Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Fobija no fobijas

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Kopš viena slikta atgadījuma pusgada laikā ir attīstījusies fobija līdz absurdam. Sākumā baidījos no tādas pašas situācijas atgadīšanās konkrētā vietā, pamazām tas jau sāka pārņemt atrodoties jebkur.
Tad sāku internetā meklēt, kā fobiju varētu uzveikt. Kā viena no galvenajām terapijām parādās t.s. "exposure therapy", kad it kā ir jādara, jāskatās uz to, no kā tev bail un tagad ir sācies otrs gals... šķiet, ka fobija ir pāraugusi tādā kā vajāšanā "ja tu to nedarīsi - tas nepāries", bet es nevēlos kaut ko uz savu galvu censties "ārstēties", skatoties kaut kādus pretīgus video/attēlus (ko mazliet biju mēģinājusi, bet jūtu, ka paliek tikai trakāk).
Es nezinu, ko lai daru. ;( Gribu, lai kāds iestāsta, ka nav nekas "jāskatās, jāstājas aci pret aci ar baiļu objektu", jo nu jau man fobija pat ir mazāka, nekā FOBIJA NO FOBIJAS "ārstēšanas". Gribu, lai pārliecināt mani un iesakāt kādas tiešām labas metodes, lai rastu mieru! :)
28.04.2019 22:15 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Vienvārdsakot, dzīvoju ikdienā ar nepārejošu trauksmes sajūtu, "varbūt man sevi mocīt", "mans pienākums ir tagad skatīties to, kas pretīgs un bail", ka "no tā jau pāriešot"...drausmas, jūtos kā galīgi psihs cilvēks.?
28.04.2019 23:22 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Vairums psihisku traucējumu tieši arī izpaužas bailēs šo traucējumu novērst. Jebkurā gadījumā neiesaku truli paklausīt kaut kādiem priekšlikumiem, kas tev liekas nepieņemami, citādi situācija var tikai pasliktināties. Tu pati zini, kas būtu jādara, lai traucējumu novērstu?
28.04.2019 23:57 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Šādos gadījumos visefektīgākais līdzeklis ir nomainīt dzīves ritmu, dzīves vietu, sarunu biedrus utt., lai novērstu domas uz kaut ko pozitīvu. Protams, iespēju robežās.
29.04.2019 00:01 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Traucējumi mazinās tikai uz to brīdi, kad prāts aizņemts. Bet nav reāli - atpūtas brīžos viss atkal ir klāt.
Tie nevarētu būt obsesīvi kompulsīvi traucējumi? Un ja ir, vai pats no sevis tas var pāriet?
17.05.2019 17:43 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tie nevarētu būt obsesīvi kompulsīvi traucējumi? Un ja ir, vai pats no sevis tas var pāriet?
Atbilde uz pirmo jautājumu jāmeklē pie tevis. Ja ir, tad spēkā ir visi manis iepriekš rakstītie norādījumi. Ņem vērā, ka obsesīvi kompulsīvie traucējumi (obsessive compulsive disorder) ir apkārtējās vides un personības iezīmju kombinācija, nevis tikai tā otrā lieta.
17.05.2019 18:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits