Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselības saglabāšana

 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Sveikas. Vēlējos parunāt par slimošanu. Par šo aizdomājos, jo nu jau bieži savos insta storijos redzu kā meitenes sākušas slimot pat augustā.
Cik sevi atceros vienmēr bērnībā slimoju 1x rudenī, 1 ziemā un arī pavasarī reizi bez ienāk nevarēju iedomāties.
Pagājušajā rudenī kad atgriezos mājās no dzīvošanas ārzemēs saslimu rudenī 3x ziemā 2x un pēdējā bija kaut kas neizskaidrojams 38 temperatūra veselu mēnesi.
Viss būtu labi, ja nebūtu jāiet uz darbu. Kas tad es par strādnieku, ja visu laiku esmu slima.
Bet dīvainākais ir tas, ka dzīvojot ārzemēs 1.5 gadu nesaslimtu ne reizi. Bet ierodoties uz atvaļinājumu Latvijā pirmajās 3 dienās kaut ko sāķēru.
Sajūta, ka Latvijas gaiss nav priekš manis ? ja tas nebūtu tik bēdīgi būtu gana smieklīgi.
Vēlējos lūgt padomu vai vēl kādam tā ir, kādus profilakses līdzekļus ikdienā lietojat, vitamīnus utt. Derētu jebkurš ieteikums.
14.08.2019 10:52 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Uztaisi asins analīzes uz D vitamīna līmeni, maksā 7 eur. Un vispār, aizej pie ģimenes ārsta un izklāsti savas sūdzības, uztaisi asinsainu. Ja tur viss ir kārtībā, tad ieteikumi ir zināmi - aktīvs dzīvesveids, atrašanās katru dienu svaigā gaisā, veselīgs uzturs, var mēģināt arī dažādas rūdīšanās tehnikas (kontrasta duša kā piemērs)
14.08.2019 10:57 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Pieturos pie tautas metodēm..lietot visu svaigo, uzkrāt vitamīnus, dzērvenes (vairāk gan ziemā), ģērbties atbilstoši laikapstākļiem
14.08.2019 11:01 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Varbūt attieksme pret sevi un dzīvi ir atšķirīga no tā, kā bija ārzemēs?
Man tā arī bija, kad es piespiedu kārtā atgriezos no ārzemēm, viss Latvijā nepatika, besīja, viss bija tumšs un drūms, daudz stresa.. nu un pati arī tad regulāri mocījos ar migrēnām, temperatūrām un panikas lēkmēm, daudz kavēju darbu.
Iesaku pārskatīt šo aspektu, kā attiecies pati pret sevi un kas notiek zemapziņā, ka ķermenis pieprasa atslodzi un atpūtu.
Profilaksei- mazāk sabiedriskas vietas (tirdzniecības centri, sabiedriskie), ierobežot piena produktus (veicina gļotu veidošanos ķermenī, kas ir ideāla vide vīrusu izplatībai), rūdīšanās ar kontrastdušām un daudz dzert ūdeni. Var arī padzert multivitamīnus, lai gan tagad ražas laikā vislabāk būtu ēst dārza veltes, kur viss ir pilns ar dabiskajiem vitamīniem :)
14.08.2019 11:04 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Dzīvojut citur ir cita veida mikrobi un cita veida vīrusi. Pret tiem tava imunitāte spēj cīnīties un laikus pamanīt. Atbraucot uz Latviju ir cits klimats, citi apstākļi, cita pārtika utt. Imunitāte pazeminās, organismam ir jāpielāgojas, vīrusi vieglāk iekļūst organismā.
Ja tagad pastāvīgi dzīvo Latvijā (pēc teksta īsti nav saprotams) tad imunitāti vajag spēcināt, jo tomēr te vīrusi ir izturīgāki dēļ klimata.
14.08.2019 11:23 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Vēsā klimata valstīs noteikti vajag lietot jau pieminēto D vitamīnu, zivju eļļu. Pie pirmajiem saaukstēšanās simptomiem sildoši dzērieni kā ingvera tēja ar citronu, medu, sildošas zupas un karstie ēdieni ar čilli un ingveru.
Nu, un rudenī/ziemā kājās normāli zābaki, ne kedas. :-D Vispār klimatam atbilstošs apģērbs, piem., vilnas džemperi utml., mājās atbilstošas temperatūras apkure. Tad var dzīvot. :-)
14.08.2019 11:23 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
pirmajās dienās kaut ko saķert nav nekas neparasts, tomēr mainās vide, gaiss, temperatūra, organisms nav paspējis pielāgoties.
dzeru D vitamīnu un guļu vienmēr vēsumā :)
14.08.2019 11:44 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Paldies par ieteikumiem. D vitamīns vienmēr trūcis, bet nedomāju, ka tieši tāpēc kaut kas tāds varētu pielipt. Būs jāpievērš lielāka uzmanība.
Liva Liva Arī varētu būt variants. Tiešām atgriežoties mājās gāja gan stresaini gan visās jomās grūti. Principā neliels stress un pārdzīvojumi bija visu laiku līdz aizbraucu prom. Kopš tā laika jūtos labi.
Gamergril pašlaik esmu ārzemēs, plānots mājās būt rudenī, tāpēc interesējos, jo satraucos kā atkal ies.
14.08.2019 16:40 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nepareizs apģērbs? Redzu, ka daudzas pie +30 staigā džinsos un džemperī, tagad, kad rītos vēsāks, jau pufaikās un šallēs. Ja tā padomā, tad tās arī, cik zinu, bieži slimo.
14.08.2019 18:34 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Man arī trūkst d vit, bet es neslimoju iepriekšējo ziemu. Es pirms mazgāšsanās rīvējos ar rupju dvieli kamēr karsti paliek un tad auksta dušā, ļoti foršs kontrasts. Un vēl es ēdu pīlādžus, viņiem ir sezona tieši tagad , var izvarīt ziemai/sasaldēt/sažāvēt, ir rūgti, bet nav tik traki, vajag tik apēst pāris karotes dienā profilaksei pirms saaukstēšanās uzrodas, lai stiprinātu imunitāti.
14.08.2019 23:43 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Nedomāju, ka tikai vienīgi vitamīnu lietošana atrisinās imunitātes vārīgumu. Tomēr, ka lieto D vitamīnu, tad lai tas uzsūktos ir nepieciešamas taukvielas(tajā skaitā A,E,K viatmīni neuzsūcas bez taukvielām) Tādēļ aptiekās ir Omega-3 ar D un E vitamīnu piešprici.
Konkrēti D vitamīns ir arī saulē. Ja sanāk, tad ir veselīgi arī pasauļoties. ;)
Tas, kādēļ daudz cilvēki slimo ir saistīts, nevis ar klimatu, bet ar to, kas tiek lietots uzturā. Uztura galvenajām sastāvdaļām vajadzētu būtu: dārzeņiem, olbaltumvielām(zivis,gaļa,olas), un tauki (Extra virgin Olive oil, kokosriekstu eļļa, sviests, MCT oil).
Cilvēki no mūsu platuma grādiem ir cēlušies no briežu mednieki, tādēļ cukurotas lietas, augļus, graudus, maizi mēs nemaz nepanesam tik labi cik daudz mēs tos lietojam un tajos produktos bieži iztrūkst nepieciešamās uzturvielas tad arī rodas veselības problēmas. ;)
15.08.2019 22:18 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Ieteiktu pārbaudīties uz hroniskajām infekciju slimībām (herpes vīrusiem, tsk.vējbaku ierosinātāju, hlamīdijām uc. Un noteikti - Laima slimību). Ja ir kaut kad pēdējo gadu laikā iekodusi ērce, pastāv iespēja, ka slimo ar hronisku Laima slimību, tādēļ ir nomākta imunitate.
15.08.2019 22:55 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
+++
Iespējams, ka tā bija ārzemju ērce... ?
Tas gan neizslēdz to, ka pienāk vecums, ka savs uzturs ir jāsakārto - ēdienkartē un lai arī tā ir viena no dzīves baudām, tomēr cilvēciskās attiecības ir prioritārākas.
Jāmin, ka infekciju gadījumā ir jādzer antibiotikas, tad nu vienlaicīgi un pēc tam var padzert probiotikas, lai nesanāk tā, ka veslība paliek vēl sliktāka kā iepriekš.
15.08.2019 23:19 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
ellle @ 15.08.2019 23:19
+++
Iespējams, ka tā bija ārzemju ērce... ?
Tas gan neizslēdz to, ka pienāk vecums, ka savs uzturs ir jāsakārto - ēdienkartē un lai arī tā ir viena no dzīves baudām, tomēr cilvēciskās attiecības ir prioritārākas.
Jāmin, ka infekciju gadījumā ir jādzer antibiotikas, tad nu vienlaicīgi un pēc tam var padzert probiotikas, lai nesanāk tā, ka veslība paliek vēl sliktāka kā iepriekš.
Piekrītu. Es ārstēju vienu hronisko vīrusu, bet TIKAI ar dabiskiem preparātiem.
Jap, un ārzemju ērces ir pavisam citādākas - vēl klāt ar citiem slimību paveidiem (babesia, bartonella uc., ko te LV nesagrābstīs) :D
15.08.2019 23:51 |
 
Reitings 83
Reģ: 15.11.2014
Nu Latvijā tagad kārtīgs rudens. D vitamīns, C vitamīns, ingvera tējas, pašmāju ogas un dārzeņi tagad manā ēdienkartē :)
16.09.2019 20:00 |
 
10 gadi
Reitings 38
Reģ: 05.09.2012
Pie mums ir baigi mitrs gaiss,kā klāt rudens lielākā daļa cilvēku slimo.Īpaši ja atgriezies no dzīves kādā siltākā vietā.Saka jau,ka pie mums var dzīvot tik vasarā,ziemā jābrauc uz Tenerifi piemēram :D vienīgi,kas to var atļauties :D
Protams uztaisīt analīzes nenāks par ļaunu,D vitamīnu noteikti vajag dzert,tas tiešā veidā atbild par imunitāti.Aiziet uz solāriju ik pa laikam pasildīties,man baigi palīdz.Ziemā dzeru arī kompleksos reizēm,kad liekas,ka švakāk paliek.Mežrozīšu sīrups baigi labs ir,riktīga C vitamīna bumba pie pirmajiem simtomiem.
Bet ta vienkārši atkal jāpierod pie mūsu klimata :)
18.09.2019 14:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!