Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve

 
Reitings 301
Reģ: 16.08.2014
Labvakar! Ko jūs ieteiktu darīt šādā situācijā: šogad pabeidzu 12. klasi, taču nav nekādas nojausmas kondarīt tālāk, nav atnākusi tā atklāsme. Labāk ir iet kaut kur mācīties vai nemācīties vai ko? Jā zinu ka palicis ir pavisam maz laika, jo domumentu iesniegšana jau tūlīt ir sākusies... Nedzīvoju Rīgā, nevaru saprast arī vai iet uz turieni vai palikt savā pilsētā. Katrā ziņā, zinu ka šeit ir daudz cilvēki ar lielāku pieredzi
27.06.2019 21:07 |
 
Reitings 200
Reģ: 21.05.2019
Es gadu pastrādāju dažādos darbiņos un sapratu ko vēlos. ?
27.06.2019 21:10 |
 
Reitings 43
Reģ: 16.06.2016
Kādas ir intereses, hobiji? Vai ir kaut nojausma kādu darbu vēlētos strādāt, kas patīk, kas nē? Ko studēt universitātē? Maksāt naudu par studijām, mocīt sevi mācoties to, kas riebjas noteikti nav jēgas
27.06.2019 21:13 |
 
Reitings 298
Reģ: 19.09.2016
Man draudzenes, kuras nezina, ko darīt taisās vai nu strādāt vai brīvprātīgajās kustībās uz ārzemēm paceļot, vai tās, kuras var atļauties vienkārši pachillot/paceļot. Pēc gada gan visas domā obligāti studēt, plāno, ka būs izlēmušas, ko tad vēlas darīt tālāk.
Man liekas, ka nav jēga studēt, ja nezini, ko vēlies - tā var vienkārši bezjēdzīgi pazaudēt laiku.
27.06.2019 21:15 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Es vidusskolu beidzu pirms četriem gadiem. Paņēmu gadu brīvu, aizbraucu Au pair, lai apdomātos.
27.06.2019 21:30 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Starp citu, nesen aizgāju pie karjeras konsultanta parunāties un pildīt interešu testu. Man velk uz to nozari, kurā vēlējos darboties kopš mazotnes. Man tikai bail no smagajām studijām ?
27.06.2019 21:39 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Ja zini, ka kaut ko pa to gadu darīsi - augstāk pieminētais brīvprātīgais darbs, sevis iepazīšana utt., tad var ņemt brīvu un ja vecāki gatavi uzturēt, vai strādāsi pati, tad jā. Bet ja zini, ka tāpat neko neizdomāsi un atkal visa tava interese būs tikai programmu šķirstīšana, tad neiesaku. Tad jau labāk izsver + un -, padomā, kur tiksi budžetā, jo vēsturniekos tajā pat LU nav konkurence, baltu filologos tāpat, reģionālās skolās, kas nav Rīgā parasti arī “krutajās” profesijās konkurence nav liela. Iespējas ir. Ja domā haļavu dzīt, tad ieteiktu labak pieteikties studijām. Turklāt, ja budžets, kāpēc nemēģināt? pēc tam var jau pamest studijas, ja nepatīk....
Bet nu ja 0 idejas, tad tiešām labāk paņem brīvu, lai sevi iepazītu, izkpājot no komforta zonas, paceļojot, pastrādājot utt.
27.06.2019 21:41 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Nedomāju ka ir vērts uzsākt studijas un pēc tam pamest.
Tavā vietā es brauktu pastrādāt uz ārzemēm
27.06.2019 22:31 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
No vienas puses jā nav vērst sākt studēt ja nezini ko gribi. Bet no otras puses zinu cilvēkus, kas arī teica ka pastrādāts gadu un tad studēs. Pagājuši 4gadi un vēl aiz vien nekur nav iestājušies, pastrādā pus gadu par viesmīli tad nomaina un kasieri un tā jau vairākos darbos. Katram pašam ir jāizvērtē vai vispār būs tāda diena kad sapratīs ko vēlas darīt. Tikai tu pati zini, uz ko tev velk. Mēs šeit izlemt nevaram. Protams ja vari tik budžeta vietā tajā novirziena kas tev kaut vai mazliet interesē tad kāpēc ne? Varbūt iepatikās. Protams ja spīd mācīties tikai par maksu tad nav jēgas. Pašplūsmā to visu noteikti nevajadzētu aizlaist. Jāuzstāda mērķi.
28.06.2019 06:16 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Es laikam ar to gadu padomāt- neriskētu, jo kur garantija ka pēc gada izdomāsi ko vēlies. Gan jau ir vismaz kāda nojausma uz kuru pusi velk. Un ko domā darīt gadu ja nemācīsies- sēdēt mājās? Vai tevi būs kas uztur?
Es tomēr ieteiktu palikt savā pilsētā lai izdevīgak sanāk, studēt to virzienu kas apmēram patīk, un jāatceras, ka studiju programmu var arī nomainīt vai arī pēc tam iet uz otru bakalairu vai maģistru, bet jau tajā nozarē, kas patīk un interesē.
28.06.2019 07:27 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
1. Izpēti pieprasītākās profesijas
2. Atrodi no pieprasītākajām, kuras ir vislabāk apmaksātas
3. Izvēlies no top 3 ar izslēgšanas metodi.
No smagām studijām nevajag baidīties. Tas norūdīs un vēlāk dzīvē būs vieglāk.
Brīvu gadu ņem vienīgi, ja ir plāns. Ja Tev ir kāds, kas tevi var iekārtot kaut kur, kur pastrādāsi gadu un iegūsi zināšanas. Citādi tā ir ilūzija, ka strādājot cafe vai veikalā, vai vienkārši nestrādājot, kaut ko izdomāsi (protams, atkarīgs kā brīvo laiku pavadīsi, ja brīvajā laikā aktīvi pētīsi, meklēsi, runāsi ar cilvēkiem, apmeklēsi industrijas pasākumus, tad visticamāk l atradīsi, ko velies studēt).
28.06.2019 09:04 |
 
Reitings 749
Reģ: 14.05.2019
Apdomājies vēl, kas ir tas, kas tev padodas un patīk. Es savu izvēli pieņēmu pēc izslēgšanas metodes - zināju, kas ir tās profesijas, kur 100% neredzu sevi un sarakstīju studijas, kas likās labi varianti. Tad no šiem variantiem kaut kā nonācu pie izvēles un beigās viss ļoti skaisti iegrozījās.
Bet, ja līdz pēdejam brīdim nezini, ko vēlies studēt, es tomēr ieteiktu paņemt gadu brīvu, lai saprastu, kas ir tas, ko gribi studēt. Nav jēgas studēt kaut ko kas neinteresē, jo visticamāk, ka tur nekas labs galu galā neiznāks - vai nu pametīsi studijas, vai izmacīsies kaut ko par ko nestrādāsi vai strādāsi šajā profesijā, bet nedarīsi to ar prieku.
Ja ņem gadu brīvu, tad izmanto to lietderīgi un mēģini saprast, kas ir tas, ko vēlies darīt. Es laikam izvēlētos kādu iespēju pastrādāt ārzemēs (apmaksātas vai kādu brīvprātīgo darbu), lai būtu tā iespēja iepazīt citas valstis.
Lai izdodas!
28.06.2019 09:14 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Atpūties, padomā, pastrādā.
Ja nevēlies zaudēt laiku, izej kādus kursus, apgūsti kādu valodu, ganjau ir kaut kas, kas iekšā Tevi uzrunā, sāc ar mazumiņu
28.06.2019 09:22 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Piekrītu @gamegirl. Ja tagad nesāksi un tev nav tāda mērķtiecīga rakstura vēlāk nesāksi. Būs tās kasieres, viesmīļi utt, bet ja, protams, izlem tev bonuss, bet tas ir reti.
Aizej uz kādu koučingu vai pie tiem studiju speciālistiem. Tie ir reāli forši. Varbūt tev patīk, piemēram, organizēt dažādus pasākumus un re, ir kur mācīties. Labāk tagad nepamest, bet pamēģināt, jo pamest varēsi vienmēr un augstskola nav vidusskola.
28.06.2019 09:28 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
jautājums autorei diskusijas, vai esi apmeklējusi jauno speciālistu nodarbības(RSU jaunie politiķu, LU jaunie juristi utt.)? Ēnu dienas, karjeras pasākumus? Man tas palīdzēja saprast ko un kā, jo iepriekš domāju, ka točna tieslietas nav mans, bet pēc prokurora ēnošanas un Jauno juristu skolas sapratu, ka ir gana interesanti, turklāt prestiža profesija vai vismaz jēdzīgs diploms. Protams, varbūt, kad dien dienā studēšu nākties vilties, bet tāda dzîve.
Iesaku sākumā izslēgt, ko točna negribi studēt. Kas tev točna riebjas? Es zināju, ka nekādas fizikas, ķīmijas uc. dabaszinātnes nav mans, totāli riebjas. Meklēju humanitāro un socialo jomu, skatījos kā ir ar darba pieprasījumu, algām. Izsijāju un nonācu pie secinājuma, ka man vislabāk derētu juristi, ari citi to saka. Kultūra savukārt tuva no bērna kājas, esmu pabeigusi bērnu mākslas skolu, allaž esmu gajusi uz kulturas pasākumiem, dievinu teātri un kino, es dzīvoju un pàrtieku no kultūras ;D lai cik poētiski neskanētu, bet tā ir mana sirdslieta un pagaidām nevaru saprast vai es gribētu stradāt tajā jomā, jo iespējas ir ierobežotas, bet ja nesanāks juristi riskēšu :)
Ieteiktu papētīt ar sevi, kādas rakstura īpasibas tev ir un vajadzīgas darbam arī ļoti svarīgi. Piemēram, psihologam jābūt komunikablam ļoti un ja esi kautrīga, tad būs grūti pēc tam konsultēt klientus utt.
Lai izdodas!
28.06.2019 09:39 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
https://viaa.gov.lv/lat/es_fondu_projekti/jg_profesijas/
Varbūt vērts apsvērt pamācīties profesiju un pa to laiku saprast un padomāt? Vēlams izraujoties no savas mazpilsētas.
28.06.2019 10:41 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Es aizietu pastrādāt kādu gadiņu kaut vai tīri par oficianti, pārdevēju, lai mazliet saprastu darba tirgu un apošņātu gaisu + izietu kādus kursus vai iestādos 1.līmeņa augstākās izglītības profesijā tīri pieredzei. Un vispār nav nemaz tik slikti kaut gadu nomācīties programmā, kas, iespējams, neinteresē. Pirmkārt, varbūt ieinteresēs. Otrkārt, pēc gada varēsi aiziet prom, bet tie kursi, kurus būsi pabeigusi, var noderēt citā augstkolā (tos varēs pielīdzināt un nebūs jāiet atkārtoti atkal). Piemēram, tā pati angļu valoda.
28.06.2019 11:57 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Pastrādās to gadu par viesmīli un? Ar ko tas palīdz saprast darba tirgu vai arī, kas vēlies nākotnē kļūt? Manuprāt kas tas galīgi nepalīdz. Ja vien neinteresē kaut kas saistīts ar ēdināšanu un tādu sfēru. Kā arī izsisties tajās sfērās ir ļoti grūti. Zinu cilvēkus, kas strādāja pēc 12. klases gadu lai sakrātu naudu studiju apmaksai un tas manuprāt ir labi un pieņemami.
28.06.2019 12:25 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
jā, no pazīstamo pieredzes gads brīvs neko nedos un vēlāk vēl grūtāk būs sākt studēt, tadēļ to brīvu ir verts ņemt tikai tad, ja zini, ka 12 gadus nobumbulēji un sevi neiepazini, taču tagad taisies intensīvi pie sevi strādāt, lai saprastu
bez tam, diskusijas autore nez kur pazudusi?, bet man tev ir jautājums: kas tevi pašu interesē? kādi skolas prieksmeti patik? kads tev raksturs?
Es esmu ar vissm četrām par studijām uzreiz ;D, kaut vai tavā dzimtaja pusē raksti, ka kaut kas jau ir, paskaties ko piedāvā un vai tev interese tas, nevajag jau arī biities no lielajam augstskolam ka LU, RTU utt., ir programmas kurās ir maz pieteikumu un pat ja nav super ideāli eksāmeni tikt var. Nu nedomāju, ka esi tik dumja, ka tev visur tikai maksa spīd
28.06.2019 12:44 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Atvelc elpu, es paņēmu brīvu vienu gadu, smēlos izaugsmi, sportoju, paballējos, pastrādāju kaut kādus mini darbus, lai saprastu, kas mani saista..
Es neieteiktu sasteigt ar studijām, zinu pārāk daudz cilvēku, kuri izmetuši naudu vienkārši nepavelkot studijas vai saprotot - nē, es negribu šo studēt, tas tomēr nav mans.
28.06.2019 14:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!