Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māja vai dzīvoklis

 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Ja Jums būtu jāizvēlas vai ka bija tāda izvēle jāveic starp mājas vai dzīvokļa.pirkšanu ko izvēlētos/jāties?
Situācija tāda: pirksim īpašumu, izvēle ir starp māju un dzīvokli (4istabas). Abi īpašumi ir gabaliņu no pilsētas, nav jaunie projekti, abos javeic remonts, dzīvokli izremontētu atrāk, majai paietu gadi, bet abos var dzīvot uzreiz.
Dzīvokli nomaksātu ātrāk nekā māju. Ko izvēleties? Dzīvokki tikai tapēc, lai ātrak visu nomaksātu un mierīgi dzīvotu, bet varbūt ne isti taja vieta kurā veletos, vai māju, kas.prasa.lielakus ieguldījumus gan kred ziņā, bet ta būtu māja. Grūti izdomāt, padalaties savā pieredzē un viedokļos.
17.05.2019 23:49 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Mājā.
Nepatīk kaimiņu izraisītie trokšņi. Mums šobrīd esošais kaimiņš no rītiem, ik dienu ir dzirdams kā čurā pat. Nu vāks, liekas ka viņam wc ir aiz mūsu guļamistabas sienas.
Patīk savs. Sava māja, savs pagalms. Sava neliela saimniecība, lai pavasarī vari ieskriet savā siltumnīcā pēc redīsiem, zaļumiem, nevis tos pirkt veikalā.
18.05.2019 07:01 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Atkarībā kāds dzīvoklis, vai ir bērni un vai dzīvoklis ir labāka vietā nekā māja. Ja ir dzīvoklis ir 2 stāvā ar biezām sienām un man nav bērnu tad ņemtu to, jo vieglāk uzturēt nekā māju. Ja ir bērni, tam dzīvoklim paklanās sienas tad māju. Ar māju parasti sanāk lielākā atbildība un uzturēšana visos mēnešos. Piemēram ziemā jātīra sniegs, jāpļauj zālē, jādomā par apkuri utt. Dzīvoklim tādu lietu nav un to dara apsaimniekotājs. Protams tās ir tādas mazsvarīgas lietas, bet ja dzīve ir kaut cik steidzama tad tas ir no svara. Mājai protams savi plusi. Kā arī ieteiktu ļoti novērtēt kādi remonti ir vajadzīgi, jo paziņas šitā ir iegrābušies, izskatījās kā nekas daudz nav vajadzīgs un tad izrādījās ka mājai ir brants un pelējums zem grīdas. Tās ir tādas izmaksas un darbs to likvidēt ka vēl tagad cīnās pēc 5 gadiem. Protams dzīvot jau var tajā mājā, bet ja grib lai nav alerģijas, izskatās smuki un lai māju brants nesaēd pēc 10 gadiem tad jātiek vaļā.
18.05.2019 07:20 |
 
Reitings 42
Reģ: 23.03.2019
Māja.
Arī gribētos lai ir savs dārziņš un platība, kur pabudīt skaisto un silto laiku it īpaši vasarā. Un ieteiktu skatīties kādā stāvoklī ir pati daudzdzīvokļu māja, jo bija tieši raidījums, ka citām jau ekspluatācija beidzās pēc 30 gadiem, un ja to nepagarinās, tad jūs vienkārši izliks laukā.
18.05.2019 10:42 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Māja. Visu augstāk minēto iemeslu pēc. Un tāpēc, ka tas nav jaunais projekts tam dzīvoklim - tātad kaut kad pienāks problēmas ar to, ka māja nolietojusies un dzīvokļi nav izmantojami, valsts noteiks aizliegumu tur dzīvot. Tad būs jautājums, kur dzīvot, kāds ir valsts atbalsts utt. Varbūt problēmas sāksies jūsu dzīves laikā, varbūt bērnu. Bet tādā gadījumā pat pārdot to dzīvokli jūs nevarēsiet. Ar māju vienkāršāk - ja vajag, salabo, uzcel no jauna, pārdod kaut zemes pleķi - nekas nav jāsaskaņo ar vēl 100 kaimiņiem.
18.05.2019 10:57 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
Māju :) dzīvoklis ārpus pilsētas, protams, būs lētāks, bet ja kādreiz gribēsiet pārdot, tad lai vai kādi remonti un ieguldījumi tur nebūtu veiksti, tas tā pat būs dzīvoklis ārpus pilsētas.
Turklāt klusums un miers, ko baudi dzīvojot mājā, nav salīdzināms ar dzīvokli.
18.05.2019 11:52 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Dzīvoklis. Man šajā ziņā ir paranoja. Labāk izvēlētos dzīvokli kādā 5+ stāvā un man patīk sajūta, ka blakus dzīvokļos dzīvo citi cilvēki, tas dod drošības sajūtu. Mājā es nejūtos droši, liekas, ka esmu tik ļoti zemu, katrs var izsist logu, ielīst pa sētas durvīm, utt. Kā arī māja ir liels darbs, jāuztur kārtībā dārzs visu laiku, utt. Es tam visam esmu daudzreiz par slinku.
18.05.2019 11:55 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Jāskatās kādas Tavas vēlmes, vai būtiski dārzs, pagalms, vai patīk tajā darboties? Mājā noteikti ir jāiegulda daudz vairāk darba, laika kā dzīvoklī, bet, ja būtiski laiku pavadīt dabā, svaigā gaisā, tad noteikti ir to vērts.
Dzīvokli gabaliņu no pilsētas noteikti neiegādātos, ja dzīvoklis, tad tam jāsniedz ērtības, ko dod pilsētas dzīve-veikali, izklaides, u.c.vajadzīgo lietu pieejamība. Kaimiņi var traucēt gan mājā, gan dzīvoklī, īpaši, ja privātmājas tuvu viena otrai. Visvairāk privātmāju rajonos nepatīk suņi- kvankšk rītā, vakarā, naktī, nemaz nerunājot par to, ka viņus laiž brīvsolī bladīties apkārt, man no suņiem bail.
Mājā es nejūtos droši, liekas, ka esmu tik ļoti zemu, katrs var izsist logu,
šis man arī, pirmajā stāvā esot vispār jūtos neomulīgi.
18.05.2019 14:28 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
jāuztur kārtībā dārzs visu laiku, utt. Es tam visam esmu daudzreiz par slinku.

Nobruģē celiņus, pārējo nober ar oļiem / šķembām un nekas tev tur nebūs jākopj.
18.05.2019 15:51 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nobruģē celiņus, pārējo nober ar oļiem / šķembām un nekas tev tur nebūs jākopj.

haha, ka nu ne tā :D
18.05.2019 16:38 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
nu es viennozīmīgi izvēlētos māju. protams, ja skaidri zin, ka varēs maksāt, remontēt un atliks nauda arī ikdienas vajadzībām. dzīvokļus es neciešu, jo tomēr ir kaimiņi un savā ziņā visu laiku japiedomā, ko darīt un ko nē. un kaimiņi mēdz būt visādi.
19.05.2019 07:31 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Nesaprotu kā Jūs esat nonākuši pie šādas izvēles -
Abi īpašumi ir gabaliņu no pilsētas, nav jaunie projekti, abos javeic remonts
Parasti sāk no otrā gala -saprot, ko paši grib, cik lielu, apmēram kurā vietā unn tad sāk mērķtiecīgi meklēt. A Jūs izvēli formulējat tā it kā tie būtu pēdējie divi īpašumi, kas mūsu mūža laikā pārdosies.
19.05.2019 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Māju. Kur dzīvoklī likties.
19.05.2019 16:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits