Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Liela svara nomešana.

 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Sveikas,
interesē vai te apgrozās meitenes, kas nometušas lielu lieko svaru - sākot no 30kg vai varbūt vēlas nomest?
Tīri vēlos zināt kādus padomus vai lietas, ar ko esat saskārušās/saskaraties, iespējams, varam dalīties pieredzē.
Ja nevēlās rakstīt šeit publiski - labprāt gribētos parunāties caur pm. :)))
09.06.2019 16:40 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
https://youtu.be/aHkLypOAEUA Šeit ir vēlviena būtiska piezīme par ēšanas protokolu. Vadoties pēc pētījumu rezultātiem, atpūta no diētas ir labāka lieta kā konstanta kaloriju deficīta ievērošana. 2 ned agresīvs deficīts(500-600kcal) un 2 ned svara noturēšana. Tām ar lielāku lieko svaru var pat būt 4:2 protokols.
13.06.2019 18:29 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
FatBarbie

Esmu mēģinājis keto! Savādāk neieteiktu, bet rezultāti ir tādi, ka galvenais, ka tas man ļāva atteikties no kāres pēc saldumiem. Iepriekš es nespēju atrast veidu kā lai pieēdas tik labi, lai nebūtu vajadzība pēc vairāk. Manas porcijas kļuva arvien lielākas un lielākas. Mēģināju ēst proteīnu kaudzēm, bet ar laiku arī tas nestrādāja un tā es nonācu līdz OMAD un tagad KETO.
Ja ir jāzaudē liels svars tad iesākums ir viegls, jo var neskaitīt kalorijas (pirmās 2 nedēļas) un ēst kamēr rodas sāts.(izņemot riekstus, sēklas un sieru, jo tos var viegli pārēst) Es pagaidām esmu zaudējis 2kg un palicis vismaz 7kg virssvars. Esmu rūdīts diētu sekotājs, tadēļ mana vielmaiņa ir mazliet bojāta, bet cilvēkam, kas ir svaigs šinīs lietās(un zem 30) viss sanāks daudz vieglāk un ātrāk. Man ir daudz precīzāk jāseko kalorijām, jo vēlos precīzu rezultātu! ;)
Sāku ar visādiem riekstu krēmiem, kaudzi sieru, sālītām mandelēm - tajā visā ir daudz kaloriju un jāsaka, ka nebija tā, ka šīs lietas mani uzbaroja, taču svars arī nekustējās. Tas ko panācu bija izsalkuma un iekāres remdinājums, jo visai reti atļāvos tik taukainus našķus. :D
Receptes un saiti uz recepšu vietu es jau iepostēju takā izvēle ir. Domāt tāpat nāksies. Var izrēķināt arī savas BMR(resting metabolic rate) kalorijas un orientēt diētu uz to ciparu un pārējās kalorijas jānosporto. 4. nedēļā var paņemt vēl kādas 100kcal nost no tā. Receptes skatīt šeit:
https://www.eatthismuch.com/
https://www.dietdoctor.com/low-carb/keto/recipes
Atiecībā uz Kārļa Šēna receptēm - galīgi nav nojausmas. 2d atpakaļ reklamējās Facebook, bet 9€ arī nav dārgi. Receptes gan ir pilns internets un ir pat youtube kanāli.

Vari sākt ar Extra virgin olīveļļu un kokosriekstu eļļas iegādi(maxima ir uz akciju).
13.06.2019 13:02 |
 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Vispār nemanīju, ka diskusija iet uz priekšu, jau biju nolaidusi rokas!
Man tieši ir doma - keto ar IF, jo brokastis šā kā tā neēdu un 16:8 der man.
Vienīgi, nu nevaru saņemties sev sastādīt plānu, liekas baigi grūti, baigi jārēķina līdzi un šobrīd galīgi nesanāk dēļ citām problēmām un skolas. :/
Apsveru iegādāties vienu mēnesi Kārļa Šēna keto meal plan, ir kāda mēģinājusi?
ellle, Tu esi keto mēģinājusi?Kādi rezultāti?
13.06.2019 10:54 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Labi ir sarakstīt uz lapiņas savu nedēļas ēšanas plānu un sarēķināt iekš myfitmespall kādi ir macro un kalorijas un tad pie tā pieturēties.
12.06.2019 11:55 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Dzīvnieku izcelsmes produkti satur visus cilvēkam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Šis dzīvesveids ir ļoti atvieglojis ikdienu-nekas nav jāmizo, jāmērcē, jāvāra pusstundu, jāmazgā 379 trauku utt. Nopērku labu steiku, uzlieku uz pannas, apcepu 5 min. un gatavs (kā piemērs). Mūsdienās veikalu plaukti ir piekrāmēti ar tik daudz nevajadzīgiem sūdiem visās varavīksnes krāsās, ka no sākuma tiešām šī var šķist kā baigi ierobežojoša diēta. Cilvēkam patiesībā vajag tik maz...
12.06.2019 11:53 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Makaroni un maize der cheat day, nevis ikdienā. Var iegādāt spirāļotāju un taisīt cukinī makaronus. Mērce pa virsu un lielu starpību nejutīsi. Tik to, ka būs mazāk kaloriju un lielāka sāta sajūta. ?
12.06.2019 11:51 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Varētu būt, ka ogļhidrātu par daudz, jo ēdu gan pastu, gan maizi. Taukiem gan vajadzētu būt ok, jo regulāri ēdu zivis, sieru, avokado, olīvelļu.
12.06.2019 11:44 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Lielākā daļa cilvēku ēd pēc vidusjūras diētas, jo tā ietver visu. Bet tās macro prporcijas bieži aiziet ne tur kur vajadzētu. Tas, ka ir grūtības ieturēt IF nozīmē tikai to, ka ir par daudz ogļhidrāti un maz tauku. Zaudēt svaru var dažādi. Arī es, kad biju jaunāks bieži strauji nometu svaru un1mēneša laikā. Viss kas bija jādara tik jāpieturas pie cita ēšanas režīma. Volumetriskā, olu diēta, griķu diēta, kas tik nestrādā, kad ir jauns un ātrs metabolisms... ?
12.06.2019 11:38 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ēdu pēc Vidusjūras diētas jau kādus 4 gadus. Nemanāmi nometu 5 kg (lai gan pat īsti nevajadzēja).
Tagad kādu gadu ievēroju IF neēdot brokastis, bet tāpat ap kādiem 10 vienmēr vēders ļoti, ļoti burkšķ, nezinu vai jebkad organisms pieradīs.
12.06.2019 11:11 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Grieķu salāti, olas ar speķi, dārzeņi ar gaļu. Krējumā sautēti kāposti ar kūpinātu desu, vistas žuljēns, maltā gaļa ar dārzeņiem. Olas ar spinātiem un kaudzi siera. Var ēst majonēzi (ieteicams taisīt pašiem). Receptes ir daudz https://www.dietdoctor.com/low-carb/keto/recipes Ēdam visu to pašu, ko parasti, bet bez graudaugiem un atkarībā no diētas fāzes pievienojam vairāk vai mazāk veselīgās taukvielas.
12.06.2019 10:05 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Mani interesē tā keto diēta, bet liekas baigi drastiska un vienveidīga un nesabalansēta tieši vitamīnu un minerālvielu ziņā. Vai arī neīsto info lasīju. Tie, kas ievēro keto diētu. Ko jūs reāli ēdat? Radās sajūta, ka normāla cilvēka ledusskapī vispār pēc keto nevar neko atrast paēst.
12.06.2019 09:55 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Jāsaka gan, ka vidusjūras diēta teorijā nav slikta, bet dzīvē ievērot to ir grūti un salaist visu grīstē ir viegli. Keto diēta salīdzinoši ir daudz drošāka un ļauj tik daudz nedomāt par nākamā ēdiena smalkajām sastāvdaļām. Mūsdienās arī pārtiku cenšas radīt atkarību radošu, tādēļ vienkāršāka ēdienkarte ir daudz labāka kopumā.
Tie kas atbalsta vidusjūras diētu arī bieži saka, ka ēst vajag visu, bet tā jau gan viss nav! ?
12.06.2019 09:45 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Tieši Ancel Keys reklamēja vidusjūras diētu un šeit ir mazs stāstiņš: https://youtu.be/R9Qv8__fSfU
Ja interesē var rakt vairāk un daudz cilvēki izsakās ne visai glaimojoši par viņa sašķobītajiem pētījumiem un uztura ieteikumiem.
12.06.2019 09:14 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Man personīgi pret atvilni palīdz raniberl(24h un beidzas), bet cits nekas. Un šīs zāles ne visur var nopirkt. Neēdu mazas porcijas un nekādu problēmu. Es vēl uzdzeru abolu sidra etiķi, jo atvilnis ir tieši skābes trūkums+nesagramotā pārtika un aptaukošanās spiež uz kuņģa sienām, tādejādi veicinot spincera atvēršanos, kas rada atvilni. Neesmu medicīnas darbinieks, bet arī es tāpat kā Tu klausos un lasu ko saka medicīnas darbinieki, pat zinātnieki. Bieži šie ārsti tomēr saka, ka ne viss medicīnas mācību grāmatās un diabētiķu rekomendācijās ir realitātei atbilstošs.
Ir arī ārsta sarakstīta grāmata "Lies my doctor told me".
Un tas, ka jāēd ir daudzreiz dienā ir tik tāda ievazāta tradīcija un arī tu nevari ēst retāk, jo pārtika, ko ēd rada bada sajūtu. Sanāk nepartraukti riņķot, drošivien, aptaukojies vēl vairāk. Mīts ir arī, ka mums jāēd ogļhidrāti un ka tauki ir kaitīgi. Šo atziņu radīja vairāk propogandists (bullītis)(ārsts viņš nebija) Ancel Keys un tagad bojā cilvēkiem veselību.
12.06.2019 08:57 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Ar fastingu tam ir liels sakars, jo kuņgis vismaz 12 stundas ir tukšs, kas liek sarasties kuņģa sulai un tā nāk uz augšu, jo gribas ēst. Kā tev liekas kāpēc cilvēkiem kuriem ir atvilnis vai kuriem ir citas problēmas ar kuņģi iesaka ēst daudz mazas porcijas? Kā arī vai zini kā izpaužas atviļņa paasinājums? Tas nav tā ka pagaidi 20 min un pāriet? Lai samazinātu atvilni ir vai nu jāatsāk ēst daudz mazas porcijas vai arī jādzer zāles kā piemēram Omperazol, Escadra utt, kas samazina kuņga sulas daudzumu. Tā kuņģa sula nekur pati nepazūd ja pagaida..
Jautājums vai tev elle ir dietaloga vai ārstniecibas perosnas izglītība, vai paļaujies uz interneta zināšanām?
12.06.2019 08:32 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Organisms nav pielāgojies ēst 5x dienā, jo mums ir augošs skaits diabētiķu, atvilņa slimnieku un cilvēki ar lielu lieko svaru. Ēšanas pārtraukšana jeb fastings ir optimāls veids, lai apēstu mazāk kalorijas, turklāt tas nav tik neciešami kā samazināt kalorijas un tam nav arī tik izteikts vielmaiņas palēnināšanās effekts. Nav visiem jāēd 5x un jāsporto tikai tapēc, ka visu laiku ēd. Ēšanai jābūt tādai, lai nez sportošanas varētu saglabāt figūru, normas robežās
Ogļhidrāti ir tā lieta, kas ļauj apēst, kopumā, daudz par daudz pārtikas.
12.06.2019 08:31 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Man ar ir bijis atvilnis, bet ar fastingu tam ir maz sakara. Drīzāk ar lieko svaru un produktiem ko lieto. Jo īpaši ogļhidrātiem.
Keto ir laba lieta, lai beigtu ēst saldumus un iemācītos dzīvot ar mazāk ogļhidrātiem, kas "atviļņiem" nav tas sliktākais variants ?
Vajag tik sagaidīt, kad lēkme beidzas.
Diabētiķiem tieši arī keto ir ieteicams, bet fastings būtu pārāk liels trieciens cukura līmenim. Keto pazeminās cukura līmeni pakāpeniski, tādejādi radot iespēju atteikties no daļas insulīna.
Vidusjūras diēta ietver graudaugus un miltu produktus. Rupja vai balta, pinlgraudu vai smalkie milti visi tie pārvēršas glikozē. Rupjākie tik 15min vēlāk ?
Tādēļ man šķiet Paleo (ar cheat day) vispiemērotākais. Var ēst vidusjūras stilā, bet makaronu vietā sarīvēt cukinī vai puķkāpostu - problēma atrisināta. ?
12.06.2019 08:17 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Fastings nemaz visiem cilvēkiem neder. Kuņģa slimības, cukura diabēts utt. Elle te visiem reklāma savus keto un fastingus, kas īslaicīgi ir labi bet ne uz ilgu laiku. Pati ar intermittent fasting dabūju atviļņa slimības paasinājumu. Vajag paskatīties video par un pret šīm diētām un tad kritiski padomāt vai tas ir tevi. Manuprāt ja grib tiešām noturēt svaru un sevi nemocīt tad labāk ir ievērot Vidusjūras diētu vai izslēgt balto maizi un pienu. Nav ko mocīt savu organismu. Var jau spriest, ka cilvēkam tā jāēd, jo tā darīja senie cilvēki. Bet mēs vairs neesam alu cilvēki un cilvēka ķermenis ir pielāgojies dzīvei, kad ēd 3-5 maltītes dienā. Tā kā beidzam reklamēt absurdas brīnumdiētas
12.06.2019 07:48 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Ar fāstingu ir tā, pirmais grūtākais tajā ir bailes, bet īstenībā tas ir viegli un pēc 1 dienas paliek vēl vieglāk. Tālāk jau vienīgā prolēma ir tas, ka liekas, ka vajag ēst jo ir garlaicīgi, bet tad var ņemt palīgā youtube un iedvesmoties no citu pārdzīvojumiem :)
11.06.2019 23:24 |
 
Reitings 33
Reģ: 22.05.2015
48 stundu ūdens fastings priekš manis izklausās brutāli, es nevarētu. Un tāds vairāku dienu fastings daudziem būs pārāk lielas mocības un rūcošs vēders.
Labi, pietiek piespamot diskusiju :)
11.06.2019 23:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!