Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rēķini un izdevumi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Jūsu ieteikums sekojošā situācijā
Ar draugu sākām dzīvot kopā, īrējam dzīvokli, ejam kopā iepirkt pārtiku utt.
Situācija ka Es pelnu 2x vairāk par draugu un itkā būtu loģiski un tā arī daram ka arī rēķinus un visu pārējo tad es metu 2/3 un draugs 1/3. Bet esmu pamanījusi ka draugs piemēram ēd daudz vairāk nekā es un topašu ūdeni notērē daudz vairāk.
Vai būtu korekti atskaitīt cik katrs ēd, cik notecina ūdeni un likt par to maksāt?
Vai būtu korekti vius adlīt uz pusēm ja abi pelna krasi atšķirīgi un pat ja dalītu uz pusēm tāpat v''el nebūtu matemātiski vienādās situācijās.
Man kautkā nav ērti zini uzskaitīt cik katrs noēd utt.. bet taipašā laikā Es savā ziņā draugu lielā mērā uzturu
07.08.2019 12:22 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Ja problēmu rada tas, ka pelni 2x vairāk, tad atstāj tēriņiem tikai pusi un pusi liec krājkontā. Būsiet "vienā līmenī" un maksāsiet tad visu uz pusēm , nevis pa trešdaļām. Ja saki, ka tā nepavilksiet, nu tad vajag pārskatīt tos izdevumus! Ja reiz tik ļoti gribas tos svaru kausus vienādi.
09.08.2019 12:36 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Vot nesaprotu kā var pa ūdeni maksāt pie 20-30eur kā te min un to tecināt burtiski visu dienu. Cik kubus udeni un cik no tiem karstais tad noterejat un kads tarifs?
Nedomāju ka pasvaldibas tie tarifi baigi krasi atšķiras
Tikko speciāli atvēru savu pēdējo rēķinu - patērinš 10 kubi no kuriem 4.3kubi ir siltais ūdens, kopējais rēķins pa ūdeni noapaļojot 34eur.
ūdeni uzskatu ka tērēju maz kas redzams arī domāju kubos, esam trīs 3 cilvēki , duša tiek tecināta ikdienā 10-15min, veļa mazgāta 2-3 porcijas nedelja, trauki ...
Personīgi man neliekas nekas nereāls par ūdeni tērēt 50-60eur ja mīl bieži un ilgi mazgāties.
12.08.2019 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Varbūt esat ielikuši tikai ciparu par ūdeni (tad man arī ir 20eur) bet nepierēķinājuši klāt ūdens uzsildi un skaitītāju starpību?
12.08.2019 16:03 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es arī uzskatu, ka vecis labi iekārtojies :/, zhel, kaut kā nešķiet OK tas.
Alexx nav tā pati kas pirms daudziem gadiem Lancaster?, arī viņai bija labi iekārtojies džeks.
Es nesaku, ka džeks mazāk mīl vai kā, bet tādi vīrieši arī ir, vieglāk IR dzīvot ka nav jāiespringst par naudu, ka sieva sapelnis, var strādāt vidēju darbus, nedomāt ka sisties, pierādīt sevi, staigāt uz miljons intervijām meklējot ko labāku. Tā ir viegli.
13.08.2019 12:07 |
 
Reitings 480
Reģ: 24.06.2019
MaijaGardi @ 13.08.2019 12:07
Es arī uzskatu, ka vecis labi iekārtojies :/, zhel, kaut kā nešķiet OK tas.
Alexx nav tā pati kas pirms daudziem gadiem Lancaster?, arī viņai bija labi iekārtojies džeks.
Es nesaku, ka džeks mazāk mīl vai kā, bet tādi vīrieši arī ir, vieglāk IR dzīvot ka nav jāiespringst par naudu, ka sieva sapelnis, var strādāt vidēju darbus, nedomāt ka sisties, pierādīt sevi, staigāt uz miljons intervijām meklējot ko labāku. Tā ir viegli.
Kāpēc nedrīkst būt otrādāk, tad gan nebūtu žēl...?
13.08.2019 12:54 |
 
Reitings 15
Reģ: 26.06.2019
Manuprāt, īstās un mīlošās attiecībās nepastāv tāda lieta kā "mans" un "tavs". Vismaz manās attiecībās mēs nekad nerēķinājām "kas dzīvo uz kura rēķina". Kamēr mēs kopīgiem spēkiem varam nomaksāt dzīvokli, paēst un nedaudz iepriecināt sevi, tikmēr viss ir kārtībā. Mums pa šiem gadiem ir bijuši gan brīži, kad es pelnu vairāk, gan kad viņs, gan kad abi gandrīz neko nepelnam. Bet kāda tam starpība? Ja man ir lieka nauda, bet viņam nav, es nekad nenožēlošu viņam izmaksāt. Es zinu, ka viņš darītu to pašu. Es esmu to pārbaudījusi mūsu kopdzīves laikā vairākas reizes.
13.08.2019 21:45 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Atceros, kad tikko sākām dzīvot kopā, arī centāmies dalīt gan dzīvokļa izdevumus, gan pārtiku pusi uz pusi.. tas bija briesmīgi neveikli, tā skaitīšana un ņemšanās. Bet tas bija īss brīdis. Pierādām pie kopdzīves, sapratām, kā vienam priekš otra nav žēl, varam kopīgi iebraukt parādos un kopīgi iekrāt, kā arī, abiem mēdz būt neplānoti izdevumi. Nu jau sen kā esam ģimene, ienākumu līdzsvars ir periodiski mainījies, vairs neko nedalām, būtībā, dzīvoklim - pārtikai utml.kopīgiem izdevumiem maks ir viens, individuālās vēlmes neskaitām, nepētam, nekritizējam, kamēr pietiek visam kopā.
14.08.2019 10:26 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Ar to es gribēju teikt - kopdzīves sākumā varat izmēģināt dažādus finanšu plānošanas/dalīšanas modeļus un gan atradīsiet savējo, kur abi jūtas labi, neapkrāpti un neapdalīti. Bet, ja Tevi iekšā urda doma, kā Tevi izmanto, varbūt vēlreiz jāpārdomā kopdzīves ideja.
14.08.2019 10:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!