Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sāpīgas pumpas

 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Man ik pa laikam uzmetās kāda pumpa uz sejas, tādas nemanāmas un pavisam normālas, tad uzmetās , tad pāriet. Viss it ka tā ka vajag. BET...pēdējā laika man viņas ir ļoti sāpīgas. Tādas ka looooti sapigas. Metas ka kura vieta uz sejas. Tik ļoti sāpīgas ka nevar pieskarties. Zinu , ka pumpas nevar spiest, bet man pa kādai pumpai mēģina izspiest un ja ar parastajam pumpām viss ok bez problēmām, tad šim pumpām ir tādas sāpes ka pilnīgi asaras acis un vairs neļauju pieskarties sev sejai.
Vai man būtu jāuztraucas vai tas ir tikai normali?
....agrāk arī bija uzmetusies ik pa laikam kāda sāpīga, bet tagad vienkārši viena pēc otras, viena noiet un nākamā jau klāt, un metas jau tādas vietas kur pumpas nemetas... piemēram tieši pie matu saknēm, vai tuvu ausij un tādas vietas.
Agrāk sitik bieži nebija sāpīgu. Kas varētu but pie vainas?
18.09.2019 10:45 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Man pumpas uzmetas no stresa.
18.09.2019 10:51 |
 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Ak vot, tas daudz ko vispār izsaka tagad, nekad nebiju iedomājusies , ka pumpas var mesties arī no stresa....
Pēdējā laika biju pārdzīvojusi stresa brīžus...uzreiz stresa sekas redzu matu krišana.m, un tagad skaidrs arī pumpas. Jo tiešām ja tā padoma tad pirms tam nebija.
18.09.2019 10:55 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Mūsdienās reti kurš var sūdzēties par stresu trūkumu.
Taču ar stresu var tikt galā, labi palīdz elpošanas vingrinājumi, joga, meditācija kaut 10 minūtes no rīta un vakarā.
Mati izkrīt gan stresa, gan vitamīnu trūkumu dēļ. Kā Tev ar dzelzi un D vitamīnu?
18.09.2019 11:22 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Es atminējos par Tereško tēju ādai. Viņas ir labas. Varbūt pamēģini. :)
18.09.2019 11:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Vnk ar imunitāti kkas nav ok, varbūt vairāk saldumus esi sākusi ēst vai vairāk lieto to, kas organismam nepatīk?
Ja problēma ir ilgstoša, jāiet pie dermatologa un jātaisa analīzes.
Profilaksei iesaku katru dienu lietot krustnagliņu novārījumu, 7-10 krustnagliņām ļaut ievilkties aptuveni 7h, izdzert glāzi (tīrīsies organisms iekšķīgi) un ārīgi notīrīt seju pirms gulētiešanas ar vatīti un šo šķidrumu ( kā toniks).
18.09.2019 11:38 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Čau. Austrālijas tējas koka eļļa aptiekās un veikalos kā arī bodyShop tur cita veida līdzekļi proti zaļie neatceros nosaukumu bet efektīvi.
18.09.2019 12:47 |
 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Nu man patstāvīgi kaut kas trūkst organismam, es pati to jutu, bet taisot analīzes tā arī nekas normali neuzradās...viss it ka normas robežas. ?
Par saldumiem jaaa...pēdējā laika pastiprināti ēdu. Es pirms tam ievēroju , ka pumpas saka vairāk mesties, jo pastiprināti saku lietot piena produktus, bet tad tas pumpas bija kaa jau pumpas, nevis tik sāpīgas kādas b tagad ir. Ughhh
18.09.2019 16:43 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Ja metās pumpas iemesli var būt vairāki:
*Par daudz tiek lietots cukurs(ogļhidrāti), kas veicina iekaisumu(arī vēzi) un organisms cenšoties cīnīties ar šo stāvokli izmet uz ādas dažādas strutas un citas nevajadzīgas lietas.
*Ir pavājināta vēdera mikroflora un vai par maz kuņģa skābes vai par daudz pārtikas tiek apēsts vienlaicīgi. Kad ir vāja mikroflora, tad ķermenis nespēj veiksmīgi pārstrādāt tādas lietas kā glutēns un laktoze uc., tad tās vielas nonāk asins ritē un tad tas tiek uztverts kā svešķermenis un izraidīts ārā pumpas veidā.
*Par maz tiek lietota "īsta" pārtika - dārzeņi, fermentēti produkti, gaļa. Tie rada labu vidu, lai neitralizētu visas tās kaitīgās lietas, kam ir potenciāls radīt pumpas.
*Stress ir arī saistīts ar spēju atpūsties un veselīgu pārtiku un iekaisumu...Ja daudz ogļhidrātu un švakrs miegs, tad ogstāks stresa līmenis un lielāka vēlme ēst ogļhidrātus.
*Hormoni...
--------
Ārstēšanai var lietot probiotikas(lacto seven), ābolu sidra etiķi ar ūdeni no ŗīta un vakarā, dažāda veida buljoni (kalogēns), fermentēti un svaigi dārzeņi, kefīrs. ūdens fastings...uztura maiņa, attīrīšanās un atjaunošanas procedūras.
Ārēji kosmētiski līdzekļi nav risinājums pumpām.
18.09.2019 23:08 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
ellle @ 18.09.2019 23:08
Ja metās pumpas iemesli var būt vairāki:
*Par daudz tiek lietots cukurs(ogļhidrāti), kas veicina iekaisumu(arī vēzi) un organisms cenšoties cīnīties ar šo stāvokli izmet uz ādas dažādas strutas un citas nevajadzīgas lietas.
*Ir pavājināta vēdera mikroflora un vai par maz kuņģa skābes vai par daudz pārtikas tiek apēsts vienlaicīgi. Kad ir vāja mikroflora, tad ķermenis nespēj veiksmīgi pārstrādāt tādas lietas kā glutēns un laktoze uc., tad tās vielas nonāk asins ritē un tad tas tiek uztverts kā svešķermenis un izraidīts ārā pumpas veidā.
*Par maz tiek lietota "īsta" pārtika - dārzeņi, fermentēti produkti, gaļa. Tie rada labu vidu, lai neitralizētu visas tās kaitīgās lietas, kam ir potenciāls radīt pumpas.
*Stress ir arī saistīts ar spēju atpūsties un veselīgu pārtiku un iekaisumu...Ja daudz ogļhidrātu un švakrs miegs, tad ogstāks stresa līmenis un lielāka vēlme ēst ogļhidrātus.
*Hormoni...
--------
Ārstēšanai var lietot probiotikas(lacto seven), ābolu sidra etiķi ar ūdeni no ŗīta un vakarā, dažāda veida buljoni (kalogēns), fermentēti un svaigi dārzeņi, kefīrs. ūdens fastings...uztura maiņa, attīrīšanās un atjaunošanas procedūras.
Ārēji kosmētiski līdzekļi nav risinājums pumpām.

Man arī bija mistiksās pumpas gadus atpakaļ. Dermatalogs protams teica,ka vajag tādus un tādus līdzekļus sejas attīŗīšanai, nekas nepalīdzēja.
Toties, naktsveču eļļas kapsulas man bija tieši laikā, pumpas pazuda pēc viena kursa. Tātad manā ziņā bija hormoni pie vainas.
Plus, vēdera problēmas, jo tajā laikā neēdu tik veselīgi.
18.09.2019 23:20 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Un hormoni...Hormonus var izsist no strīpas arī visai viegli. 3 nedēļas ēdīsi visādus šurum burumus + negulēsi normāli + dabūsi kādu mazāku psiholoģisku šoku. Hormoni jau būs ārpus normām.
18.09.2019 23:26 |
 
Reitings 122
Reģ: 08.07.2015
Santuks @ 18.09.2019 12:47
Čau. Austrālijas tējas koka eļļa aptiekās un veikalos kā arī bodyShop tur cita veida līdzekļi proti zaļie neatceros nosaukumu bet efektīvi.

tējas koka eļļu liek tīrā veidā uz pumpas vai atšķaidītu ar ūdeni? tīrā veidā laikam ir par stipru (?)
18.09.2019 23:48 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Zinu, ka daudzi saka, ka nevar, bet es izmantoju borskābi. Nekādu problēmu jau daudzus gadus. Vates kociņu iemērcu borskābē, tad uz pumpu virsū. Nākamajā dienā no pumpas ne ziņas ne miņas. Vismaz man tas palīdz un strādā. Āda nav sausa. Nekādu tur pleķu vai kkas tamlīdzīgs.
Citreiz parādās uz zoda, tad ar vatīti apstrādāju un pēc dienas nekas nav.. Un nekādas problēmas.
19.09.2019 00:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits