Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skopojas?

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Sveikas! Aizdomājos, kuram tad īsti ir jānodrošina otra puse šādā situacijā... Gandrīz gadu nevarēju strādāt veselības problēmu dēļ. Tagad jau pāris mēnešus esmu darba meklējumos, bet tik viegli nav kaut kur iekļūt. Visu šo laiku - kamēr studēju, vai, kamēr neko nedarīju, meklējot darbu, visu laiku materiāli mani uztur tikai tēvs.
Kopdzīvē ar topošo vīru viņš tikai nodrošina pārtiku, apmaksā komunālos. Katrs maksā par savu internetu, savu telefonu... Par veselības pārbaudēm, jaunām drēbēm (kuras tiešām ir nepieciešamas, kad vecās jau ir nokalpojušas), protams, atbild mans tēvs.
Es viņam uzdevu tādu jautājumu: ja es vēl nebūšu atradusi darbu, arī pēc kāzām mani nodrošinās tēvs? Viņš atbildēja, ka ja būtu vairāk naudas, nodrošinātu viņš.
Vai tiešām vidēji 800 eiro priekš 2 cilvēkiem ir par maz? Paklausīšos mūsdienīgos viedokļus, lai saprastu, vai manam vīrietim tā nav vienkārši kaprīze, jo, piemēram, mans tēvs par tādu pašu algu nodrošina uz pusi lielāku ģimeni... kā jūs to paskaidrotu? ?
03.06.2019 11:26 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Atkarībā kādi ir izdevumi, manuprāt 800 eiro uz diviem ir maz, manā ģimenē būtu ļoti sūri, jo nav savs īpašums, tāpēc nāktos dzīvot ļoti mazā dzīvoklī kādā nostūrī vai citā lētākā pilsētā kur jārēķina atkal transporta izmaksas utt., vai īrēt istabu, vai dzīvot pie vecākiem, tad situācija vēl būtu reāla, bet ņemot vērā to ko tu minēji -
Komunālie maksājumi, pārtika, apģērbs,telefons, internets, sadzīves preces, transports vienam 800 eiro ir vēl ok, dzīvot var, bet uz diviem - nezinu, nezinu, ļoti nāktos knapināties, ēst vislētāko pārtiku, makaroni, kartupeļi ka tik lētāk, viss būtu pa pašu minimumu, drēbes vislētākās un pats minimums, sadzīves preces tas pats, par izklaidēm ārpus mājas varētu aizmirst...
Manuprāt, vīrietis jau apprecot sievieti nekļūst par viņas tēvu....
03.06.2019 11:42 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Jūs dzīvojat Rīgā? Es nevaru iztēloties kā 2 mēnešu laikā nevar atrast darbu.
03.06.2019 11:46 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Jautājums vai dzīvoklis pieder viņam vai īrē? Ja īrē tad cik liela ir īres nauda? Pieņemsim ja īre ir 300-400 eiro un komunālie ar visu internetu utt ir pie 200 eiro tad kopā jau sanāk 500-600 eiro aiziet tikai uz rēķiniem un vai var izdzīvot ar pāri palikušajiem 200-300 eiro divi cilvēki tad atbilde ir nē.
Ja dzīvoklis jau ir īpašumā un nav jāmaksā kredīts tad es domāju ka piespiežoties var izdzīvot 2 cilvēki. Manā ģimenē pelnam kopā 1400 eiro, īrējam dzīvokli un maksājam kredītu par mašīnu un sanāk dzīvot dažkārt ietaupot.
Rēķināt māki? Tad saskaiti visus obligātos maksājums un cik viņam paliek pāri.
Viss ir arī atkarīgs vai ēdat ārpus mājas un kādi ir izklaižu tēriņi. Neviens tev nepateiks vai tas vīrtietis ir spējīgs uzturēt tevi.
Kā arī runājot par tavu tēvu... Kur viņš dzīvo, vai ir īpašums, darba mašīna. Piemēram zinu cilvēkus kas pelna tik pat cik mana ģimene, bet viņiem ir paveicies ka uzņēmums nodrošina ar mašinu, telefonu un nav jāmaksā telefona rēķini un tāpēc viņi dzīvo zaļi un nav jādomā par naudu.
Kā arī kā tik ilgā laika posmā nevar atrast darbu? Gribi uzreiz par augstākā līmeņa darbinieku. Ja ir tādas problēmas ar darbu būtu kaut vai ņemusi uz pus slodzi kāda ēdināšanas vietā.
03.06.2019 12:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
800 eiro ir par maz,un varētu būt arī par maz cilvēkam, kas vēlas pilnībā sevi nodrošināt.
Pārtikā aiziet ļoti daudz naudas, mājās un ārpus mājas.
Apģērbu varbūt katru mēnesi nav jāperk, bet arī tie ir lielāki izdevumi. Vīrietis noteikti braukā ar auto - tie arī ir izdevumi. Lai saprastu vai Jums ir par maz vai kā - vienkārši aprēķini ik mēneša izdevumus.
+ arī neticu, ka darbu nevar atrast, viegli protams nav. Taču kaut kādu jau var atrast, jeb arī šajā jautājumā Tev pašai ir kaprīzes?Vai tad Tev negribas būt neatkarīgai? Lai to ārstu un apģērbu pati vari nomaksāt?
03.06.2019 14:29 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Jā, iespējams mazliet skopojas, bet nu , ja viņš zin, kad Tavs tēvs atmaksā daudzas Tavas lietas, tad viņš to ir pieņemis un dzīvo sev.
Labi jau, ka Tev ir kur dzīvot, ko ēst. Pārējas extras mūsu gadsimtā pašām sievietēm ir jānodrošina, nav tā ka jāuztur.
03.06.2019 14:35 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Jūs dzīvojat Rīgā?
nē, mazpilsētā. Esmu ienācēja tur, un nav "galu", caur kuriem varētu iefīrēties. Manā jomā arī jau darbinieki visur tajā pilsētā ir nokomplektēti, bet strādāt, piemēram maximā 8-22, tas atgrieztu pie veselības problēmām un atklāti teikšu - vēlos darīt to, kas patīk.
Jautājums vai dzīvoklis pieder viņam vai īrē?
Pieder. Īres maksa nav. Nekādus aizdevumus arī nav ņēmis.
Vīrietis noteikti braukā ar auto - tie arī ir izdevumi.
No viņa puses saprotu, ka visi izdevumi aiziet mašīnā un degvielā.
Kur viņš dzīvo, vai ir īpašums, darba mašīna
Gan, gan..nu jā, laikam tad šī būs atbilde.
03.06.2019 15:24 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Nu redz pati atbildēji,ka tomēr neskopojas.
Viegli jau ir dzīvot uz vīrieša rēķina. Es labāj strādātu uz pus slodzi maxima nekā gribētu lai mani uztur mans tēvs.
03.06.2019 15:33 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
800 eur ir maz, bet knapinoties dzīvot var. Ja Rīgā, ļoti grūti. Mazākās pilsētas viegli,bet var.
Atkarīgs, cik jums gadu. Ja esat jauni, 21 gadus veci studenti, tad īpaši neko prasīt jau nevar, galvenais atbilstoši dzīvot saviem ienākumiem. Vecāki jau vienmēr palīdz. Darbs nu gan jāatrod, visādas mazas haltūras ir, savilkt var. 2 mēnešus tikai meklēt darbu un nepiestrādāt nekur nekam neder.
03.06.2019 18:28 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
visādas mazas haltūras
tādās arī piestrādāju, bet tie ienākumi ir mainīgi. Tādi gadījuma darbiņi. Neteikšu tieši ko daru, bet vasaras sezonā var patstāvīgi iekrāt pat jaunam telefonam.
Vecāki jau vienmēr palīdz.
Man arī tā likās, jo man tā ir. :D Bet varat iedomāties cik puisim traki? Vecāki nedod ne kapeiku, un, ja, piemēram, viņš aizņemas (20-50 eiro), vienmēr ir cents centā jāpārskaita. Vecāki šķīrušies, viens strādā par minimālo algu, otrs - ap 700. Puisis pat nevarēs studēt maģistru, jo strādās (klātiene atkrīt), bet ja nestrādās, tad par neklātieni nebūs ko maksāt. Un tas ir tikai tāpēc, ka vecāki nevar palīdzēt... tā vismaz viņš redz, ka viņa draugi tikai ar vecāku palīdzību ir ieguvuši augstāko.
03.06.2019 18:40 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Jācīnās pašam par vietu zem saules. Ja dzīvo mazpilsētā, iesaku ņemt to darbu savā profesijā, ko dod, kaut vai par tiem 400 vai 500 eur. Tevi darbā neviens cits neņems, jo nav pieredzes. Līdz ko gadu būsi izcīnījusi, tad arī pieredze ir. Svaigu gurķi, kas tikko atnācis no augstskolas reti kas grib, ķēpa liela, labuma maz.
03.06.2019 21:05 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Kopdzīvē ar topošo vīru viņš tikai nodrošina pārtiku, apmaksā komunālos.

Nopietni, TIKAI nodrošina jumtu virs galvas un ēdienu jums abiem, kamēr tu nedari neko un nepelni nekādu naudu? Ja ir vēlme, lai mīļotais cilvēks aizstāj vecākus, tad ir jāmeklē cita tipa vīrietis. Man personīgi šķiet liela nekaunība kaut ko pieprasīt no otra cilvēka, ja pats neieguldi. Es saprotu, ka var būt nelaimes, krīzes, veselības problēmas, bet sākumā ir jāpaskatās uz sevi, nevis jāmeklē vaina otrā cilvēkā, kurš jau tā velk vezumu.
800 EUR uz diviem man šķiet ļoti, ļoti knapi.
Par izglītību - ja vecāki var atļauties atbalstīt, tas ir milzīgs pluss un tik ļoti atvieglo jaunietim dzīvi! To var katram novēlēt! Bet tik daudziem nav nekādas materiālas palīdzības no vecākiem. Arī es sāku strādāt kopš 18 gadiem, pilnībā pati sevi uzturot un intensīvi studējot klātienes studijās, par kurām arī pati maksāju. Nē, nebija viegli, bet ir jāpieaug, un nevajag uzskatīt, ka kāds kaut ko tev ir parādā. Viss ir pašu rokās.
Es tavā vietā aizietu pie drauga, samīļotu no sirds un pateiktu paldies, ka viņš mani ir atbalstījis, jo sevišķi pēdējā gadā, kad biju bez darba, bet viņš mūs abus nodrošināja, cik spēja. Un meklētu ļoti aktīvi darbu.
Vēl ir tādas sievietes, kas māk savu dzīvi izgrozīt tā, ka pašām nav jāstrādā, bet izdodas savus vīrus nomotivēt uz sasniegumiem karjerā, un pilnīgu materiālo atbalstu. Kurš variants tevi vairāk uzrunā?
03.06.2019 23:16 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tu esi ienācēja tajā mazpilsētā, jo? Pārvācies pie vīrieša?
04.06.2019 07:51 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Tu esi ienācēja tajā mazpilsētā, jo? Pārvācies pie vīrieša?

Kurš variants tevi vairāk uzrunā?
nezinu, kaut kas pa vidu. Varbūt lai ir tā, ka viņš strādā savas 5 dienas nedēļā, bet es, piemēram, 3. Tomēr manī iesakņojies modelis, ka vīrietis ir galvenais pelnītājs, bet sieva nopelna sev nedaudz, lai nopirktu sev kādu "kārumiņu". Vīrietim nekad neesmu lūgusi līdz šim ne kosmētikas, ne apģērbus. Esmu ļoti taupīga un, ja ko vēlos, tad sakrāju pati, kā varu.
04.06.2019 08:15 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Runājot par darba meklēšanu, kāds ir iespējams darbs maiņās? Nu piemēram, strādāt tikai no pēcpusdienas līdz darbad.beigām?
04.06.2019 08:17 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Jautājums vai tu ar savu vīru esi izrunājusi šo modeli kas tev patīk? Nebūs tā kā beigās jāšķiras, jo viņš pelna nepietiekami tavām vēlmēm?
Strādāt var visādos darba laikos tikai jāatrod tāda vieta kur piedāvā.
04.06.2019 08:33 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Daudzas sievietes domā un grib lai vīrietis būtu tas pelnītājs, bet realitāte ir tāda kāda tā ir. Ne visi vīrieši var nopelnīt pietiekoši lai pie mūsdienu dārdzības spētu uzturēt visu ģimeni.
Es domāju, ka ja tev neapmierina šī situācija, tad jāmeklē atbilstošs vīrietis, kurš gatavs uzturēt, bet bieži tādiem vīriešiem arī ir savas prasības pret sievieti. Turklāt ja jau runā par kāzām, kā domājat tās noorganizēt, ja līdzekļu nav? Es nestādos priekšā kā vispār to varēsiet dabūt gatavu.
04.06.2019 08:35 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Turklāt ja jau runā par kāzām, kā domājat tās noorganizēt, ja līdzekļu nav?
kādas nu kurš tās vēlas. Mums būtu jākrāj gadi 10, lai sakrātu lielām kāzām, tāpēc rīkosim par minimālistiskiem līdzekļiem, ģimenes lokā, vienu dienu.
Es domāju, ka ja tev neapmierina šī situācija, tad jāmeklē atbilstošs vīrietis, kurš gatavs uzturēt
nu, patiesībā...nav tā, ka situācija neapmierina. Jo neesmu kaprīza un esmu pieticīga, taupīga. Ja man būtu kaprīzes attiecībā uz ekstrām, tad varbūt tā varētu teikt.
Būtu forši opcija "slēgt" diskusiju brīdī, kad esi saņēmis atbildes uz jautājumiem. :) Patiesībā nu jau visu esmu sapratusi ar jūsu palīdzību, jo galvenais jautājums šeit bija "kāpēc vienādu algu saņemoši cilvēki rīkojas atšķirīgi", un vienā brīdī uz to radu atbildi, pateicoties Garmergril. ☺
04.06.2019 08:59 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Un kas notiek ar tām sievietēm, kas pelna sev to,, kārumiņu'' bet attiecības kaut kas beidzās, izšķirās, saprot ka nav pa ceļam, vai vienkārši otrs cilvēks nevēlas vairs neko kopīgu ar tevi. Ko rad tādā gadījumā dara? Pārvācās atpakaļ pie vecākiem un tad gaida to princi baltā zirgā? Vai kas?
Tā īsti nevaru nekad iebraukt tajā, ka jāpelna tikai vīrietim. Sviests.
Pagriez situāciju, kas būtu ja viņam pēkšņi būtu lielas veselības problēmas, nevarētu vispār strādāt. Dzīvē viss kas atgadās. Piedomā pie tā.
04.06.2019 10:27 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tu neesi kaprīza, tu esi gatava dzīvot no rokas mutē, kaut nebūtu jāstrādā. Man personīgi būtu kauns dzīvot uz kakla cilvēkam ar 800 eur algu, tev acu priekšā ir cits piemērs - tēvs, kas velk ģimeni, ieskaitot tevi, uz saviem pleciem ar vēl mazāku algu, un nesūdzas (laikam). Var diskutēt, kā viņam tas izdodas un cik pieticīgi šī ģimene dzīvo, bet tev tas ir normāli. Tāpēc ja mēs te forumā visas apgalvosim, ka 800 eur uz diviem pieaugušiem cilvēkiem ir par maz, tev ir tukša skaņa, jo tev personīgi pietiek ar to.
Tavuprāt, vecākiem ir jāpalīdz, vīram ir jāuztur, kamēr pati vari "strādāt" visu vasaru, lai sakrātu jaunam telefonam, kā 14gadīgs bērns. Visiem tavuprāt ir finansiāli pienākumi, tikai tev nav. Vai tie, kam tevi jāuztur, dara to, kas patīk?
Es pilnībā saprotu vīrieti, kurš šim te visam varētu nepiekrist, kurš nav tik "pieticīgs" savās ekspektācijās pret otru pusīti un pret dzīves līmeni.
04.06.2019 11:13 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Ļoti piekrītu Doublechoco , par to, ka sieviete ir gatava dzīvot nosacītā trūkumā, ka tikai nebūtu jāstrādā, diemžēl ja tev nebūtu šis 800 eiro pelnošais vīrietis, situācija būtu bēdīga, šādi cilvēki/ģimenes ir sociālo redzeslokā, faktiski arī tavs tēvs dzīvo ģimenē, kura ir 2x lielāka, tātad 4 personas saimniecībā, uz 1 personas ir 200 eiro, tas nozīmē, ka ir sociāli nelabvēlīga situācija un viņš ir tiesīgs lūgt valsts atbalstu, jo nespēj nodrošināt savai ģimenei noteiktu iztikas minimumu uz personu.
Es domāju, ka tas ir bēdīgi pret otru, kurš strādā, varbūt nepelna tūkstošus, bet tāpat dara savu darbu, bet viņa otra puse burtiski rauj uz leju, jo viņai neko nevajag, jo citādi ja būtu vajadzības, tad atspērusies skrietu un strādātu....
04.06.2019 11:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits