Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

darba iespēja pēc studijām

 
Reitings 17
Reģ: 09.08.2016
Esmu jau ieguvusi vienu izglītību, bet tomēr gribas kaut ko dzīvē pamainīt. Esmu nolēmusi šogad uzsākt studijas kādā citā jomā. Bet īsti nav skaidrs ar darba iespējām pēc studiju beigšanas. Konkrēti nezinu, ko īsti studēt.
Vēlētos uzzināt, ja nav noslēpums, ko Jūs esiet beiguši, un kāds ir jūsu profesijas pieprasījums darba tirgū?
30.06.2019 13:54 |
 
Reitings 15
Reģ: 26.06.2019
Šogad pabeidzu inženierzinātnes. Meklējot darbu sapratu, ka uzņēmumi nav gatavi apmācīt darbiniekus. Man darba intervijās ir teikuši "mēs neesam gatavi ar tevi auklēties". Ja atrodi uzņēmumu, kurš ir gatavs dot tev iespēju, un apmācīt tevi, tad tev ir paveicies.
Ja esi ļoti centīgs, un pasniedzēji tevi pamana, tad viņi var pieņemt tevi darbā, vai palīdzēt ietaisīties kādā uzņēmumā.
30.06.2019 14:03 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Darbs parasti vienmēr ir pakalpojumu jomā - kasieris, konsultants veikalā, viesmīlis, frizierieris utt. Protams, nav īpaši nopietnās profesijas un priekš dauziem tādiem amatiem nevajag vispār izglītību vai var iztikt ar kursiem. Izaugsmes iespējas minimālas. Domāju, ka tēmē uz kaut ko nopietnāku.
Cik esmu dzirdējusi no paziņām, tad ar tieslietu diplomu(īpaši, ja ir iegūts LU vai citā reprezentālā skolā) darbu atrast nav pārāk grūti, tādēļ, ka grāds ir universāls un paver iespējas strādāt gan tieši tieslietu jomā, gan par lietvedi, gan politikas lauciņā uc, daudzi prakses ietvaros atrod nākotnes darbavietu.
Esmu dzirdējusi, ka riska lietas, apdrošināšana uc. finanšu lauciņi ir pieprasīti, bet tur jābūt mīlestībai pret skaitļiem, lai studētu ko tādu.
Tad skolotāji, nezinu kā citu prieksmetu, bet fizikas trūkst katostrofāli.
Var prātot daudz, bet viss atkarīgs no tā cik pati esi gatava daudz darīt studiju laikā. Man draudzene pirms 3 gadiem iestājās politologos LU un šogas absolvēja bakalaurus. Visi teica, ka bezjedzīga grāds, darba nebūs un beigās nesapratīs, ko izmacijas. Vēl nekur patstāvīgi nestrādā, bet darbojas dažadās asociacijas, viņu aicina uz diskusijām utt., pati ar izglītību apmierināta ļoti. Es teiktu, ka individuāli gadījumi un ieteiktu pret izglītību izturēties ar attieksmi, ka tas būs tikai palīgs aptaustīties nozare, nevis garants darba piedavajumiem.
Ja nav noslēpums, kāda izglītība tev ir?
30.06.2019 15:27 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Tieslietas, politikas zinātnes paver plašas iespējas arī ārzemēs. Var strādāt Eiropas institūcijās par labu algu.
30.06.2019 15:38 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
Esmu studējusi juristos LU. No maniem daudzajiem kursa biedriem, gandrīz visi strādā nozarē, gan privātajā, gan sabiedriskajā jeb "valsts" sektorā, un par darba iespējām nevar sūdzēties.
30.06.2019 17:25 |
 
Reitings 25
Reģ: 07.01.2015
ķīmiķiem arī darba netrūkst
01.07.2019 15:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits