Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krīze

 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Runā, ka 2020. gads atnesīs finanšu un pārvaldes krīzi Latvijā, un ka šobrīd dzīvojam treknajos gados. Vai piekrītat? Vai baidāties no krīzes, vai / un kā uz savas ādas izjutāt iepriekšējās krīzes, piem. 2008.- 2010. gadā? Varbūt jau gatavojaties krīzei, piemēram veidojat uzkrājumus, nolemjat tomēr nepamest nepatīkamu, bet stabilu darbu? Neesmu ne no kāda kantora, vienk interesē.
24.07.2019 14:43 |
 
Reitings 7
Reģ: 24.07.2019
Par to runā jau pēdējos 3 gadus. Tas ir komplicēti un nevienam nav nejausmas līdz galam. Būs nebūs kas to lai zin. Jāskatas, kas notiek ASV un Āzijā, ja tur sāksies mums ar būs pēc dažiem mēnešiem maksimums gada. Kamēr tur viss normāli ir ok.
24.07.2019 14:45 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Es pati neizjutu īpaši 2008. gada krīzi, vienīgais vecāki ļoti baidījās, ka cietīs no štatu samazināšanas darbā, kas tomēr nenotika. Daudzi pazīstamie aizbrauca prom uz ārzemēm strādāt melnos darbus, jo tika pēkšņi atlaisti vai algu zaudēja uz pusi, bija jāmaksā kredīti. Brālis ar sievu pārdeva otru mašīnu, braukāja ar vienu. Manējais vispār nomainīja profesiju, jo tas ko viņš darīja, vairs nebija perspektīvi un kādam vajadzīgs (izklaides industrija).
Šobrīd uzskatu, ka dzīvoju ļoti labi. Bail domāt, kas būs, kad krīze sāksies ? bet skaidrs ir viens - citi šādus sarežģītus posmus tieši izmanto, lai attīstītu savu specifisko ideju, biznesu, kas treknajos gados nemaz nebūtu tik pieprasīts.
24.07.2019 14:51 |
 
Reitings 7
Reģ: 24.07.2019
It un banku sektora vēljoprojām viss attīstās, daudzos ražošanas uzņēmumos arī zinu, ka lielākā krīze ir resursu cenas OIK un Latvijas nodokļu sistēma nevis, kas mega globāls.
Skatoties pec cv portālu statistikas ar bezdarbs zems daudz labu darba piedavajumu, nezinu par nevienu krīzi kas bija 2018 vai vispār. Katrā nozarē savas problēmas.
24.07.2019 15:02 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Pati personīgi toreiz 2008. - 2010.gadā turpināju strādāt darbā, jo netiku atlaista, tika nedaudz samazināta tā jau nelielā alga, skatos ka joprojām iepriekšējā darbā tā nav pacelta, ļoti skumīgi, jo viss ir kļuvis tikai dārgāks. Ģimenē vecāki zaudēja darbu, bija diezgan smags posms, toreiz arī studēju augstskolā, studentu skaits samazinājās uz pusi vismaz, darbā izjutu lielu krīzes ietekmi uz cilvēkiem, gan darbinieki (kolēģi) tika atbrīvota, gan klienti ļoti mainījās, cilvēkiem nebija darba vairs, viņiem nācās meklēt iespēju kā pelnīt, mainīt savu profesiju, radīt kaut ko pašam, ciest arī fiasko.
Par krīzi nākotnē, es domāju, ka tā būs, viss uz to iet, pašvaldību apvienošanās jau parādīs daudz ko, ES fondi beigsies, cik daudz uzņēmumu uz to pelna, šobrīd tiek izmantoti ES fondi, tas kas tiek izveidots no dažādiem projektiem būs arī jāuztur. Es domāju, ka kritums būs, tikai jautājums kad.
24.07.2019 15:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Ne par ko es neuztraucos. Ja būs tā krīze - būs, es tur neko ietekmēt nevaru, bet man nav problēmu pielāgoties sliktākiem dzīves apstākļiem, no kaut kā atteikties vai sameklēt papildus piepelnīšanos, ja vajag. 2008. krīzes laikā biju vēl skolniece, tā ka mani īsti tas neskāra.
24.07.2019 15:48 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Manu ģimeni krīze skāra ļoti traki. Mammu atlaida no darba, jaunu darbu nekur nevarēja atrast, pat sētniekus nevienam nevajadzēja. Mājas bija tikai makaroni ar tomātu mērci ko ēst un tā laikā palīdzības pakas ko izsniedza. Mēs pirms krīzes arī bijām pārtikusi ģimene, jo mamma strādāja banka un ar savu algu īrēja dzīvokli un audzināja 3 bērnus viena pati. Tad pēkšņi atlaida. Kaut kā ar radinieku palīdzību izķepurojāmies. Daudzi radinieki krīzes ietekmē aizbrauca uz Vāciju un tur arī palika.
Lai gan man mācība ir, tomēr uzkrājumus nevaidoju, bet vajadzētu. Nedomāju ka krīze būs tik ātri, jo Latvijā pirktspēja vēl nav tā laika līmenī. Kā arī bankas tagad apdomīgi izsniedz kredītus.
Kaut kad jau viņa būs, jo visos laikos ir bijis tāds laiks kad viss ir super un tad notiek kāds finanšu kritums.
24.07.2019 17:07 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Interesanti lasīt. Vēl kādas viedoklis/ stāsts? :)
24.07.2019 18:14 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Es domāju ka Austrālijā jau krīze sākusies un mūsu galā Deutsche Bank varētu uzsākt krīzi. Domāju ka tuvāko gadu laikā krīze skars lielāko daļu pasaules.
Es pati krīzi gaidu, jo vēlos pirkt māju Īrijā, kur mājokļu cenas ir debesīs un gaidu to kritumu.
24.07.2019 19:05 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
https://www.businesstimes.com.sg/opinion/recession-forecasts-are-so-bad-theyre-good
"If past patterns hold, this shift in sentiment over the course of 2019 suggests the startling possibility that the US is already in a recession, or at the very least, on the cusp of one. If true, virtually all economists will have missed this turning point."
24.07.2019 19:08 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Nevar tam sagatavoties, ja atlaidīs no darba, tad neko tāpat neizmainīsi. Man nav ne iekrājumu, ne īpašumu, ir tikai alga, no kuras tāpat nevar maz ko var iekrāt. Kā būs tā būs, iepriekšējā krīze ğimeni skāra smagi, palika neatdoti kredīti un zaudēts darbs, es vēl skolā mācījos. Nav tāpat uz kurieni man aizbēgt.
24.07.2019 20:51 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
2008.gada krīzi izjuta arī mana ģimene, taja laikā saku studēt, nācās pamest studijas, jo mammu atlaida no darba.
2010 pati aizbraucu uz ārzemēm.
Domāju, ka krīze būs, bet kuras sfēras ietekmēs viss vairāk gan nezinu. Zinu, ka šobrīd pašvaldībām apgriezti budžeti jaunu projektu realizācijai, kad pieškirs no jauna-nav zināms, sola oktobrii, bet šaubos, ka gada beigās kāds kko iedos, drīzak tik no jaunā gada, bet kādos apjomos... Nedomaju ka tik daudz kāds bija plānots būt uz šo gadu.
Baidos, ka krīzes laikā tiks samazināta alga, jo manu darbu tas noteikti ietekmēs, jo maksajumi jau nesamazinasies krīzes gados.
24.07.2019 20:58 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Esmu dzirdējusi par krīzi,bet tikai ar nekustamajiem īpašumiem saistītu.
24.07.2019 22:01 |
 
Reitings 3
Reģ: 20.07.2019
cilvēki parasti aizmirst, ka 2008. gada krīze bija otra lielākā aiz Lielās Depresijas 1930-tajos gados. Tādas notiek ļoti reti, ko tādu šobrīd nav pamata sagaidīt vai gaidīt. Nākamā krīze drīzāk būs saistīta ar ekonomikas izaugsmes samazināšanos, to tik ļoti neizjutīs, visticamāk varētu ciest kādi konkrēti sektori, kuri tiešā veidā saistīti ar notikumiem ASV un Ķīnas attiecībās.
uzkrājumi vienmēr jātaisa un man arī tādi ir, bet visticamāk īstais laiks krāt bija pirms pieciem gadiem utt. otrs īstais ir tagad.
25.07.2019 22:12 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
No vienas puses skatoties uz krīzi nākotnē, mums ģimenē nav kredītu, ir kaut kādi maziņie kuru kopsumma sastāda varbūt 1000 eiro, man vairāki paziņas iepriekšējās krīzes laikā bija spiesti izbraukt uz ārzemēm, jo zaudēja darbu un bija nekustamā īpašuma kredīts, īpašuma cena un kredītsumma stipri pārsniedza tā brīža īpašuma tirgus vērtību, algas nebija, nebij no kā samaksāt, vai dzina izmisums fakts ka tikko bija labi un tagad ļoti nākas piežmiegties. Viens pāris pat atceros pieteica maksātnespēju, bet tas viss tik grūti gāja, depresija, izmisums, darbi abiem bija, bet alga bija krietni mazāka.
26.07.2019 08:48 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
pieteica maksātnespēju, īpašums tika izsolīts par smieklu naudu, vēl turpmākie 10 gadi bija jāmaksā pa tukšo % no algas + abi galvotāji arī par to maksāja un tika sabojātas visiem kredītvēsture. Bija smagi, ciok atceros viņi stāstīja, skatīties tiem kuri nogalvoja acīs, jo tā nebija mamma un tētis, bet ļoti tuvi cilvēki, labākie draugi, arī jauni cilvēki.
26.07.2019 08:51 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Tirgū jau šobrīd notiek recesija. Neliela un pakāpeniska, bet tā ir. Agri vai vēlu tā skars praktiski visas tirgus daļas. Ja skatās blakus valstīs, tad tiešas pazīmes ir Polijā.
Tie uzņēmumi kuri šobrīd plāno ilgtermiņa investīcijas un palašināšanās, jābūt ļoti piesardzīgiem, jo pirktspēja, visticamāk samazināsies, apgrozījumi kritīsies, un kreditori, redzot kas notiek tirgū, žmiegs nost. Konkurence saasināsies un uzņēmimi cīnīsies par izdzīvošanu. Daudzi meklēs iespēju samazināt izdevumus, tas ietekmēs gan algas, gan pakalpojumu kvalitāti.
Droši vien "melnā" tirgus daļa paliks lielāka.
2008 gada krīze nesākās pēkšņi, sākumu varēja just jau 2007 gada vidū. Tikai neviens tam nepievērsa uzmanību. Ekonomikas pārkaršana sākās jau 2005 gadā, par to daudz kas liecināja.
Šobrīd jāuzmanās no pirkumiem, kam nepieciešami lieli kredīti Bankas labi atceras 2008 gada krīzes sekas un zaudējumus.
No krīzēm neizbēgt, bet var tām sagatavoties, lai veiksmīgi tiktu pāri.
26.07.2019 08:58 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Krīze nemanāmi, bet manuprāt jau ir sākusies. Paskaties kas notiek centrā. Viens veikaliņš vai uzņēmums atveras un drīz vien atkal logā ir zīme - iznomā. Uz Merķeļa ielas viena veikala vietā jau kādu gadu ir zīme iznomā. Un tādu tukšo caurumu paliek aizvien vairāk. Labi tirdzniecības centri ir pilni ar cilvēkiem, bet cik ilgi? Buvējas un paplašinās viens tirdzniecības centrs pēc otra. Bet cik ilgi tas turpināsies, konkurence manuprāt ir milzīga. Šobrīd iespaids cilvēki pelna labi, un tik pērk un pērk. Bet pārtika šobrīd ir kļuvusi dārgāka un līdz ar to arī ikdienas izdevumi, tātad paliek mazāk naudas luksusa lietām. Tāpat apģērbu veikali, visur kur var dabūt lētāk ir cilvēku pilns. Kaut vai otrā elpa katrā mēneša pēdējā dienā izpārdod apģērbu, kurpes pa eiro un pirms atvēršanas jau pie durvīm stāv rinda ar vismaz 10 cilvēkiem kas skrien un grābj. Tātad varbūt tā pirkstspēja nav nemaz tik liela.
26.07.2019 11:06 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Paskaties kas notiek centrā. Viens veikaliņš vai uzņēmums atveras un drīz vien atkal logā ir zīme - iznomā.

Tas viss dēļ Latvijas plotikas pret jaunajiem uzņēmumie. Kā arī viņiem ir grūti izsisties tirgū, jo latvieši pērk to kas lētāks.
Kaut vai otrā elpa katrā mēneša pēdējā dienā izpārdod apģērbu, kurpes pa eiro un pirms atvēršanas jau pie durvīm stāv rinda ar vismaz 10 cilvēkiem kas skrien un grābj.

šis ir skaidrojams ar to ka modē nāk second hand, zero waste un mazāk fast fashion. Kā arī cilvēki ir sapratuši ka second hand var atrast daudz labas lietas. Agrāk humpalas bija nabadzīgo lieta , bet tagad tā ir modes lieta.
Manuprāt, krīze pagaidām tik drīz nebūs, jo nekustamo īpašumu cenas ir debesīs, kas liedz cilvēkiem neapdomīgi ņemt kredītus un pirkt mājas. Kā arī bankas ļoti skatas pirms kādam dod kredītu. Protams ātrie kredīti zeļ un plaukst, kas varētu būt par iemeslu cilvēku finanšu grūtībām.
26.07.2019 11:43 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Tas viss dēļ Latvijas plotikas pret jaunajiem uzņēmumie. Kā arī viņiem ir grūti izsisties tirgū, jo latvieši pērk to kas lētāks.
Ar jaunajiem uzņēmumiem tā varētu būt, bet līdz ar jaunajiem uzņēmumiem bankrotē arī tādi kas gadiem strādājuši, bet tad vairāk vairs nav vai pārceļas uz lētākām telpām.centra ir taču daudz tūristu, cilvēki daudz, ielas pilnas teorētiski ņemot vērā kā buvējas tirdzniecības centri teorētiski ar pirktspēju viss kārtībā un nevajadzētu būt tā ka klientu trūkuma dēļ jataisas ciet. Par second hand runājot dažām varbūt tā ir modes lieta īpaši kad pieved preci. Bet šaubos ka izpārdošanas dienā pensionāre domā par planētas glābšanu. Humpalas joprojām ir nabadzīgo lieta, tikai tagad kad saprot ka var atrast arī ko labu nāk arī tie kas var atļauties pirkt arī jaunas lietas un tas skaitās prestiži ne apkaunojoši.
26.07.2019 12:11 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Sviire Nu pensionāri ka ir gājušī uz humpalām tā ies, jo ir zempa pensija un citādi nevar, bet tieši jaunie un vidēja vecuma tur iet dēļ augstāk minētā. second hadn veikalu uzplaukums tiešām neliecina par krīzes tuvošanos. :D
26.07.2019 12:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits