Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pretapaugļošanās tabletes

 
Reitings 11
Reģ: 23.07.2019
Sveiki! Man ir 16 gadi,nesen esmu sākusi seksuāli aktīvo dzīvi un protams ir jādomā par aizsargāšanos,gribēju ko uzzināt par tabletēm,cik tās maksā,kā ir kad tās lieto,vai kas mainās ciklā utt? Kā arī vai tām vajag recepti vai pati varu aiziet uz aptieku un nopirkt?
23.07.2019 21:35 |
 
Reitings 260
Reģ: 13.07.2019
Kontracepcijas tabletes neiesaka jaunām, vēl nedzemdējušām meitenēm. Vēlāk būs problēmās ar auglību un bērna ieņemšanu, kā arī sačakarēts līdzsvars pa sieviešu līniju, jo tavs organisms vēl ir augošs.
Draudzene sāka lietot kontracepcijas tabletes 16-17 gados, tagad, kad gribēja palikt stāvoklī, bērnu nevarēja ieņemt gadu. Aizejot pie ārsta, pateica, ka neauglīga, izjaukts līdzsvars, jāiziet garš un smags atlabšanas kurss, lai būtu kaut 10%, ka varēs ieņemt bērnu. ?
23.07.2019 21:45 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
Vislabāk jautājumu par kontracepciju varēsi apspriest ar savu ginekologu, un, iespējams, tas Tev ieteiks labāko metodi. :)
23.07.2019 22:17 |
 
Reitings 480
Reģ: 21.07.2019
16 gados labāk ar seksu vispār nenodarboties....... riskēt nevajag.
Un tabletes noteikti nevajag lietot kamēr vēl ir pubertitātes vecums.
23.07.2019 22:27 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Lai uzsāktu lietot hormonālo kontracepciju, tev vispirms jāapmeklē ginekologs. Ārsts tevi pārbaudīs un ja viss atbildīs normām, tad atļaus lietot tabletes un izrakstīts recepti gadam. Katru reizi pērkot tabletes, recepte jāuzrāda. Pēc gada atkal jāapmeklē ārsts, lai noskaidrotu vai viss ir vislabākajā kārtībā un drīkst turpināt lietot tabletes. Cena svārstās atkarībā no ražotājā, bet aptuvenās izmaksas ir sākot no 8 EUR mēnesī. Ja lietosi tabletes ir lietas, kas var mainīties, piemēram, samazināts libido, svara pieaugums u.c. lietas, bet katrai sievietei blaknes ir savādākas. Lietojot tabletes iegūsi regulāru, noteiktu ciklu un vienmēr zināsi, kad tev plānotas nākamās mēnešreizes. Iesaku palasīt informāciju internetā un apmeklēt ārstu, lai parunātu par šīs kontracepcijas + un -.
Arī es tabletes lietoju vismaz gadus 5, ja ne pat vairāk. Dižas blakus parādības neizjutu, bet libido gan bija pazemināts. Tagad pārtraucu lietot tabletes, lai domātu par ģimenes pieaugumu. Pārtraucu lietot tabletes un mēnešreizes vairākus mēnešu neatgriezās. Organisms bija pieradis pie tabletēm un sieviešu lietām esot neaktīvām tik ilgu laiku, tās pēc dakteres vārdiem bija "dziļā miegā". Ilgstoši bija jādzer vairākas tabletes katru mēnesi, lai atjaunotu visu dabīgā ceļā. Tā arī līdz galam nepaspēju sakārtot organismu, lai mēnešreizes notiktu dabiski bez stimulējošām tabletēm...no tablešu pārtraukšanas brīža, aptuveni pēc 1 gada paliku stāvoklī. :)
23.07.2019 22:33 |
 
Reitings 11
Reģ: 23.07.2019
@Ritss Es uzskatu ka katrs labāk zina,kad tam ir gatavs,vienkārši ir kārtīgi par visu jāapdomā.
23.07.2019 22:34 |
 
