Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko studēt? Esmu apmaldījusies sevī.

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Esmu ieguvusi vidējo profesionālo izglītību mākslas jomā, bet vairs neesmu pārliecināta, ka tas būtu mans aicinājums. Pirmkārt, ja tālāk studēšu tajā pašā jomā, nav īpašas izvēles iespējas - vai nu pedagogs vai izpildītājmākslinieks. Nu kurš tad katru mēnesi pirks gleznas/apskatīs izstādes, lai nodrošinātu kaut minimālo algu? Savukārt pedagoga darbu esmu izmēģinājusi, bet saprotu, ka esmu salīdzinoši pasīva un nemāku "ganīt", nolikt pie vietas nepaklausīgos zeņķus. Svešos cilvēkos esmu introverta, un, runājot auditorijas priekšā, nejūtos kā zivs ūdenī, prasa daudz resursus (lai gan biju praktizējusies 3 gadus tam).
Esmu izmantojusi arī karjeras konsultāciju, pildījusi testus, bet rezultāti ir tik un tā gandrīz identiski tam, ko esmu izmācījusies. Jaunas šķautnes sevī neatklāju. Zelta atziņa vnk ir tāda, ka vispirms jāapzinās, ko es vēlos strādāt un tikai tad jāmeklē studiju programma... Bet kā lai sāk studēt, ja neesmu pārliecināta, ko darīšu nākotnē?! Help me.. ?
21.08.2019 12:36 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Esmu tūrisma speciālists, bet mācīties to augstak nebija jēgas, un vairākus gadus arī es sevi nekur nevareju saskatīt.
Tiku labā darbā, un strādaju vel šodien, bet ir radusies interese, ko gribētos, izglītību skaistumkopšanas jomā, sākot ar to, ka tas noderetu pašai un šķiet man saistoši ( un nē,es neesmu no tām, kas krāmē kg kosmētikas uz sejas). Daudz ceļoju, paralēli radās velme apmeklēt valodu kursus, tas gan tādai pašizaugsmei. Grūti teikt, man tas atnāca ar laiku, jo tikko pēc izlaiduma man nebija arī ne jausmas nedz arī velmes uz kaut ko konkrētu, kā arī nekad nemācītos un nemaksātu naudu tikai par papīrīti (diplomu), ja man tas neinteresētu.
21.08.2019 12:54 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
esi mēģinājusi strādāt ar dažādām vecuma grupām? Piemēram bērnudārza audzinātaja un vidusskolas skolotāja ir dažādas lietas. Varbūt tu nevari strādāt ar sākumskolas bērniem, bet ar maziem bērniem, kur vajag radošumu būtu tavs lauciņš. Protams tur algas arī nav spīdošas, bet piepildījums.
Varbūt sāc apdomāt tieši kardināli pretējas profesijas. Iespējams,ka tas patīk.
21.08.2019 13:04 |
 
Reitings 38
Reģ: 18.08.2019
Šī apziņa nenāks nekad, ja nesāksi tagad kaut ko darīt. Pasēdi maxima aiz letes un sagribēsies uzreiz visu mācīties , dzīves skola.
Ja tagad sēdēsi un zīlēsi, kur studēt, atkal vari nošaut greizi vēl 10reizes. Aizej uz kaut ko pilnīgi citādu-kosmetoloģiju, kā teica woman_wonderland,medicīnu . Kamēr nepamēģināsi - neuzzināsi. Neviens tev te neko nevarēs ieteikt, jo tikai tu pati dzirdi savu sirdi un mūsu viedokļi šeit būs nepareizi
21.08.2019 13:15 |
 
Reitings 123
Reģ: 09.08.2019
Mūsdienās visi ceļi ir atvērti studētgribētājiem, izanalizē savas intereses, paskaties, kas tev labāk padodās un tik ej savu ceļu! :)
21.08.2019 21:53 |
 
Reitings 118
Reģ: 17.08.2019
Esmu līdzīgā situācijā. Taču ir lietas, kas mani interesē, atliek tikai izlemt, kurp doties studēt.
Varbūt paskaties, ko piedāvā koledžas. Paskaties kādus kursus savā pilsētā, varbūt Tev interesē valodas?
22.08.2019 05:19 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Ja patīk māksla, bet nepatīk cilvēki, skaties uz programmēšanu, front endu, mājaslapu izstrādi/dizainu. Labi maksā, daudz vakanču. Gadiem ilgi studēt grādam nevajag, ir daudz kursu (Accenture, piemēram).
Zelta atziņa vnk ir tāda, ka vispirms jāapzinās, ko es vēlos strādāt un tikai tad jāmeklē studiju programma

Tā ir tupa atziņa, jo (1) cilvēki ir slinki un pārsvarā negrib darīt neko (2) jāskatās uz vakancēm, nevis to, ko tu gribi, jo tam ko tu gribi var vispār vakanču nebūt (vai arī tāda pārprodukcija, ka uz katru vakanci konkurē 100 cilvēki un attiecīgi atalgojums arī ļoti zems).
22.08.2019 10:16 |
 
Reitings 81
Reģ: 08.01.2019
Mākslinieki nav tikai gleznas - izstādes lauciņā. Jebkuram uzņēmumam, kas kaut ko ražo ir nepieciešami mākslinieki, radošie speciālisti, dizaineri. Paskaties sev apkārt, jebkurai lietai ko redzi ir dizains, un to ir izveidojis mākslinieks ?
22.08.2019 10:22 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
+++ putnam
ej uz radošu nozari, kur tava izglītība mākslās būs plus, bet uz pelnošu nozari. Fotogrāfēšana, Televīzija, Grafiskais dizains, Web izstrāde, UX dizains - visas ir labi pelnošas jomas pilnas ar māksliniekiem, kas mācējuši sevi realizēt (ne tikai uz audekla).
22.08.2019 10:58 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Uz sevi nav jāskatās kā tikai uz mākslinieku, kurš var tikai gleznas cept augšā. Man pašai viss dzīves ceļš ir aizgājis pa mākslas taciņu. Sāc studēt datorgrafiku, tā šobrīd ir daudz kur vajadzīga. Un iespēju ir daudz, vajag tikai plašāk domāt. Droši vari iesaistīties arī kultūras iestādēs, jo kultūra ar mākslu tomēr iet roku rokā, varbūt pasniegt kādus kursus kādā mācību centrā, kaut vai piedāvāt pakalpojumu kā kāzu dekorators, iespēju ir ļoti daudz, vajag tikai domāt. Ja aiziesi studēt kaut ko, kas tev nepatīk, neinteresē un nepadodas, taču viegli atrast darbu...nav fakts, ka darbā paturēs, jo nevienam nevajag nezinošu cilvēku. Labāk proti labi to, ko tu tiešām proti un kas interesē, nevis mēģināt izmīcīt no sevis to, kas pēc būtības neesi.
22.08.2019 11:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)