Iespējams depresija,

 
Reitings 14
Reģ: 20.09.2019
Sveiki visiem!
Vēlējos parunāt par tēmu, ko būtu grūti apspriest ar kādu tuvinieku.
Nesen pārcēlos uz Rīgu, jo sāku šeit studēt. Kopš tā laika manī nemitīgi ir trauksme. Braucot sabiedriskajā transportā, sēžot lekcijā. Tā izpaužas apmēram šādi - slikta dūša, panika, sirdsklauves. Zinu, ka tas viss ir tikai galvā, tāpēc ar tādu domu vienmēr cenšos sevi mierināt.
Dzīvē man viss ir labi - ir mīlošā ģimene, draugs, uzticama draudzene. No malas noteikti neizskatītos, ka esmu iekšēji ļoti nomākta. Taču man negribas nekur iesaistīties, ne ar vienu sarunāties. Ir pagājis gandrīz mēnesis kopš studiju uzsākšanas, bet neesmu sadraudzējusies ar nevienu cilvēku. Sēžu viena, ēdu viena, man nav vēlmes ar nevienu sarunāties. Viss ko es vēlos ir sēdēt mājās zem segas, jo tur es jūtos drošībā. Man nav motivācijas un vēlmes neko darīt. Pat māju iztīrīt ir grūti saņemties. Ir apnicis vienkārši dzīvot.
Visvairāk bailes manī iedveš tas, ka, citreiz, kad esmu mājās viena, es sāku domāt - “kāda vispār jēga dzīvot”, “tās ir tikai mocības”, “kas būtu, ja manis vairs nebūtu” utt.
Man pašai no sevis bail, es gribu atkal justies kā cilvēks - smaidīt, izklaidēties, doties ārpus mājas.
Nevajag mani pārprast, nav arī tā, ka es visu laiku staigāju apkārt kā pelēks mākonīts. Kā jau teicu, no malas noteikti nevarētu pateikt, ka manā galvā kaut kas tāds notiek. Taču es ļoti bieži pārnākot mājās no skolas raudu, vienkārši raudu, jo liekas, ka man nav nekam spēka, gribas padoties. Un es nezinu kāpēc tā ir, jo citam no malas varētu likties, ka mana dzīve ir ideāla.
Nu tā, ja nu kāds tika tik tālu, un izlasīja visu manu bēdu stāstu - varbūt kāds ir piedzīvojis ko līdzīgu? Kā tikt ar sevi galā, kā savākties? Iet pie psihologa/psihoterapeita? Dzert ko nomierinošu?
20.09.2019 11:02 |
 
Reitings 809
Reģ: 04.08.2019
forši, ir arī labi padomi ! :)
Es arī centos ! Cerams Tu atradīsi risinājumu, problēma pāries ātri, un drīz jutīsies lieliski.
Man tagad vairs nav šādu nomāktības sajūtu, dzīve ir nostabilizējusies, veselīga dzīves uztvere, pozitīvas iezīmes utt. Tāpēc grūti dalīties pieredzē, bet arī man bija brīži kā Tev.. Tie vnk pārgāja.
Man patīk dzīvi uztvert kā teātri, kino, un tamlīdzīgi. no visa var iegūt baudu , paņemt tik daudz , cik vēlos ,ko vēlos, iegūt ko vēlos, dažreiz iegūt ko nevēlos, un atkārtot, un tad vēlreiz ieskriet ar pieri sienā , un vēl !
Viss būs ok :)
Skola ir bērnu spēles, varbūt tāpēc mokies ! Ej uz atsevišķām lekcijām, par tēmām kuras Tevi interesē. Padziļināti interesējies par to kas interesē utt.
Varbūt aizbrauc pamakšķerēt ar laivu, varbūt pat medībās. Tur Tu novērtēsi dabu un redzēsi lietu kārtību !
20.09.2019 19:05 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Nelasīju visus komentārus, bet piekrītu par dabu.
Kad ir iespēja, vajag pavadīt laiku pie dabas. Ir cilvēki, kam patīk pilsēta, ir cilvēki, kam patīk lauki. Es pati esmu lauku cilvēks. Kad man bija depresija, es centos izrauties no pilsētas.
Ja patīk dzīvnieki, varbūt ir vērts painteresēties, vai patversmēs nevajag suņu staidzinātājus. Suņi ir labi terapeiti :)
20.09.2019 21:56 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Sveika!
Lasu tekstu un domāju, kā tā var sakrist sajūtas, emocijas, domas un situācija.. Es mācos jau 3.kursā un man tikai šajā gadā šādas sajūtas ir parādījušās. Pirmos 2 gadus es centos nedomāt baigi par Rīgu, zinot, ka būs rutīna, garlaicīgas dienas utt., bet tagad šis agri vai vēlu ir atnācis pie manis, ka es vispār jūtos pati nezinu kā, man it kā gribas kaut ko, it kā nē..
Es šādi jūtos jau no septembra sākuma, kad sākās skola un sajutu sava grafika izmaiņas, nevis kā bija pirmos gados intesīvi un bija daudz, ko darī. Par laimi tā būs tikai septembrī un tad universitātes grafiks būs aizpildītāks un savādāks, jo tā ir RSU, kur grafiks vienmēr ir vienā vietā. :D OK, pietiks par mani, es vienkārši izstāstu savu situāciju, liekas, ka ir ļoti līdzīga sajūta, bet tā laikam ir daudzām, cik lasu.
Kā ar to tikt galā? Es pati bieži domāju, izliekos, ka man viss kārtībā, neizrādu nevienam, ka man NEKO negribas vienkārši, pat runāt īpaši nē, ja kaut ko, tad stāstu to tikai savam draugam, kurš vispār jau vairāk kā pusgadu dzīvo un strādā ārzemēs un šajā ziņā man gribētos ar kādu biežāk aprunāties, man nav īsti draudzenes, kurai tiešām var uzticēties, nejūtot sajūtu, ka es neuzbāžos vai vienkārši labi pavadīt laiku. Bet tas ir cits stāsts. Es joprojām cenšos nezaudēt sevi, darīt kaut ko, lai nesēdētu uz vietas, eju mazgāt traukus, sakārtoju istabu, ieslēdzu mūziku, skatos kādu raidījumu, pildu skolai darbus.. Bet jūtos kā robots reāli un ceru, ka šis posms pāries, es pat nezinu, kas tas ir par posmu, bet domāju, ka tas varētu būt gadalaika, vitamīnu un laimes hormonu ietekmē, jāmeklē kaut kas, kas rada prieku tajos momentos, novērš sliktās domas, katrai no mums tas ir kaut kas cits - meditēšana, dziesmu klausīšanās, zīmēšana, kaut kā jāļauj sev izpausties uz āru, lai tas nesagrautu tevi beigās.
Tāds ir mans viedoklis, es varbūt par daudz sevi pieminēju, bet ieteicu padomu saistībā ar savu situāciju, varbūt palīdzēs.
Ja vēl kādai ir līdzīgi, var droši man uzrakstīt ziņu, parunāties, nevis tikai lai pažēlotu, bet saprastu viena otru un varbūt sevi, lai saprastu, kas tad īsti notiek. :)
20.09.2019 22:13 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Un piekrītu meitenēm, kas saka, ka dabā var labi atbrīvoties. Man arī tā šķiet, ja esi laukos, tad noteikti vajag izmantot izdevību iziet ārā, pie ūdens, ja ir tuvumā, pabūt mierā, jo no pilsētas mēs arī nogurstam.
Kā arī par dzīvniekiem, kā saka Jasmean - suņi, arī kaķi vai kāds cits mīļdzīvnieks var palīdzēt ikdienā justies labāk. Ja ir iespēja dzīvoklī iegādāties mājdzīvnieku, es noteikti to izmantotu, bet, ja nē, tad var izmēģināt arī aizbraukt uz patversmi un doties pastaigā pie tās pašas dabas un ar labu kompāniju - suni vai suni un kādu draudzeni paņemt līdzi. :)
20.09.2019 22:17 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Es arī sāku apmeklēt pirti. Meditēju. Lasīju grāmatas. Taču pats galvenais visā bija tas, kad sāku domāt - kāpēc es saslimu ar depresiju? Centos mainīt savu attieksmi pret dzīvi, saskatīt tajā pozitīvo un depresija atkāpās.
20.09.2019 22:22 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Man atkal ar miegu viss ir kārtībā. Drīzāk guļu pārāk daudz. Guļu pietiekami daudz stundas, bet tāpat no rītiem nevaru piecelties, un pirmajā lekcijā knābāju un knapi turos, lai neaizmigtu. Arī atnākot no skola bieži vien gribas iet gulēt.
Par ēšanu man arī tieši pretēji, apetīte ir liela, varbūt dienas pirmajā pusē tik ļoti nē, bet atnākot mājās no skolas gribas reāli rīt.
Man arī nav nosliece uz pašnāvību, vienkārši citreiz sēžu un domāju - nu kāda vispār jēga dzīvot. Es negribu visu savu atlikušo dzīvi dzīvot ar šo stulbo sajūtu
Par to raudāšanu, piekrītu, man arī asaras pašas līst, jūtos emocionāli pārpildīta, bezspēcīga. Esmu tik jaunu, tik daudz kā skaista priekšā, bet man tam nav spēka.
Jā, es arī esmu teikusi mammai par trauksmi un depresiju, viņa tikai atbild, ka tas viss ir galvā, un ka man mazāk vajag par to domāt. Tāpēc man ir sajūta, ka mani nesaprot, jo par to nav iespējams nedomāt. Visi domā, ka es vienkārši esmu ļoti emocionāla, un neuztver manis sacīto nopietni.

To gan nevar nosaukt par miegu, kur "viss ir kārtībā". Gulēt ilgi gribas tādēļ, jo miega kvalitāte ir švakra. Labam miegam ir daudz priekšnosacījumi...Laiks - jābūt gultā līdz 23(tas ir daistīts ar miega cikliem). Nevajag ēst 4h pirms gulētiešanas un nevajag lietot daudz ogļhidrātu kā to dari. Ēdot daudz pirms gulētiešanas organismam būs jānodarbojas ar ēdiena pārstrādi un tādēļ vien nebūsi izgulējusies (takā tagad) Ja pamēģinātu neest, pāris dienas, tad jau 2. naktī būtu pietiekami ar 6-7h miegu. Internetā ir daudz pamācību labam miegam, bet mani papildu ieteikumi būtu iegādāties "blue light blocking glasess" un "Moth tape" (maximā tirgo plāksteri un tas ir labs miega nolūkiem). Plāksteri var līmēt arī uz krunkām un no rīta nav izgulējumi... Vēl par miegu: https://www.helpguide.org/articles/sleep/getting-better-sleep.htm
Kas attiecas uz apetīti: Kad cilvēks neizguļas, tad viņam aktivizējas stresa hormoni, kas veicina vēlmi pēc ogļhidrātiem un takā ogļhidrāti ir ātri kūstoši, tad arī tie paši rada izsalkumu visai bieži un drīz. https://science.howstuffworks.com/life/sleep-obesity1.htm
21.09.2019 00:12 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
ellle @ 21.09.2019 00:12

To gan nevar nosaukt par miegu, kur "viss ir kārtībā". Gulēt ilgi gribas tādēļ, jo miega kvalitāte ir švakra. Labam miegam ir daudz priekšnosacījumi...Laiks - jābūt gultā līdz 23(tas ir daistīts ar miega cikliem). Nevajag ēst 4h pirms gulētiešanas un nevajag lietot daudz ogļhidrātu kā to dari. Ēdot daudz pirms gulētiešanas organismam būs jānodarbojas ar ēdiena pārstrādi un tādēļ vien nebūsi izgulējusies (takā tagad) Ja pamēģinātu neest, pāris dienas, tad jau 2. naktī būtu pietiekami ar 6-7h miegu. Internetā ir daudz pamācību labam miegam, bet mani papildu ieteikumi būtu iegādāties "blue light blocking glasess" un "Moth tape" (maximā tirgo plāksteri un tas ir labs miega nolūkiem). Plāksteri var līmēt arī uz krunkām un no rīta nav izgulējumi... Vēl par miegu: https://www.helpguide.org/articles/sleep/getting-better-sleep.htm
Kas attiecas uz apetīti: Kad cilvēks neizguļas, tad viņam aktivizējas stresa hormoni, kas veicina vēlmi pēc ogļhidrātiem un takā ogļhidrāti ir ātri kūstoši, tad arī tie paši rada izsalkumu visai bieži un drīz. https://science.howstuffworks.com/life/sleep-obesity1.htm

Es pati esmu mācījusies fizioloģiju un citus priekšmetus, kur stāsta, kā vajag, ka ir nepieciešams izgulēt vismaz 5h, lai būtu pamata miega fāzes, REM miegs utt, vai ka nevajag to un to, kad un ko, bet reāli man, piemēram, ir ļoti grūti aiziet gulēt Rīgā, mājās es varu aiziet ap divpadsmitiem ātrākais, varu cik ilgi gribu negulēt, bet pēc tam diena un režīms izčakarēts, taču Rīgā es nevaru aizmigt un mani tas kaitina, zinu, ka jāiet 23 un bla bla bla, bet es vnk viļājos vismaz pusstundu, stundu pa gultu un neredzu jēgu iet gulēt ātrāk par pusnakti. Pat skolas dienās esmu gājusi gulēt mokoties līdz 3 naktī, kaut ir bijusi aktīva diena, agri esmu cēlusies utt.
Nezinu, kā ir šīs tēmas autorei, bet teorija, kā vajag ne vienmēr sakrīt ar praksi, tad ir ļoti, ļoti jācenšas vai jāņem palīgā palīglīdzekļi.
21.09.2019 00:46 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Pat skolas dienās esmu gājusi gulēt mokoties līdz 3 naktī, kaut ir bijusi aktīva diena, agri esmu cēlusies utt.

Ja cilvēks ir par kaut ko norūpējies, viņš nevar aizmigt.
21.09.2019 10:33 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Es pati esmu mācījusies fizioloģiju un citus priekšmetus, kur stāsta, kā vajag, ka ir nepieciešams izgulēt vismaz 5h, lai būtu pamata miega fāzes, REM miegs utt, vai ka nevajag to un to, kad un ko, bet reāli man, piemēram, ir ļoti grūti aiziet gulēt Rīgā, mājās es varu aiziet ap divpadsmitiem ātrākais, varu cik ilgi gribu negulēt, bet pēc tam diena un režīms izčakarēts, taču Rīgā es nevaru aizmigt un mani tas kaitina, zinu, ka jāiet 23 un bla bla bla, bet es vnk viļājos vismaz pusstundu, stundu pa gultu un neredzu jēgu iet gulēt ātrāk par pusnakti. Pat skolas dienās esmu gājusi gulēt mokoties līdz 3 naktī, kaut ir bijusi aktīva diena, agri esmu cēlusies utt.
Nezinu, kā ir šīs tēmas autorei, bet teorija, kā vajag ne vienmēr sakrīt ar praksi, tad ir ļoti, ļoti jācenšas vai jāņem palīgā palīglīdzekļi.

Ir jau tagd tā, ka neivēro visus nosacījumus un arī miegs neatnāk. Kāds brīnums! :D
Var jau būt, ka jāņem vairāk palīglīdzekļu, lai iestātos miegainība: sākot ar atturēšanos no ogļhidrātiem vakaros, attikšanās no elektronisko iekārtu lietošanas, meditācijas praktizēšanu, melatonīnu un var būt, ka gluži vienkārši pietrūkst cilvēcisks kontakts, kas arī var uzlabot hormonālo stāvokli.
21.09.2019 11:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits