Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

Māņticība

Reģ. 10.01.2019
Vai jūs ticat māņiem?
Es gribētu neticēt, bet esmu uzaugusi tādā garā, ka vecmamma, krustmāte, mamma (tagad arī mamma ir attālinājusies no māņiem, viņai tas izdodas) vienmēr ar kaut ko biedē. "Nedari tā, citādi būs tas un tas..." utt. Man ir grūti no tā atradināties, esmu māņu varā 😑
Vienkārši ja līdz šim esmu izvairījusies no "bīstamām" zīmēm un ir gājis labi, nespēju noticēt, ka māņi neeksistē.
Tajā skaitā, nebeidzu baidīties par savu laulības nākotni, jo, redz, uzlija lietus kāzu dienā (ceremonijas laikā pērkons ducināja, lija), kas skaitās kā slikta zīme. Arī ārzemju forumos uzsver, ka līdz šim nav labas pieredzes, kuriem bijis lietus - visi esot izšķīrušies. Ticējums "ja līst, būs bagāta dzīve" esot tikai par mierinājumu līgavām, kurām dienu sabojāja lietus.
Vai tā tiešām nav zīme, ja augustā 29 dienas bija tikai saulīte, bet kāzu dienā tieši uznāca melni lietus mākoņi? Kā tad lai to tulko? 😢 Zināt pārus, kuri ir izšķīrušies, lai gan saule spidēja visu dienu (vai vnk nebija nokrišņu)? Un pretēji - tie, kuriem lijis, nodzīvojuši laimīgu mūžu?
04.09.2019 14:44 | Saite

Reģ. 20.07.2013
Neticu..
darbā nesen slaucīju drupačas ar roku no galda, kolēģis teica, ka tā nedrīkstot ,citādāk kaut kas..
jā,nopietni? Drupačas ar pliku roku? :D to dara katrs otrais savās mājās.
04.09.2019 15:18 | Saite

Reģ. 16.12.2014
Pārstāj meklēt to, no kā Tev pašai ir bail! Tas ir pilnīgi tas pats, kas ar "google" uzstādīt sev medicīnisko diagnozi - Pati visu ko piedomāi klāt, lai tikai sakristu pēc iespējas vairāk simptomu, kamēr principā jau varēsi sev rakt mirstamo bedri. Ar Laulības dzīvei "kaitniecisko" zīmju meklēšanu ir tiesi tas pats - Tu jau tagad, nepilnu mēnesi pēc kāzām esi tā uzvilkusies un ieciklējusies uz neidevušos laulību, ka janotiek brīnumam, lai tur kaut kas izdotos. Un pats galvenais brīnums būtu tāds, ka Tu vienkārsi pārstātu visur meklēt "apstiprinājumu" sliktajiem ticējumiem... 🤨
04.09.2019 15:26 | Saite

Reģ. 27.08.2019
Es nezinu kāds ir labākais veids, kā novērst iracionālas tieksmes ticēt māņiem (var mēģināt konsultāties pie psihiatra vai psihotarapeita), bet, runājot par zīmēm, piebildīšu, ka var nošķirt divu veidu zīmes - dabiskās un mākslīgās. Dabiskās ir saistītas ar cēloniskām attiecībām, piemēram, noteikta veida pēdas nospiedums smiltīs nozīmē, ka tur iepriekš pastaigājies suns, kas ir cēlonis šim nospiedumam. Mākslīgās ir konvencionālas zīmes, piemēram, šis komentārs satur vārdus, no kuriem katrs kaut ko nozīmē, un šo nozīmi nosaka noklusēta vienošanās. Acīmredzami laikapstākļi nav konvencināla zīme, taču tos meteorologi var interpretēt kā dabisku zīmi, piemēram, lietains laiks nozīmē to, ka ir ciklons. Tāpat arī lietus mākoņiem Tavā kāzu dienā ir kāds cēlonis, par ko meteorologi Tev varētu sīkāk pastāstīt, bet skaidrs, ka tas nepalīdzētu paredzēt to, vai nodzīvosi laimīgu mūžu.
Ja būtu kāda saistība starp laika apstākļiem kāzu dienā un varbūtību nodzīvot laimīgu mūžu, tad būtu korelācija, taču korelācijas, cik man zināms nav. Tātad nav nekādas saistības. Vai arī Tev ir pieejami kādi dati, kas parāda korelāciju?
04.09.2019 15:42 | Saite

Reģ. 29.01.2009
Pirmo reizi dzirdu, ka lietus kāzās ir slikta zīme. Es tieši pretēji - esmu dzirdējusi, ka tas ir labi, ka kāzās līst, tad būšot laimīga laulība.
Es pati noteikti neesmu māņticīga un uzskatu, ka tie, kas tiešām nopietni tic visām tām māņticībām nav īsti normāli. Ok, var jau pajokoties, ka to un to nevajag darīt, jo tad būs tas un tas, bet tam visā nopietnībā ticēt - nu tas ir slimi, goda vārds, tādiem cilvēkiem nav pilns rublis. Tādiem arī nav brīnums, ka visas sliktās lietas piepildās, jo viņi sevi tā ir ieprogrammējuši un godīgi sakot to arī pelnījuši. Nu tiešām, man dusmas uz tik debīliem cilvēkiem.
04.09.2019 16:04 | Saite

Reģ. 27.12.2018
Neticu. Tas, ka reizēm gribas ticēt ir tikai apkārtējās cilvēkvides ietekme. Tāpat kā reliģija.
04.09.2019 16:39 | Saite

Reģ. 04.03.2016
Es ticu tam, kam gribu ticēt un šī visa māņticība nav viena no tām lietām.
Ja Tu tam tici, tad tas var piepildīties, jo domu spēks ir liels, kā mēs zinām, bet ja Tu tam neļauj sevi ietekmēt un netici reāli tad nekas nenotiks :)
04.09.2019 17:01 | Saite

Reģ. 03.09.2019
tu tagad domā visu dzivi tulkot ar kkadu lietu vai pērkona negaisu? tik pat labi var aiziet virtuve nazi nomest un uzreiz kads pie durvim zvanis?
izmet visu to no galvas un varbūt kada saturiga saruna ar psihologu derētu. Taa jau nojūgties var.
un ja būs lemts sķirties, tad būs un viss,dzīve jau tāpec nebeidzas. Ņem visu vieglāk
04.09.2019 19:27 | Saite

Reģ. 24.03.2019
Māņticība ir viena traka lieta. Mamma stāstīja, ka visi šaussminājās ka man mazai grieza matus, jo tā bērnam prātu nogriežot. Tās māņticības dažkārt ir tik neloģiskas un izdomātas tikai lai pabiedētu viegli ietekmējamus cilvēkus.
Vai ari māņticība ka somu nevar likt uz zemas tad naudas nebūs... 😒
Kā no tā tikt vaļā? Nezinu. Jādomā kritiskā un jāsaprot ka dzīvi ietekmē cilvēks pats nevis kaut kādi mistiski spēki. Gari paskatīties YouTube video par to tēmu.
04.09.2019 19:35 | Saite

Reģ. 22.07.2014
Kaut kāda daļa taisnības jau tajā visā varbūt ir, bet tas, vai izdosies laulība ir atkarīgs tikai no jums pašiem, ne laikapstākļiem. Baudi sievas statusu, mīlestību un mazāk iespringsti par šo - neviens nezina, kā viss būs nākotnē, bet tādēļ jau nevajag baidīties dzīvot :)
04.09.2019 20:45 | Saite

Reģ. 10.01.2019
Florie @ 04.09.2019 20:45
Kaut kāda daļa taisnības jau tajā visā varbūt ir, bet tas, vai izdosies laulība ir atkarīgs tikai no jums pašiem, ne laikapstākļiem. Baudi sievas statusu, mīlestību un mazāk iespringsti par šo - neviens nezina, kā viss būs nākotnē, bet tādēļ jau nevajag baidīties dzīvot :)
Nu lūk, neviens jau arī šeit nenoliedz, ka tās ir pilnības muļķības. Ja jau ir daļa taisnības, tad jau...jāturpina baidīties.
Un kāda ir jūsu dzīvā pieredze? Kādas ir bijušas jūsu/jūsu radu vai draugu kāzas? Tiešām ir bijis tā, ka šķiras, ja lietus lijis? Bet tiem kuriem saule, tie dzīvo perfekti?
04.09.2019 22:51 | Saite

Reģ. 03.09.2019
SamSamantha @ 04.09.2019 22:51
Nu lūk, neviens jau arī šeit nenoliedz, ka tās ir pilnības muļķības. Ja jau ir daļa taisnības, tad jau...jāturpina baidīties.
Un kāda ir jūsu dzīvā pieredze? Kādas ir bijušas jūsu/jūsu radu vai draugu kāzas? Tiešām ir bijis tā, ka šķiras, ja lietus lijis? Bet tiem kuriem saule, tie dzīvo perfekti?

Manuprāt, Tu kaut kā drusciņ bērnišķīgi to uztver, ja tomēr esi jau precējusies. Tā noteikti nav, kaut arī būtu tā, ka māņi tiešām būtu reāli un ticami, ka ja spīd saule, tad viss āmen baznīcā, pārim būs nereāli perfekta dzīve un attiecības tikai tāpēc, ka spīdēja saule, bet ja lietus, tad visss, attiecības drīz būs galā un tur neko nevarēs padarīt.
Arī mana mamma man bieži ir minējusi dažādus māņus, piemēram, "neliec zemē somu, nauda nebūs" vai "čekus obligāti jāsavāc pēc pirkuma, lai pēctam sadedzinot atgrieztu naudu". Mani šitāda veida māņi kaitina, bet tomēr ir daži, kuriem arī kaut kā ticu, piemēram "melns kaķis pārskrēja pār ielu, būs nelaime" kaut gan es to iedomājos tikai uz to brīdi un ja arī kaut kas vēlāk notiek, pat neaizdomājos, ka varbūt tas bija tāpēc, jo pārskrēja melns kaķis.
Viss sākas mūsu pašu galvās. Jo vairāk ticēsi un pie tā visa uz katru soli piedomāsi, jo vairāk, manuprāt, tas notiks un piepildīsies.
04.09.2019 23:07 | Saite

Reģ. 03.09.2019
SamSamantha @ 04.09.2019 22:51
ja tu nezinaji dzīve vispar medz but neparedzama lieta. Arī ejot uz darbu nezini vai atnāksi mājās, arī plānojot bērnu nezini vai tas būs vesels.
Dzivo tagad. Ko baidities. Kads atšķirība, kas notiks tālāk,protams būs labas lietas, jā bet būs arī sliktās un pieņem taču to. Pietiek dzīvot ilūzijās, ka laulība ir līdz mūža galam, ka darbs būs tikai viens, ka bērni būs divi, suns, iestādīts koks un vīrs. Jā, uz to mums vajag tiekties, bet nejau līdz absurdam, ka viss, lietus dēļ tagad šķirsies. Ko tu ņemies? Tev iekšējā sirdsmiera nav vai kas?
Atrodi nodarbes, aiziej pie psihologa, ko manāmi vajag un beidz strebt karstu.
Ja saproti krievu valodu, iesako noskatīties seriālu '' Вангелия'',kas ir par Vangu. Tur, filmā, saka satriecošas lietas un kad noskatījos, bija sajūta, ka viss. Mani it kā iekšā atlaida un es beiduz cepties par kaut kādām kāzām, bērniem, māju, naudu un nākotni. Vienkārši sāku ņemt visu vieglāk, vairāk smaidīt un negruzīties.
Nekāda lietus dēļ tavas kāzas neizjuks, ja vienīgi tu nebūsi egoiste attiecībās vai otrs tāds nebūs. Beidz par to domāt
04.09.2019 23:18 | Saite

Reģ. 27.08.2019

Nesaprotu. Patiešām neviens, atskaitot Tevi un vēl kādu dīvaini, nenoliedz to, ka tēmas pieteikumā minētās idejas ir pilnīgas muļķības, t.i., tur nav pat daļas taisnības. Un kāds tad galu galā ir iemesls bailēm? Kas liek domāt, ka laika apstākļiem kāzu dienā ir kāda vērā ņemama saistība ar to, cik veiksmīga būs laulība?

Protams, ka nav nekādas korelācijas starp pazīstamajiem cilvēkiem, un pat tad, ja būtu, ar to būtu stipri par maz, lai secinātu, ka te ir runa par kādu likumsakarību vai cēlonisku saistību. Te būtu vajadzīga plašāka statistika.
05.09.2019 00:20 | Saite

Reģ. 04.11.2017
Neticu un nekad neesmu ticējusi.
Tam nav nekāda zinātniska pamatojuma.
Savu dzīvi nosaki tikai tu pati savās domās. Reāli tu sevi ar to uzskrūvē, ka redz kāzu dienā uzlija lietus un tagad visa laulība būs galīgi čau.
Ir māņticība un ir psiholoģija. Ja tu kaut ko domā, tu zemapziņai automātiski dod komandas “perādīt domu patiesumu” un tev par katru cenu būs jāpierāda ka uzlijis liets nesīs neveiksmi. Nu nē! Nē! Tā it kā lietus izdomāja, ka tieši tavā kāzu dienā jālīst lai rādītu zīmes par tavu laulību 😁
Vienīgais, kas nosaka vai jūs šķirsieties vai nē, ir tavas un tava vīra savstarpējās attiecības. Nekādi lietus vai izbiris sāls to neietekmē.
Atslābsti! Un baudiet abi dzīvi tadu kada ta ir
05.09.2019 01:23 | Saite

Reģ. 24.03.2019
Melns kaķis pārskrien par ceļu būs nelaime. Tas nu gan ir viens stulbs ticējums. Man mājās ir melns kaķis. Tad jau man nelaime būtu katru dienu. 😂 Vai arī ir tāds ticējums ka nevar dāvināt draugam pulksteni kamer neesat precējušies citādāk izšķirsaties. Uzdāvināju un? 3 gadi jau kopā un šķirties netaisāmies. Vēl viens ko man vecmamma teica - skaties lai kad nes spāņus nelīst ārā ūdens pari malām citādāk virs būs sievu sitējs. 😂 Taisos precēties un, nē mans draugs ne tuvu nav nekad mani sitis ne kadu citu.
Ir cilvēki kas tic zinātnei un uz pasauli raugās caur to un ir cilvēki, kas tic māņiem. Jāsāk uz dzīvi skatīties caur zinātni nevis lietam kk nevari pierādīt.
Ja par tām kāzām tad, mana krustmāte aprrecējās skaitā vasarā dienā, nelija un bija pat pie numuraloga lai uzzinātu vai tas ir labs datums un viņš teica jā. Pēc 3 gadiem izšķīrās. Vai šajā brīdī var ticēt māņticībām? Var jau izdomat jaunu vieta un teikt ka ar nepareizo kāju izkāpa no gultas vai vēl sazin kas.
Māņticības tika izdomātas lai vecos laikos biedētu zemniekus un butu uz kā novelt nelaimes. Vienkārši vajadzēja lietas ar ko izskaidrot parādības vai notikumus. Vecajos laikos nebija zinātne un tāpec daudz ko izskaidroja ar māņiem.. Mūsdienās zinātne un pasaule ir attīstījusies tapec šie māņi vairs nav vajadzīgi.
Kā ari jautājums tām kuras tic māņticībām - vai jus zināt visas iespējamās māņticības un vai nav bail ka kadu neievērojat un tagad visa dzīve galā? 😂
05.09.2019 07:10 | Saite

Reģ. 10.01.2019
Ja par tām kāzām tad, mana krustmāte aprrecējās skaitā vasarā dienā, nelija un bija pat pie numuraloga lai uzzinātu vai tas ir labs datums un viņš teica jā. Pēc 3 gadiem izšķīrās. Vai šajā brīdī var ticēt māņticībām? Var jau izdomat jaunu vieta un teikt ka ar nepareizo kāju izkāpa no gultas vai vēl sazin kas.
Nu šis tad apgāž visus māņus (un pat numeroloģiju!). Neapšaubāmi! Tagad tik jātiek vaļā vēl no cita veida māņticībām. 😅
Vispār savu kāzu datumu arī izvēlējos, izpētot numeroloģiju, mēness dienu utml.faktorus. Bet kaut kā sapratu, ka īsti tam nebija jēgas. Jau pirms Gamergril komentāra. Iesaku visiem izvēlēties datumu tikai tādu, ko saka priekšā sirds. Vismaz tas jums būs īpašs un varbūt tiksiet svētīti ar ļoti labiem laikapstākļiem (jo pirmais datums, ko izvēlējos, bet nācās atmest mēn.kalendāra dēļ, bija brīnišķīgs). Tā visa kalkulēšana sarežģī tikai dzīvi.
05.09.2019 14:31 | Saite

Reģ. 20.07.2013
Es priecāšos, ja Tavs viedoklis tagad mainīsies un vairs tik daudz nebažīsies par tām sakritībām un laulību SamSamantha :)
05.09.2019 14:36 | Saite

Reģ. 25.05.2013
Māņticība?
Ticiet vai neticier, bet Ir lieras, darbības kas nosaka apstākļu"sakritību"..
Gan tā drupaču slaucīšana, gan misenes iznešana, gan mājas mazgāšana pēc saulrieta u. tt.
05.09.2019 15:54 | Saite

Reģ. 29.01.2009
Varbūt vaina ir nevis mākoņos, bet jums kāds personīgs iemesls?
05.09.2019 18:09 | Saite

Reģ. 19.07.2019
Varbūt vaina ir nevis mākoņos, bet jums kāds personīgs iemesls?

Es arī par to iedomājos, ka tu neapzināti redzi, ka ar tavu laulību kaut kas nav kārtībā, šaubies, vai arī nākotne būs nodrošināta šīm attiecībām, tāpēc visas šīs bailes materializējas māņticībās, tā teikt, ir uz ko "novelt" vainu. Vismaz spriežot pēc tavām pēdējām diskusijām.
Iespējams, kļūdos, bet jebkurā gadījumā baudi laulību, dari savu vīru laimīgu, parādi, ka tu viņam esi pati labākā, lai nekādas māņticības neko nespēj sabojāt.
Neticu māņiem, tas viss ir tikai cilvēku izdomājums bez jebkāda pamatojuma. Esmu studējusi arī folkloru, kur bija plašs materiāls par ticējumiem un tamlīdzīgām lietām. Arī pasniedzējs apgalvo, ka tomēr tam nav zināma pamata, kāpēc cilvēki tic tam visam. Vismaz es arī noteikti neredzu nekādu loģiku mākoņu saistībā ar laulības dzīvi. Bet, ja tomēr ticēt, tad būtu sakarīgāk domāt, ka lietus simbolizē nodrošinātu, patīkamu nākotni, jo jau izsenis lietus nozīmē auglību. Tev pašai neliekas absurdi ticēt lietām bez zināma pamatojuma?
06.09.2019 09:27 | Saite

Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online (2)