Reitings 480
Reģ: 24.06.2019
Tās hormonu tabletes izklausās pēc veselības bojāšanas, ja vēl libido pazeminās, + kādas citas blaknes... tiešām nevar iztikt tikai ar prezervatīvu?
23.07.2019 23:02 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Nevajag ticētu muļķībām, ka tabletes padara neauglīgu. iespemajas ka tā meitene jau pirms tam bija neauglīga un iespējams, ka neauglība radās citu faktoru ietekmē. Bet pierādīts ka tabletes padara neauglīgu nav.
Hormonu tabletes strādā tā kā olnīcas neizdala olšūnu un tādēļ nevar notikt apaugļošana. Kā arī ir daudz citas hormonālās kontracepcijas metodes. Tagad ļoti populārs ir implants rokā. Tas nav liels, neatstāj rētu un ar viņu nav jāatceras nekas darīt noteiktā laikā.
Prieks ka jaunā meitene uztraucas par izsargāšanos, bet tomēr nesteidzies ar seksu. Lai gan 16 gadi jau ir jauna sieviete. (pēc fizioloģijas nevis atbildības spējām)
Maksa par vienu paciņu ir dažāda. Sākot no 8 līdz pat 20 eiro. Jaunām meitenēm parasti iesaka Yaz vai Jasminelle jo tur ir vismazākais hormonu daudzums. Lai tas saņemtu jāiet pie ginekologa kurš izraksta recepti. Pēc tam nākamās receptes var izrakstīt ģimenes ārsts. Aptiekā var pirkt gan katru mēnesi vienu paciņu gan nopirkt viena reizē 3 vai arī ja līdzekļi atļauj kaut vai visas 12.
Hormoni nostabilizē ciklu, mazina visus PMS, samazina asiņošanas daudzumu un palīdz izsargāties no grūtniecības.
Vienīgā blakne par kuru ir jāsatraucas un ir īstā un pierādīta ir trombu veidošanās kājas. Protams šī iespēja ir liela sievietēm pēc 30 kuras smēķē un ar lieko svaru. Es jaunam meitenēm šis procents ir ļoti niecīgs. Es ja ar veselību viss kārtībā tad par to nav jāuztraucas un vienmēr pirms tablešu izrakstīšanas ārsts jautā par slimībām ģimenē un riska faktoriem. Ja būs riska faktori tabletes vispār neizrakstīs.
Pati lietoju jau vairāk kā gadu. Sāku jo mēnešreizes bija neizturami sāpīgas, bija lieli cravings pēc ēdiena tieši MR laikā, PMS un garastāvokļa mainās kā arī akne kura sākas tieši nedēļu pirms MR. Tagad vairs šo lietu nav. Man personīgi libido nepazuda. Svarā pieņemties var ja nekontrolē ko ēd. Tablešu lietošanas sākumā ir pastiprināta apetīte, bet ja piedomā un nerij visu tad protams pieņemsies. Kā arī ja liekas ka tas tabletes nav the domātas tev tad ej un meklē ar ārstu citas.. Vienmēr izvēlētos tabletes prezervatīvu vietā.
Nevaru sagaidīt kad būs vīriešiem tādas kontracepcijas tabletes. ?
24.07.2019 07:02 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Kaut būtu iespēja labot komentārus.. Tīko pamanīju ka telefona jaunais auto correct domā ka katram teikumam jāsākas ar es.... Stupid.
24.07.2019 07:04 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Tikai tāpēc, ka ārsti un zinātnieki saka, ka šīs hormonu tabletes ir nekaitīgas, nenozīmē, ka tā ir. Kādreiz speciālisti apgalvoja, ka opijs un heroīns ir zāles. Hm, kā tad. Ne velti draudzenes mamma, kas ir ginekoloģe, teica, ka nekad savai meitai nedotu recepti šīm tabletēm... Vērts aizdomāties, ne?
Neko nesaku, ja tiešām ir pamatīgs hormonu disbalanss, kas traucē ikdienas dzīvē - smagas MR, briesmīga akne, galvassāpes utt., bet ļoti vajag izsvērt nepieciešamību. Tikai tāpēc, ka draudzenes lieto, nav nekāds arguments. Arī ar prezervatīvu var izsargāties, ja pareizi to lieto.
Palikt stāvoklī nemaz nav tik vienkārši, palasi mazliet vairāk par sievietes fizioloģiju. Lielākoties auglīgās dienas ir 1-2 dienas mēnesī, jo olšūna katru mēnesi nobriest tikai viena un dzīvo maksimums 48 stundas. Ok, ir izņēmumi, kad organismā kaut kas nostrādā citādāk, bet arī tabletes nav 100% drošas.
24.07.2019 09:36 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Nu gan salīdzināji divus dažādus gasimtus un divus dažādus zinātnes attīstības līmeņus... Agrāk domāja ka daudz lietas ir drošas tieši tādēļ ka zinātne vēl nebija attīstījusies, mūsdienās tā vairs nav un veic simtiem pētījumu pirms palaiž kaut ko apgrozībā.
Kā arī katram ārstam ir savi uzskati. Citi ir antivax un tieši tā pat baidas no vakcīnām, bet to efektivitāte ir pierādīta tieši tā pat kā hormonālo kontracepcijas tablešu.
Kā arī prezervatīvs var plīst vienalga vai pareizi izmanto vai ne. Manai draudzenei tieši pirms mēnešreizēm pārplīsa un domāja, ka nekas nebūs jo
ielākoties auglīgās dienas ir 1-2 dienas mēnesī
un kas notika? Pieteicās bērns.
Tabletes ir drošākas par prezervatīviem. Orālā kontracepcija pasargā no grūtniecības 99 gadījumu, bet prezervatīvi 85-98% .
Tātad autorei pašai jāizsver visa informācija, jāizlemj vai klausīties briesmu stāstos un doties pie ginekologa, kas nav ierobežots savos uzskatos.
Kā arī, manuprāt ārsti baidas no tādām lietām dēļ dezinformācijas un lielās resursu pieejamības, kas cenšas pierādīt pretējo un viņi aizmirst pamata zināšanas farmokoloģijā un cilvēka fizioloģijā.
24.07.2019 09:59 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Nu gan salīdzināji divus dažādus gasimtus un divus dažādus zinātnes attīstības līmeņus... Agrāk domāja ka daudz lietas ir drošas tieši tādēļ ka zinātne vēl nebija attīstījusies, mūsdienās tā vairs nav un veic simtiem pētījumu pirms palaiž kaut ko apgrozībā.

Šis ir diezgan relatīvi. Domāju, ka pēc gadiem 50 arī par mūsu medicīnu teiks tieši to pašu. ? Ne velti daudzus medikamentus tagad ņem ārā no apgrozības, lai gan iepriekš visi lietoja un it kā viss čotka.
Es tomēr palieku pie sava, ka ilgstoši šos medikamentus neviens nav pētījis un to ietekme līdz galam nav pētīta. Tomēr arī neesmu pret to lietošanu. Vienkārši ir labi zināt, un pašam izdarīt savu izvēli, balstoties uz pieejamo informāciju. Veiksmi autorei! :)
24.07.2019 10:55 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Ne velti draudzenes mamma, kas ir ginekoloģe, teica, ka nekad savai meitai nedotu recepti šīm tabletēm... Vērts aizdomāties, ne?

Es arī žurnālā lasīju intervijas ar populārām LV ginekoloģēm un uz jautājumu, vai pašas lietojat hormonālo kontracepciju, visas aizbildinājās ar kaut ko, respektīvi pašas nelieto. Vērts aizdomāties, ne? :-D
16 gados tomēr ieteiktu izvairīties no organisma barošanas ar hormoniem, jo ir ļooooti viegli iegūt hormonālu disbalansu, kuru nav nemaz tik viegli pēc tam atjaunot. :-( Un +10 kg 16 gados, kurus var viegli iegūt 1 gada laikā dzerot hormonu tabletes (no draudzeņu pieredzes) var būt liela traģēdija, salīdzinot ar 40-gadniecēm.
02.08.2019 09:42 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
laila2 @ 02.08.2019 09:42

Es arī žurnālā lasīju intervijas ar populārām LV ginekoloģēm un uz jautājumu, vai pašas lietojat hormonālo kontracepciju, visas aizbildinājās ar kaut ko, respektīvi pašas nelieto. Vērts aizdomāties, ne? :-D
16 gados tomēr ieteiktu izvairīties no organisma barošanas ar hormoniem, jo ir ļooooti viegli iegūt hormonālu disbalansu, kuru nav nemaz tik viegli pēc tam atjaunot. :-( Un +10 kg 16 gados, kurus var viegli iegūt 1 gada laikā dzerot hormonu tabletes (no draudzeņu pieredzes) var būt liela traģēdija, salīdzinot ar 40-gadniecēm.
kādi +10kg?? Ja ginekologs piemeklēs labas tabletes nekas nenotiks un tieši otrādi - vēl var notievēt, iegūt labāku ādas izskatu. Tas nav nekāds zinātnisks fakts, bet vienkārši nekontrolējama rīšana,ko ar prātu vajag kontrolēt.
02.08.2019 12:56 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Ps. No sadaļas '' Mana draudzene teica, es žurnālā izlasīju'' vispār nav nekāds pieņemamais fakts
02.08.2019 12:57 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Nevajag klausīties pārgudros komentos ar "savu pieredzi". Tā ir pārak subjektīva, lai to ņemtu vērā. Iesaku atrast labu ginekologu, kas nav vienkārši recepšu rakstītājs, visu izrunāt un tad izlemt. Visi šeit pieminētie argumenti, kāpēc nelietot, ir vienkārsi viedokļi. Neauglīgs gan jau bija pirms OK, pa svaru - mazāk rīt vajag. Atrada, uz ko novelt. ?
02.08.2019 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Un vispār - kāpēc jums nepatīk prezervatīvi? 16 gados dzimumdzīve nav tik regulāra, lai nobankrotētu prezervatīvu izmaksu dēļ?
02.08.2019 13:38 |
 
Reitings 335
Reģ: 05.01.2014
Prātīgāk jau tavā vecumā vēl būtu izmantot prezervatīvus kamēr nav tiešām stabils, nopietns partneris blakus, jo OK nepasargās no STS.
02.08.2019 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Un vēl man jocīgi šķiet tas, ka tagad ir tik ļoti ir modē eko pārtika/kosmētika, zero waste kultūra, atkritumu šķirošana, materiālu pārstrāde, homeopātija, menstruālās piltuves utt. bet jaunas meitenes joprojām ir gatavas non-stop ēst hormonu preparātus, kas ir organisma piesārņošana un dabiskā balansa izjaukšana. Un nav tas pārmetums, bet lūgums aizdomāties gan. :-)
02.08.2019 13:49 |
 
Reitings 133
Reģ: 06.05.2018
Svars iet klāt bet ne tik traki, man palika lielākas krūtis... nu vispār es vienkārši paliku sievišķīgāka. Varbūt kādi max 3, vai 4kg. Tagad nu jau otrais mēnesis ka nelietoju vairs, krūtis diemžēl pazūd, un svars arī, nokritis pa 1,5 mēnesi par 3kg. Viss jau ok, tikai krusu izmērs gan varēja palikt ? bet tas it tikai normali. Biju lietojusi 2 gadus ok. Patika ka viss ir regulāri , bet nu draugs ļoti ir pret šādu kontracepciju, jo visiem ir skaidrs ka nekas labs jau tas organismam nav, tādēļ arī beidzu lietot, jo man jau ir vecums kad ja paliktu stāvokli tad tas pat būtu jauki . ?
02.08.2019 14:13 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2019
Kam Tev tās tabletes? Mans Šeridans radās pēc tam, kad man uzpūta vējš augšā svārkus.
02.08.2019 14:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits