Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Baltu filologs un filologs vispār

 
Reitings 3
Reģ: 11.02.2019
Zinu, ka tēmas par filologiem un baltu filologiem bijušas daudz, bet tomēr gribas uzzināt pašu filologu stāstus par to, kāda ir izvērsusies viņu dzīvē pēc studijām. Vai tiešām ir tik traki, ka darba nav (konkrētā jomā), algas maz? Tomēr, ja ir tik daudz budžetu vietu, kāpēc tās netiek atdotas it kā noderīgākām programmām? Mazliet rodas depresīva sajūta, ka šis studijas ir laika izniekošana. Ja tas tā arī ir, kāpēc vispār universitātē ir programma, kas ražo bezdarbniekus?
06.07.2019 12:59 |
 
Reitings 430
Reģ: 09.06.2019
Esmu filologs, pabeidzu bakalaurus. Puse no kursa ies projām, jo, acīmredzot, grib iet pa vairākiem ceļiem, lai nākotnē pavērtos plašākas iespējas.
To, ka darbu nevar atrast tas ir fakts un to pat saka daži fakultātes profesori. Manuprāt, tas ir katram individuāli, ir cilvēki, kuriem svarīgs ir diploms un viss, par darbu īpaši neuztraucās, bet ir tādi, kuri iet uz konferencēm un LU pasākumiem, kurā var diskutēt ar citiem studentiem par darba iespējām.
Piemēram, tu vari izmācīties bakalaurus un tad iet uz citu nozari, kas atbilst prasībām, piemēram, uz pedagoģiju. HZF ēkā, pirmajā stāvā ir ļoti daudz sludinājumu, kur meklē studentus darbam. Tu vari strādāt arī privāti, kādam krievu bērnam, piemēram, pasniegt latviešu valodu vai kaut ko citu. Visu var, tikai vajag gribēt. :) Veiksmi!
06.07.2019 14:11 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Mana māsa pabeidza baltu filologus. Strādā pavisam citā nozarē. Es piekrītu par to pedagoģiju, varbūt vēlāk var iet pa latviešu val.skolotāju.:)
06.07.2019 14:24 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tomēr, ja ir tik daudz budžetu vietu, kāpēc tās netiek atdotas it kā noderīgākām programmām? Mazliet rodas depresīva sajūta, ka šis studijas ir laika izniekošana. Ja tas tā arī ir, kāpēc vispār universitātē ir programma, kas ražo bezdarbniekus?
Vismaz labi, ka latvijas valsts vara nav kļuvusi tik merkantiliska, lai tā uzskatītu.
06.07.2019 15:11 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Sekoju vienai meitenei twitterī (@lunamjau , domāju, ka vari uzrakstīt), kas studē baltu filologus. Viņai ļoti patīk, vismaz vienā postā minēja, ka ne mirkli nenožēlo, jo jūt sevi īstajā vietā. Domāju, ka tā ir ar jebko, galvenais atrast savu ceļu. :)
Ne no viņas, bet vispār runā, ka filologi ir potenciālie bezdarbnieki(bet nu jau atkal, jebkurā nozarē izsitas labākie). Visbiežāk tad aiziet par skolotājiem. Cik man ir teikuši, jo savulaik arī interesējos par to - budžeta ir tiešām daudz, ja tas ir svarīgs faktors. Gandrīz visi, kuri grib studēt tiek budžetā.
06.07.2019 17:19 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Ne no viņas, bet vispār runā, ka filologi ir potenciālie bezdarbnieki(bet nu jau atkal, jebkurā nozarē izsitas labākie).
Bezdarbam ar profesiju nav nekāda sakara. Amatos, kur patiešām vajadzīgas prasmes, bieži strādā tādi, kuri neko nejēdz, bet kuri prot labi brūķēt muti un kuriem ir pazīstami tādi, kas prot to, kas jāprot būtu viņiem. Pārtrauciet sakarus starp valsts pārvaldes darbiniekiem un viņu draugiem daudzās valstīs - tās valstis aizies pa pieskari.
06.07.2019 18:29 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
Man vēl ir laika gana, lai apdomātos. Mani interesē šī pati studiju programma, bet biedē tas, ka būs maz darba iespēju. Bet, ja tā gribēšana tiešām būs, tad jau var izsisties :)
06.07.2019 18:52 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Izskatās, ka cilvēki kaut ko mācās nevis tāpēc, ka viņiem tas interesē, bet gan tāpēc, lai dabūtu darbu. Kalpošana diviem dieviem.
06.07.2019 19:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits