmiņām, kas šo lasa! ❤
Varbūt liksies dīvaini, bet šī doma mani neliek mierā kādu laiku.
Konkrēts jautājums tām māmiņām, kuras ir apsaldējušas nieres kādreiz - vai sāpes, kad tika apsaldētas nieres ir līdzīgas sāpēm grūtniecības laikā vai līdzīgas dzemdībās? Vai bija tās velkošās sāpes vienā vai abos sānos, kā ir tad, kad apsaldējas? Un, kā vispār izpaužas sāpes šajā nozīmīgajā dzīves periodā? ?
20.09.2019 22:44 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man šķiet, ka ir vērts apmeklēt kursus, turklāt labāk ar vīru. Kad viss sāksies, iespējams, ka pati būsi šokā, tāpēc labi, ja ir blakus kāds, kurš varēs kaut ko svarīgu atgādināt, nomierināt un iedrošināt. Youtube ir viens, bet klātienē var uzdot arī jautājumus (arī par procesa norisi, proti, kas un kā precīzi notiek pie mums). Kā arī vērtīgi saprast kā rīkoties stresa situācijā, ko gaidīt no bērniņa, kad braukt uz slimnīcu un tt. Man patika kursi Māmiņu klubā. Stradiņos kursi ir bezmaksas, nebija tik forši, bet bija daudz vizuālā materiāla tieši no procesa un varēja morāli sagatavoties :D Tās pozas ir štrunts, jo, kad viss notiks, ir liela iespēja, ka visas pozas šķitīs neērtas. Bet galvenais ir klausīt savu ķermeni un gan jau būs labi.
22.09.2019 23:32 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Svaram nav īpaša nozīme. Vairak nozīmē ir iegurņa kaula formai. Ir sievietes kam ir šaura forma un tad ir grūtāk dzemdēt.
Mana medicīnas prakse ir pierādījies, ka problēmas tiešām nav atkarīgas no svara bet no daudziem faktoriem - mātes fiziskās sagatavotības, bērna guļas, dzemdību sākumā norises utt.
Ja satrauc sāpes tad ieteicams iet pie ārsta un nav jēgas forumā prasīt lai salīdzina ar nieru sāpēm. Galu galā katram cilvēkam sāpju slieksnis ir cits. Katrs sāpes raksturo citādāka.
Es domāju ka mūsdienās grūtnieču kursu vairs nav tik svarīgi, jo YouTube ir pilns ar video un internets ar pamācībām. Protams, ja gribas personīgu kontaktu un iespēju sapazīties ar citām mammām tad droši ej.
21.09.2019 08:38 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
sugаr @ 20.09.2019 23:53
Nejūt dzemdību sāpes? Nu nu...
Ja jebkādas sāpes satrauc grūtniecības laikā, labāk ir doties pie ārsta un visu pārbaudīt. Man muguras sāpes atviegloja grūtnieču spilvens (man bija Theraline 7), kas noderēja arī pēc tam mazuļa barošanai.
Dzemdības ir smags darbs un jāgatavojas, ka būs jāstrādā un sāpēs. Nemēģinu nevienu iebiedēt, bet nevajag cerēt, ka nekas nesāpēs.

Kā ir ar gatavošanos? Cik svarīgi ir grūtnieču kursi? Zinu, ka tas ir ieteicams, iet, mācīties elpot pareizi, ieņemt sev ērtākās pozas un tamlīdzīgi.
21.09.2019 00:30 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Palmiņa @ 20.09.2019 23:42
ne ķermeņa svars, ne augums, ne smalkums vai lielums neietekmē dzemdības. Mana mamma bija tieva un maza, dzemdēja ap 16h(pirmo bērnu),ķeizaru netaisīja jo divtūkstošajos nebija iemesla, dzemdības ritēja savu gaitu, ar bērnu viss bija ok. Bet meitene, kura vairāk bija apaļīga, ar augumu 170 piedzemdēja 3h laikā un pazīstamā arī ļoti slaida piedzemdēja 3h laikā.
Posmā, kad sākas ap 37 nedēļu iesaka ēst mazāk un ievērot diētu, tad dzemdības esot vieglākas. Un vispār ļoti labi ir, ja grūtniecības procesā nodarbojas ar kaut kādu stiepšanos, jogo, vai nelielu fizisko slodzi, tas ļoti labi palīdzēs.
Bērnu man nav, bet to saku kā topošais mediķis.
Ļoti svarīgi ir nebaidīties un nedomāt kā bija citām.

Es tā uztraucos, jo man svars ir 50 kg, es pat asinis nevaru nodot gribēdama. :D
Esmu dzirdējusi par stiepšanos, jogošanu, arī tā ikdienā, neesot grūtniecei, ir veselīgi to darīt.
Bet, jā, apzinos, ka nevajag lieki uztraukties no tā, kā bija citām tur tas vai tas, katrai ir savādāk, protams, tikai interesanti uzzināt, jo man tas ir pavisam, kas nezināms, grūtniecības tēma ir plaša un man patīk par to uzzināt daudz ko. ;)
21.09.2019 00:27 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nejūt dzemdību sāpes? Nu nu...
Ja jebkādas sāpes satrauc grūtniecības laikā, labāk ir doties pie ārsta un visu pārbaudīt. Man muguras sāpes atviegloja grūtnieču spilvens (man bija Theraline 7), kas noderēja arī pēc tam mazuļa barošanai.
Dzemdības ir smags darbs un jāgatavojas, ka būs jāstrādā un sāpēs. Nemēģinu nevienu iebiedēt, bet nevajag cerēt, ka nekas nesāpēs.
20.09.2019 23:53 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
PinkRose @ 20.09.2019 23:23

Paldies par atbildi. Un, kāda veida dzemdības un pieredze bija tev?
Esmu augumā īsa un tāda smalka, viegla, neizskatos vispār kā uz 21 (drīz jau 22), daudzi dod man '''pitnarika'' gadus, bet man vienalga uz to, domāju, kā ķermeņa uzbūve ietekmē šo visu procesu. Ko ietekmē tas, ka esmu tāda - īsa, smalka, tieva?
Vēlētos dzirdēt arī pieredzi no pārējām, kā tad bija. ;)
ne ķermeņa svars, ne augums, ne smalkums vai lielums neietekmē dzemdības. Mana mamma bija tieva un maza, dzemdēja ap 16h(pirmo bērnu),ķeizaru netaisīja jo divtūkstošajos nebija iemesla, dzemdības ritēja savu gaitu, ar bērnu viss bija ok. Bet meitene, kura vairāk bija apaļīga, ar augumu 170 piedzemdēja 3h laikā un pazīstamā arī ļoti slaida piedzemdēja 3h laikā.
Posmā, kad sākas ap 37 nedēļu iesaka ēst mazāk un ievērot diētu, tad dzemdības esot vieglākas. Un vispār ļoti labi ir, ja grūtniecības procesā nodarbojas ar kaut kādu stiepšanos, jogo, vai nelielu fizisko slodzi, tas ļoti labi palīdzēs.
Bērnu man nav, bet to saku kā topošais mediķis.
Ļoti svarīgi ir nebaidīties un nedomāt kā bija citām.
20.09.2019 23:42 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Devils_Bitch @ 20.09.2019 23:18
Hah. Man kā par nelaimi, pašā grutniecības sākumā bija apseldētas nieres. nedaudz vairāk kā nedēļu sāpēja kreisais sāns un mugura. šobrīd kad esmu nedaudz pāri grūtniecības vidusposmam (23.nedēļas) saskaros ar biežām muguras sāpēm un pēc tuvinieku teiktā, sāpes tikai pasliktināsies. Bet man ārste teica ka viss atkarīgs no pašas sievietes. Ir tādas kuras pašas demdibas sāpes nejūt, ir tādas kurām dod pretsāpju zāles.
Viss atkarīgs no tolerances

Auč... Zinu, kā ir apsaldēties, pašai savas nevīžības dēļ ir sanācis jau 3x apsaldēties, neko tādu vairs negribu pieredzēt, tāpēc domāju, vai tā nebūs, kad palikšu stāvoklī tālā nākotnē, jo tas man tikai stresu uzdzītu, zinot, kādas ir sāpes..
Ceru, ka izveseļojies veiksmīgi. ;) Kā tad tu ārstējies, ja biji stāvoklī un nevar dzert antibiotikas? Jo vienīgais, kas man palīdzēja bija antibiotikas.
20.09.2019 23:26 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
MsMad @ 20.09.2019 23:15
Dzemdību sāpes vispār ar neko salīdzināt nevar. Ļoti sāp mugura tieši tajos posmos, kad sākās process un noiet ūdeņi.

Paldies par atbildi. Un, kāda veida dzemdības un pieredze bija tev?
Esmu augumā īsa un tāda smalka, viegla, neizskatos vispār kā uz 21 (drīz jau 22), daudzi dod man '''pitnarika'' gadus, bet man vienalga uz to, domāju, kā ķermeņa uzbūve ietekmē šo visu procesu. Ko ietekmē tas, ka esmu tāda - īsa, smalka, tieva?
Vēlētos dzirdēt arī pieredzi no pārējām, kā tad bija. ;)
20.09.2019 23:23 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Hah. Man kā par nelaimi, pašā grutniecības sākumā bija apseldētas nieres. nedaudz vairāk kā nedēļu sāpēja kreisais sāns un mugura. šobrīd kad esmu nedaudz pāri grūtniecības vidusposmam (23.nedēļas) saskaros ar biežām muguras sāpēm un pēc tuvinieku teiktā, sāpes tikai pasliktināsies. Bet man ārste teica ka viss atkarīgs no pašas sievietes. Ir tādas kuras pašas demdibas sāpes nejūt, ir tādas kurām dod pretsāpju zāles.
Viss atkarīgs no tolerances
20.09.2019 23:18 |
 
Reitings 615
Reģ: 20.10.2009
Dzemdību sāpes vispār ar neko salīdzināt nevar. Ļoti sāp mugura tieši tajos posmos, kad sākās process un noiet ūdeņi.
20.09.2019 23:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits