Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrības zobs - mana pieredze

 
Reitings 20
Reģ: 02.05.2018
Sveikas! :)
Gribēju vienkārši padalīties ar savu pieredzi par gudrības zoba raušanu. Varbūt kādai vienkārši noder vai gribas uzzināt citu pieredzi.
Zobs bija jārauj, jo tas nebija vēl izlīdis un gāja virsū 7.zobam. Nebija akūti, bet izraut vajadzēja. No sākuma devos uz konsultāciju, tad pierakstījos uz pašu raušanu. Gāju pie ļoti jauka, mierīga ķirurga Viktora Stepanova Stomatoloģijas institūtā. Runā latviski un krieviski.
No sākuma biju pārliecināta, ka izmantošu sedācijas opciju. Ja ir vēlme izmantot šo opciju, tad galvenais ir uz raušanu pierakstīties ar sedāciju, jo to jebkurā brīdī var atcelt. Bet, ja uz raušanu nav pierakstīta sedācija un raušanas dienā tomēr gribas, tad, iespējams, sedāciju nevarēs dabūt. Vienīgi, ja raušanas brīdī anesteziologs ir uz vietas. Es biju pierakstījusies ar sedāciju (varētu būt ap +50€ pie raušanas summas), bet, kad apsēdos zobārsta krēslā, man jau lika virsū tādu pārklāju uz acīm un sāka kārtot instrumentus. Pajautāju, vai būs ar sedāciju, man teica "varbūt iztiksim bez? Ja būs ļoti traki, tad jau var. Bet tā ietaupīsi 50€". Māsiņa arī bija ļoti mierīga, visu laiku mierināja un galvenais stāstīja visu, ko dara raušanas laikā.
Nu tad beigās iztiku tikai ar šprici. Sāpēt nekas nesāpēja, process 10-15min. Man pārzāģēja zobu uz pusēm un izvilka ārā. Protams, jutu, ka kaut ko dara, spiediens tajā vietā bija diezgan spēcīgs, urbi dzirdēju un to smaku nedaudz varēja just. Tad ielika šuves un viss. Esmu priecīga, ka nebija ar sedāciju, tikai 20min pasēdēju ar ledu pie vaiga un tad jau varēju doties prom. Ar sedāciju vajag pavadoni uz mājām un pēc raušanas kāds laiks (30min-1h) jāgaida, kamēr iziet tā nomierinošā viela. Par operāciju samaksāju 120€.
Operācija bija 15.00, sāpes sāku just ap plkst. 18/19. Man izrakstīja antibiotikas, kas bija jādzer 3x dienā un pretsāpju zāles. Ķirurgs iedeva līdzi lapiņu ar visām instrukcijām par skalošanu, antibiotikām, pretsāpju tabletēm, ko drīkst un ko nderīkst darīt ar to operēto vietu. Antibiotiku kursu izgāju, pretsāpju tabletes dzēru vēl 3-4 dienas pēc operācijas. Un bija jāskalo ar siltu sālsūdeni 10 dienas pēc operācijas. Tikai pāris reizes sāpēja tā, ka nebija kur likties, pārējo laiku sāpēja tad, ja kustināju to žokļa pusi vai nejauši par ciešu aiztaisīju žokli. Paēst, parunāt varēju. Varbūt pirmo dienu bija pagrūtāk, bet tā man nebija caur salmiņu jādzer smūtiji un putras. Sadzija viss normāli, pēc pāris nedēļām devos izņemt šuves. Tas bija 2min nesāpīgs process un iekļauts operācijas izmaksās.
Nu kaut kā tā! Sadzijis ir perfekti, komplikāciju nebija. Apkalpošana institūtā tiešām ļoti laba, ārsti pretimnākoši. Ja gribas pa mierīgo, iesaku šo zobu ķirurgu.
Lai jums jauka diena! :)
06.05.2019 00:01 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Sveika,
tev rāva augšējo vai apakšējo zobu?
Man ir identiski tas pats - pirms grūtniecības gribu izraut augšējo gudrības zobu, kas nav izlīdis un aug šķībi virsū zobam, bet nezināju, vai nebūs mēnesis norakstīts no dzīves.
Vai tu vienkārši pa telefonu pierakstījies?
Vai Tev visus rentgenus uz vietas turpat taisīja?
Uzpampums bija redzams ilgi?
06.05.2019 00:45 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Šis vēl liekas kā šausmu stāsts. Es izrāvu gudrības zobu aprīla vidū Sirowā, samaksāju 85 EUR un nākamajā dienā gāju uz darbu. Pēc operācijas nekas nesāpēja, antibiotikas neizrakstīja vispār, bet tajā vakarā biju loti nogurusi un aizgāju uzreiz gulēt (liekas, ka bija temperatūra, bet nebija iespējas izmērīt). Nākamajā dienā bija ok.
Vienīgais tas diegs besīja - beigās pēc kādas nedēlas es pati nogriezu cilpinu nost. Dakteris teica, ka vinš pats pazudis vai arī varu iet pie vina un vinš iznems. Bet nu nebija laika vazāties apkārt. Pēc nedēlas iešu vēl vienu zobu raut ārā. Man visi 4 gudrības zobi jārauj.
06.05.2019 06:34 |
 
Reitings 20
Reģ: 02.05.2018
Man rāva apakšā labajā pusē. Es pierakstījos uzreiz pēc konsultācijas tur pat 3.stāva reģistratūrā. Nekādas nenormālās rindas nebija.
Uz rentgenu nosūtīja konsultācijas laikā, man uztaisīja pilno panorāmu, ja nemaldos, bija kādi 27€. Ķirurgs to rentgenu uzreiz redz datorā, bet, ja vajag, var pēc tam aiziet uz to rentgena nodaļu un pajautāt uz rokas.
Piepampums bija, pilnībā pazuda pēc kādām 5 dienām.
06.05.2019 09:40 |
 
Reitings 20
Reģ: 02.05.2018
Šis vēl liekas kā šausmu stāsts.

Hm, nu šķiet, ka tev vienkārši ļoti paveicās! Es biju pārāk ļoti salasījusies citu cilvēku stāstus pirms savas raušanas un man bija bail, bet beigās nemaz tik traki nešķita. ?
06.05.2019 09:42 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Man gan nebija jārauj gudrības zobs,bet 6.zoba sakne(augšā).Setsdienas dienā iestājos dzīvajā rindā,trāpījās jauns ķirurgs.Visu darīja labi,bet viena no saknes daļām iespiedās deguna blakus dobumā.Vajadzēja pierakstīties uz operāciju,ņēmu ar anesteziologu.Norunātajā dienā aizgāju,uzreiz pieņēma,uztaisīja kontroles panorāmas rentgenu(26€) un sākās operācija.Biju pusmiegā,operācija ilga ~30min.Pēc operācijas bišķi vēl pagulēju,dakteris izstāstīja par atveseļošanās periodu,iedeva to lapiņu,atvēra slimības lapu un devos mājās.Bišķi apdullusi biju,bet visu labi sapratu.Kopā samaksāju 169€(sestdienas raušana+2rentgeni+anesteziologs+operācija),uzskatu,ka pa lēto.Sāpēt nekas nesāpēja,jo dzēru zāles un antibiotikas,bija neliels pietūkums,bet ziluma nebija kā ārsts brīdināja,pēc nedēļas gāju uz darbu,kaut gan ārsts negribēja noslēgt lapu.
Drīz jārauj vēl viens zobs,iešu pie tā paša ķirurga.
06.05.2019 10:00 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Arī rāvu gudrības zobu (apakšējo, bija šķībi ieaudzis kaulā un spieda virsū citam zobam) pie tā paša ķirurga - Stepanova, bet dental medical. Iztiku ar parasto anestēziju, nesāpēja, bet pēc tam, kad anestēzija izgāja, tad sākās.. ? Pārējos arī raušu pie tā paša ārsta :)
06.05.2019 11:02 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es biju pirms gada Stomatoloģijas Institūtā pie Aleksandra Ivanova. Ļoti labs ķirurgs!!!
Neņēmu sedāciju ?
Man zobs bija apakšējais, kreisajā pusē un zem smaganas, auga šķībi virsū blakus zobam. Auga nevis uz augšu bet uz sānu un spieda uz visiem pārējiem zobiem. Nemaz nerunājot ka man pusgadu no vietas galva sāpēja, tika taisīts CT galvai, neko neviens neatrada, bet mutē neviens nezināja ieskatīties. Tikai tad kad pamanīju ka sāk augt zobs, gāju pie zobārsta, uztaisīja rentgenu un tā arī tika atklāts, ka zobs aug horizontāli.
Pēc nepilnas nedēļas braucu uz Rīgu. Es nebiju nobijusies, bet panika sākās kad ieraudzīju šprici. Atceros, ka iekrampējos krēslā un sažmiedzu acis jo man ir ļoti bail no adatām. Bet es to šprici pat nejutu. :D
Bija jāpasēž vismaz kāda pus stunda kamēr narkoze iedarbojas. Man baigi galva reiba. Pat ožamo spirtu nesa. Nav ne jausmas vai no stresa vai narkozes.
Man bija ar griešanu, operācija aizņēma 2h. Viss ko varēja just ir viegls spiediens.
Un jā man arī bija jāliek saulesbrilles un ap acīm un seju aplika kaut kādu drānu tas laikam lai neapžilbtu, jo gaismas bija baigi lielas. Man pat no tās gaismas karsti palika, jo jutu kā siltums nāk.
Atceros, ka pašķielēju pa briļļu apakšu un redzēju siekalu nosūcēju trubu sarkanā krāsā uz mirkli palika bail ka noasiņošu :D
Pēc tam gan galva bija kā spainis, apdullusi un neko īsti nesajēdzu. Blakus bija draugs, man aptiekā 5x stāstija kā jālieto antibiotikas bet es tāpat neatcerējos neviena vārda :D labi ka draugs noklausījās kā jālieto zāles.
Pirmā nakts bija šausmīga, galva visu laiku reiba un slikta dūša bija. gulēju pārsvarā uz muguras un ēdu putriņas.
Bet iztiku bez pretsāpju zālēm. Nekas arī nesāpēja. Katru otro stundu turēju ledu klāt un cēlos to darīt pat naktī.
Oj ilgi bija kamēr sadzīst. Vismaz kādi 3 mēneši. Man bija uzlikti diegi kuri paši sasūcas un pagāja kāds mēnesis kamēr sasūcās visi. Pat tagad pēc gada reizēm tā vieta ir jūtīga.
Bet ja būtu vēlreiz jāiet, vairs tik traki nebaidītos. Nav gudrības zobi izauguši augšā...ja būtu jāiet vēlreiz tad ietu pie tā paša ķirurga
Samaksāju 140 euro
06.05.2019 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 85
Reģ: 24.07.2009
minakeo @ 06.05.2019 00:01
Sveikas! :)
Gribēju vienkārši padalīties ar savu pieredzi par gudrības zoba raušanu. Varbūt kādai vienkārši noder vai gribas uzzināt citu pieredzi.
Zobs bija jārauj, jo tas nebija vēl izlīdis un gāja virsū 7.zobam. Nebija akūti, bet izraut vajadzēja. No sākuma devos uz konsultāciju, tad pierakstījos uz pašu raušanu. Gāju pie ļoti jauka, mierīga ķirurga Viktora Stepanova Stomatoloģijas institūtā. Runā latviski un krieviski.
No sākuma biju pārliecināta, ka izmantošu sedācijas opciju. Ja ir vēlme izmantot šo opciju, tad galvenais ir uz raušanu pierakstīties ar sedāciju, jo to jebkurā brīdī var atcelt. Bet, ja uz raušanu nav pierakstīta sedācija un raušanas dienā tomēr gribas, tad, iespējams, sedāciju nevarēs dabūt. Vienīgi, ja raušanas brīdī anesteziologs ir uz vietas. Es biju pierakstījusies ar sedāciju (varētu būt ap +50€ pie raušanas summas), bet, kad apsēdos zobārsta krēslā, man jau lika virsū tādu pārklāju uz acīm un sāka kārtot instrumentus. Pajautāju, vai būs ar sedāciju, man teica "varbūt iztiksim bez? Ja būs ļoti traki, tad jau var. Bet tā ietaupīsi 50€". Māsiņa arī bija ļoti mierīga, visu laiku mierināja un galvenais stāstīja visu, ko dara raušanas laikā.
Nu tad beigās iztiku tikai ar šprici. Sāpēt nekas nesāpēja, process 10-15min. Man pārzāģēja zobu uz pusēm un izvilka ārā. Protams, jutu, ka kaut ko dara, spiediens tajā vietā bija diezgan spēcīgs, urbi dzirdēju un to smaku nedaudz varēja just. Tad ielika šuves un viss. Esmu priecīga, ka nebija ar sedāciju, tikai 20min pasēdēju ar ledu pie vaiga un tad jau varēju doties prom. Ar sedāciju vajag pavadoni uz mājām un pēc raušanas kāds laiks (30min-1h) jāgaida, kamēr iziet tā nomierinošā viela. Par operāciju samaksāju 120€.
Operācija bija 15.00, sāpes sāku just ap plkst. 18/19. Man izrakstīja antibiotikas, kas bija jādzer 3x dienā un pretsāpju zāles. Ķirurgs iedeva līdzi lapiņu ar visām instrukcijām par skalošanu, antibiotikām, pretsāpju tabletēm, ko drīkst un ko nderīkst darīt ar to operēto vietu. Antibiotiku kursu izgāju, pretsāpju tabletes dzēru vēl 3-4 dienas pēc operācijas. Un bija jāskalo ar siltu sālsūdeni 10 dienas pēc operācijas. Tikai pāris reizes sāpēja tā, ka nebija kur likties, pārējo laiku sāpēja tad, ja kustināju to žokļa pusi vai nejauši par ciešu aiztaisīju žokli. Paēst, parunāt varēju. Varbūt pirmo dienu bija pagrūtāk, bet tā man nebija caur salmiņu jādzer smūtiji un putras. Sadzija viss normāli, pēc pāris nedēļām devos izņemt šuves. Tas bija 2min nesāpīgs process un iekļauts operācijas izmaksās.
Nu kaut kā tā! Sadzijis ir perfekti, komplikāciju nebija. Apkalpošana institūtā tiešām ļoti laba, ārsti pretimnākoši. Ja gribas pa mierīgo, iesaku šo zobu ķirurgu.
Lai jums jauka diena! :)

Man viss tas pats tik apakšžokļa zobu izņēma 2 cm lielu (nebija redzams) mutē. Augšžoklī, ja tik liels negribas vairāk raut.
18.04.2021 00:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits