drauga mamma

 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Sveikas!
Pieļauju iespēju, ka līdzīgas tēmas ir bijušas daudz un dikti, bet arī man šoreiz prasās izkratīt sirdi un parunāt par to, kas jau sen grauž.
Esam attiecībās jau pusotru gadu, no šī gada sākuma sākām dzīvot kopā(atsevišķi no vecākiem). Mēs sadzīvojam ideāli - abi esam kārtīgi, par darbiem nekad nav jāstrīdas un atstājam pēc sevis kārtību. BET katru reizi, kā ciemos atbrauc drauga vecāki sākas problēmas.
Protams, es apzinos, ka ciemiņi ir ciemiņi un māju fiziski nesanāks uzturēt super kārtīgu, taču viņi burtiski visu apgriež kājām gaisā, neko nekad nenoliek atpakaļ un "ievieš savu kārtību".
Drauga mamma regulāri sāk tīrīt māju, likt drēbes mazgāties utt., tā it kā es pati to nedaru. Kaut gan realitātē esmu tikko, piemēram, nomazgājusi logus un viņa atnāks un notīrīs vēlreiz.
Vai arī veikalā visu laiku prasīs kas mums mājās ir nepieciešams, varbūt jānopērk kaut kas, kaut gan ēdiena mājās nekad netrūkst, kā arī es pati katru dienu gatavoju un vienmēr esam paēduši.
Esmu draugam jau vairākas reizes teikusi, ka jūtos ļoti neērti, ja viņa mamma konkrēti neciena manu darbu, iet darīt vēlreiz vai vispār pārkārto mūsu plauktus. Draugs ne reizi nav sniedzis īsti loģisku atbildi, tikai no sērijas "viņa tevi ciena, nesatraucies".
Vakar pamatīgi sastrīdējāmies, jo drauga mamma nolēma ielikt mazgāšanā tīrās drēbes. Kāpēc? Nezinu.
Faktiski apzinos, ka problēma ir tajā, ka draugs nav konkrēti nostādījis māti fakta priekšā, ka šī ir mūsu māja un viņai nav šeit nekas jādara, kur nu vēl jāievieš sava kārtība. It kā arī mammu saprotu - viņai ir grūti samierināties, ka dēlam ir jauna dzīve, pašam sava māja utt.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi? Ko darīt, kā rīkoties?
Jauku dienu :)
10.09.2019 13:25 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Uzskatu, tā vienkārši ir vēlme kontrolēt un arī sava veida rūpes, kas tiek paustas kā nu māk. Turklāt, mans dzīves uzskats ir tāds, ka ikviena situācija vispirms ir jārisina komunicējot labdabīgi un tikai galējā situācijā jāķeras pie ieročiem. Jo īpaši, ja runā par cilvēku, ar ko savā ziņā, ļoti iespējams, būsi saistīta vēl ilgu laiku. Ģimene paliek ģimene. Nopratu, kā vīram attiecības ar mammu ir ok, kāpēc tās graut? Vajag ieņemt savu vietu kā pirmajai prioritātei pie viņa sāniem, bet tāpēc nevajag iznīcināt kontaktu ar viņa māti.
10.09.2019 17:35 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Tā viņas visas saka. (Jā, man ir krasi negatīva pieredze jaunībā, tāpēc bik sacepos).
Es aizvācos brīdī, kad viņa man lika siet savus matus astē, lai nekrīt uz grīdas.
10.09.2019 17:36 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Bet piemetu savu viedokli tikai dažādībai. Kā piemēru, ka konflikti un domstarpības ar vīra mammu var pārvērsties arī normālā līdzās pastāvēšanā. Protams, dzīves situācijas ir dažādas un viens trafarets visām nederēs.
10.09.2019 17:37 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Man pašai šķiet, ka viņa nav ļauni noskaņota, (jo arī pret mani izturās jauki), bet tās "rūpes" tiešām aiziet galējībās.:)
Pieļauju iespēju, ka tas ir tādēļ, ka viņai mans draugs ir jaunākais bērns, 2 pārējie bērni jau ir aizgājuši savās dzīvēs un viņa vienkārši nespēj pieņemt to, ka nu ir "jāatvadās" no pēdējā bērna
10.09.2019 17:38 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Vienmēr esmu gribējusi parunāt ar kādu "vīra māti", kurai ir līdzīgas problēmas, komunikācijā ar vedeklu, kā tas izskatās no viņu skatu punkta. :D jo līdz šim esmu runājusi tikai ar "cietušajām" - vedeklām :D pa lielam jau visas mammas saviem bērniem vēl tikai labu un es ticu, ka ir grūti pieņemt sava "puikas" dzīvē citu sievieti (kaut vai zemapziņā) un viņas tiešām cenšas..
10.09.2019 17:40 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Doublechoco @ 10.09.2019 17:36
Tā viņas visas saka. (Jā, man ir krasi negatīva pieredze jaunībā, tāpēc bik sacepos).
Es aizvācos brīdī, kad viņa man lika siet savus matus astē, lai nekrīt uz grīdas.

ārprāts. ? Tik traki man vēl nav bijis, laikam jāsaka paldies :D
10.09.2019 17:40 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kakju.tante, es jau piekrītu tavam viedoklim, ka jāmēģina risināt pa labam. Bet kaut kā tās robežas būs jānosprauž, pieciest tādu uzvedību ilgi nebūs iespējams.
10.09.2019 17:42 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
@Doublechoco, protams. Es piekrītu, ka nedrīkst ļaut kāpt sev uz galvas. Un labi, ka aizgāji no situācijas, kura bija izveidojusies. Mana mamma uz to nesaņēmās un viņas laulības dzīve izvērtās par murgu un izjuka.. tajā liels nopelns bija vīrenei.
10.09.2019 17:46 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Manā gadījumā es vēl būtu varējusi attaisnot vīreni ar viņas ekstēmu pedantismu, es svēti ticu, ka viņa arī neko ļaunu nebija domājusi, viņu vienkārši besīja mani garie izkritušie mati, tāpat kā daudz kas cits, kas pedantus parasti besī cilvēkos.
Ja autores gadījumā vīrene nav ar izteiktām pedantisma nosliecēm, tad es tādas "rūpes" varu interpretēt tikai un vienīgi kā savas autoritātes izrādīšanu, apzinātu vai neapzinātu, vienalga, turklāt svešā teritorijā. Es to nepaciestu, vismaz savās mājās nē.
10.09.2019 18:02 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Lai draugs runā ar savu māti. Nav runa, ka neciena Tevi, bet varbūt viņa ģimenē tā pieņemts, ka nav nekādas privātuma robežas?
10.09.2019 18:28 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Pieklājību neviens nav atcēlis, pat ja ir atbraukts ciemos pie "bērniņiem", un pieaugušam cilvēkam uzvesties ir jāmāk. Pat ja viņa "grib kā labāk", "rūpējas", "nevar palaist vaļā dēliņu" vai vnk ir pedante, pārmazgāt svešus tikko mazgātus logus, pārmazgāt drēbes, pārkārtot plauktus utt. ir kā minimums rupji un aizvainojoši.
10.09.2019 18:44 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manuprāt, tas ir vairāk kā nepieklājīgi. Domāju, ka tiklīdz viņa ierodas, ar savām darbībām Tev jāliek justies viņai kā ciemiņam, kas viņa arī ir. Ienākot pa durvīm, paņem virsdrēbes, pakarini, norādi, kur novietot apavus, pēc tam aicini doties uz kādu konkrētu vietu, piemēram, pie galda, nevis ļauj klīst, kur sagribas, nosēdini, piedāvā tēju, kafiju, apkalpo kā jebkuru ciemiņu. Uzturi sarunu, nenolaid no viņas uzmanību, tā, lai viņa nejūtas kā mājās (lai gan parasti tā ciemiņiem sakām, reti kad tā tiešām domājam ?).
Man, par laimi, tādu problēmu bav, zinu, ka vīra māte mani nemīl, bet ciena gan un man ar to pietiek.
10.09.2019 19:06 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Atceries, vienā mājā nevar būt divas saimnieces.
10.09.2019 20:20 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Cik bieži un cik ilgi tad viņa pie jums ciemojas?
10.09.2019 21:36 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Sveika. Ne nu lol ja intresantas jums tas attiecības savā ziņā...
Es atceros no pagātnes kad muttere teica šis visu laiku guļ un neko citu nedara pamosties ar domu tā viņas muttere ir mājās un tagad tipa ej klāt un visu laiku uzbāzties ar jautājumu vai nevajag palīdzēt tev jau atkal atsaka bļāviens nu tu nemīli to skuķēnu tu mīli viņas mutterīte jo visu laiku cērt kanti un viņa teica ja tu vēlreiz salaidīsi ar manu manu mammu tad es tevi nogalināšu. Labi manis spēc tu vari to darīt es nekad neatkāpjos no viņas. Bez tam jau viņas mamma bija tā kura gribēja lai meitenes draugs ar viņu draudzējas viņa nekad to nav gribējusi savā ziņā tas ir viens punkts. Nu otrs par uzbazīgumu nu ne gluži nekad nav bijusi uzbāzīga savā ziņā mēs paši nosakām savu dzīvi. Njā bet sanāk pieciest kanti mazliet tai muttere lol. Meiteni mīlu bet patiesībā viņas mammu. Tā lūk šajā dzīvē ir... Komentāri?
11.09.2019 05:47 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Izlasīju @Santuks tekstu un pilnīgi neko nesapratu. Tā ir, ja raksta un nelieto nevienu pieturzīmi. Man par laimi tā nav bijis, vienīgais kašķis, kas ir bijis ar vīra vecākiem, ka viņi pie mums mēdz ierasties iepriekš nezvanot un nebrīdinot (viņi netālu no mums dzīvo).
Bet nu es tādu attieksmi nespētu izturēt, ka šiverē pa manām lietām. Drauga mammai nav jāredz, kādu veļu Tu nēsā.
11.09.2019 11:18 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Haily
Es 3x izlasot iebraucu viņas tekstā:D
11.09.2019 11:21 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Čau.
Mēs (es un mana meitene) dzīvojam kopā ar viņas vecākiem un redz puisis cērt kanti meitenes mammai nevis meitenei viņš patiesībā nemaz nemīl viņu... Viņš mīl viņas mutterīti un tēvs mīl savu meitu. Ir loģika jeb tikai es saprotu?
11.09.2019 13:52 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Vispār nav nekāda loģika :O
11.09.2019 13:57 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Sarežģīts stāsts un attiecības savā ziņā. Mēģini saprast...
11.09.2019 15:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!