Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zero waste - jā/nē?

 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
Sveiki!
Kā ir ar jums - piekrītat zero waste? Vai cenšaties ikdienā patērēt mazāk atkritumu, platsmasu!? Kā izdodas?
Tikko noskaitos veikalā redzot, ka viena paveca kundzīte ir sagrābusies vairākus plastmasas (bezmaksas maisiņus), kuros vēl pie tam neko neliek. ? Kā jums šķiet, vai vajadzētu veikalos tos bezmaksas maisiņus tik daudz izsniegt?
Nesen skatījos video, kur tiešām okeāni ir tik ļoti piesārņoti cilvēku dēļ, bail pat domāt, kas būs nākotnē.
11.07.2019 14:02 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
dzerveneee @ 11.07.2019 16:22
Es nekad neesmu savā pilsētā redzējusi, ka kāds izmantotu auduma maisiņus. Tā ir lieta, kam acs parasti piešaujas un tiešām neesmu redzējusi. Reti kurš tantuks izmanto, uz tirgu visi ar plastmasas maisiņiem.
Labi jau nav, bet manā pilsētā tad statistika ir skumīga
Pati izmantoju papīra maisus un kastes no rimi /maxima.
Neko nešķiroju - tāpat visu samet vienā konteinerā gružu izvedēji

Nu un ka nav redzēti auduma maisiņi?! Esi pirmā! Un kas tas par tumsonīgu attaisnojumu nešķirošanai?! Iesaku vairāk izglītoties šajos jautājumos tomēr. Sadzīves atkritumi tiek aprakti poligonos utt. Šķirotie atkritumi tiek nodoti atkārtotai pārstrădei. Tas mīts, ka nav jēga, jo tiek kopā samests ir pārpratums. Kopā mēdz samest plastmasu, kartonu un skārda bundžas, bet tas viss tiek veikli pāršķirots uz konveijera. Tādēļ ļoti pārdomāti un ērti man liekas nu jau bieži manāmie kopīgie konteineri šīm lietām.
18.07.2019 02:43 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Tweek, nē nekas nelīst ārā. Viņam sānos ir tādi mazi caurumiņi, kas palīdz ar vakuumu piesukties pie maksts sieniņām un tas notur viņu vietā un pielāgojas sieniņām.. Var mierīgi gulēt, sēdēt un pat nodarboties ar sportu. Ar jogu gan esot jāuzmanās, jo ja baigi staipas tad var ieziet no vietas jo vakuums izzūd.
11.07.2019 19:25 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es arī cenšos saražot pēc iespējas mazāk atkritumus! Pilnībā atbalstu šo kustību!
Par menstrual cups, īsti nesaprotu to uzbūvi, viņa piepildās, bet kas notiek kad apgulies? Vai viņa nevar kaut kur organismā izlīt? ?
11.07.2019 19:16 |
 
Reitings 11
Reģ: 02.07.2019
esmu less waste piekritēja ;)
izmantoju menstruālo piltuvi, ņemu savus auduma vai sietveida maisiņus iepērkoties, matus mazgāju ar šampa ziepes, kafijas līdzņemšanai man ir sava krūze, ūdeni piepildu savā pudelē, zobus tiiru ar bambusa vai elektrisko zobu birsti, ir metaaliskie salmiņi. Dreebes, kuras vairs nelietoju,nododu labdariibaa vai atdodu. Pērku tikai nepieciešamo un veidoju pārdomatu garderobi.:)
noteikti, ka ir veel kaut kas,bet neatceros, bet nu tas neškiet nekas baigi daudz vai kā citādāk,drīzāk kaut kādas normālas darbības,kurām vajadzētu būt pilnīgi normālām katram,pēc manām domām :D
11.07.2019 18:40 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
moonshine Cenas viņiem variē no 20 līdz pat 45. Es nopirku šo- http://www.meluna.lv/lv/shops/items/26 Tur viņas ir dažādas ar dažādiem galiņiem utt. Var papētīt kas un kā.
11.07.2019 18:23 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
Izklausās baigi labi. Būs jāpasūta. Labāk samaksāt tos 20€ vai cik tur un arī saudzēt dabu kaut cik ;)
11.07.2019 18:11 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
moonshine Nē ,var atstāt līdz pat 12 stundām, jo tas ir medicīniskais silikons. Tas nav kā tampons kas ir vate, kurš paliek silts un kur vairojas baktērijas. Tieši tāpēc tas ir drošāks nekā tamponi un arī ir grūti viņu "pazaudēt"- jo viņš ar vakuMmu piesūcas pie maksts maliņām.
11.07.2019 18:09 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
Gamergril @ 11.07.2019 17:30
spriditis pirmās reizes liksies wtf, bet jātiek tam pāri un tad jau tā ir tāda pati vienkarša lieta kā ielikt tamponu. ķermeņa ērtuma ziņā-ja ir ielikt pareizi tad nejūtis. Es pat vienreiz aizmirsu ka man ir MR un staigaju visu dienu. :D Dažiem ir tāda garāka ļipiņa ko var nogriezt un ja neērti to var saīsināt.

Aar menstrual cup var visu dienu pat staigāt, nav jāmaina kā tampons ik pa 3-4 h? A, tad nevar rasties TŠS pat ja visu dienu nostaigā?
11.07.2019 17:48 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Es lietoju bambusa zobu birstes plastmasa vietā (lasīju, ka bambuss ļoti ātri augot).
11.07.2019 17:42 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
spriditis pirmās reizes liksies wtf, bet jātiek tam pāri un tad jau tā ir tāda pati vienkarša lieta kā ielikt tamponu. ķermeņa ērtuma ziņā-ja ir ielikt pareizi tad nejūtis. Es pat vienreiz aizmirsu ka man ir MR un staigaju visu dienu. :D Dažiem ir tāda garāka ļipiņa ko var nogriezt un ja neērti to var saīsināt.
11.07.2019 17:30 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
spriditis @ 11.07.2019 16:44
Ko domājiet par menstrual cups ? Cik saprotu tad dabai viskaitīgākās ir tieši paketes un diapers (aizmirsu kā latviski :D )

Menstrual cup labprāt izmēģinātu. Vismaz videi draudzīgi.
11.07.2019 17:26 |
 
Reitings 298
Reģ: 19.09.2016
Es pirms kāda laika nopirku, bet vēl neesmu saņēmusies izmēģināt. Man nešķiet pretīgi vai kkas tāds, bet tieši tas, ka izskatās ļoti neērti :D
11.07.2019 17:18 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Cinnija ir arī ļoti dažādi veidi kā viņus ielikt. No tā ir atkarīgs vai viņš stāvēs kā vajag. Man no sākuma bija pāris noplūdes, bet izmēģināju dažādus ielikšans veidus un tagad viss ir labi.
11.07.2019 17:10 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Ko domājiet par menstrual cups ? Cik saprotu tad dabai viskaitīgākās ir tieši paketes un diapers

Šis gan nav man. Vismaz kādu laiku un joprojām tā domāju - negribētu ķeskāties ar asiņu laistīšanu un visas tās padarīšanas mazgāšanu, tāpat kā mazgājamie biksīšu ieliktnīši u.t.t. Paketes praktiski nelietoju, tamponi ir izmērā mazāki, nekā tās, līdz ar to mierinu sevi, ka attiecīgi arī ekoloģiskais nospiedums proporcionāli samazinās :D Biksīšu ieliktnīši (cik nu tos dažus gabalus mēnesī vajag, jo lietoju tikai MR laikā - tos pērku "kompostējamos" :)
11.07.2019 17:09 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Esmu pilnīgi pārliecināta, ka pilnīgs ZW cilvēks es noteikti nevarētu būt, bet, drīzāk pieskaitu sevi pie tiem, kas ikdienā mazliem soļiem, bet neatlaidīgi domā līdzi un sāk darīt ierastās lietas citādāk. Ja lietām nepieiet radikāli, tad bieži vien ior tā, ka beigās tas, kas šķita neiespējams sākumā, izrādās pavisam pašsaprotami vēlāk. Ko es daru?
#pirms iegādāties kādas lietas, rūpīgi izdomāju un izsveru, man to tiešām vajag, vai tikai gribās, jo būtu forši, ja būtu (tas vairāk uz apaviem, apģērbiem u.t.t. attiecas, lai gan nenoliegšu, ka esmu apavu fans... no tiem man grūti atteikties); Šis attiecas arī uz "speciālajām ZW lietām" - ja man jau ir trauki ēdiena līdzņemšanai vai kaut kādas citas lietas, kas jau ir sen iegādātas, es, vairak kā skaidrs, tos nemetīšu ārā, lai aizstātu ar "speciālajiem";
# eju uz veikalu ar savu auduma maisu (pagaidām tas ir tikai lielais iepirkumu maiss, bet pa retam sāku atcerēties paņemt līdzi arī mazos, jau krajumos esošos - konkrētām sveramajām lietām);
#praktiski nekad nepērku take-away kafijas, izņemot kādus retus, tālus pārbraucienus u.t.t., līdz ar to kafijas krūzīšu jautājums vispār atkrīt pats no sevis (un zūd jēga pirkt savu daudzreizlietojamo, jo arī tās uzražošanā un loģistikā tiek patērēti resursi);
#pusdienas ēdu kafejnīcās, restorānos u.t.t. vai ņemu līdzi, maksimāli izvairoties no līdzņemamajiem traukiem;
#jau kādus 3 mēnešus nelietoju vates plāksnītes kosmētikas noņemšanai, bet muslīna kosmētikas lupatiņu vai mikrošķiedras minicimdiņu (tātad, neesmu nopirkusi vismaz 3 lielos vates plāksnīšu iepakojumus + ļoti samazinājusi kosmētikas noņēmēja patēriņu, jo tieši ar cimdiņu tīrot līzeklis vispār nav vajadzīgs);
#vates kociņus pērku tikai tos, kuriem ir papīra vai bambusa kociņš, ne plastmasas. Tas nav ZW, tomēr ietekme iespējams ir mazāka);
# izmēģināju cieto šampūnu, atzinu par labu esam un tagad lietoju, tātad - vēl viena lieta, kur sapratu, ka varu samazināt savu plastmasas atkritumu apjomu arī šeit, jo turpināšu to lietot. Paliek tikai kondicionieris, kas tomēr joprojām ir nepieciešams;
#cenšos izvairīties no plastmasas trauku lietošanas ballītēs, prakstiski - ir pieejamas tik foršas alternatīvas (tiesa - dārgākas gan), ka plastmasas trauki un galda piederumi tiešām ir aizstājami;
#šķiroju atkritumus, kur vien tas iespējams + ņemot vērā, ka mums ir savs dārzs/vasarnīca, dažādus organiskos atkritumus arī kompostējam.
#ja ir iespēja nopirkt iecienītos pārtikas produktus vai tiem līdzvērtīgas alternatīvas bez iepakojuma vai ar mazāku iepakojumu daudzumu, šo iespēju izmantoju, tomēr savus iepirkšanās paradumus vēl nemāku (un diez vai iemācīšos) pilnībā pakārtot beziepakojumu veikalu izvietojumam un sortimentam;
#esmu ievērojami samazinājusi gaļas un piena produktu lietošanu tieši savā uzturā (vīru un meitu cenšos speciāli neietekmēt, ļauju viņiem savas izvēles izdarīt pašiem), tomēr joprojām tos iekļauju savā ēdienkartē, pilnīgi kļūt par veģetārieti vai vegānu pagaidām neesmu gatava;
#šķiroju sev neaktuālos/novalkātos apģērbus un tekstilu divās kategorijās - pavisam neadekvāti novalkātais viss tiek nodots H&M kastēs, lietas, kuras ir lietojamas, vienkārši man morāli novecojušas vai neder - ziedojumu kastēs.
Apzinos, ka tas viss uz globālā fona ir tieši piliens jūrā, bet es tā jūtos labāk tieši attiecībās pati ar sevi, virsū nevienam neklūpu ar saviem viedokļiem un pamācībam un no galvas matus sev neplēšu, ja kādreiz ir apstākļi, kad sanāk atkāpties no šiem ieradumiem, jo tie vēl ir tikai ieradumi, tie vēl nav mani principi.
11.07.2019 17:06 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Par manstrual cups - esmu mēģinājusi lētu variantu no ebay, neiepatikās.
Vakar @perlumamma.lv instagram profilā bija live, kur par šo tika runāts. Uzzināju, ka ir dažāda veida piltuves, arī dažādas formas. Domāju, ka kaut kad izmēģināšu vēlreiz, bet kādu ne tik lēto variantu.
11.07.2019 16:53 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
spriditis Lietoju. Baigi labā lieta. Nav tik pretīgi ka dažas domā. Tik pat pretīgi kā nomainīt paketi vai izņemt tamponu. Maksāja ap 20 eiro tātad jau 4-5 mēnešu laikā ir atpelnījis izmaksas. Kā arī ļoti palīdz samazināt atkritumus. Es vēl izmantoju pirms menstruāciju sākuma biksīsu ieliktnīšus, bet tagad uztaisīju auduma ieliktnīšus un izmantošu to. Protams dažām atkal būs pretīgi ka pēc tam jāmazgā, tas ieliktnītis, bet gultas palagi ir netīrāki nekā vagīna :D
11.07.2019 16:53 |
 
Reitings 298
Reģ: 19.09.2016
Ko domājiet par menstrual cups ? Cik saprotu tad dabai viskaitīgākās ir tieši paketes un diapers (aizmirsu kā latviski :D )
11.07.2019 16:44 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Cinnija Jā tieši tādi. Man gan ir caurspīdīgi, bet tas lietas būtību nemaina. Viens nezinu kāpēc man bija brāķēts un ielejot ābolu sulu tecēja ārā ja noliku guļus, bet pārējie neko nelaiž ārā.
11.07.2019 16:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits