Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

Vācu valoda, medicīna

Reģ. 29.06.2015
Sveikas, studēju medicīnu, šogad būs piektais studiju gads, un saprotot situāciju LV sāku domāt par rezidentūru ārzemēs. Šobrīt domas sliecas uz Vāciju. Varbūt kādai ir pieredze ar Vāciju vai kādu citu valsti rezidentūrā, lūdzu padalieties pieredzē!
Taču Vācu valodu nemāku, vai iesējams iemācīties 2-3 gados šo valodu? Un varbūt varat ieteikt kur un kā ir visefektīvāk? Filmas, privātskolotājs, kādi kursi, vai aplikācijas? Lūdzu padalieties pieredzē!
Paldies
05.09.2019 16:10 | Saite

Reģ. 02.10.2017
Esi parliecinata, ka velies tiesi uz Vaciju, ja valodu nezini? Varbut tad vieglak uz kadu angliski runajosu valsti?
Parsvara uz Vaciju no man zinamiem aizbrauca tie, kas valodu jau zinaja- nedaudz vel pieslipeja un pamacijas pie privatskolotajiem. Ar pacientiem komunicet tomer vajag tiesam labu valodas limeni- nemaz nav tik viegli to iegut 2 gadu laika.
Ja velies apsvert UK (es aizlaidu uz turieni) iesaku papetit Facebook grupas, tur loti smalki ir aprakstiti visi procesi. Sakt jebkura gadijuma vajag ar IELTS nokartosanu un tad jau talak viss aiziet.
Es domaju tikai labu par tiem, kas paliek LV, bet tas ir sausmigi gruti. Paskatoties uz saviem kursa biedriem, kuri palika LV- daudzi tomer deg pa entajiem darbiem, parstradajusies, ja vispar tika rezidentura, kur gribeja. Jau pasas studijas ir gana grutas, lai pec tam vel turpinatu nemitigo stresosanu.
05.09.2019 16:58 | Saite

Reģ. 29.06.2015
Neesmu pārliecināta par Vāciju, šobrīd neesmu pārliecināt ne par ko, tāpēc labprāt uzklausu ieteikumus, lai sāktu domāt. Jā, angliski runājošā valstī būtu vieglāk, protams!
Varbūt vari pastāstīt vairāk par UK, algām, attieksmi, dzīvošanas iespējām, rezidentu darbu, cik h, kā notiek, var arī pm. :)
05.09.2019 17:35 | Saite

Reģ. 02.10.2017
Es tev pm uzrakstisu. ;-)
05.09.2019 17:48 | Saite

Reģ. 03.09.2019
Mācījos 3 gadus. Teikšu, bija grūti to saprast,ji nedaudz savādāk kā angļu valodā ar tām dzimtēm vispār max čakars. Runāju, bet lauzti.
Mana mamma gada laikā iemācījās tekoši, jo dzīvoja Vācijā 2 gadus. Joprojam runā tekoši😺Viss atkarīgs no cilvēka un to spēju uz valodām. Ja tev ar angļu valodu iet nevisai, tad arī ar vācu valodu neaizies.
05.09.2019 17:52 | Saite

Reģ. 22.04.2019
Man tieši tas pats - domāju rezidentūru Vācijā, bet uztrauc, vai valodu varēšu iemācīties uz B2 līmeni un augstāk. Cik zinu, tad rezidentūru var arī Anglijā, bet tur esot grūti tikt. Kā arī kaut kāda runa gāja, ka var ASV, bet tur esot iemaksas lielas (skaidri nemācēšu izskaidrot, jo nezinu neko daudz par to).
07.09.2019 00:09 | Saite

Reģ. 02.10.2017
Debesisiekritatevi :
ASV ir jakarto USMLE eksameni, kas maksa lielu naudu un ari ir diezgan sarezgiti +tas prasa ilgu laiku (tur nebus variants Junija pabeidzu un Septembri saku rezidenturu).
UK nav gruti tikt. Seit loti trukst arsti un vietas ir samera viegli dabut (pirmo ir nedaudz grutak, bet ari tas ir nekas salidzinot ar dazam LV rezidenturas specialitatem. Ja vien neteme uz Londonu- tur ir lielaks konkurss- 7,8 cilveki uz vienu vietu, bet tapat zinu latviesus, kas tur strada un ir tikusi. Tiesa seit atskiras rezidenturas organizacija- pirmos 2 gadus notiek vispareja praktizesana un stradasana- konkretas specialitates sakas tikai pec tam (un tur ari katrai specialitatei cels uz to atskiras). Kopuma cels lidz specializacijas diplomam ir garaks neka LV, toties jau pirmie gadi ir cilvecigi apmaksati.
07.09.2019 19:28 | Saite

Reģ. 24.05.2019
Rīgā ir vācu valodas kursi tieši ar medicīnas novirzienu, iesaku iet uz tiem, ja ir nopietni plāni pārvākties.
08.09.2019 09:44 | Saite

Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits